Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 639845 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #150 poslato: Januar 26, 2013, 05:24:25 posle podne »
Vidji mu samo ME, u sekti i u fazi orijentalnog helijackog izlaska pod dominacijom kvalitetnog i orijentalnog SA a duadom lijeze na znak AC   :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #151 poslato: Januar 26, 2013, 05:34:06 posle podne »
Vidji mu samo ME, u sekti i u fazi orijentalnog helijackog izlaska pod dominacijom kvalitetnog i orijentalnog SA a duadom lijeze na znak AC   :)

Da, vidiš kako se ono Morinovo opet i opet ponavlja i pokazuje istinito kroz praksu da: "svako dobro ili loše koje kuča ili planet u toj kuči označuje, dolazi od njihovog vladara" (parafraza). Ovo nije Morin izmislio, ali je baš lepo sročio u tu sentenciju :)

Ako idemo dalje, primetičemo da se taj Saturn nalazi u 3 znak, što mu daje topičku odrednicu za stvari povezane sa 3 kučom, a putem opoziciono pariranje sa 9. to opet nas povezuje sa poučavanjem, filozofiranjem, astrologiju, religiju itd.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 05:44:22 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #152 poslato: Januar 26, 2013, 05:45:15 posle podne »
Mada mislim da si napravio enormnu gresku sto si iz analize izostavio UR, jer on je simbol "genijalnog" uma  :D nemas ti pojma  :D :D :D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #153 poslato: Januar 26, 2013, 05:53:22 posle podne »
Mada mislim da si napravio enormnu gresku sto si iz analize izostavio UR, jer on je simbol "genijalnog" uma  :D nemas ti pojma  :D :D :D

Kako ide vreme, mislim da ce ljudi poceti bivati spaljivani na kladama zbog nekoriscenje Urana jer je to planeta koja vlada Doba Akvarijusa ;D

BTW interesantno je primetiti da Merkur (kod Šmita) ipak ulazi ispod sunčevih zraka i kreče retrogradno unutar 7 dana posle rođendana.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 06:00:45 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #154 poslato: Januar 26, 2013, 06:21:15 posle podne »
I to je bitna faza i cini planetarni princip veoma markantnim  :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #155 poslato: Januar 26, 2013, 06:30:30 posle podne »
Bas kao u mom natalu ;) Ista kardinalna ME meta, isto odstojanje, a i asc :D Otkud on kao inspiracija?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #156 poslato: Januar 26, 2013, 06:37:32 posle podne »
Bas kao u mom natalu ;) Ista kardinalna ME meta, isto odstojanje, a i asc :D Otkud on kao inspiracija?

Pa da, baš sam hteo da iskomentiram da imate slične postavke  ;D
Inspiracija je upravo ta, a i želja da analiziramo karte poznatih astrologa, što je veoma zanimljiva tematika.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #157 poslato: Januar 26, 2013, 06:52:19 posle podne »
Ovaj je nakrivo nasadjen jer mu SA, dispozitor toga i takvog, na zapadu vidljivog ME, orjentalno kolo vodi, u znaku tamne hemisfere (jesen i zima), a to, ne samo da su revolucionari, vec su i pretendenti na sve tronove na koje mogu da se popnu jer SA hoce tamo gde je SO (vlada naspramnim znakom i simbolizuje promene i pobune). I vladar asc mu je pod njegovom dispozicijom. Srecom pa je moja prica prolecna i pod SO dominacijom (Ar). ;) Bog me gleda, ni izbliza nismo slicni. Samo sam se salila. Neka mu sva pamet ovog sveta, ima vaznijih stvari za duh ljudski.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #158 poslato: Januar 26, 2013, 07:57:04 posle podne »
Sa strane Schmidta, znate li sta mi je jedan trad. astrolog rekao? Da Skorpija ne predstavlja Sex zato sto njen polozaj od Ovna pada u 8 (kako to moderni astrolozi vuce pogresnu analogiju), nego zato sto je Skorpija 5 znak u Teme Mundi. To da su stari ponekad povezivali polozaje Teme Mundi nalazimo kod nekoliko autora, na primer, tamo gde Rhetorius iz Egipta kaze da je Ovan MC Kosmosa (ne secam se bas celog pasusa). Cini mi se da sam i kod Abu Alija sreo neke smernice koje vode u tom smeru komparacije Teme Mundi i topicke kvalifikacije zodijaka.

Takodje sam cuo, da Saturn predstavlja porezni sluzbenik (tax collector) zato sto je njegov zoidion (Vodolija) 8 znak Teme Mundi.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #159 poslato: Januar 26, 2013, 08:01:36 posle podne »
To jeste logicno, ali 8. kuca i seks, sve i da ide od Ar, nikako mi nije jasno. Nije mi bilo jasno ni dok sam pokusavala da plivam u modernistickim vodama.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #160 poslato: Januar 26, 2013, 08:54:04 posle podne »
Još nešto što sam našao intrigantno je to što mnogi tradicionalni astrolozi danas smatraju da je Jupiter signifikator novca a ne i Venera, i da je to moderna izmišljotina. Nije moderna izmišljotina, več je baš u srži tradicionalno.

Abu Mašar kaže da Venera predstavlja: odječa, nakit, zlato, luksuz itd..
Stari nisu imali novac kakav mi poznajemo danas, t.j. papirne novčanice. Njihova je parična razmena bila u zlatne i srebrne novčanice.

Novac je ono što nam pomaže i daje slobodu da Uživamo, a Venera je upravo signifikator užitka i zadovoljstva, zato se i njeno prirodno prebivalište u 5 kuči povezuje sa kockom, jer kocka tako počinje: sa užitkom i potrebu da se zaradi veči novac, alčnost; pa se opet vračamo na to da Venera predstavlja pohlepnost, požudnost i sve ono što nas vadi iz balansirano spiritualno stanje.

Poenta mi je da je pogrešno smatrati da je etikitiranje Venere kao signifikator novca moderna izmišljotina. Oni sigurno ne znaju zašto je Venera novac, to je druga priča sama po sebi tragična, ali Venera tradicionalno označava novac. Novac koji nam je potreban da uživamo.

Motivisala me lektura jednog tradicionalnog astrologa (da mu ne pominjem ime) koji trenutno slušam a koji je rekao da Venera ne predstavlja nikakav novac i da je to moderno  ;D



*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #161 poslato: Januar 26, 2013, 09:11:30 posle podne »
Mislim da po toj logici svaki planet moze da predstavlja novac i vrijednost u nekom obliku - SA od nekretnina, obrade zemljista,"plodova zemlje" i sakupljanja poreza/kamata, itd.

Sustinski princip VE je uzivanje/prokreacija, a to veoma lako moze i bez novca i zna se na koje se uzivanje primarno odnosi. A oznacava vrijednosti koje su povezane sa lijepim/ugodnim kao sto su nakit, lijepa odjeca, podrska zena i sl.

Moderni lupaju o VE jer je poistovjecuju u potpunosti sa 2. poljem a njega sa Ta, to je plod uvrnute logike tragikomicnog mutanta tzv. alfabetskog zodijaka gdje je VE primarni simbol novca i materijalnih dobara a to nema uporista u pravoj astrologiji jer ta uloga pripada prvenstveno JU.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 09:15:13 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #162 poslato: Januar 26, 2013, 09:11:57 posle podne »
Pazi kada nisam ni znala da modernjaci VE dovode u vezu sa novcem, ali meni je odavno sve modernisticko izvetrilo iz glave. Uostalom, VE je egzaltirana u JU znaku, a JU je egzaltiran u znaku VE elementa. Ima smisla. Cuj, dobro mi i dodje ovo jer mi je VE najveca uzdanica u natalu koja je 120 od fortune u 2. pa je malo vadi, obzirom da je dispozitor ne vidi direktno, tek siroko preko antiscije iz 9. (zarada od astrologije). Nadam se da ce VE da odrzi moje materijalne tokove dovoljno vitalnim. Izvinite na mojoj alavosti :D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #163 poslato: Januar 26, 2013, 09:37:18 posle podne »
Citat
VE je egzaltirana u JU znaku, a JU je egzaltiran u znaku VE elementa. Ima smisla.

Da i to. A i to što je Bik smatran za "wealth producing sign" a to je nočni domicil Venere gde ona preferira biti.
Valens takođe kaže da Venera ukazuje na ljudi koji nose zlatne ornamente, krune itd., što svakako ne znači da se radi o novac kao takav, ali je interesantan ovaj pasus kod Valensa:
(Venus represents) further acquisition of belongings, purchases of ornaments,.
Znači Venera ukazuje na akumulaciju substantivne stvari zbog luksuza i užitka.

Svakako, Jupiter ostaje primarni signifikator Substancije i Novca, koji se akumulira kao takav sam za sebe, a ne zbog nešto.
Ali mislim da ipak i Veneru ne trebamo zanemariti u ovom kontekstu, osobeno kad se radi o novac koji se troši u svrhu zadovoljstva kao i income povezan sa Venuzijanske tematike.

Steven pokreče sličnu tematiku na Angelicus Merlin grupi:

Citat
In short Venus is a traditional ruler of wealth and using her as such is
certainly recommended. If you don't you'll be missing a potential source of
income if she is placed well in a chart. My wife has Venus in the 11th
(remember the 11th was called the 'house of acquisition' because it is the
succedent to the MC and profession or magistry) in her domicile Libra. When
I first met her I had to laugh because she had more gold jewelry than anyone
I had ever met <g> and she can pull money out of thin air, seemingly like
magic, if there is something we want to do as a family for pleasure. <g>


*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #164 poslato: Januar 26, 2013, 09:47:25 posle podne »
Jasno, kao prirodni benefik svakako ima veze sa svim dobrim/korisnim stvarima koje nam se mogu desiti samo eto, i svaki drugi planet moze oznaciti prosperitet i akviziciju kad je odgovarajuce polozen  :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom