Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 220923 Pregleda
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #90 poslato: Februar 13, 2013, 09:32:18 posle podne »
Mozda sada bezveze pisem ali ako je Sunce u prethodnom slucaju govorilo o stipendiji /budzetu mozda bi i ovde moglo na isti nacin da odigra time sto aplicira Almutenu 1. kuce. Jes preko opozicije ali ipak aplicira. Ova opozicija moze da znaci da gubis budzet posle nekog vremena ili da je ispalo bolje da na njemu nisi. Mislim sada mozda bulaznim totalno  :D

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #91 poslato: Februar 13, 2013, 09:37:29 posle podne »
Nije budžet ni bio opcija, ako si sa drugog fakulteta nema šanse da dobiješ. Jedino možda to što sam morala da obnovim godinu, tako da sam platila opet ne baš malu sumu..
A i mogla sam da izabrem neke lake predmete koje bih položila očas posla, i ne bi plaćala obnovu, ali eto ovako je ispalo..bolje i da platim i da nešto naučim nego da imam diplomu još jednu koja nema neku funkciju..

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #92 poslato: Februar 13, 2013, 10:38:51 posle podne »
Upis bilo kakvih studija je domen IX kuce a Mesec ipak aplicira ka njenom vladaru. E sada, taj Ph se mozda odnosi na to prolongiranje, pa jesi pa nisi i tako dalje a i nema recepcije. Stvarno cudo na osnovu ove karte da si upala. A vladar prenatalne sizigije koji je? Ako je ugaon onda je mozda doprineo na neki nacin.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #93 poslato: Februar 13, 2013, 11:06:07 posle podne »
3 škorpije, Mars nije ugaon, jedino je opozicija Sunce/Jupiter na par stepeni od sizigije..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #94 poslato: Februar 13, 2013, 11:07:59 posle podne »
Zasto komplikujete. Dovoljan je aspekt. Duzina lunarnog prelaza i slabe kuce pokazuju okolnosti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #95 poslato: Februar 13, 2013, 11:19:37 posle podne »
Eto :)


*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #96 poslato: Februar 13, 2013, 11:22:05 posle podne »
Pa bilo je 20 stepeni od Mo do Sa..mada da, na neki način ima spajanja.
Ja sam tada pomislila da neću upisati..Okolnosti su stvarno i pre prijemnog i posle bile baš nezgodne..mnogo ljudi prijavljeno, nerealno težak prijemni..svašta nešto se nakupilo..

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #97 poslato: Februar 13, 2013, 11:26:20 posle podne »
Osim toga, SA daje recepciju MO pri perfekciji aspekta a sam je u fazi helijackog izlaska i egzaltiran u dobrom polju.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #98 poslato: Mart 01, 2013, 09:57:06 posle podne »
Ajde jedno pitanje koje je možda interesantno za tumačenje, mada još nema feedback.

Pitaču posao ne ide baš najbolje. Ima radnju i dosta dugovanja prema dobavljačima. Iz svih tih razloga razmišlja da proda stan, isplati dugovanja i preseli se u drugi grad gde bi našao posao i praktično krenuo sve iz početka. Njegovo pitanje je bilo da li je to pametan potez i da li će time uspeti da reši finansijsku krizu.

21.02.2013. 00:25 43n37 21e00

Da napomenem da pitač ima porodicu, tako da sve te odluke imaju veću težinu, a bračni partner je saglasan.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #99 poslato: Mart 01, 2013, 10:17:56 posle podne »
Ima mozda desetak dana da mi se jedan obratio sa identicnim pitanjem a u opisu situacije je dodao jos par negativnih stvari koje su mu se u blizoj proslosti desile  :D

Medjutim, htio je natalnu analizu za sebe i zenu pa se iznenadio i odustao kad je shvatio da to nece biti besplatno.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 10:20:51 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #100 poslato: Mart 01, 2013, 10:31:15 posle podne »
Asc je jaci od dsc (pozicija promene) iako MA progresira u svoj domicil, ali slabiji mundani prostor. S.cvor u tom znaku, juzni na zalasku, sama zapadna tacka na Algolu. MO ide ka SA preko egzilnih medjusobnih pozicija i to r, preko 8. VE, vladar 7. kadentna (radim prema Regiomontanusu) i zato mi je slika sa ugaonim MA. Trebace oko 6 meseci da se stvar uhoda u novom mestu (toliko VE treba do ulaska u egzaltaciju i domicil vladara 2.). Fortuna je na granici dva znaka i vrlo brzo menja dispoziciju iz JU u MA, a sam MA ostaje u JU znaku. Dakle, ako mogu da izdrze pola godine sa prilicno teskim novim startom, neka idu, ako nemaju zaledjinu, onda ne bi trebalo da se odluce na ovo. VE egzaltacija nije daleko, ali je dovoljno daleko za nekog ko nema mogucnosti na to da ceka. Fiksni joj je znak. VE je 90 prema svom sedistu, MA 120 pa je i to neki pokazatelj. Nema aspekta izmedju VE (novog odredista) i MA iako MA stoji u njenom znaku egzaltacije. Nisam sigurna da ce se ovo uopste realizovati. ME, vladar posla, radnje, uskoro startuje r i vraca se ka vladaru asc. Kao da se nesto nastavlja. Dupli znak u kome se sve desava simbolizuje i te oscilacije i hronicna natezanja. Prilican problem predstavlja taj SA iz MO aplikacije u sledu jer on dispozituje VE (novo odrediste) i nalazi se u njenom egzilu. Nesto tamo nije kako treba, a MO bas na to upire prstom.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 10:42:06 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #101 poslato: Mart 01, 2013, 11:34:20 posle podne »
Ni moj zaključak nije mnogo drugačiji.

MA u svom triplicitetu na IC-u, dok je VE bez ikakvog dostojanstva koja je pod sunčevim zracima. Čak i ako prodaju stan i isplate dugovanje finansijska situacija će im opet biti vrlo diskutabilna, jer ta zamisao oko promene mesta boravka i traženja zaposlenja nije izgleda baš najsigurniji potez, tj. izgleda da ima falinki u tom planu.

Sama prodaja možda neće biti problematična u smislu nalaženja kupca, ali ne verujem da će se postići neka cena veća od onog što je potrebno da se dugovi vrate. Ovo sam zaključila na osnovu aplikacije MO prema SA (tu sam tražila kupca i cenu) koji je preko trigona, ali SA je retrogradan i plus su recepcije uzajamno očajne. Uopšteno, SA u znaku Asc-a i to retrogradan ne nejavljuje "bezbolana" rešenja.

Na kraju sam pogledala koliko stepeni treba MA da uđe u Ar i odredila da će za nekih godinu-godinu i po dana možda osetiti kakav boljitak.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #102 poslato: Mart 02, 2013, 01:40:50 posle podne »
Nema od cele priče ništa, prekomponovaće planove čim Merkur krene retro i spoji se sa MA.
MO u 8.polju-spor, preračunao se oko para i tu će se i iskomplikovati
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #103 poslato: Mart 04, 2013, 02:45:46 posle podne »
Postavila sam pitanje da li cu uspeti da prodam stan i kupim placu i kucu kao sto sam naumila

04.03.2013. Bgd 09:29



E sad ja sam naravno laik ali kad vidim ovog retro Me spaljenog...hmmm...kapiram da se retro odnosi na vracanje na staro, So je vladar 4p, a znam da je preseljenje stvar 7p gde je vladar Ju, a Mo ce napraviti 180 sa Ju...elem da li ovaj retro Me moze da znaci moje ponovno aktiviranje prodaje obzirom da od jutros zivkam agencije? Posto sam ja i prosle godine dala stan u prodaju ali nijedan jedini kupac nije dosao, a bio je oglas u neke 4 agencije?

Ne bih da vam oduzimam vreme, samo mi je zanimljiva karta, a po logici spaljen vladar je po automatizmu ne, ali mi je interesantan Mo u 7 i 180 Ju koji je u 1p kao vladar tog nazovi novog doma...

ima li ista od ovoga smisla sto ja sada pricam?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #104 poslato: Mart 04, 2013, 02:59:17 posle podne »
Nije losa slika uopste. U horarnoj spaljenost ponekad ima smisao. Ovde je SO signifikator nekretnine pa r ME ka njemu moze da znaci i ostvarenje plana, ali jedino u kontekstu pozitivnog ishoda ose horizonta jer bez asc-dsc, nema nista, a ti i to imas zbog aplikacije MO iz dsc ka JU na asc. Istina, VE stoji na ranijim stepenima, ali VE je ovde vrlo beneficna sama po sebi i stoji u JU esenciji tako da se MO istovremeno (manje-vise) spaja sa VE koja i bez MO ide ka JU preko recepcije. Opozicija i nejasnost slike su redovno stanje stvari u pitanjima ove vrste. Jedino sto mi ovaj r ME nije sasvim jasan jer predstavlja tebe. Vracas li se negde, planiras li da kupis to zemljiste, nekretninu negde gde si ranije zivela?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com