Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 123566 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #120 poslato: Januar 23, 2013, 09:33:05 posle podne »
Teze malo sa Le na asc.
Jadan Srđan, mora da ti ga kondapujem i da odemo u CG da obnovi korene, a kad se vrati ima slušaš ki bela lala ;)
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #121 poslato: Januar 23, 2013, 09:42:00 posle podne »
Vazi, al ne zaboravi i Sopsku ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #122 poslato: Januar 23, 2013, 09:47:07 posle podne »
Za desert - palačinke sa medom i orasima...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #123 poslato: Januar 23, 2013, 09:48:06 posle podne »
Moze, kako da ne. Ko tako nesto da odbije.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #124 poslato: Januar 23, 2013, 10:21:30 posle podne »
I svjetlo vremena mu je u MA terminu, dupla potvrda   :)

Čudo samo kako ga sve to nije načinilo više Marsovskim tipom.

Da, setih se nečeg, da li može da se derivatno gleda, pa da je V kuća - VIII od X, a na vrhu pete ima Mesec..

Nema mnogo razloga da njega ucini izrazitim MA tipom, ali je jedan od opstih pokazatelja losijeg kvaliteta zivota i negativnih MA okolnosti koje ga prate, posebno u sferi profesije/ugleda. Ako se i ostali faktori slazu, otac umire prvi i on nema koristi od njegove imovine.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #125 poslato: Januar 23, 2013, 11:06:27 posle podne »

Nema mnogo razloga da njega ucini izrazitim MA tipom, ali je jedan od opstih pokazatelja losijeg kvaliteta zivota i negativnih MA okolnosti koje ga prate, posebno u sferi profesije/ugleda. Ako se i ostali faktori slazu, otac umire prvi i on nema koristi od njegove imovine.

Ne, majka je umrla prva i to dosta godina pre oca, oko 10 godina ranije. Imala je neku čudnu bolest, ne znam tačno šta je u pitanju, nešto tipa da propadaju ćelije u organizmu, a ne zna se razlog. I otac nije živeo nešto preterano dugo, ali više od majke.
Živi u očevom stanu, ne bi se moglo reći da nema koristi od oca, upravo suprotno.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #126 poslato: Januar 23, 2013, 11:34:07 posle podne »
Meridijanski prelasci (ascenzije) su prosti, ali izbacuju jednu kombinaciju po jednom faktoru+kvalifikovane kombinacije u zbiru dva i onda dobijemo vise rezultata za istu stvar koje mozemo tumaciti kao realizacije iste stvari kroz razlicite vremenske momente u zivotu. Ja sam prelaske isprobavala u praksi, ali nisam dosla do smislenog zakljucka. Tumacenja sa njima znala su da lice na telegrafske sifre. Ako ih ne volis, nemoj ih ni koristiti, imas toliko drugih tehnika na raspolaganju. Verovatno se sa njima nisi "povezala" i to ima veze sa onim mojim o licnom izboru grupe sa kojom uvek radis. Ja uvek radim sa profekcijama, helenskim i astronomskim solarima, ekvatorijalima i tranzitnim stanicama (r i d stanice prema numerickim okvirima relavatnih stepeni). Cak ponekad radim karte za r i d stanice, onako kako je to Ptolomej sugerisao u vezi sa helijackim fazama. Firdare okvirno posmatram uglavnom i akcentujem kada se mali ili veliki period poklopi sa jos nekim ciklusom. Iako nije primenjivana TA tehnika, pogledam i progresije, narocito progresije fortune koje su, barem u mojoj praksi, neverovatno precizne. Izlazak progresivne fortune na asc, dsc, mc, vrh bilo koje Plasidus kuce ili planete, prosto funkcionise vrlo deskriptivno i bukvalno. Ja formulu ne obrcem nikada.

Slažem se za progresivnu Fortunu, ja obavezno pogledam gde se ona nalazi, kao i progresivni Mesec, njihov prelazak preko uglova je skoro uvek baš bitan. Čak prvo pogledam progresije. Stalno pravim tabele sa svim tim faktorima pa gledam gde ima poklapanja..

Što se ekvatorijala tiče, gledam i njih i obične simboličke primarne, za koje nekako ispada da daju mnogo tačnije rezultate..smatrala sam da su prevaziđene i modernističke , ali sam se ipak vratila na njih donekle..

Inače tranziti Jupitera i Saturna preko natalne Fortune i Spirita su fascinantni, bar kod žena provereno, kod svih mojih drugarica njihovi tranziti donose zaljubljivanje neko, nekada i baš bračnog partnera. Dok kada prelaze preko planeta ne deluju uvek, kao da su tačke osetljivije..

A ascenzije, nekako mi deluje da bi me lako povukle ka nekom zaključku, koji opet ne mora da bude tačan, pa ih zato izbegavam. Mada nekada baš pogode, nešto me ne vuče da ih stalno koristim

Kakvi su to helenski i astronomski solari? Po čemu se razlikuju od običnih?



*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #127 poslato: Januar 24, 2013, 08:19:53 pre podne »
Razlikuju se po tome sto matematicki uopste nisu precizni vec su stvar kompromisne konvencije prema zodijackim pozicijama SO i MO. U ta davna vremena, tacan stepen planeta uopste nije bilo lako za izracunati, a cesto ni mogce. Poput ciklusa velikih konjunkcija, gde se gleda spajanje planeta, ne egzaktno do u lucnu sekundu, vec prema stepenu, tako i ovde, s tim sto je akcenat na poziciji MO, ne SO.MO je najbrzi i najlaksi za izracunati prema stepenu kruga. Ti solari baziraju se na prvom povratku MO na sam pocetak natalnog stepena (ne egzaktnu natalnu poziciju prema minutama i sekundama) u vreme prolaska SO kroz isti natalni znak, sto znaci da SO moze da bude i 20 i vise stepeni pre natalnog SO. Ako me pitas koliko su korisni, reci cu ti ono sto uvek kazem za sve tehnike, a to je da ni ovde pouzdanost zakonitosti neces naci. Nekada su neverovatno eksplicitni, a nekada omanu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #128 poslato: Januar 24, 2013, 01:47:24 posle podne »

Nema mnogo razloga da njega ucini izrazitim MA tipom, ali je jedan od opstih pokazatelja losijeg kvaliteta zivota i negativnih MA okolnosti koje ga prate, posebno u sferi profesije/ugleda. Ako se i ostali faktori slazu, otac umire prvi i on nema koristi od njegove imovine.

Ne, majka je umrla prva i to dosta godina pre oca, oko 10 godina ranije. Imala je neku čudnu bolest, ne znam tačno šta je u pitanju, nešto tipa da propadaju ćelije u organizmu, a ne zna se razlog. I otac nije živeo nešto preterano dugo, ali više od majke.
Živi u očevom stanu, ne bi se moglo reći da nema koristi od oca, upravo suprotno.

Dobro, znaci da se ostali faktori nisu slozili   ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #129 poslato: Januar 24, 2013, 03:56:51 posle podne »
Razlikuju se po tome sto matematicki uopste nisu precizni vec su stvar kompromisne konvencije prema zodijackim pozicijama SO i MO. U ta davna vremena, tacan stepen planeta uopste nije bilo lako za izracunati, a cesto ni mogce. Poput ciklusa velikih konjunkcija, gde se gleda spajanje planeta, ne egzaktno do u lucnu sekundu, vec prema stepenu, tako i ovde, s tim sto je akcenat na poziciji MO, ne SO.MO je najbrzi i najlaksi za izracunati prema stepenu kruga. Ti solari baziraju se na prvom povratku MO na sam pocetak natalnog stepena (ne egzaktnu natalnu poziciju prema minutama i sekundama) u vreme prolaska SO kroz isti natalni znak, sto znaci da SO moze da bude i 20 i vise stepeni pre natalnog SO. Ako me pitas koliko su korisni, reci cu ti ono sto uvek kazem za sve tehnike, a to je da ni ovde pouzdanost zakonitosti neces naci. Nekada su neverovatno eksplicitni, a nekada omanu.

To je nešto kao povratak uglovne faze Sunca i Meseca..

Videh sada nešto zanimljivo, uzela da pogledam sebi te solare kako izgledaju, i našla sam nešto zanimljivo.

Taj helenistički solar za 2008, se poklapa sa običnim solarom osobe koju sam upoznala iste godine (ima Sunce u istom znaku), i bila mi je bitna. Doduše u njegovom solaru nije Mesec na 0 minuta i sekundi, ali na istom stepenu, gde je moj natalni Mesec i gde bi bio Mesec ovog solara.

Takođe za 2009. sam primetila da je Venera tog solara pala tačno na Asc osobe koju sam upoznala te godine. Nemam vremena sad da gledam solare za ostale godine, ali eto kao da mogu da se upotrebe u sinanstriji.


A da li,  ako već imamo mogućnost pomoću programa, da nameštamo tačan minut Meseca ili da ostavimo na prvom minutu i sekundi?
« Poslednja izmena: Januar 24, 2013, 06:12:12 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #130 poslato: Januar 24, 2013, 04:18:43 posle podne »
Na 1. sekundi. Nisu stari mogli to tako precizno doterivati, ali u tehnikama ne postoje pravila koja su tako striktna. U predmetu vestine stvar je vec bitno drugacija. Tu se nista ne sme dirati. Jednako rade i stepenski i egzaktni obrti. Prema onom heremtickom principu da su svi vremenski momenti povezani. Niko tebi ne brani, niti moze da iznegira, logicnost toga sto pitas, kombinacije egzaktnog prvog lunarnog povratka posle solarnog ingresa u nativni znak. U tome niceg netradicionalnog nema, iako nigde u teoriji ovo neces naci. Ni ne mozes jer tehnicki to nije bilo izvodljivo. Da jeste, verovatno bi i oni, poput nas danas, radili prave povratke. Princip je bitan na kojem tehnika pociva i mi smo tu slobodni da damo svoj doprinos, ako nas nesto bas goni da to cinimo. Sa druge strane, sta ce ti jos jedna nova tehnicka varijanta? Ima ih toliko i koliko bilo koja od njih radi, radice i novootkrivena. Tajna astrologije ne lezi u tehnikama, vec u vezi tumaca i etericnih sfera. To je onaj sustinski, ezotericni momenat kome se niko nauciti ne moze ucenjem tehnika samo. To ti je, ili dato, ili ti nije dato. Ni najupuceniji ucitelj ne moze uvek u ovo da uvede svakoga, ali zato upuceni ucitelj moze da uvede onog ucenika kome je ovako nesto dato. Tako je sa svim prenosima znanja. Dakle, kombinovati mozes, jer niceg neprincipijelnog u tome nema. Ako si radoznala i osecas potrebu za igricama ove vrste.

Mozes isprobavati i embolizmicke lunacije, ali su one za kratak vremenski period. Teoretski mozes umesto solarnog povratka uzeti poslednju embolizmicku lunaciju pre povratka SO na natalni stepen. Na ovaj nacin u vezu dovodimo mundanu tehniku poslednjeg sizigijuma pred ingres sa natalnom prediktivnom tehnikom iste vrste. Natalna mora biti individualizovana i to se postize ponavljanjem natalne lunarne faze pred povratak SO.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #131 poslato: Januar 25, 2013, 06:53:36 posle podne »
http://www.youtube.com/watch?v=4T-Cxh5SPWI

Ovo je intervju Joan Quigleya - licni astrolog Nancy Regana (ex Prva Dama Amerike).
Interesantno je kako smesta padaju kad pocnu da "scientifikuju" astrologiju, a pri tom, ne znaju sta pricaju  :o

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #132 poslato: Januar 25, 2013, 08:10:14 posle podne »
Lupa ko pijana da je. Pocinje pricu kako joj je mama tamo negde isla kod astrologa kada je njoj bilo 15 valjda i kada se vratila postala je "uverena" da je astrologija nauka. Pazite ovo "uverena" mama pa valjda ta uverenost, poput virusa zarazila i nju ::) Najbolji je prelaz ka Ajnstajnu. E, ovo sto je rekla volela bih da je rekla pred kamerama fizicaru, a ne nama. Posle toga, umesto da ostane 'uverena' u apsolutnu naucnost astrologije zabrlja svoju logiku rekavsi za uticaj Saturna iznad glave, da je gotovo fizicki, tako nesto. Pa ako si uverena u naucnost i ako si istu dokazala, uticaj moze biti iskljucivo i samo fizicki, a ne gotovo fizicki ::) Ma ne mogu ja ovo dalje da slusam, tu sam prekinula. Budalastine.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #133 poslato: Januar 25, 2013, 08:30:03 posle podne »
ja nisam ni to mogla da stignem...ovaj što intervjuiše očigledno nije jeo ceo dan, a bakica dok ga sluša tako metiljavog trepće k'o sojka na jugovinu...nemam živaca ja za to...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #134 poslato: Januar 25, 2013, 08:34:35 posle podne »
Mislim da je bakica pacijent po Mikijevoj meri :D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com