Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640773 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #525 poslato: Februar 16, 2013, 07:36:14 posle podne »
Može samo glavni i sub period.

Aha, znači ograničen je na L1 i L2, pretty bad.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #526 poslato: Februar 16, 2013, 07:39:09 posle podne »
Ima aphesis i L3 i L4  ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #527 poslato: Februar 16, 2013, 07:41:00 posle podne »
Odlična analiza, Ile.

Zato sam i postavila sebe za primjer jer je moje 10 polje izrazito naglašeno, pa se tako i pokazalo u analizi. I u poslu su ljudi ili oduševljeni sa mnom ili me nikako ne mogu (takvih je dosta manje  ::) ).
Karta je sva angularna, Mars malefik van sekte na samom vrhu neba, bili su to baš usponi i padovi, s tim što moram priznati da padovi nisu do sada nikad bili sunovrati, nekako sam uvijek uspijevala da aktiviram kočione sisteme  :D.

Znači još samo 10 godina da izdržim s nosem iznad vode, a onda će doći na red i malo mira  ;).

Ako nabavim tačno vrijeme rođenja (mada čisto sumnjam, majka nije među živima, a on ne zna) i dozvolu, postaviću kartu osobe koja je letila od samog dna do samog vrha, sa direktorskih pozicija na ulicu, od ugroženog života na poslu do najviših pozicija.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #528 poslato: Februar 16, 2013, 07:44:41 posle podne »
Eoja, zanima me kakav je bio period kad je L2 bio u Škorpiju: Okt 2011 - Dec 2012? Malefici u averziju, benefik Venera u kvadrat, Guvernera L2 u 10 od Fortune, bilo li je malo uspona ili je ipak natežio glavni period?

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #529 poslato: Februar 16, 2013, 07:52:48 posle podne »
Eoja, zanima me kakav je bio period kad je L2 bio u Škorpiju: Okt 2011 - Dec 2012? Malefici u averziju, benefik Venera u kvadrat, Guvernera L2 u 10 od Fortune, bilo li je malo uspona ili je ipak natežio glavni period?

Od 1. avgusta 2011. sam prešla na novi posao koji je isto plaćen kao i prethodni, samo je manje istaknut, manje je javan, nisam stalno u medijima i manje je visoka pozicija.
S druge strane, osim što je isto plaćen, ovdje imam dodatne projekte sa finansijskom podrškom, a mnogo manje sam opterećena nego na prethodnom poslu, mnogo manje pritiska u svakom pogledu.

Tako da je taj period od avgusta 2011. pa sve do sada u cjelini uzevši vrlo pozitivan po mene.

To sam sad htjela da ti pišem  :smiley:. Kakva će ova godina biti to ćemo da vidimo. Pozitivno je što oba benefika vide Strijelca.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #530 poslato: Februar 16, 2013, 07:53:13 posle podne »
Ima aphesis i L3 i L4  ;)

E ne bi mi palo na pamet da pogledam, uspela sam da nađem sad, samo se desnim klikom ide na subperiod..slučajno se setila da probam..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #531 poslato: Februar 16, 2013, 08:36:45 posle podne »
Citat
Problem sa Aq je sto se njegova slikovna predstava poistovecuje sa humanoscu, a ne humanizmom koji se krije iza racionalnog coveka koji prevazilazi mitske, religijske i misticne granice. To je onaj "oslobodjeni" covek, Niceov nosilac volje za moci, racionalni kralj Zemlje...

Interesantno, imam jedan natal devojci sa Mesecom u 11 u Vodoliju, a baš je involvirana u Crveni Krst i ambiciozna je u tom smeru.
Mesec aspektira sekstilno ascendant, a i Saturn vladar znaka je tu, pa ima neka povezanost ličnim faktorima i 11.
Možda je ipak Vodolija povezana na neki način sa humanošču?!

Valens kaže da je to znak koji je "Public", znači Javan. Svakako, ne kaže on "human" jer ta reč ne znam ni da li je postojala kao takva u to vreme.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 08:42:37 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #532 poslato: Februar 16, 2013, 08:41:43 posle podne »
Pa 'human' je, ljudski/vazdusni/liberalan/muski/fiksni znak  ;D

Eoja,
cini mi se da bi period 4.4. - 18.6. mogao donijeti neki pozitivan razvoj dogadjaja, eto L3 opet u Aq.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 08:44:19 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #533 poslato: Februar 16, 2013, 08:47:44 posle podne »
Pa 'human' je, ljudski/vazdusni/liberalan/muski/fiksni znak  ;D

Eoja,
cini mi se da bi period 4.4. - 18.6. mogao donijeti neki pozitivan razvoj dogadjaja, eto L3 opet u Aq.

Da može, ako ovo gubljenje obvrznice u Martu ne donese neki pad, pošto je u prošlosti aktiviralo neke, zbog ovaj Saturn u kvadratu. Ta kombinacija Saturna i Jupitera je nekako "tu sam i u loše i u dobro". Možda obe?

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #534 poslato: Februar 16, 2013, 08:49:08 posle podne »
Pa 'human' je, ljudski/vazdusni/liberalan/muski/fiksni znak  ;D

Eoja,
cini mi se da bi period 4.4. - 18.6. mogao donijeti neki pozitivan razvoj dogadjaja, eto L3 opet u Aq.

Kada je Vodolija u pitanju ja sam iz dosadašnjih iskustava stekla utisak da ljudi sa ličnim planetama u Aq, pogotovo vladarem Asc i MO, nekako su humani prema ljudima u cjelini, dok se sa pojedincima lošije snalaze.

April je uskoro, javljam razvoj situacije. Trenutno dobijam neke ponude za zajedničke naučne radove, a to je vrlo pozitivno.

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #535 poslato: Februar 16, 2013, 08:49:50 posle podne »
Pa 'human' je, ljudski/vazdusni/liberalan/muski/fiksni znak  ;D

Eoja,
cini mi se da bi period 4.4. - 18.6. mogao donijeti neki pozitivan razvoj dogadjaja, eto L3 opet u Aq.

Da može, ako ovo gubljenje obvrznice u Martu ne donese neki pad, pošto je u prošlosti aktiviralo neke, zbog ovaj Saturn u kvadratu. Ta kombinacija Saturna i Jupitera je nekako "tu sam i u loše i u dobro". Možda obe?

Zato valjda niti uspijevam do samog vrha, niti padam do samog dna, vrtim se u sredini, malo gori malo doli.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #536 poslato: Februar 16, 2013, 09:11:21 posle podne »
Prošli put je u Februar 2005, Blizanci-Blizanci-Jarac-Rak započeo pad.
Namjerno kao L4 uzimam gubljenje obvrznice jer su upravo te gubljenje obvrznice početci jednom kontinuitetu koji traje na duže staze.
Sad u Mart 2013 opet imamo: Blizanci-Strelac-Jarac-Rak. U prvom slučaju Mars je bio u konjukciju sa L1 i L2 a sada je u konjukciju i opoziciju.
Istina je da se takvo Gubljenje Obvrznice dešavalo i u međuvremenu pa nije uvek donosilo padove, ali me ovaj period podseča na onaj iz 2005, pa se zato bojim da ne dođe do neki blagi pad, koji če se oporaviti tek 2016 kad Vodolija dođe kao L2.
Videčemo, daj Bože da nije tako i da se situacija sa obvrznicom ne ponovi.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #537 poslato: Februar 16, 2013, 10:48:59 posle podne »
Nit je postojala rec humanost, niti humanisticko. Humanizam kao istirijska epoha vezuje se za racionalnu misao i uspon naucnog metoda. Aq je poslednji i fiksni znak iz racinalne, vazdusne grupe. Fiksnost, prema Arabiju, ispoljava maksimum, krajnost elementa. U tom kontekstu Aq je maksimum u racinalnoj kontemplaciji, a naucni metod jeste temelj te, da je slobodno nazovem, racionalne, najnize gnoze. I geometrijski Aq odgovara ovom konceptu kao SA sediste. Ne znam kakva to humanost moze proisteci iz negacije solarnog. Ovo, naravno, ne znaci da licni faktor u Aq negira ljudskost, to nema veze, taman koliko ni moj MO u Ar nema veze sa ratnistvom. Previse stvari definise specificnost duse i kada govorimo o znaku, govorimo o ideji manifestacije. Interesantno je da Arabi kvalitativno kvalifikuje znake Zodijaka i neki su po njemu bolji od drugih. Sc, recimo, vlada paklom, izmedjuostalog, jer Zodijak pokriva sifre svih nivoa postojanja duz hipodinamicke ose, tj. ose svetova. Kod mene cete povremeno prepoznati naizgled cudne kvalifikacije koje uopste nisu moje, vec pripadaju sufistickom misticizmu, odnosno, islamskoj gnozi.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 10:51:26 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #538 poslato: Februar 16, 2013, 11:31:04 posle podne »
Dok se ne sjetim nekog boljeg primjera, ja sam imala dva uspona i dva pada.
Prvi uspon - od septembra 2003. godine. Pad od februara 2005. do marta 2006. godine (umalo na ulici da završim, za dlaku izbjegla potpuni otkaz). Od septembra 2006. godine počinje uspon, vrhunac je 2008. godina. Od ljeta 2010. ponovo silazna putanja, ovaj put ne vrtoglava nego tihi pritisak dok sam ne odeš.



Interesantno је pogledati iste događaje putem Firdariyyah planete.


14 Septembar 1999 je Merkur preuzeo dispozitorstvo Firdariyye koje če trajati 13 godina.
U ovih 13 godina natalna karta obečava da češ biti koncentrisana na karijeru, pronalaženje svoje mesto u svetu i samo-razviče, jer Merkur vlada 1. i 10. i nalazi se u 10. po divizijama. On je peregrin ali mu Jupiter daje recepciju u svojoj egzaltaciji, pa pomoč pristiže od Partnera i njegovu karijeru jer Jupiter vlada Sedmom i 4. što je 10 od 7. Jupiter aplicira prema Saturn koji mu daje recepciju u svoju egzaltaciju, pa se može reči da pomoč dolazi i od njegovih prijatelja jer je Saturn vladar 11. od 7.

U Mart 2003 Saturn raspolaže Merkurove Firdariyye, a po tvojim navodima tad je počeo uspon.
Saturn je vladar fortune i 5. i 6. Ali što je najbitnije, on vlada drugoj kuči putem egzaltacije i nalazi se tamo! A pošto je pozicija neke planete snažnija od vladarstvo, t.j. neposrednija, onda če ovaj Saturn vrlo snažno gurati stvari u tom smeru finansije, pošto je malefik u sekti (što mu smanjuje malefičnost u određenom stepenu), u dobro zodijačko stanje i u konjukciju sa velikim benefikom.
Saturn i Merkur su iste prirode (hladan i suv) pa tako i planetarni prijatelji, a i kosektaši su u vladanju vazdušnih znakova.
Ovaj koncept planetarnih prijatelja i neprijatelja je veoma bitan u ove tehnike gde jedan raspolaže velikih godina drugog.
Valens je još davno pričao o transmiteru i risiveru, t.j. onaj planet koji daje a onaj koji preuzima, što bi se reklo da Merkur transmitira Saturnu, pa je ottud njihova uzajamna trpeljivost ili netrpeljivost bitna.

OK dosta o Saturnu.
Ajde da vidimo zašto si u u 2005 zamalo ostala na ulici kad je benefični Jupiter raspolagao godine Merkura.
Mislim da tu dolazi veoma bitni trenutak koji mnogi ne posmatraju, a to je pogled statusa Jupitera u Solaru u koji je preuzeo vlast!
Ovo je fantastičan primer.
U Solaru 2004-2005, kad je Jupiter preuzeo vlast, on vlada 12 kučom Lošeg Duha i nalazi se u 6. kuči Loše Sreče u svom izgonu. On aplicira prema Saturn koji je Vladar MC-a u Raku na sam IC, u svom padu. Istina je da mu Jupiter daje recepciju, ali šta ima jupiter da ponudi? Znači vidimo da je Jupiter primio raspolaženje Merkurove Firdarije ne tako dobrom substancijom. Venera kao vladar druge u tom solaru, aplicira prema Jupiteru u svom izgonu iz mesto Jupiterovog izgona (Blizanci) i sve to ukazuje na loše stanje koje taj Solar ima, pogotovo za Jupiter.

U Decembar 2006 Mars raspolaže Merkurove firdarije a on je u natalu u 10 u Merkurov znak. Oni su u bliskoj Antiši relaciji.
U natalu on vlada 8. 5. i 3. a nalazi se u 10., on je prvenstveno orientisan prema stvari povezani sa tvojom karijerom.
Istina je da je on malefik kontra sekte, i peregrin je, ali opet mislim da nam solar daje dobre indikacije.
U Solaru kad je preuzeo vlast on se nalazi u Lavu u 11. kuči Dobre Sreče, u svom terminu i ingresirao na mesto natalne Venere.
On vlada 7. i 2. u tom Solaru i dispozitor je Jupiteru koji se nalazi u 2. Ovo asocira na partnerstvo kao i novac kroz partnerstva jer Mars vlada 2 od 7 natalno, sad je ta kuča migrirala iz 8 u 7 solara. Takođe, u tom je Solaru Fortuna u 8., što nam opet daje indikacije za istu stvar.

U Septembar 2010 Venera počinje raspolaženjem Merkurove Firdarije, a ona se nalazi u 12. kuča lošeg duha, a u solaru u koji je preuzela vlast nalazi se u padu na asc-12 divizija, zajedno sa Marsom i Saturnom, što opet daje naznake za slab period i sve ono što Venera natalno significira, a to je stvari povezani sa finansije (vlada 2.), partnerstva (egzalt. 7) i putovanja, učenje, religija, astrologija, fakultet itd. (vlada 9.).

Znači ovo ovako jedan opšti uvod u Firdarije, želio sam vidjeti da li če dati jednake rezultate kao i Oslabađanje Daimona. Mislim, ovo drugo je specifična i konkretna tehnika za karijeru i profesiju; Firdarije su sveopšte i ophvačaju svaki deo našeg života, spored dispozitorstvo planete.

OK previše sam se raspričao, uzimam break off :) :)
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 11:44:52 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #539 poslato: Februar 16, 2013, 11:35:14 posle podne »
Ne znam kakva to humanost moze proisteci iz negacije solarnog.

Ovo je bila moja ideja kada sam rekla da bih u XI polju mogla da tražim humanitaran rad, samo što sam ja išla linijom mundane vladavine. To je i kuća Dobrog duha, prijateljstva, pokroviteljstva, jedna od najpozitivnijih, pa mi nekako ide uz termin "humano".
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović