Primer retkog zdravstvenog sindroma

  • 35 Odgovora
  • 21230 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Primer retkog zdravstvenog sindroma
« poslato: Mart 23, 2013, 01:34:51 posle podne »
Primer koji iznosim ovde je natal osobe sa retkim zdravstvenim sindromom, svega 95 poznatih slučajeva u svetu. Pre nego krenemo u diskusiju ili dam objašnjenje voleo bi da na osnovu natala pokušate da prepoznate u kom segmentuu se dešava problem. Nije potrebno detaljno "pogađati" već samo izdvojiti planete i simbolike koji ukazuju.



Dozvolu za postavljanje i forumsku analizu karte imam,  samo i isključivo na ovom forumu, a podaci su sklonjeni zarad privatnosti. Podaci će biti dostupni po potrebi članovima koji su na listi aktivnih učesnika foruma.


http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2013, 01:42:51 posle podne »
Tesko je to izvodljivo jer planete na desetine razlicitih stvari ukazuju. Ajde, recimo, SO jer iz 6. spaljuje vladara asc u Sc (donji digestivni predeo). MA iz 6.90ta konjunkcija, upalni procesi, hirurske intervencije. Sam po sebi MA, nezavisno od SO0JU devastira predeo kicme ili srca i ovo ne mora imati veze sa prvim iako je u aspektu. MO u Ca 90 SA na asc oko 5. ponovo predeo oko organa za varenje, zeluca ili kicme ili srca jer je sve to 5. kuca. Valjda nije jetra jer je i to JU spaljeni i 5. Na stranu sto mozemo i asc i glavu ukljuciti jer je malefik tamo, a pravilo kaze da se znaci sa kucama u TA samo po osnovu anatomije poklapaju. Pa onda oci, ma katastrofa. Skoro ne vidoh ovako los natal. Spaljeni vladar asc, malefik u 6. 90 ta spaljenost u kadenciji, MO ostecen od drugog malefika na asc koji pada u znak totalne atrofije. Ne znam sta bih od svega ovoga izdvojila.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2013, 02:20:48 posle podne »
Tesko je to izvodljivo jer planete na desetine razlicitih stvari ukazuju. Ajde, recimo, SO jer iz 6. spaljuje vladara asc u Sc (donji digestivni predeo).
MA iz 6.90ta konjunkcija, upalni procesi, hirurske intervencije.
Sam po sebi MA, nezavisno od SO0JU devastira predeo kicme ili srca i ovo ne mora imati veze sa prvim iako je u aspektu.
MO u Ca 90 SA na asc oko 5. ponovo predeo oko organa za varenje, zeluca ili kicme ili srca jer je sve to 5. kuca.
Valjda nije jetra jer je i to JU spaljeni i 5.
Na stranu sto mozemo i asc i glavu ukljuciti jer je malefik tamo, a pravilo kaze da se znaci sa kucama u TA samo po osnovu anatomije poklapaju.
U pitanju je sistemska bolest, a kako je natus žanski kreni na Rx VE u 8.
U suštini sve navedeno si prepoznala, samo što Merkuru proširi funkciju i dovedi ga u vezu sa VE u Sc, a pogledaj je i u funkciji vladara 8.p po anatomiji
Bolest se javila u detinjstvu, dugo su lutali sa nalazom i tek posle DNK nalaza su locirali problem, nekih 10 godina jurenja po raznim lekarima. Srž problema je u prenatalnom periodu, razvoju ploda.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2013, 02:24:18 posle podne »
Gledaj Miki, VE u Sc ili 8. jednako veze ima sa reproduktivnim delom, debelim crevom i besikom. U tradiciji nema dijagnoza te vrste, samo lokalizacija po delovima tela i organizma.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2013, 02:46:24 posle podne »
Gledaj Miki, VE u Sc ili 8. jednako veze ima sa reproduktivnim delom, debelim crevom i besikom. U tradiciji nema dijagnoza te vrste, samo lokalizacija po delovima tela i organizma.
Na to sam i mislio kad sam postavio natal, da gledamo gde nas planete usmeravaju.
Generalni problem i uzrok svega je u organima koji su reproduktivni.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2013, 02:56:22 posle podne »
Dobro, VE koja se odvojila od malefika u znaku 1. sa njim ponovo povezuje zenski MO. Mozda zato VE kao prvi signifikator nevolje mada bih ja prvo isla na spaljenog vladara asc u Sc 90 MA u 6. I koja je to sistemska bolest? Nesto sa funkcijom jajnika ili matericnim tkivom? Znam jedan slucaj zene koja je odstranila jajnike i matericu vec u 12. godini zbog abnormalnog uvecanja matericnog unutrasnjeg tkiva i ona osim asc u Sc nista znacajno nije imala kao ova.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #6 poslato: Mart 23, 2013, 03:43:39 posle podne »
Dobro, VE koja se odvojila od malefika u znaku 1. sa njim ponovo povezuje zenski MO. Mozda zato VE kao prvi signifikator nevolje mada bih ja prvo isla na spaljenog vladara asc u Sc 90 MA u 6. I koja je to sistemska bolest? Nesto sa funkcijom jajnika ili matericnim tkivom? Znam jedan slucaj zene koja je odstranila jajnike i matericu vec u 12. godini zbog abnormalnog uvecanja matericnog unutrasnjeg tkiva i ona osim asc u Sc nista znacajno nije imala kao ova.
Na neki način slično, radi se o mutaciji gena koja se dešava u 8. nedelji trudnoće i uslovljava hermafroditizam. Ima matericu-zakržljalu ali je do intervencije imala i testise koji su bili na mestu jajnika. Izuzetno vioske doze testosterona u tom periodu. Spolja ima skroz ženske polne organe. Trenutno je na hormonima, ali ima još jedan problem, a to su bubrezi, za koje lekari prretpostavljau da bi po svim parametrima trebali da otkažu između 18. i 22. godine, a to je upravo ovaj period.
Inače je to kategorisano kao Frejzerov sindrom http://en.wikipedia.org/wiki/Fraser_syndrome
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2013, 03:49:42 posle podne »
Vrhunski primer zaista. Nemam hermafrodita u arhivi jer je vanredno redak defekt u pitanju. Dupli znaci na asc se vezuju za promenu pola i homoseksualizam, ima i aforizama o hermafroditima, mrzi me da sada trazim. Ono sto me ovde interesuje je kako se ona oseca u polnom smislu? Vidim da je predstavljena kao zensko zbog karakteristika genitalija, ali da li govori o tom najintimnijem delu sebe. Zaista teska sudbina i veoma los natal, bez pogovora i posle neka mi kazu kako je covek slobodno bice i kovac svoje sudbine.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #8 poslato: Mart 23, 2013, 03:53:28 posle podne »
Ja bih joj asc pomerila za koji stepen kako bi ME, signifikator hermafroditizma, bio 120 asc egzaktno. Znate za ono pravilo da planeta najegzaktnije postavljena prema granucem stepenu, ima i najvise znacaja na planu fizikusa.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2013, 03:59:43 posle podne »
Preneo sam podatke onako kako sam dobio, bez rektifikacije, ali se slažem sa tobom.
Oseća se kao i svako na velikoj dozi hormona i lekova, tesno u svojoj koži, puna straha. Često menja raspoloženje, talentovana za umetnost i jezike, ima i plan da upiše filologiju. To je opis roditelja, nisam imao prilike da vidim natus. Pitanje je primarno bilo za funkciju bubrega, jer je prisutan strah od otkazivanja i posledica.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2013, 04:00:00 posle podne »
Najkriznija godina trebalo bi da bude godina kada ce MO primarnom rotacijom doci na 90 od MA. Zasto ova godina. SO je hajleg (prema Ptolomejevom metodu) jer je u 9. kuci. Alkohoden je MA i idemo na njegove srednje godine jer je u kuci radovanja, sekti i vidi svoj domicil, a i zbog MO u domicilu i sekti i pristojnoj kuci. Vladar je tripliciteta svetla vremena i generalno bitan. Takodje, SA 180 MA u primarnom obrtu. Da li je prosao taj period ili je sada negde. Ipak, ostaje MO 90 MA, pogledaj u programu za period posle i oko 40. godine zivota.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2013, 04:03:05 posle podne »
Izvini za sled, pratim pa dodam. SO hajleg konjunkcija, VE jedan od mogucih anareta jer vlada 8. znakom i u drugoj polovini je 8. kuce. Taj kontkat pogledaj takodje kada dolazi, to je negde oko 35. ili gresim. Radim odokativno. Eto ti dve, odnosno, tri godine za ovo sto pitas.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2013, 04:09:25 posle podne »
Nisam išao tako daleko u predikcijama, čak šta više baziram se samo na tome hoće li se obistiniti lekarska procena da do 22. godine treba da dođe do bitnog ugrožavanja života.
« Poslednja izmena: Mart 23, 2013, 04:13:17 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #13 poslato: Mart 23, 2013, 04:14:12 posle podne »
Morala bih profekcije, solare i druge direkcije da gledam. Pogledaj sam, otvori Janus. Sada je SA ciklus u Sc i naredne dve godine su krizne. Znas vec, suzi to profekcijama i solarima. Godine koje sam izvukla su sledece u redu posle SA ciklusa u Sc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Primer retkog zdravstvenog sindroma
« Odgovor #14 poslato: Mart 23, 2013, 04:16:06 posle podne »
Evo reelvantne primarne direkcije za bubrege. ME, vladar 7. (bubrezi) na VE s pocetka Sc. kada to pada? Mozda je proslo i ostaje jedino SA ciklus u Sc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com