Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 123567 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #135 poslato: Januar 25, 2013, 08:35:59 posle podne »
Mislim da je bakica pacijent po Mikijevoj meri :D


Eh, sto nije neko mladje musko u pitanju pa da ga naizmjenicno samaramo ja i Miki  :D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #136 poslato: Januar 25, 2013, 08:39:14 posle podne »
Ma dobro. Nije njihov problem precizno artikulisan. Oni, kada tupe o naucnosti astrologije, zapravo apeluju na njenu akademizaciju, a to nije do kraja isto. Akademizacija je veoma vazan preduslov za sticanje drustvene i materijalne moci. Bez nje ostaju samo baba vracare. Pogledajte Limanovu sta radi. One slike njene koje je okacila sa Keplera, sa koledz kapicama, pa pokusaji da se astrolosko vreme smesti u naucne kvalifikacije.
« Poslednja izmena: Januar 25, 2013, 08:41:21 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #137 poslato: Januar 26, 2013, 12:01:28 pre podne »
A moja sudbina je da jedem i zaradjujem (fortuna u 2.). Nazalost, vise mi ovo prvo ide od ruke. ;D

POF Ta XII. (u znaku ASC-a), a VE Sc VI. - sama svoj, a time i tuđi (MO0VE Sc) terapeut

~

Još veća kontradikcija na ''izvol'te'', must see http://www.youtube.com/watch?v=AC5hLlh5XpY
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 02:44:39 pre podne od strane Tora »
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #138 poslato: Januar 26, 2013, 03:07:03 pre podne »

POF Ta XII. (u znaku ASC-a), a VE Sc VI. - sama svoj, a time i tuđi (MO0VE Sc) terapeut


Logopedi sa ličnim iskustvom u toj problematici su obično najbolji.  ;)


Sada sam pročitala o uzimanju Fortune kao alternativnog ascedenta, po Marku Maniliju. Ako je po tome, XII kuća od Fortune kuća svetovnog uspeha, da li i nije toliko loše da je dispozitor Fortune u tom znaku i kući? Mislila sam da je to skoro najgori položaj pošto je u XII znaku od nje.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #139 poslato: Januar 26, 2013, 09:38:34 pre podne »
Marko je bio malo "neobican". Mnogi ga ne vole, ali 12. ume da bude istaknuta kod svetovnih ambicija jer je prva u primarnoj rotaciji. Istina, moze da se gleda i kao poslednja jer kruznica nema apsolutni pocetak.Vise puta smo Blerov horoskop iznosili kao primer svetovne afirmacija. Iako se mnogim pravilima i bez 12. njegov uspeh moze objasniti, cinjenica je da mu je 12. potentna.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJwdjssKwjAURL9GUBghaUl8hLtRxIWICyuub0lpgiZKm1L69zZuZnEY5szoX54K0wZiaaKlw5t9h-oTJwRoKMidKiH0Xgo42aBlC4GT9bEeutbhfrxVi0IsH5cVylGWUCqqDQbIrdA5FIRhW0cODeXZufx3ZGg5NaRncuXMs8rUafrOh0JyxGk0rp9oLU3Xk3yefztnM08
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 09:44:14 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #140 poslato: Januar 26, 2013, 10:14:08 pre podne »
Još veća kontradikcija na ''izvol'te'', must see http://www.youtube.com/watch?v=AC5hLlh5XpY

Prekinuo mi se link, kasnije cu do kraja pogledati, mada sam vec ovo gledala, ali ne pamtim sve. Na koju kontradikciju mislis? Da je solarna iluminacija prva teoloska inspiracija, osnova svih monoteistickih prica ili?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #141 poslato: Januar 26, 2013, 06:46:15 posle podne »
Da, kod Blera je Mesec u XII kući od Fortune, ali opet Fortuna ima aspekt sa dispozitorom.

A opet i Mars vladar SAN-a je na Asc, a Mars je vladar XII..stvarno je istaknuta na sve načine..

Mada manje mi je čudna ta XII kuća, koliko almuten Ve koji dolazi iz VI, i Saturn u VI koji je u opoziciji sa vladarem Asc..dakle i ta VI istaknuta..
Ne znam ni kako da tumačim ovaj kvadrat luminara, mada su u terminima benefika, ali ne znam kako je dobio podršku da dođe na vlast..

Kakva mu je žena, ne znam ništa o njoj? Orijentalni su Mesec i Venera u Ovnu, a pritom i nisu u nekom dobrom stanju? (našla sam sliku, stvarno kada je sa njom na slici deluje kao papučić :), ona izgleda mnogo opasnije od njega).

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #142 poslato: Januar 26, 2013, 08:08:15 posle podne »
Vrlo, vrlo uspesan i popularan advokat koji dosta zaradjuje. Daleko vise od njega samog.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #143 poslato: Januar 26, 2013, 08:10:33 posle podne »
Mislim da je greska dati znacenju mundanih polja da se razmase na racun cijelih znakova, isto kao sto je greska "zanemariti" tacke koje predstavljaju 'stubove sudbine' narocito kad se radi o eminentnim licnostima  ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #144 poslato: Januar 27, 2013, 09:57:18 pre podne »
@ Natasa ~ Nisam dovoljno potkovana znanjem da bih se mogla osvrnuti na astroteoloske relacije, ali, generalno, sve funkcionira dok cita napise majstora tradicije...Kad sa teorije prijedje na praksu i krene primjenjivati izneseno na konkretnim natalnim primjerima, odjednom se pojave transsaturni i cijeli sustav kolabira. K tome, isticanje astrologije od pocetka predavanja kao "znanosti", unatoc njenoj nepodloznosti znanstvenoj metodologiji, sve skupa cini nakaradnim kapitalistickim performance-om
« Poslednja izmena: Januar 27, 2013, 10:10:34 pre podne od strane Tora »
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #145 poslato: Januar 27, 2013, 10:04:36 pre podne »
@ Cor ~ U vlastitom primjeru, podvukla sam znak i mundano polje tek da naznacim zajednickog vladara POF i ASC-a, ali svjesna sam granice i uvjeta s obje strane iste, hehe... No goody :)
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #146 poslato: Januar 27, 2013, 10:32:41 pre podne »
Astrologija u davnim vremenim i jeste bila nauka (znanonst) pa problem nastane kada tu kvalifikaciju, zarad akademskih pretenzija, kompleksa, nekakvih imperativa i slicnog, primene i danas. Zarad mira u kuci valja biti skromniji i tisi. Tu si u pravu, tu gde spominjese teoloske momente u ovoj nasoj raboti, ali prica, bas u vezi sa linkom koji si dala, ni izbliza nije tako slatka i direktna kako nam Englez-Mediteranac ovde prezentuje, ali necu se sada ubacivati sa tim, preopsirno je i ne zelim nekome da pokvarim utisak :) Ovo sto smo na linku imali priliku da vidimo kroz prezentaciju Italijana, jeste cista gnoza, ali on, vrlo mudro, nije presao kosmolosku granicu i krenuo da govori o tome ko stoji iza Primum mobilea i kakva mu je struktura i, u krajnjoj liniji, sta sa tim sto je solarni princip integrisan u abrahamske objave. Da se tu otvorio, obrazlozio simboliku i opisao strukturu bozanstva iznad prvog pokreta, vise bih znala kakav vid gnoze i hermetizma ovaj covek promovise. U krajnjoj liniji, mozda o ovome sto mene interesuje on ne misli bas nista, kao sto ni vecina savremenih promotera tradicije nema izgradjen stav po sustinskim pitanjima. Znate u cemu je problem, u onom Drvetu poznanja dobra i zla od kojeg je sve krenulo. Poznanje je znanja, tj. gnoza i njena derivacija kroz vreme degradira coveka, udaljava ga od izvora, relativizuje sve dokazivanjem da je Bog, zapravo Sunce, a ne da je Sunce samo simbol njegove manifestacije, da bi na kraju dosli do vrlo anemicne slike covekove vere i vecinskog stava da Bog, zapravo, i ne postoji. Najveci uspeh Palog je da nas, upravo, u ovako nesto uveri i navikne. Pocelo je davno, bas preko astrologije i svih drevnih znanja, a zavrsilo na materijalistickoj nauci. Sve je to gnoza. Astrologija nema "karakter" dok joj ga mi ne udahnemo pa moze, jednako biti, i djavolja i covecja stvar. Formalno jeste tacno sve sto je ovaj covek ovde prezentovao (osim nekih etimoloskih banalnih zakljucaka), ali sustinski nije otvorio stvar jer tu granicu danas vise niko ne zeli da predje. Ima istine u starozavetnom navodu o zabrani zvezdocastva i proricanja, ali niko da obrazlazi zasto je to tako i zasto su zvezde stvorene nama na uvid da nam budu parametri vremena, a ne proricanja. Istorija svedoci o iskusenju Izraeljicana prema hananskoj i vavilonskoj veri, tj. prema njihovim bogovima, kako izvor tacno kaze. Ta hanansko-vavilonska i pokatkad persijska prica jeste prva gnoza koja se suprotstavila starozavetnim objavama. To ne znaci direktno da je astrologija "prljava'' stvar, ali znaci da 99% ljudi uopste nije svesno gde se u njoj i primeni njenih pravila kriju duhovne opasnosti. Danas je tek izlisno o ovome govoriti jer ljudi veruju da je to samo tamo neki prapotopski zapis, a da je Bog dovoljno mudar da nam omoguci ili oprosti relativizaciju. Nazalost, ne ide to tako.

Iskoristila sam link koji si nam dala da podsetim na pricu koju sam odavno inicirala. Dobro mi doslo pa sam otisla izvan teme.
« Poslednja izmena: Januar 27, 2013, 10:50:57 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #147 poslato: Januar 27, 2013, 01:44:17 posle podne »
Znate u cemu je problem, u onom Drvetu poznanja dobra i zla od kojeg je sve krenulo. Poznanje je znanja, tj. gnoza i njena derivacija kroz vreme degradira coveka, udaljava ga od izvora, relativizuje sve dokazivanjem da je Bog, zapravo Sunce, a ne da je Sunce samo simbol njegove manifestacije, da bi na kraju dosli do vrlo anemicne slike covekove vere i vecinskog stava da Bog, zapravo, i ne postoji.

Iskreno sam i pozitivno zapanjena znanjem, a skromnošću i bogobojaznošću poznavatelja astrologije na ovom forumu.

~

Back to the topic

http://www.astro.com/astro-databank/Dylan,_Bob

Bob Dylan - zanimljiv primjer natalnih pokazatelja profesije svjetski poznatog glazbenika (i meni osobno jednog od najvećih društveno osviještenih umova XX. stoljeća), gdje domicilni ME (vl. 10. znaka), konačni dispozitor, sa vrha VII. polja trigonira MC, ali je istovremeno vladar ASC-a JU u averziji sa svim uglovima te VE (vl. V. i X.polja) i ME, koji je ujedno i slučajni malefik.
Koliko su mu loše postavke (npr., iako egzaltiran, MO slučajni malefik i u konjukciji sa SA; VE i SO u VI.) ublažene činjenicom da je domicilni ME konačni dispozitor + na uglu, a Ta 6. znak, dok Ge 7. znak od ASC-a? (POF 2°19 Co, POS 8°19' Sa)





« Poslednja izmena: Januar 27, 2013, 01:50:21 posle podne od strane Tora »
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #148 poslato: Januar 28, 2013, 06:46:05 posle podne »
Ne znam sta tacno u vezi sa ovim poznatim imenom (jedino sto znam o coveku) treba reci. Ovo je, principijelno, los horoskop. Svetlo vremena, MO u 6. znaku, ispod horizonta, u konjunkciji sa malefikom, ne vidi dispozitora. Triplicitetni vladari tog vladara anaube (MO) je on sam i VE i, opet, ne vide se jos iz prve postavke. Drugo svetlo pod aflikcijom drugog, orjentalnog malefika. Vladar asc, JU, dosta los (ako dobro vidim ovde) jer je na Plejadama (Alkionu), na samom kraju znaka i bez veze sa dispozitorom koji stoji u njegovom egzilu. Kako se radi o osobi natprosecne sudbine valjalo bi posebno gledati horoskope prenatalnih ciklusa, narocito horoskop mladog MO pre rodjenja i neke tacke koje sada nisam dotakla. Moze i neko drugi. Kako nista o coveku ne znam, u smislu inspiracije stvaralastva, zivotnih okolnosti i navika (pretpostavljam da su zbog ovakve nebeske osnove vrlo lose) osim sto znam o kome se radi, ne bih se ni upustala iz ove perspektive u neku dublju analizu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #149 poslato: Januar 28, 2013, 08:59:04 posle podne »
Navela sam ga u kontekstu profesije i javnog djelovanja tek kao primjer najpoznatijih osoba svijeta, i to vrlo uspješnih, a s obzirom na loše korelacije signifikatora u karti.
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw