Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635685 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #90 poslato: Januar 19, 2013, 10:49:42 posle podne »
Ile, posalji meni Masarove Solare. Ja ti sigurno necu vratiti knjigu. :) To bi bilo svetogrdje.

A jest prava Astrološka Relikvija  :)


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #91 poslato: Januar 20, 2013, 07:07:52 posle podne »
Ajmo dalje sa prakticnom proverom osnovnih pravila. Ponovo ja kao zamorce. Da sam vas 1990. pitala sta mi, kao astrolozi, prognozirate za 19. moju godinu, sta biste mi rekli? Sta mislite kakva mi je godina bila? Sta se istice? Dakle, natalni prediktivni ciklusi za 1990.

17.3.1972. 13.45. Beograd
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #92 poslato: Januar 20, 2013, 09:57:11 posle podne »
Ajmo dalje sa prakticnom proverom osnovnih pravila. Ponovo ja kao zamorce. Da sam vas 1990. pitala sta mi, kao astrolozi, prognozirate za 19. moju godinu, sta biste mi rekli? Sta mislite kakva mi je godina bila? Sta se istice? Dakle, natalni prediktivni ciklusi za 1990.

17.3.1972. 13.45. Beograd

Razgledačemo i tu godinu, nego mene zanima 1997-ma. Da li si se tad udala?
SR ASC je došao blizu Tačku Braka u 2°Devica. Sam je distribuitivni ASC po terminima ušao u Merkurov termin u prvi stepen Device a negde u toku godine čini mi se, susreče zrak Saturna iz 10-te (t.j. na vrhu 11-te), a koji je vladar Sedme i natalno i Solarno.
Jupiter je partner Firdarije a on često donosi brak, pogotovo jer vlada 7. od Fortune, dok u isto vreme tranzitira natalnu 7, a venera je u dobro zodijačko stanje u SR 7.
I Godišnje Profekcije ascendanta su došli u taj drugi znak gde se nalazi Tačka Braka, Distribucija Ascendanta a i duade Venere i Merkura (Vladar Tačku Braka).
« Poslednja izmena: Januar 20, 2013, 10:13:53 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #93 poslato: Januar 21, 2013, 12:00:45 pre podne »
Iako godina jeste ubedljiva po pitanjima signifikacije koju navodis, nisam se tada udala. Te godine, 97. za koju pitas, jedino sto mi se znacajno desilo jeste da mi je umrla baba, oceva majka, juna meseca. Vrlo stara bila u 87. godini. Udala sam se formalno tek 2006. kada sam i zatrudnela i to za coveka sa kojim sam u vezi bez prekida od januara 1993. 2003. sam se preselila kod njega za stalno, posle deset godina zabavljanja i tako smo tri godine ziveli u vanbracnoj zajednici. Otprilike tako ide ta, vrlo jednostavna i stabilna, prica.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #94 poslato: Januar 21, 2013, 12:22:18 pre podne »
Iako godina jeste ubedljiva po pitanjima signifikacije koju navodis, nisam se tada udala. Te godine, 97. za koju pitas, jedino sto mi se znacajno desilo jeste da mi je umrla baba, oceva majka, juna meseca. Vrlo stara bila u 87. godini. Udala sam se formalno tek 2006. kada sam i zatrudnela i to za coveka sa kojim sam u vezi bez prekida od januara 1993. 2003. sam se preselila kod njega za stalno, posle deset godina zabavljanja i tako smo tri godine ziveli u vanbracnoj zajednici. Otprilike tako ide ta, vrlo jednostavna i stabilna, prica.

Zanimljivo.
Life is short Art long, Experience Hard to obtain, je rekao Kardan.
Zaključke se trebaju vrlo obazrivo davati i tek otkako su se mnogo faktori skupili.

Da, prvo sam se mislio da bi se mogla udati u "postarijim" godinama zbog Sunce u oksidentalnom četvrtu, ali sam posle pomislio da se može desiti da se ipak radi o stariji muž, jer stari tako kažu, pominjaju obe varijante kao moguče.

Mnogi su renensansni majstori izbegavali davati precizne date i godine braka upravo zbog kompleksnosti pitanja (i sam Valens kaže da je tematika vrlo kompleksna). Pa su tako, nabacivali nekoliko moguče date na svoje "klijente" i napominjali da se u određenu datu od ove navedene, brak ili brakovi mogu desiti.

Zaista su faktori koje sam naveo izgledali ubedljivi ali čini se ne i dovoljni da se stvar potegne u tom smeru.
U globali, kad god sam viđao Tačku Braka u tom kvadrantu (AC - IC), obično se brak dešavao kad je ASC došao putem distribucije na to mesto.


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #95 poslato: Januar 21, 2013, 08:47:41 pre podne »
Znam na sta mislis i o kojim finesama si ovde vodio racuna. Prema mom iskustvu, uglavnom direktnije i jednostavnije stvari simbolizuju promene na ljubavnom i partnerskom planu. Poput VE na uglu solara, najcesce, horizontu istocnom ili zapadnom i to, suprotno pravilima, radi se o VE iz solarnog povratka. Takodje, profekcije i to jednako pomeranjem asc i svih ostalih faktora natala. Na kraju, odbijala ili ne da prihvatim, javljaju se i retrogradni tranziti preko relevantnih natalnih faktora. Iako se naostrim za detalje, finese i tehnike, kada je ljubav u pitanju, ciklusi me cesto iznenade svojom jednostavnoscu. Takodje, VE je istaknutija kod mladjih ljudi, kod zrelijih stvari zaista pocinju da se komplikuju sto se ciklusa tice. Svasta nesto covek primeti kroz praksu.

Suprug je tu negde moja generacija, stariji samo godinu dana. Upoznala sam ga na ispitu iz Rimskog prava, na fakultetu na kojem smo se i upoznali. U mom slucaju mundani firdari, cini se, relativno dobro vremenski usmeravaju period zapocinjanja veze jer SO pada u 9. projekcionu koja vlada periodom od 18. do 24. godine. Istina, dosta je kasno SO pozicionirano, na samom kraju mundanog segmenta za taj period, ali ovo i nisu narocito precizne stvari. Ja se formalno jesam udala relativno kasno, ali ta veza je znatno ranije pocela da lici na pravi brak. Plasidus sistem je najzahvalniji za pracenje mundanih firdara, jer verno prati sideralno vreme, pa su kuce precizno u vezi sa planetarnim satima. Naravno, kod tumacenja planete jednako mozes staviti i u Plasidus, Alkabitius i u cele znake, ali Plasidus je najprecizniji za ovu tehniku koju pominjem. Ascenzija Pi, u koje SO pada, skupa sa SO godinama daje negde 35. moju godinu sto odgovara formalizaciji veze i braka, mada iz iskustva znam da sa ascenzijama mogu da se prostrem na mnoge strane, kroz mnoge vremenske tacke. Kako to SO prezentuje jednako mene, jer vlada asc, i te muske manifestacije izvan mene, stvar se dodatno komplikuje.

Ako uzmes u obzir helenski solar, ne ovaj pozniji, asc za 2006. pada mi tacno na JU, vladara natalne 5. (trudnoca je bila u prvom planu i rodjenje deteta), dok ME u r ciklusu stoji na natalnom SO. Solarna VE u 1. u znaku asc, a ME natalno dispozituje tacku braka i fortunu pa je asocijacija vrlo direktna. Taj solar pada 3.3.2006. u 3. am.

Helenski solar za 1993. kada sam vezu zapocela, dsc daje na natalnoj VE u Ta. Regularni solar, cini mi se, ima vladara asc solara na dsc, skupa sa natalnim SO. Vrlo bukvalno i tranzit SA preko 7. i svoje kuce. Ima jos dosta toga.

Ako samo 1993. i 2006. gledamo, profekcije su najdirektnije. 93. asc na 10. tj. asc na VE, jer je VE u 10. a 2006. asc na 11. u kojoj je SA, vladar 7. Interesantno je, barem meni, da 2. dolazi na 12. cime i fortuna na duh, sto mu dodje kao MO na SO.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 09:28:03 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #96 poslato: Januar 21, 2013, 10:11:38 pre podne »
Nego znaš šta razmišljam.
Da li je moguče da ti je vreme rađanja malo off? Kad bi ascendent došao 3° unazad, tačka braka bi pala u Lav a to se poistovečuje sa onom tehnikom koju Ben Dyks pominje a bazira se na Doroteusa i Mashallah. Naime, ako ti je Tačka Braka u Lav, onda 2006 profekciono godišnji ascendent dolazi u Bik što je angularno od Tačku Braka, a sam Jupiter opet tranzitira (Škorpiju) ugao od Tačku Braka, pa tako i od godišnjeg ascendanta. Svakako, ne može se rektifikovati zbog i na bazi samo jednog događaja, ali eto, ostajem mogučnost.
Ali da bi Tačka bila off za 3° za to bi trebalo negde oko 12 minuta, što nije malo..

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #97 poslato: Januar 21, 2013, 10:24:44 pre podne »
Ajd da se vratimo na '90. ima li događaj veze sa aprilom ili novembrom te godine?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #98 poslato: Januar 21, 2013, 10:45:07 pre podne »
Gledaj Ile, ja sam dosta rektifikaciono kontrolisala svoj asc. Ne radi se samo o zvanicnom vremenu rodjenja, vec i o svedocenju drugih i prilicno je sigurno da sam rodjena u to vreme, mozda minut pre ili kasnije, ali ne vise od toga. Kako je Le spor znak na istoku, tri stepena ranije bi znacilo prilicno vremena pre zvanicnog. Moja majka ima SO tacno na 12 Le, a otac antisiciju SO bas na tom stepenu. Neki se stepeni i porodicno ponavljaju. Takodje, 2006. vise dozivljavam kao godinu deteta, potomstva, a ne kao godinu znacajnu za brak jer smo u braku, prakticno, vec bili i pre toga. Samo smo isti formalizovali pravno. Prosto, 2006. mozda i nije toliko znacajna za brak koliko za trudnocu. Tri stepena ranije asc bi prebacili u dekanat SA, a sa 12. je u JU. Takodje, dodekatemorija bi bila u Sc, ne Sa. Ja imam podosta od JU u fizionomiji i ne prepoznajem SA i Sc na sebi nikako. I prilicno sam svetla.

Mozemo na 1990.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 10:49:15 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #99 poslato: Januar 21, 2013, 10:47:38 pre podne »
ima li događaj veze sa aprilom ili novembrom te godine?
radi li se o nekoj vrsti statusa? posao?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #100 poslato: Januar 21, 2013, 10:50:14 pre podne »
Ne radi se poslu. Zavrsila sam tek 3. gimnazije. Dakle, jos jedna godina pa studije. Nisam ja rano pocela da radim.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #101 poslato: Januar 21, 2013, 10:51:23 pre podne »
Dogadjaj ima veze sa celim letom te godine. Od pocetka juna do kraja avgusta.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #102 poslato: Januar 21, 2013, 11:03:14 pre podne »
Jesu li ti to Me i So napravili neko dobro putovanje?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #103 poslato: Januar 21, 2013, 11:05:38 pre podne »
Odlicno. Dugo putovanje od tri meseca u Moskvu. Bravo Miki. Jednostavno i precizno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #104 poslato: Januar 21, 2013, 11:18:44 pre podne »
Egzaktna direkcija u 9. polju. Nego kako ti se tad odrazio JU prema natalnom MA?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa