Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 219979 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #105 poslato: Mart 04, 2013, 04:32:17 posle podne »
Srce si sto si odgovorila...ovako, nista koliko ja znam nema veze sa kupovinom necega gde sam ranije stanovala...znaci ja sam u jednom delu grada, a kupila bih malo dalje van grada bar u kontekstu onoga sto sam zamislila...

Kazi mi ko ili sta bi ovde bila Ve?

Dakle ono sto imam kao minijaturni feedback jeste da su cene znatno opale i da ona moja zamisao za jednu svotu (na koju je inace bio oglasen pre godinu dana je sada citavih 12-15 000 manje) sto je drasticno ali realno nazalost,  te je malopre bila zena agent sa tom pricom i preporukom po kojoj smanjenoj ceni bi se oglasio,
(jedino se tesim da je svugde stanje isto znaci i to sto bih u teoriji kupila je po realnijoj sada ceni odnosno spustenoj...)

hvala jos jednom...(inace sam u glavi zamislila u narednih 6 meseci iako pojma nemam da li je to realno ili ne, odnosno mozda bi i bilo kad bih stvarno bagatelno dala stan, ali sta kupiti posle...)

da li se vidi da ce ta druga nekretnina (ako se ostvari) biti povoljna ?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #106 poslato: Mart 04, 2013, 04:44:16 posle podne »
Kako ti nije plan da se vratis negde, onda ovaj ME r otezava stvar jer ispada da ces ti imati vise prilika i da ces ih odbijati jer SO od SA ide ka njemu, a SA su nekretnine drugih ljudi. Dakle, za sada mogu samo da ti kazem da ces prilika imati, ali ces ih odbacivati, s tim sto krajnji ishod zaista moze da bude povoljan. SA je i cena nekretnina pa ce cene jos dugo (imali smo na primeru od pre koju nedelju, isto u vezi sa nekretninama) biti u padu, barem jos 14 do 16 meseci dok se SA ne vrati u prosecan ritam. VE ne znam sta bi mogla da znaci, ali deluje kao nesto lepo jer je sama beneficna i iz beneficne kuce. Taj trojni spoj benefika obecava ispunjenje na kraju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #107 poslato: Mart 06, 2013, 06:50:27 posle podne »
Pitala me drugarica da li će njena majka zadržati posao, ili će je prebaciti na neko lošije mesto. Pozadina priče je da je bivši direkor bio neki muljator, i ona je navodno znala sve ali je ćutala. Sve ostale koji su bili umešani su prebacili na neke lošije pozicije.

2.3.2013. 18:02 Borča (Beograd)

Moj odgvor je bio da će dobiti otkaz. Šta biste vi rekli?

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #108 poslato: Mart 06, 2013, 10:22:33 posle podne »


Jesi li koristio derivaciju?

Uglavnom, vrlo često retrogradna planeta ukaže na povratak u neko prethodno stanje ili položaj. Znaš li možda da li je ona pre tog "ćutanja" bila na nekom lošijem radnom mestu? Ukoliko jeste, onda ima šanse da ponovo bude vraćena tamo, pa na taj način da deli sudbinu "umešanih" kolega.

Sa druge strane, ME je spaljen i na taj način ne ume pravilno ni da proceni situaciju, pa otuda je možda više panike uneto u priču. 
« Poslednja izmena: Mart 06, 2013, 10:31:41 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #109 poslato: Mart 06, 2013, 10:34:37 posle podne »
Nisam, mislim da nije potrebna.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #110 poslato: Mart 06, 2013, 10:49:56 posle podne »
Pitam jer ti bolje znaš kako je pitanje postavljeno, tj. da li je drugarica konkretan pitač ili samo posrednik u postavljanju pitanja.

Ok, ako bi majku posmatrali kao Asc, sa pozicijom ME u VII jeste nešto gora situacija nego kada bi to bila zapravo kuća majčinog posla.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #111 poslato: Mart 07, 2013, 12:46:31 posle podne »
Nisam shvatila, sta je bilo na kraju sa ovim?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #112 poslato: Mart 11, 2013, 06:45:27 posle podne »
"Da li ce Engleska osvojiti Kup sest nacija u ragbiju ove godine?"

Ostala je jos jedna, finalna, sledeceg vikenda sa Velsom da se odigra. Cetiri prethodne je Engleska dobila, s tim sto je pitanje postavljeno u trenutku dobijene tri utakmice. Ostaje ta poslednja. Rezultat cemo znati na kraju sedmice. Pitac je Englez, ali nije navijac, pita iz puke radoznalosti. Na Ostrvu se prica kako Engleska izuzetno dobro stoji, kako ce najverovatnije osvojiti Kup itd. Sta mislite, da li ce, dajte prognoze. Interesuje me i pristup dodeljivanju signifikatorskih uloga.

1.3.2013. 13.08. Beograd, asc 16 Le
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #113 poslato: Mart 11, 2013, 09:14:09 posle podne »
Meni se ne uklapa vreme i Asc...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #114 poslato: Mart 11, 2013, 09:16:59 posle podne »
Moja greska. 15.08. Vise karti mi stoji za taj dan.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 09:36:16 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #115 poslato: Mart 11, 2013, 09:48:27 posle podne »


Valjda neće Miki da ima zamerke opet na kartu...


Favoritu se može dati Asc, pa bi onda Engleska bila SO, ali u VIII što nije baš lepa postavka. Jeste da VE kao vladarka MC-a aplicira SO i na taj način nagoveštava mogućnost pobede, ali tu se kao ometač javlja ME koji pre stiže do SO.
Nekako mi ovako posmatrana slika ne daje previše nade da će Engleska da zablista u završnoj utakmici.

Sa druge strane, SA je ugaon i njemu takođe aplicira VE, preko trigona, iako se partilno i tu meša ME. Ipak mundana pozicija je obično odlučivala oko toga ko će bolje da prođe, pa ako sam dobro postavila signifikatore onda Vels pobeđuje.

Malo me buni retrogradnost SA, jer i to može da bude osporavajući element kada govorimo o pobedi, ali opet SA je još uvek u orijentalnoj fazi pa računam da nije oslabljen potpuno...

Edit noX  ::)
Setih se onog horara za DS gde je JU bio retrogradan i isto na uglu, a pobedio suparnik ME u VIII. Doduše, JU je sam tada odustao od dalje borbe, a ovde to nije opcija.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 10:32:25 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #116 poslato: Mart 12, 2013, 11:37:58 pre podne »
Ja sam karti pristupila nesto drugacija. Zapravo, uopste se nisam oslanjala na signifikatore timova jer je njegovo pitanje bilo prilicno anemicno i ucinilo mi se da se sustina pitanja svodi, zapravo, na "da li su procene javnosti tacne?" Svi su procenjivali da je Engleska vrlo ubedljiva i uvod u njegovo pitanje je ovako bio koncipiran. Fiksni su uglovi, a SO kao vladar asc, stoji u znaku egzaltacije vladara 10. Meni je to i bez direktnog, neometanog aspekta, bilo dovoljno da zakljucim da ce osvojiti taj trofej. Isla sam na procenu glasina, verovanja, prica, analiza, a ne na utakmice konkretno jer u trenutku pitanja Engleska je morala da prodje dva, a ne jednog protivnika. Prvog je prosla i to Italiju. Takodje, ako SA dodelimo njenim protivnicima, cinjenica da se isti spaja sa VE preko njenog egzila i retrogradnosti, ne govori direktno u prilog protivniku. MO je u vrlo kratkom, ogranicenom, praznom hodu, ali cim promeni znak susrece se sa VE. I ova mala praznina moguce simbolizuje da se nista bitno iznenadjujuce nece desiti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #117 poslato: Mart 12, 2013, 05:17:41 posle podne »
To je ta razlika u osećaju koji imaš kada primaš pitanje direktno i kada mi preneto pitanje tumačimo.
Ja sam čak više puta kao pročitala pitanje, čisto da ne omašim poentu i opet nisam kontala da bi trebalo da idem na varijantu "tačno ili ne".
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #118 poslato: Mart 12, 2013, 05:47:28 posle podne »
Videcemo tek kakav mi je osecaj bio. Razgovarala sam ja sa njim putem prepiske, pokusala da fokusiram sustinu, objasnila mu razliku u odnosu na primarnu motivaciju i dosla do toga da on tek tako pita (ocigledno ima viska novca) i da nikakav interes nema, ni materijalni, ni nematerijalni. Rekao je samo da je, eto, on Englez pa ako to nesto znaci da ga identifikujem sa reprezentacijom, mada ga uopste nije briga da li ce ili ne oni osvojiti Kup. Ludilo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #119 poslato: Mart 12, 2013, 06:18:55 posle podne »
Da, ali takvi su i "rizična grupa" da dobiju pogrešno tumačenje i posle kriva astrologija, astrolog i svi redom....
A vidiš, ja sam baš razmišljala što se ne poklapa vladar sata (MO) i Asc ili njegov vladar. Izgleda da je ovde ta slaba veza pokazala mlako poistovećivanje sa pitanjem...
Da nije hteo da se kladi, čisto onako pa pitao? (ovo ja onako više retorički)
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović