Ljubavne afere i vladari tripliciteta

  • 20 Odgovora
  • 24967 Pregleda
Re: Ljubavne afere i vladari tripliciteta
« Odgovor #15 poslato: Maj 02, 2013, 12:00:12 posle podne »
A da li bi se na isti nacin gledalo i kada nas recimo zanima neka osoba ( svidja nam se ili smo bili u vezi sa njom ali sada nismo zajedno ) a zanima nas da li je ima nekoga sada ? Pretpostavljam da bi trebalo biti slicno mada to svakako nije afera.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Ljubavne afere i vladari tripliciteta
« Odgovor #16 poslato: Maj 02, 2013, 01:17:50 posle podne »
Gledaj na isti nacin jer nisu samo vladari tripliciteta ukljuceni vec sve planete osim vladara asc. Gledaj te bliske aspekte do 3 stepena narocito.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Ljubavne afere i vladari tripliciteta
« Odgovor #17 poslato: Maj 02, 2013, 02:01:24 posle podne »
Natasa, takodje sam u onom Birchfieldovom tekstu koji sam postavila pronasla potvrdu da se gledaju aspekti do 3*, li se toga orbisa treba izricito drzati?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Ljubavne afere i vladari tripliciteta
« Odgovor #18 poslato: Maj 02, 2013, 02:18:51 posle podne »
Ta tri stepena su prva aspektna konvencija, jos pre punog razvitka orbisa. Ima i ona Ptolomejeva od 5, ali se ista odnosi na uglove. Prema osecaju, kao i u svemu, valja se opredeliti. Ponekad ce nam i veci orbis nesto poruciti. Pretpostavljam da taj od 3 stepena cvrsce vezuje, simbolizuje ozbiljniju vezu, seksualnu vezu. Siri orbis mozda tek nesto u nastajanju kad je aplikacioni ili nesto sto prolazi ako je separativni. Verovatno i ovaj od 5 stepeni ima znacaj, ali ovaj do tri je pouzdanije svedocanstvo da se nesto ozbiljnije desava.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Ljubavne afere i vladari tripliciteta
« Odgovor #19 poslato: Maj 02, 2013, 08:46:34 posle podne »
Tnx :) Gleda sam pre nekog vremena taj tip karti ali mislim da je bio potpuno pogresan, nesto vezano za Veneru i cinjenicu da je vl. desc u aspektu sa njom i u njenim terminima.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Ljubavne afere i vladari tripliciteta
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 30, 2014, 08:45:51 posle podne »
Kako bi se u ovakvím pitanjima posmatrao MO ako je ASC u Raku? Šta bi onda bió signifíkator pitačiče?