Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 219900 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #195 poslato: Jun 06, 2013, 05:00:43 posle podne »
Nije karta radikalna, VE u casu, Ar na asc. Tesko iz ovoga ista moze da se vidi i tesko da moze da se gleda pol jer tek to nije bilo pitanje, ali Ca u 5. zensko, Co u 11. zensko, MO zensko, zenski znak MO, SA, musko, muski znak SA, ME dispozicija zenski znak, ali blizu SO muski, okcidentalan, zenski, vladar asc muski, muski i znak, vladar dsc zenski, zenski i znak. Malo vise vuce na zenski. Lili kaze da ako je vladar asc muski u muskom znaku, a vladar 5. u zenskom da pogledamo MO u kom je znaku i koju aplikaciju pravi. Ovde MO stoji u zenskom i aplicira ka zenskoj planeti u zenskom znaku.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #196 poslato: Jun 06, 2013, 09:21:46 posle podne »
hvala, hvala sada je mnogo jasnije

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #197 poslato: Jun 07, 2013, 08:21:50 posle podne »
"Pre vise od jedne decenije doselio sam u mesto svog sadasnjeg prebivalista zbog porodicnih razloga. Sada veoma zelim da se vratim u staro mesto iz kojeg sam ovamo dosao i to nije nasumicna ideja. Razmisljam o tome vec dosta dugo. 3 juna 2013 u 23.11. po lokalnom vremenu u Nju Jorku, postavio sam horarno pitanje: kada cu biti u mogucnosti da se preselim?"

Sta biste mu rekli? Asc na 25 Co.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2013, 08:43:25 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #198 poslato: Jun 07, 2013, 09:37:00 posle podne »
On bi uskoro mogao imati priliku da se preseli, mozda za nekih mjesec dana ali moje je misljenje da i ako ode da ce se brzo vratiti jer je vladar IV u sedmom znaku i posmatra trigonom vl. AC.

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #199 poslato: Jun 07, 2013, 10:53:03 posle podne »
Hm, ja bih rekla da ce imati sansu ali da je nece iskoristiti. Prvi aspekt Saturn ima sa vladarom Ic-a sto moze ukazati na preseljenje ali bez obzira na trigon nema recepcije pa mi se cini da ce on ipak odluciti da se ne preseli. Posto je Saturn u 11. znaku , vrlo je moguce da mu nedostaju prijatelji a mozda zbog pozicije Saturna u znaku Mc-a naslucuje i neke povoljne poslovne varijante. Mislim da je moguce da ce otputovati tamo jer Mesec je u 4. znaku a ide u aspekt sa Jupiterom koji je prirodni vladar putovanja a vladar je 3. kuce koja jeste kuca kracih putovanja. Ali pitanje je koliko ce to putovanje biti povoljno jer je Jupiter u losem stanju. U svakom slucaju nece mu naneti mnogo stete jer ga prima u znak svog tripliciteta. Druga stvar koja mi bode oci a vezana je za moguce preseljenje odnosno ne bih rekla da je on uopste spreman stvarno da se preseli je sto je vl. asc u fixnom znaku. Mada ova retrogradnost jasno pokazuje da se on vraca na nesto od ranije. S obzirom da ce Saturn relativno brzo krenuti direktno mislim da ce i njega zelja za preseljenjem uskoro popustiti.


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #200 poslato: Jun 08, 2013, 01:58:01 posle podne »
Da, jednako smo zakljucile. Negativna recepcija izmedju vlada 1. i 4. s tim sto Lili ovo trojako tretira, preko te dve i 7. kuce koja se odnosi na nove destinacije. Kod njega je specificno jer on pita za promenu mesta zivljenja (7. kuca), ali u staro mesto sto je 4. koja pokriva i proslost, ono sto prethodi. Ako MO samostalno uzmemo za signifikatora konacne promene, jer vlada 7. negativno je pozicijom vezan za vladara 7. bez aspekta. Dakle, ne. I da, i meni se cini da ce on tamo otici zbog MO u radovanju i kadenciji i zbog veze VE i SA, ali da tamo nece ponovo pustiti korenje.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #201 poslato: Jun 08, 2013, 03:10:56 posle podne »
Znaci generalno za promenu mesta boravka bi gledala aspekt izmedju vl. asc/meseca i vl. 7.kuce?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #202 poslato: Jun 08, 2013, 03:29:57 posle podne »
Jeste jer je 7. kuca promena, daljina i novih prebivalista, ali Lili ubacuje i 4. u kalkulaciju, s tim sto on 4. dodeljuje sadasnjoj poziciji, sadasnjoj lokaciji, odnosno i sadasnjoj i novoj u pitanjima kupovine nekretnine, pa sve uporedjuje. U delu u pitanjima 4. kuce posebno razmatra ovo, da ne navodim ovde, podugacko je. Kod ovog tipa specificnost je utoliko markantnija jer je situacija takva da on povratak u staro mesto povezuje sa novom promenom u zivotu, sa selidbom, tako da 4. i 7. postaju signifikatori jednog te istog.
« Poslednja izmena: Jun 08, 2013, 06:24:28 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #203 poslato: Jun 08, 2013, 05:12:33 posle podne »
Da da, jasno.

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #204 poslato: Jun 11, 2013, 04:40:34 posle podne »
Izvadih ja zub i sada razmisljam o tome da stavim protezu koja ce sedmicu i umnjak da povuce da se popuni praznina i postavila sam pitanje koliko je to izvodljivo , da li cu uspeti u tome i dobila http://www.dodaj.rs/f/N/Wf/owcg29I/image.jpg . Ne znam da li treba gledati ovu kartu ili onu prvu kada sam pitala za zub jer tada nisam razmisljala o protezi. Iz ove karte mi sumnjivo sve to deluje. Postoji antiscija Meseca i Marsa koja mozda ukazuje na ovo vadjenje od pre nekoliko sati a aplikacija Meseca ka Saturnu eventualno tu protezu ali spajanje ide kada Mesec udje u znak Lava i to preko kvadrata bez recepcije. Nesto mi je sumnjivo da ce doci do toga. Ovaj przan hod Meseca moze da ukaze na taj neki vremenski period koji mora da prodje pre postavljanja bilo cega. Inace , ne pada mi na pamet sta bi odnosno koja planeta bi mogla da ukaze na protezu. Mozda bas Saturn ili vladar 6. kao neko prirudno sredstvo?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #205 poslato: Jun 11, 2013, 04:53:00 posle podne »
SA, kao univerzalni signifikator oblika, formi, granica i okvira s tim sto u horarcima biramo, uslovno receno, izmedju vladara 10. i prirodnog simbola. Zavisi koji je logicnije postavljen u karti. Ovde je SA prominentan jer je kod asc i prblem je bas u tome sto si sama vec videla, u losoj vezi MO sa njim posle promene znaka. Mozemo to cak i zanemariti zbog MO praznog hoda. SO se odvaja od MA, vladara 1. MO sa njim ne spaja, tako da ne izgleda potvrdno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #206 poslato: Jun 11, 2013, 08:06:36 posle podne »
Videcu sta ce biti. U svakom slucaju mora proci neko vreme da se rana zaceli.Hvala ti na odgovoru :)

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #207 poslato: Jun 14, 2013, 06:18:35 posle podne »
Juce me nazvala jedna moja ucenica, zena u penziji vec, pita neke stvari u vezi sa svojom cerkom koja se trenutno nalazi u veoma teskom zivotnom periodu. Prica je izmedju nas dve tako tekla, sadrzina je nebitna za ovu temu i tako dodjosmo do karte koju je otvorila na cerkino pitanje "Kada ce mi biti bolje?". Namerno sada necu reci o cemu se radi, zarad vezbe, da vidimo kako prepoznajete signifikatora problema u karti. Bolest je u pitanju i sve sto treba, ako hocete je, da locirate signifikatora tog problema, te bolesti i da iznesete zakljucak kada ce ova akutna epizoda proci. Pitanje je pitala cerka, znaci asc joj pripada, majka je pokusala da tumaci, ali obzirom na psiholosku i emocionalnu presiju nije videla sustinu. Dakle, sta biste rekli na ovo?

10.6.2013. u 15.37. u Subotici, asc Li.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #208 poslato: Jun 14, 2013, 07:02:35 posle podne »
Jedna od prvih asocijacija jeste problem sa kostima zbog nedavnog kontakta VE sa SA i iz uzajamno "neprijateljski nastrojenih" znakova. Pošto je VE u X znaku od svog vladajućeg domicila, što je ujedno Asc, a i SA, nekako mi deluje da je problem sa kolenima.  Sad, da li je bila neka lomljava ili su u pitanju reumatski bolovi, oticanja (vodeni znakovi), ne znam.

Drugo što mi pada na pamet jeste problem sa hormonima usled lošeg rada štitne žljezde (SA u Sc u II znaku) pa se to odražava na neke tipično ženske probleme, prvenstveno sa grudima (VE u Ca i konjunkciji sa MO).
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #209 poslato: Jun 14, 2013, 09:37:16 posle podne »
Ja sam jako losa u horarcima vezano za zdravlje ( ne znam simboliku, nisam bas zelela da je naucim jer bih sebi verovatno videla i ono sto jeste i sto nije ( hipohondar)) ali aj da probam. Posto se venera odvaja od Saturna aspektom, moze biti da jeste bio neki problem ali meni Venera ne deluje ni malo lose. U znaku svog tripliciteta je zajedno sa dispozitorom, sve je to skroz ok. Mislim da je kriza prosla. Mozda je imala i neku manju intervenciju jer Venera vlada i 8. kucom. Ne znam moguce nesto vezano za grudi. Neki tumor na dojci. Ili generalno sa reproduktivnim organima jer je Saturn u Skorpiji a vlada u ovoj karti i kucom dece pa moze biti da ima veze i sa tim, mada zbog pozicije u Raku tipujem na grudi.
Buni me malo ova antiscija Meseca i Venere sa Suncem koje je u 9oj a vlada Mc-om. Ne znam kako to da povezem ali moguce je da ovo sve utice na njene stucije ili na posao ako radi i da je zbog toga pride zabrinuta.