Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640204 Pregleda
*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1005 poslato: Mart 03, 2013, 02:15:33 posle podne »
Aj da ne menjam post jer ste vi se napisali u međuvremenu....nek ide sa sve razmišljanjem....

Vrlo zanimljivo, što reče Nataša VE kao orijentalna od SO a okcidentalna od MO i povezana za MC-om jeste jedan od kandidata za profesiju, posebno što ona vlada X znakom (iako tamo nije MC) pa se tematski dodatno "uklapa".

Međutim, i ostala dva signifikatora profesije su u igri. MA je u partilnom aspektu sa SO i u njegovom znaku, tako da mislim da profesija nije neka lagana i lepršava, već da traži dosta rada, fizičkog napora na neki način.
ME je pak na samom Asc-u i u partilnom aspektu sa MO, koji se nalazi u ME znaku, tako da verujem da posao podrazumeva i neke posebne veštine, ne samo da je na "ooo-ruk"...

Ova zapažanja ne isključuju ono što sam prvo rekla, ali se simbolika time proširuje. Sve tri planete npr. prema Liliju daju krojače, što bi u savremenom načinu življenja mglo da se prevede u "dizajnere" garderobe, pa i obuće (ima tu pominjanja takvog zanata među signifikacijama planeta) što bi moglo da donese i lepe pare.

E sad, SA je u II znaku (mada verujem da je prema većem broju kvadrantnih sistema u I) što bi moglo da ukaže na ne baš lagan uspeh i način sticanja dobrostojećeg stanja, mada me je to podstaklo i na mogućnost da njegovo zanimanje ima veze sa zemljom ili kroz rudarstvo ili kroz poljoprivredu . VE pored X znaka i IC-a, vlada i V znakom, tj. prihod od zemlje, MA vlada IV znakom, što opet ukazuje na slično, dok ME zbog veze sa VI opet nekako više vuče na poljoprivredu i prodaju takvih proizvoda.

Treća neka varijanta je vezana za farmaciju (MA i VE se tu mogu lako uklopiti), pa time i proizvodnju i prodaju npr. parfema, kozmetike, dakle opet nešto sa simbolikom ove VE na MC, ali i ME u sprezi sa MO.

Četvrata varijanta koja mi pada na pamet jeste veza sa zlatom (MA u solarnom znaku i u aspektu sa SO), draguljima (VE), obrada (opet MA) i prodaja (ME) nakita.

Verovatno ima još profesija koje povezuju ove tri planete, a možda je čovek naprosto ima smisla za više stvari i menjao je profesije (oba svetla u promenjivim znacima).
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1006 poslato: Mart 03, 2013, 02:17:10 posle podne »
Ja sam zbog mog or SA opsednut proizvodnjom hrane i sve mi asocira na to, mada sa Me na asc-u i svim ovim kad neko objektivno gleda viri doktor sasvim lepo
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1007 poslato: Mart 03, 2013, 02:22:53 posle podne »
Tako je nekada davno bilo, dok se profesije nisu umnozile i udetaljisale. Ipak, VE u Sc na Juznoj skali, kada se prevede jedno od nekoliko znacenja za zvezdu, ima veze sa "merenjem tela", nasla sam negde, dakle, neke veze sa anatomijom. Plasticni hirurg, prva asocijacija Lilitu uopste nije losa jer se pokazalo da debilitirana VE cesto ima veze sa medicinarima uz snazan SA i MA. Oni 'popravljaju' lose stanje stvari, dovode u ravnotezu, a VE i sa tim ima veze kada je izvan svoje esencije.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2013, 02:25:11 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1008 poslato: Mart 03, 2013, 02:24:19 posle podne »
Meni lekar nije "uletao" u glavu, pre sam tipovala na farmaciju, i to kroz ovu koja i ulešava, a ne samo što leči.
Mada, ginekologija paše mnogo više nego druge oblasti medicine baš zbog te na MC-u naglašene VE i povezanosti ME sa MO (ženske planete).
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1009 poslato: Mart 03, 2013, 02:31:52 posle podne »
Ja volim ovaj primer iz svoje prakse, jedan od najdrazih mi je jer je lagan, skolski, eksplicitan zbog cega veoma prakticno dokazuje astrologiju i njene tradicionalne principe. Bitno je samo da te principe stavimo u savremeni kontekst jer pozicije slicne ovima od pre 2000 godina sigurno ne bi dale ginekologa jer takve posebnosti nisu ni postojale.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1010 poslato: Mart 03, 2013, 02:43:04 posle podne »
Da... u istoriji imamo često primere onih koji su se bavili sa više zanimanja istovremeno koja nisu bila tako razdvojena. Npr. lekar je često bio i farmaceut, sam je pravio potrebne lekove, pa čak i uzgajao i sakupljao trave potrebne za to...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1011 poslato: Mart 03, 2013, 02:43:45 posle podne »
A neretko i astrolog, zapravo, uvek i astrolog.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1012 poslato: Mart 03, 2013, 02:45:24 posle podne »
Oooo daaa, to se podrazumevalo...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1013 poslato: Mart 03, 2013, 05:00:10 posle podne »
Ova karta zadovoljava i pravilo o vezi MO i profesije. Kako je rodjenje dnevno MO prva aplikacija posle SAN-a simbolizovace profesiju. Kod nocnih rodjenja prednost ima MO prva aplikacija u sledu posle rodjenja. SAN pada na 19 Ge u 6. kucu jer je rodjenje sa MO u padu pa MO u odvajanju od 180 od SO ide ka MA u 8. MA jeste hirurg, a 8. ima veze sa reproduktivnim i genitalnim delom tela.

Ovo pravilo ne znam da li se resilo u teoriji, nisam pratila, znam da je u pocetku bilo dilema oko toga da li se radi i aplikaciji u relanom vremenu, prema poziciji planeta na dan sizigijuma, ili u simbolickoj relaciji prema natalnim pozicijama. Kako god da su ovo protumacili primetila sam u praksi da ovo drugo bolje radi.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1014 poslato: Mart 03, 2013, 06:08:22 posle podne »
Bas proveravam ovu teoriju na kartama koje imam i ne znam, za neke mi se uklapa a za neke ne. Recimo za jednog decka mi isapda da je prva aplikacija nakon SAN-a sa Marsom u Vodoliji u 2. kuci, a decko je profesor engleskog jezika. To mi bas nema veze. Dok mi za sestru i zeta ispada ok. Oboma je prva aplikacija sa Saturnom, njoj u Vagi, njemu u Devici. Ona je arhitekta a on je gradjevinski inzenjer. Onada ovoj drugarici sto je lekar ( internista ) je prva aplikacija sa Jupiterom u Skorpiji u 10.oj i to mi se bas ne uklapa. Itd.

Aaa, evo sada gledam simbolicki i ovoj drugarici na taj nacin je Sunce u Sco . To se uklapa onda. Pogledacu sada i za ostale.

p.s Jel moze uopste Sunce da bude signifikator progesije? Mislim jeste sizigija vezana za Sunce ali simbolicki tako ispada a jeste kod nje najvise vezano na srce i kardiovaskularni sistem, mada interna medicina obuhvata dosta stvari ali dok je bila ovde je radila u Hitnoj pomoci to bi ipak trebalo Mars da stavi u prvi plan i njoj jeste Mars na Asc ali eto ovako gledano ne istice se Mars.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2013, 06:46:08 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1015 poslato: Mart 03, 2013, 07:35:21 posle podne »
Treba razlikovati dnevna od nocnih rodjenja jer ovo od SAN vazi za dnevna, za nocna se pre gleda MO prva aplikacija u natalu. I to samo ako prethodna pravila ne dovode do nekog smislenog zakljucka. Ovo pravilo nije prvo na listi za ovu stvar.

Imali smo mi jednog kardiologa za primer na artu. Moze i SO da simbolizuje usku struku u kontekstu stvari, ponekad, ali kako su svetla reference, onda gledamo da ih zamenimo sa necim iz njihove simbolike.

http://forum.astro-art.net/index.php?topic=370.0
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1016 poslato: Mart 03, 2013, 08:05:51 posle podne »
Ovo pravilo ne znam da li se resilo u teoriji, nisam pratila, znam da je u pocetku bilo dilema oko toga da li se radi i aplikaciji u relanom vremenu, prema poziciji planeta na dan sizigijuma, ili u simbolickoj relaciji prema natalnim pozicijama. Kako god da su ovo protumacili primetila sam u praksi da ovo drugo bolje radi.

Kod mene na oba načina SA  ::)
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1017 poslato: Mart 03, 2013, 08:06:41 posle podne »
Trebalo bi dodati, zarad preciznosti, da i okcidentalna planeta moze biti signifikator profesije ako je tek izasla ispod solarnih zraka i postala vidljiva na zapadu (posle zalaska SO). Orjentalna planeta je posebno snazna u istoj poziciji izlaska ispred SO, do 30 stepeni od SO. Za inferiorne planete, ME i VE, bolje je da budu okcidentalne, za superiorne, orjentalne. Dakle, poenta je u izlasku iz nevidjivosti sa odgovarajuce strane SO. Ako takve planete ima, tek izasle levo ili desno, dajte joj prednost, veoma je vazna.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1018 poslato: Mart 03, 2013, 08:08:42 posle podne »
Da, znam to. Ona je rodjena danju. Kod nje se ovako vidi stvarno lepo jer ima opoziciju Mars-Mesec preko ose asc-desc a cesto se ugaoni Mars javlja kod lekara, pritom joj je vl. Mc-a ( mada u ima stelijum u 10.kuci (11.znak ). E sada, kod jos nekih sam gledala i ispada da ipak neki drugi faktori nadjacavaju. Svakako da moze doneti potvrdu ako vec ostali faktori vuku na tu stranu :)

Kod mene ako gledamo na prvi nacin onda je Merkur a na drugi je Mars dok je Meseceva prva aplikacija ovako u natalu, nevezano za sizigije Venera. E sada ja negde mislim da ce svakako biti vezano za Veneru ali nemam pojma, sve je moguce.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1019 poslato: Mart 04, 2013, 09:25:06 pre podne »
Ajde ovde da vidimo pravila za posao i aspekte zdravlja
30 Nov 1976
18:30:00
asc 16. raka
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa