Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635700 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #195 poslato: Januar 31, 2013, 02:51:32 posle podne »
Citat
Ajde ovaj. Ponovo prerana smrt. Momak gine na ulici u 22. svojoj godini. Kako se vidi u njegovom rodjenju da nece poziveti?

23.9.1977. 3.15. Cacak.

Kad kazes u svojoj 22 godini, mislis na Solar 1998-1999?

Asc u 3°Devica? (Dobro je da se i stepen asc daje uvek pri podatke, sigurnosti radi).

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #196 poslato: Januar 31, 2013, 03:03:12 posle podne »
Da, februara 99. gine. Asc taj.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #197 poslato: Januar 31, 2013, 03:31:03 posle podne »
Pa ovako, prvo što primečujem je Venera Vladar Tačke Smrti (u Vagu) na Ascendant! Ovo po mom iskustvu retko kad donosi dug život. Znači ovo bi mi bila prva indikacija da budem oprezan u tom smeru.
Merkur je Anaereta u ovoj karti (po računici koja je preduga da bi obrazložio) i opet, on je u prvi znak. Čini se da su aksidente i te kako obečane kod ovaj natus.
Almuten 8-me je opet Sunce u prvi znak.

U Solaru 1998-1999 SR ASC pada tačno na ovo Sunce a Venera natalni vladar Tačke Smrti pada Tačno na Distributivni Ascendant u 20­°Devica, i ponavlja svoje loše substantivno zodijačko stanje. Merkur je Vladar Godine i opet, pada na SR ASC spaljen od Sunca.
Sve ove planete vuče aksidentalnu simboliku smrti u njegovoj karti. Očito je da mu je ta godina bila opasna po telo.

Uh uvek kad vidim Fortuna u Ovan setim se Valensove reči koje upučuju na opasnost od nasilne smrti jer MArs vlada i sa 1. i 8. od Fortune. And guess what, ja imam Fortunu u Ovan  :-X. Istina je, video sam puno slučajeva sa Fortunom u Ovan i nasilne smrti.
Astrologija je divna, a ponekad zastrašujuča..

Mars je kod ovaj momak u loše zodijačko stanje, što ga čini divlji a u SR vlada sa 8 znakom dok je opet, Sunce ko-almuten tog osmog znaka i nalazi se na SR ASC kako smo več rekli. Zanimljivo je da i Venera vlada 8 divizijom u ovaj SR a nalazi se na distributivni ascendant koji nam daje indikacije za status tela i biča natusa u određen period.

Znam ja da je sve ovo post factum, ali samo primečujem smernice koje ukazuju na smrt.

Distributor bi bio Jupiter a partner Mars. Ali, ako je vreme rađanja vrlo malo off (što svakako može biti ako karta več nije rektafikovana, pričam o jedan stepen razliku), onda bi Mars bio i vladar i partner što još više akcentira naš slučaj.

Mesec kao veoma bitan faktor u revolucije se nalazi sam par stepena udaljen od natalnoj tački Smrti u 21°Vaga a u istom se tom znaku nalazi i duada ascendanta.
Abu Mašar nas naročito savetuje da pogledamo da li u znak godišnje profekcije postoji duada neke planete. Tamo je duada Saturna koji je malefik kotnra sekte i vlada šestom koja se povezuje sa aksidente i nesreče, analogno na planetu koja ima radovanje tamo, t.j. Mars.

Mene samo zanima kako mogu da uklopim dvojno vladarstvo firdarije Jupitera u svu priču. Natalno u dobro zodijačko stanje, solarno takođe, ali retrogradan i gađa distribuciju opozicijom. Kako i da je, Distribucija ascendanta je uistinu jedna od najbitnijih stvari za razgledavanje status tela i biča, pa zato mislim da je ascendant negde u 4Devica i da u ovaj period pada u Mars-Mars vladarstvo, što bi uz ostale signifikacije dobro objasnilo svu priču.

Na primer, ako je vreme rađanja 03:19, umesto 03:15, onda u Februar 1999 distributivni ascendant ulazi u termin Marsa, što mi je svakako, logičnije. Evo šta Abu Mašar kaže za takvu distribuciju gde je MArs sam svoj gazda i u loše stanje:

Citat
"Označava bolest tela kroz toplotu, gnojni čir i tećenje krvi, čak što više, tuge i svađe i nekorisna putovanja u inostranstvo, osobeno ako je Merkur Vladar Godine i u loše stanje."

Istina je da je mArs u dobroj 11 kuči u konjukciju sa velikim benefikom u dobro stanje. Ali je ipak u loše zodijačko stanje, u znak gde najviše ne želi biti i znak koji je totalno suprotan njegovoj prirodi (A Al Kabisi između ostalog kaže da se Mars i Jupiter najviše mrze između sobom, na mesto gde priča o prijateljstvo i neprijateljstvo planete, što zbog različistosti prirode što zbog opoziciju egzaltacije obe planete) i vlada 8 i od ascendanta i od Fortune. Zato smatram da je asc malo off, t.j. oko jedan stepen.


Edit:
Evo citat Valensa za Fortuna u Ovnu. To je mesto u knjizi gde Valens priča o nasilnoj smrti i kako su vladar fortune i vladar osme od fortune neprijatelji između sobom.

Citat
"Škorpija uništava Ovan. Zato što su oba domicili Marsa, pa tako Mars uništava sam sebe. Zato Ovan označava samoubojstva, oni ljudi koji se bacaju sa visokih mesta, i oni spremni za smrt; uspešni u kriminalu, bandite i ubojce (t.j. oni koji pričinjavaju svoju vlastitu smrt), takođe oni koji su skloni na napade od životinje, od vatre i od kolabiranje zgrade. Takođe pričinjava da ljudi umiru od životinje, tečenje krvi ili napade".




« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 03:47:22 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #198 poslato: Januar 31, 2013, 03:55:34 posle podne »
Rektifikacija asc nikako sada vise nije moguca, a verujem da nikada nije ni bila moguca jer je mala razlika u pitanju. Ja sam, prevashodno, mislila na nekoliko stvari koje si pomenuo, a koje smatram bitnim. VE na asc kao dispozitor jedne od tacaka smrti i dodekatemorija asc na tacki smrti. I ne samo da je to direktan prst u pravcu neceg loseg vec iskustveno ne volim da vidim orjentalnu VE na asc u Vi. Ima primera i primera. I uvek vuce na nevolju. Primarne direkcije kod njega i to mundane ME dovode tacno na SA, a SA na 180 od MO, svetla vremena. To svetlo vremena nije zdravo i ne valja. Fortuna, prema fiksnoj formuli, pada u Co na 180 od MA i on gine od saobracaja nasilnim putem (MA dolazi iz 3. znaka). 8. od ovakve fortune (neobrnute) je u Le i tamo je SA koji direktno napada MO primarnim obrtom, skupa sa ME na njemu, vladarem asc. Solarni povratak za odnosnu godinu dodekatemoriju asc stavlja u Le, a u Le je i MA u povratku iz 8. kuce i povratka i natala. Tako dobijamo direktni sliku vladara 8. na asc i vladaru asc i SO. Ovaj ME iz profekcionog znaka duplira ulogu i preko dodekatemorije je u vezi sa MA iz 8. JU vlada duplim firdarskim periodom i u solaru je direktno na dsc. Istina, ovo direktno nema veze sa smrcu, meni barem nema, ali JU preko natalne dodekatemorije stoji u 8. znaku od neobrnute fortune, ali i bez toga, kada pogledamo nebo u zoru njegovog rodjenja, jedino sto se jasno vidi jesu ovaj MA i ovaj JU. MA je na Siriusu i vlada 8. znakom, JU vlada 7. i 4. i prvim triplicitetom znaka 8.  Previse sugestija u pravcu polja smrti prema razlicitim autorima. Jedino sto bljesti na nebu pred rodjenje coveka sa vladarem tacke smrti na asc u orjentlanoj poziciji jesu vladari 4. 7. i 8. znaka. Istina, velika istina je da je JU ipak u 11. egzaltiran, ali je preblizu MA na Siriusu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #199 poslato: Januar 31, 2013, 04:00:53 posle podne »
I bez da komplikujemo, JU vlada Plasidusovim vrhom 8.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #200 poslato: Januar 31, 2013, 04:06:33 posle podne »
Pa dobro, rektifikacija se radi upravo zbog te male razilke koje vrlo često znaju biti i veoma, veoma važne.

Inače, vidiš, Plasidus objasnio nekoliko stvarčici sa mundanom 8. dodjelenu Jupiteru. Čini se da shodno tome ko kakav sistem kuča koristi, dolazi do istog rezultata drugačijim putem..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #201 poslato: Januar 31, 2013, 04:12:34 posle podne »
Ne mogu do rektifikacije jer je podatak dobijen od klijentkinje o cijem se rodjaku radi i koja je sama izgubila cerku u saobracajnoj nesreci pa je smatrala za interesantno to sto u njenoj porodici ima dosta slucajeva ovakve vrste prerane smrti i dala mi sve te primere na uvid. Znaci, majku nista nisam mogla da pitam u pravcu potvrde, niti znam kako je momak izgledao, a to je od jednakog znacaja za rektifikaciju.

Svaka mundana podela moze dovesti do istog zakljucka kao i vise delineacija. Univerzum je zaista perfektno sredjen pa nema potrebe lupati glavom oko nekih stvari. Bitno je da smo fokusirani na izabrani metod i rezultata ce biti. ME jednako moze biti i hajleg kao vladar prenatalnog sizigijuma u 1. kuci i u primarnoj rotaciji dolazi na SA u Le. Moze jos ponesto da se izvuce.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #202 poslato: Januar 31, 2013, 04:31:23 posle podne »
Ile, zasto si SO uzeo za almutena 8? Zato sto je SO u znaku 1. pa horoskop tretiras kao dnevni (i na ovakve sam sugestije nailazila) ili zbog vrha kuce? Ne znam napamet gde vrh u ovom slucaju pada i koji sistem koristis jer sam fiksirana za Plasidus pa me mrzi da proveravam.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #203 poslato: Januar 31, 2013, 04:36:28 posle podne »
Po Alkabitiusu vrh 8. kuče pada u 3° Ovan a tamo Sunce dobija 4 + 3 (7) dok Mars 5 + 1 (6), ali i Jupiter je dobar, 3 + 2 (5).

Nego ne znam da li si pomenula, vidim sad da je prenatalna konjuktivna sizigija u 20°Devica, gde distributivni ascendant dolazi a i Venera (kao Vladar Taćke smrti) u SR  :o

Čini se da je vrlo opasno imati Vladar Prenatalne Sizigije kao Anaeretu.
Inače, prva aplikacija ascendanta posle rađanja, je opet, sa taj Merkur.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 04:39:15 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #204 poslato: Januar 31, 2013, 04:38:57 posle podne »
Pomenula sam samo prenatalni sizigijum, ne i terminska pomeranja ka stepenu asc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #205 poslato: Januar 31, 2013, 04:44:25 posle podne »
A ček, zašto Solarni ASC kod tebe pada u Lav? Kod mene u Morinusu kaže 29°Devica.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #206 poslato: Januar 31, 2013, 04:52:01 posle podne »
Dodekatemorija sol. asc, ne sol. asc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #207 poslato: Januar 31, 2013, 05:03:50 posle podne »
Dodekatemorija sol. asc, ne sol. asc.

Aha, izvini pročitao sam u žurbi.
Znači umro u saobračajnoj nesreči?

Dolazim kroz pola sata da proverim stanje fiksne zvezde putem Starry Night software pa ču opet pročitati tvoj odgovor i proveriti direkcije. Baš me zanima.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #208 poslato: Januar 31, 2013, 05:37:10 posle podne »


Hmmm Sirius jeste sjajna zvezda prve magnitude, ali je njena latituda prevelika (-39) da bi uzeo njenu projekciju na ekliptici (zelena linija).
U svakom slučaju, čak i ako bi je uzeli, to nije toliko destruktivni uticaj, kao recimo uticaj zvezde kod koljena Blizance gde se kako vidimo Mars nalazi.
Ptolomej kaže da su te zvezde (Merkuda i Mebsuta) prirode Saturna i donose:

Citat
It is said to cause trouble and disgrace, sickness, loss of fortune, affliction and danger to the knees.

Ove dve zvjezde su treče magnitude, ali su ipak bliže do ekliptike, sa samo 2° Latituda. A i njihova je priroda problematičnija od Siriusovu.

Evo vecu sliku:


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #209 poslato: Januar 31, 2013, 05:43:56 posle podne »
Naravno, kada Sirius nije eklipticko sazvezdje, ali je u pomenutom periodu orjentalan i, samim tim, vidljiv. U astrologiji se mozemo rukovoditi paranatalontama i samo longitudom, prema simbolici stepena. Sirius deli taj stepenski broj sa Marsom i vidljiv je. Radi se, prema nekima, o najvaznijoj zvezdi zapadne hermeticke tradicije, za razliku od cetiri cuvara nebeskih strana koje dolaze vise sa istoka, ali sve te zvezde igraju vazne uloge. Sirius nosi delimicno MA prirodu pojacavajuci znacaj samog MA u ovom natalu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com