Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 219772 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Vezba cini majstora
« poslato: Novembar 28, 2012, 09:17:16 pre podne »
Na ovom mestu nastavljamo price sa proverenim horarnim primerima.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2012, 03:19:52 posle podne »
"Da li cu ostati bez posla pocetkom naredne godine?"

30.11.2012. 8.51. am, Beograd

Sta biste joj rekli?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2012, 05:08:25 posle podne »
Prvi utisak mi je da nece.

Ugaona  i fiksna VE kao vladar MC,ugaon i fiksan SA kao vladar AC, ugaon MA kao vladar IC(ishod) + kadentni MO aplicira ka ugaonom SA. Ugaona i POF, ali joj vladar kadentan i u averziji sto ukazuje na to da sa trenutnim radnim mjestom nije sve u redu i da ima svojih nedostataka.

Ako idemo logikom da 30. stepen na MC ukazuje na skoru promjenu a MA kao prirodni signifikator razaranja dosadasnjeg ustrojstva stvari stoji na najjacem uglu karte, onda bi se dalo zakljuciti da oce, ali ja bih to tumacio vise u smislu neke interne promjene radnog mjesta nego potpunog gubitka zbog vec pomenute ugaonosti elemenata koja simbolizuje stabilnost i trajnost. Osim toga, MA kao vladar potencijalnog slijedeceg posla je na AC u saznoj uzajamnoj recepciji sa SA u Sco, sto mi najvise lici na neki prelaz u okviru firme.

Pitanje nije radikalno a mene zanima koliko je ovdje zpravo rijec o nekom partnerskom problemu(na poslu ili privatno) posto je MO (kao vladar 7. u 6.)  u kontraantisciji sa AC a POF kao indikator misli pitaca se nasla upravo u 7.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2012, 05:22:31 posle podne »
Ja bih rekla ovako. Pozicija Venere u Skorpiji , ljulja joj se radno mesto, nije sve kako treba jer Venera ima i izgon i triplicitet u Skorpiji gde je vl. Asc dosao. Samim tim sto je Saturn u 10oj kuci ona se stvarno najvise trenutno fokusira na problem sa poslom. Posto Mc brzo menja znak i pritom Mars postaje vladar a on je u 1. kuci i daje snaznu recepciju Saturnu a pritom Saturnu aplicira Mesec, mislim da ce posao uspeti da zadrzi ali zbog nedostatka recepcije sa Mesecom kao i zbog cinjenice da je Mars malefik van sekte mislim da ce biti velikih turbulencija da nece to proci ni malo glatko ali generalno verujem da nece izgubiti posao.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2012, 05:36:05 posle podne »
Da prvo razjasnimo, ističe li njoj ugovor ili se na neki drugi način okončava trenutni aranžman?

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2012, 06:55:11 posle podne »
Ne, ne istice joj ugovor, ali se u firmi suska o prestrojavanjima i optimizaciji pa se plasi za svoj polozaj. Nista konkretno za sada, samo strepnja zbog planova firme.

Ni meni se nije ucinilo da ce ostati bez posla zbog dubine fiksnosti vladara mc-a i cinjenice da njen vladar ne menja znak. Naravno, problema ima, sama firma nije u najvitalnijem stanju, ali to je nekako hronicna i prosecna situacija danasnjih privrednjih subjekata.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2012, 07:03:38 posle podne »
Ne, ne istice joj ugovor, 
 Naravno, problema ima, sama firma nije u najvitalnijem stanju, ali to je nekako hronicna i prosecna situacija danasnjih privrednjih subjekata.
Onda ne verujem u otkaz, čak ni u neke bitne promene
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2012, 09:40:21 posle podne »
Ako i bude nekih promena, one nisu skoro u najavi...
Za sad i ja se pridružujem Mikijevom stavu...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2012, 10:51:42 pre podne »
Jos jedan primer od istog dana, ali sasvim druge tematike. Zena, u vrlo zrelim zivotnim godinama, u dogovoru sa muzem, resavaju da se rastave na dva meseca zbog hronicne bracne krize i da, posle tog roka, svako krene svojim putem. Ona ga je zamolila da se on privremeno iseli iz stana koji pripada njemu i sada pita da li ce naci za sebe stan (iznajmiti ili kupiti) jer se boji da ce on to pitanje uskoro staviti na sto, a stan u kojem se nalazi je njegov. Dakle, gde ce ona stanovati, da li ce se snaci i sta ce biti od svega?

30.11.2012. 15.20. Beograd
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2012, 02:46:18 posle podne »
Sat JU, kasni stepen na AC, ona se vec sigurno konsultovala po ovom pitanju buduci da je upadljivo neradikalno.

POF na samom vrhu 8., misli se vrte oko novca muza(mada moze znaciti i da se plasi buducnosti) a vladar JU je u 7. od POF, sto je tematika partnerstva; ni on nije slucajno u njenom 2. znaku, a to povlaci i tematiku vlastitih financija. MA kao vladar DC u antisciji sa POF podvlaci sve receno.
Duada AC u Ar isto kaze da se misli roje oko muza u kontekstu tuge, straha usamljenosti i nesrece.

VE je vladar AC u fiksnoj Sco,ona je pod njegovom dominacijom(bukvalno u njegovoj kuci) i ne vidim kako bi se to moglo promijeniti u skorije vrijeme. Separacija od MA i gubitak punokrvne recepcije ukazuje na to da je proces razdvajanja zapoceo, iako bi on formalno trebao zadrzati dosta blagonaklon stav prema njoj.

MO u mundanom 2.(opet novac!) u  aplikaciji ka fiksnom SA, MA dispozitoru uz grozomornu uzajamnu netrpeljivost  me navodi na zakljucak da ona ostaje tu gdje jest sa velikim gnusanjem, pri cemu se atmosfera veoma hladi jer MO u melanholicnoj fazi gubitka svjetlosti nalijece na hladnog SA.

Jedino mi na promjenu mirise ova skora promjena znaka na AC/DC  osi, gdje ona postaje ME, on JU i posto su u averziji, dolazi do  razdvajanja  za nekih 1.5 mjeseci?

Posto je JU/SU(vladar 4. u 7.) opozicija na ravni 1. - 7., to bi moglo da oznaci potezanje neugodnog  pitanja  njenog boravka u stanu tj. placanja(2./8. znak) u roku od 3 nedjelje, jer JU kao vladar sata ima slican autoritet kao i vladar AC(Ibn Ezra, Al Kindi).
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 02:54:13 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2012, 03:28:44 posle podne »
Kako mi asc ne daje valjan pdgovor o pitaocu, (jer su kasni stepeni), gledam MO koji je osim svega što je Gox naveo, još i spor, i samim tim skoro da diskvalifikuje pitanje kao realno. Mislim da je kod njih opšta ludnica odnosa, i da će rešenje biti nešto sasvim treće, odnosno da se ona neće seliti iz ko zna kog razloga. To je jedna od onih varijanti kad se ritaju jedno na drugo, bez namere da reše svoj odnos.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #11 poslato: Decembar 04, 2012, 04:50:58 posle podne »
Isto sam zakljucila sto i vi, i isto prenela pre neki dan. Ja sam isla logikom da je njena VE u fiksnoj pozadini, pod dominacijom njegovog signifikatora, u njegovoj kuci. Takodje, MO aplicira ka SA, vladaru 10. sto je derivativna 4. Kako njeno pitanje jasno razlikuje njenu od njegove adrese, ovu MO aplikaciju sam shvatila kao snagu znacaja simbolike SA. JU-SO aplikciju sam prepoznala kao priliku za promenu adrese koja ce se, ili izjaloviti, ili ce istu ona odbiti jer je JU r u 1. Sve u svemu, nisam joj rekla da ce otici iz tog stana. Pre ovog pitanja sam joj radila sinastriju i natalne cikluse i tu ima svasta nesto, ali kako simbolika natalnih faktora ne moze da se svede na jednu iskljucivu manifestaciju, horarac je tu, svakako, precizniji.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #12 poslato: Decembar 08, 2012, 12:24:44 posle podne »
Jedno koje je meni prosledjeno zarad tumacenja, a koje je vec tumaceno od osobe koja mi je trazila uslugu interpretacije. Ovo je covek koji uvek afektira na moja tumacenja, ali koji mi se redovno vraca. Sam je zavrsio neku od Zolerovih skolica i uvek zahteva sto je sire moguce tumacenje, iz perspektive razlicitih pristupa. Ovo je zanimljivo pitanje, vanredno ubedljivo i radikalno. Njegov cu mejl prevesti ovoga puta jer su mi se izvesni citaoci zalili zbog toga sto sam na engleskom iznosila originalne mejlove. Ovoga se puta, na ovom mestu, zbog toga se izvinjavam i obecavam da cu pitanja od sada prevoditi. Ovo je bila praksa na astro-artu i ovde se ista nece ponavljati.

"Sestra moje majke umrla je pre dva meseca od raka u 63. godini zivota. Posle toga setio sam se da je i moj deda, otac moje majke, takodje umro od raka u 60. Od tada sam veoma zabrinut za svoju majku. Nikada pod takvom tenzijom nisam bio kao u poslednja dva meseca.

U petak, 23.novembra, 2012. probudio sam se u 5.22. ujutro i postavio sebi horarno pitanje: "Da li moja mama ima kancer?"

Molim te da ukljucis sto vise detalja u svoj odgovor (svoju analizu)."

Ja sam ukljucila nekoliko, da vidim sta cete vi reci.

Mesto pitanja je Nju Jork.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 10:10:05 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #13 poslato: Decembar 08, 2012, 01:32:46 posle podne »
Dvoumim se oko pristupa ovom pitanju.

Obično, kada se pita za osobu koja je bolesna toj osobi dodeljujem Asc, bez obzira ko je pitanje postavio, jer je ona u žiži interesovanja, dok sam pitač na neki način pada u drugi plan.

Međutim, ovde je nekako drugačije situacija, jer majka pitača nije bolesna u smislu da je to utvrđeno da pa se traži ishod, već mi ovo pitanje više liči na ono "istina ili ne", odnosno da li ono što pitača muči jeste činjenica ili samo nešto što je on "umislio".

Uglovi karte su u fiksnim znacima, što bi bio prvi pokazatelj da u onome što pitač misli ima neke istine.
MO se odvaja od SO koji vlada X, i sklapa partilan aspekt sa MA koji pored toga što vlada Asc-om ujedno vlada i VI, kućom bolesti. Sledeća aplikacija MO je sa sa ne baš dobro postavljenim JU u VIII.

Ovako posmatrano, zaista ima šanse da je majka ugrožena, mada sa tom porodičnom predispozicijom moglo bi se sumanjati i bez astrologije.

Ono što ne znam kako da procenim jeste što je i X, i njen vladar i MO u znaku vatrene prirode koji obično sa sobom ne vuku tu vrstu bolesti. Zatim, MA kao vladar radikalne VI prima u svoj znak ovaj MO što bih tumačila kao mogućnost da se sa bolešću (ako već postoji) majka može nekako izboriti i na taj način produži svoj životni vek na neko vreme.

Kod ovakvih pitanja ja nikad nisam sigurna kakav bih konačni odgovor dala, mada je pitanje zaista radikalno. No, ima i onaj aforizam koji kaže da bi astrolog treba biti oprezan kod prosuđivanja kada je Sc na Asc, jer ona može da zavara.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #14 poslato: Decembar 08, 2012, 05:21:23 posle podne »
Majcina sestra umrla prije 2 mjeseca od raka, a VE u detrimentu kao vladar 3. od 10. skoro presao puna dva stepena u Sco na spaljenom putu, hm. To bi MA istaklo kao "krivca", narocito zato sto je u uzajamnoj recepciji i u bliskoj aplikaciji sa SA, prirodnim sig. kancera, dok je  sam MA vladar radikalne 6.

Zbog toga mislim da bi i majka uskoro mogla otkriti da boluje od iste bolesti, posto predstoji skora perfekcija MO/MA kvadrata uz recepciju(MA almuten derivativne 6.), dok konacna dispozicija zavrsava kod SA(vladar derivativne 6.) opet uz recepciju sto je pozitivno. Ovo bih tumacio kao ranu fazu oboljenja, gdje postoji velika sansa da se bolest suzbije na neko vrijeme jer SU ipak aplicira ka JU u radikalnom 8.,  a istovremeno je vladar derivativnog 8. Njoj ostaje ukupno jos jedno 11 godina zivota, ako je suditi po rastojanju izmedju SU/JU.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 05:37:30 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom