Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 219764 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #15 poslato: Decembar 08, 2012, 05:38:33 posle podne »
Ja sam rekla da ne boluje i da, verovatno, i nece. Isla sam na Bonatija i njegova pravila. On tamo pocinje sa pravilima o preraspodeli signifikacija, o tome da li ce se ici na derivaciju, asc kao kucu bolesnika ili 10. za istog, a asc za lekara. Zatim svasta na nesto za slucaj da se radi o dekumbiturama gde je bolesnik neki crkveni velikodostojnik, pa tu imamo neobicne derivacije...Ovde, on pita u svoje ime, dakle, mora se ici na deriviranje. SO vlada 10. i MO prenosi svetlost sa njega na vladara 6. kuce, ali preko recepcije. Bonati kaze, istina u vezi sa 8. a kod bolesti, da ce se stvar dobro resiti kada vladar maleficne kuce prima vladara asc ili MO. Ovde sam na to isla, kao da je bolest "izbegava", da je "dobra" prema njoj. Dalje, Bonati se poziva i na 9. kucu u ovim stvarima, verovatno zbog MO mundanog detrimenta. MO vlada u 9. i u sepraciji je sa SO, dakle, nema ispunjenja ocekivane stvari. Ovde se MO sagledava kao korumpirana materija (detriment 9. kuce).

Ako idemo po Froliju, SO je u znaku iste elementalne prirode, dakle, ne bi trebalo mnogo toga da mu fali. SO vidi svoje sediste, nije u sekti, ali i ovo ima veze sa cinjenicom njenih godina. Aplicira ka JU, ali preko recepcije i odbijanja (JU r), sto mu dodje povoljno u ovoj situaciji (izbegavaje smrt i lose stvari). Froli i o tome govori, ali preko uzajamnih recepcija. Meni se ovaj JU ucinio kao signifikator neke druge bolesti koja bi mogla da je snadje jer isti vlada elementom 6. kuce i njenom 5. pa sam rekla da bi za desetak meseci mogla imati manjih problema sa srcem jer je JU na 1. stepenu medicinske klasifikacije, a u vezi sa sangvinicnim poremecajem i 5. kucom. Obzirom na Le na mc-u, prva asocijacija mi je bila srce. Kako dupli koler nju ovde simbolizuje (Le i Sa, znak SO), kao sto Tanja rece, to mi nekako nije sinulo za opstruktivni kancer vec nesto kolericnije, krvavije, srcanije, kako se vec asocijacije redjaju u vezi sa vatrenim humorom.

Takodje, vladar derivativne 6. SA ne vidi uopste SO.

Kako imam nekoliko primera gde je recepcija vezivala primarnog signifikatora i vladara 6. ovako sam zakljucila. Istina, radi se o katarhai kartama pregleda i sumnji na bolest, ali princip jeste isti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #16 poslato: Decembar 08, 2012, 09:26:40 posle podne »
Samo da se MA pozicija u izgonu MO ne pokaze losijom nego sto recepcija moze da podnese, hm.

A sad vidjeh i da je SU pod opsadom malefika - jedan u prethodnom, drugi i narednom znaku.

Mada tvoje tumacenje meni ima najvise smisla, upravo zbog recepcije i prirode znakova SU/MO i JU signifikacije.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 09:40:52 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #17 poslato: Decembar 08, 2012, 10:05:32 posle podne »
Karte od ove vrste su uvek kontradiktorne, gotovo uvek. Citala sam Bonatija, tu kraja nema, te ako je signifikator na uglu ili sukcedentnoj od ugla, te ako malefik prima MO ili vladara asc (isto vazi i za vladara 8.), stvar ce se izbeci. Nasla sam, mislim, i pricu koja se uklapa u MO 90 malefik preko recepcije, kaze nesto u smislu da ogroman strah pokrece pitaca...Upravo tako, mi nekada vidimo strah, a ne i ono sto ce se desiti. SO je u jesenjoj cetvrti Zodijaka i poslednjoj mundanoj cetvrti i to odgovara njenom zivotnom dobu. Nije iznad horizonta, ali jeste u prostoru izmedju ugla i sukcedencije sto je dobro i jos bolje je to sto je u znaku sopstvene prirode. Vidi svoju kucu preko trigona i aplicira vladaru derivativne 8. preko recepcije sto, prema Gvidu, znaci izbegavanje smrti.

Palo mi je na pamet, prosto sinulo i ne mogu ovo Bog zna kako astroloski ovde opravdati, a to je da ce taj kancer pre njega nego nju da stigne jer asc je u istom znaku sa vladarem majcine kuce bolesti dok MA vlada jednako asc i osnovnom 6. koja je, ujedno, i derivativna 6. majcine porodice. Tu se negde vrtimo u krug, ali MA je okcidentalan, u trecem znaku od asc sto je, prema Bonatiju, sve slabost i los pokazatelj. Ipak, kako on nista slicno nije ni pitao, ovo mu nikada ne bih ni saopstila. Opsednut je strahom za majku iako je ona ziva i zdrava jos uvek. Moze se tu ugurati i brzina glavnih signifikatora, i takvih uputa ima, zatim veze sa planetama iznad ili ispod horizonta, svasta nesto i nista do opsteg utiska nam ne preostaje kada sve saberemo i oduzmemo. I nikada nije sve jer navoda ima vise nego sto mi imamo vremena i kapciteta da sve u jednom dahu povezemo. Dva dana iscitavam ovaj segment i jos ne mogu da kazem da napamet znam, ali znam veci deo ovih navoda.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #18 poslato: Decembar 08, 2012, 10:20:29 posle podne »
Jednom ipak mora umrijeti, zato sam ja uzeo broj stepeni izmedju SU/JU kao broj godina koje su joj jos ostale - mada mozda nema smisla, ukoliko je to jos relatvno mlada zena pa onda JU recepcija pruzena SU spasava od smrti kao i MA/SA recepcija MO od navedene bolesti.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 10:22:35 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #19 poslato: Decembar 08, 2012, 10:52:13 posle podne »
Palo mi je na pamet, prosto sinulo i ne mogu ovo Bog zna kako astroloski ovde opravdati, a to je da ce taj kancer pre njega nego nju da stigne jer asc je u istom znaku sa vladarem majcine kuce bolesti dok MA vlada jednako asc i osnovnom 6. koja je, ujedno, i derivativna 6. majcine porodice.

Ovo je i meni palo na pamet. Zapravo, mislim da njega brine ne samo potencijalni kancer kod mejke, već i kod njega, u smislu porodične predispozicije. S tim što se majka eto bliži i kritičnim godinama.

Samo da se MA pozicija u izgonu MO ne pokaze losijom nego sto recepcija moze da podnese, hm.

Mislim da u ovom slučaju "odbijanje" recepcije MA od strane MO jeste pozitivan element, barem sudeći prema onim aforizmima o životu i smrti. Kardinalni znaci i priroda MA pre ukazuje na nešto akutno, uz kombinaciju koleričnih znakova (što reče Nataša) više liči na kakav udar, a opet recepcija koju JU daje SO na to da neće biti fatalnog ishoda.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #20 poslato: Decembar 09, 2012, 11:43:57 pre podne »
Citat
Mislim da u ovom slučaju "odbijanje" recepcije MA od strane MO jeste pozitivan element, barem sudeći prema onim aforizmima o životu i smrti.
Tesko, jer generalno u takvim situacijama planet koji predaje dispoziciju(a vladar je AC) nije taj koji bilo sta odlucuje - on aplikacijom predaje svoju "sudbinu" u ruke sporijeg, pa ukoliko postoji recepcija smrt se ne desava. Da se ovdje radilo  pitanju smrti, ja bih rekao da najvejrovatnije nece umrijeti jer bi recepcija neostecenog dostojanstvenog malefika(koji je opet u recepciji sa svojim maleficnim dispozitorom) spasila zivot.

Meni je kancer kao vjerovatno oboljenje majke najvise bio na umu zbog finalne karike u lancu, SA na spaljenom putu u vodenom Sco. MA tu jednostavno nema zavrsnu rijec, iako je SA recepcija koju daje aplicirajucem MA "garant" da bi se moglo raditi o necem relativno bezopasnom.
 

https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #21 poslato: Decembar 09, 2012, 11:56:27 pre podne »
Verovatno je mislila na Bonatijeve aforizme. One u kojim kaze da je dobro kada vladar asc ili MO biva primljen od vladara maleficne kuce i obratno, nikako ne valja kada je vladar maleficne kuce primljen od MO ili vladara asc. To, onda, znaci oboljevanje, tj. smrt u slucaju da je osoba vec obolela.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #22 poslato: Decembar 09, 2012, 12:15:34 posle podne »
Verovatno je mislila na Bonatijeve aforizme. One u kojim kaze da je dobro kada vladar asc ili MO biva primljen od vladara maleficne kuce i obratno, nikako ne valja kada je vladar maleficne kuce primljen od MO ili vladara asc. To, onda, znaci oboljevanje, tj. smrt u slucaju da je osoba vec obolela.

I ja sam mislio na Bonattija,  ali ona je spomenula da je dobro to sto MO odbija recepciju od MA(buduci da je ovaj u njegovom detrimentu). Mislim da se tu ne moze pricati o "odbijanju", radi se prosto o poziciji planeta u znaku izgonu onoga koji aplicira, sto bi trebalo nekako da mu steti - konkretno ovdje, MO bi ta recepcija mogla prisjesti.

Poenta je da bi za MO svakako bilo bolje da je taj MA u nekom drugom znaku(recimo Sag ili Aq), gdje ga i dalje stiti svojom recepcijom, a MO njemu isto ne daje recepciju.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #23 poslato: Decembar 09, 2012, 12:21:43 posle podne »
Znam, ti uzimas u obzir kvalifikaciju MO delimicno neprijateljskog prostora (detriment vs triplicitet, zato delimican), a logika moze ici i u pravcu da upravo to simbolizuje da MO nece "ugostiti" mnogo vise nego sto ga ne bi ugostio na neutralnom terenu jer ako ta cinjenica znaci "nece mi uci u kucu, odbicu ga', onda neprijateljsko podrucje za MO moze da znaci "ovo sa mnom nikakve veze nema". Neka vrsta gradacije aforizma. Kako logika moze da se nize prema razlicitim pravcima, razumem sta zelis da kazes. Iz ovog razloga je vrlo bitno presuditi na prvi utisak koji dobijes posle dva dana razmisljanja. Bonati kaze da je MO ovde od sekundarnog znacaja jer je u 6. znaku od asc dok bi SO trebalo da nosi vazniju ulogu, prvu rolu jer je u 2. znaku. Dobro, MO je generalka, to stoji.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #24 poslato: Decembar 09, 2012, 12:48:08 posle podne »
Da, MO u ovakvoj situaciji moze da primi ili ne primi taj drugi opasni planet (pri cemu bi pruzena recepcija bila narocito gadna) ali sama cinjenica da taj drugi stoji u znaku njegovog izgona mu steti a on nema "izbora" jer se s njim spaja, ja to pokusavam istaknuti. 

Mada sam sklon da mislim kako u krajnjem slucaju to ne bi trebalo nadjacati dobrobit recepcije koja mu je pruzena. Uostalom, on je inako generalni signifikator koji u slucajevima smrti/bolesti ima podredjenu ulogu - kao sto si rekla  :)

« Poslednja izmena: Decembar 09, 2012, 12:58:39 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #25 poslato: Decembar 09, 2012, 01:00:28 posle podne »
Bonati je pomalo perverzan sa svojom logikom i cini se da je neurotican u premisljanju i da ne moze da se ispetlja, ali je vrlo perzistentan. Razmisljam kako je on razmisljao. Ako nije dobro da malefik bude u MO znaku (Ta ili Ca) jer bi ga MO u takvom aspektu prepoznao, onda, valjda, mora biti dobro ako je u totalno suprotnom znaku. Jednako tako, mozemo razmisljati i obratno jer MO u Co "umire" pa jos malefik tamo. Ovo ostaje zanimljivo kao i svaka, helenisticki inspirisana logika. Prema Grcima, ako se vizuelno uneses u konceptualni prikaz preraspodele Zodijaka, lako mozes doci do zakljucka da su u direktnoj vezi i znaci koji se ne vide i koji ne zadovoljavaju pitagorejsku logiku tetraktise (prva cetiri dekadna broja u zbirnom sledu i veza sa 3+1 aspektom prema 4 elementa). Tako Ar i Sc jesu u indirektnom aspektu, tj. vezi preko MA i ovo se narocito u astroloskoj magiji koristilo. Ludilo kroz prasumu logickih peripetija.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #26 poslato: Decembar 09, 2012, 05:07:03 posle podne »
Kao i uvijek, presudjuje kontekst, rekao bih   :-X

Jer u  slucaju da se radi o pitanju zivota/smrti, ne valja da MO prihvati vladara 8. cak iako je istovremeno prihvacen od doticnog planeta(mada je ovo kod Masha'allaha drugacije predstavljeno, on kaze da vladar smrti nece potpuno unistiti vladara zivota kad mu vladar zivota daje recepciju) a ako je to vec MA, onda se tu dobija dodatno i ona kvalifikacija da je veoma lose biti spojen sa planetom u vlastitom padu/detrimentu.



« Poslednja izmena: Decembar 09, 2012, 06:26:35 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2012, 06:14:06 posle podne »
Devojka je licencirani advokat. Radila je u jednoj advokatskoj kancelariji, ostala bez posla i sada trazi novi, ali bezuspesno. Odlazi na intervuje povodom oglasa i nista (nema odgovarajucu vezu), uprkos decenijskom radnom iskustvu na vrlo konkretnim pravosudnim i opste pravnim poslovima. Pitala me je da li ce njeno sledece zaposlenje biti kod nekog pravnog lica (da li ce raditi za nekoga) ili ce se opredeliti za samostalnu advokatsku delatnost. Dakle, da li ce raditi za sebe, biti svoj sef ili za nekoga?

Tehnicki vrlo zanimljivo horarno pitanje.

5.12.2012. 20.40. Beograd, asc 15 Le
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #28 poslato: Decembar 11, 2012, 07:43:55 posle podne »
Aj da probam ovako...

Mislim da ima slabe izglede da nađe neko novo zaposlenje kod drugog poslodavca. Ovo zaključujem na osnovu toga što se SO i VE ne vide, a aspekt MO prema VE je više puta ometen.

S druge strane, MO prvo naleće na SA koji vlada VII kućom. Ovo bih mogla dvostruko da tumačim: direktan rad sa klijentima (dakle ona kao nosilac firme, od prilike), ili pronaleženje poslovnog partnera sa kojim bi možda zajedno osnovala neku firmu. U oba slučaja to upućuje na nešto gde će ona potpuno ili delimično biti svoj šef.

Sad, činjenica je da je SA u znaku pada MO što mi deluje kao da ona baš nije toliko spremna na samostalni ili partnerski rad i da joj je to opcija B na koju bi išla ako joj pronalaženje poslodavca ne bude urodilo plodom.   
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #29 poslato: Decembar 11, 2012, 08:07:49 posle podne »
I ja mislim da ce biti sam svoj gazda,jer je gomila planeta u 4. a MO tu aplicira ka SA i on je zbog  toga onaj daje odlucuje o ishodu. Kao vladar 7. i 6. ukazuje na neko poslovno partnerstvo i dobijanje podredjenih, sto potvrdjuje i MA kao dispozitor SA u 6., a vlada 9.(pravo).

 Juzni cvor u 10. ne daje nadu u nalazenje posla kod nekog poslodavca, a SU je u praznom hodu+vladar MC u detrimentu.

Kontakt MO sa SA u znaku MO pada a bez recepcije znaci da s tim rjesenjem nece biti sretna, narocito u financijskom smislu jer je MO u 2. znaku - otvaranje vlastite kancelarije donosi veliko opterecenje  za dzep, narocito zato sto je SA malefik kontra sekte i na spaljenom putu.
Ona se zapravo veoma plasi ove opcije, cini mi se.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2012, 08:17:29 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom