Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640865 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #945 poslato: Mart 01, 2013, 03:20:37 posle podne »
Citat
Jedina planeta koja aspektuje stepen Asc, pa zato.

Aha. Epa dobro onda. Mnogo bi lose bilo kad bi recimo Ares bio umesto u Lavu, u Raku, pa iz te slike bude bacao svoje zrake na marker-sata, to bi doslo u tetragon sa marker-sata i descendanta, pa otud i kontinuirani konflikt sa drugim ljudima koji ne bi bili ni malo fini (Ares u sliku Raka).

Mozemo li takodje pretpostaviti da tebe muskarci dominiraju, zato sto je Ares u superiornom heksagonu prema marker-sata?
Takodje, superiorna planeta u odnosu na gospodarke horoskopa - Afrodita.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 03:27:03 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #946 poslato: Mart 01, 2013, 03:26:48 posle podne »
Nisam inače konfliktna ličnost, pod nekim normalnim okolnostima odnosi sa drugima su mi, uglavnom, harmonični.
Možda sa momcima samo teže uspostavljam balans, ali i to je bolje sada nego što je bilo. Zato sam zaključila da mi treba neki dečko koji je dobra osoba, jer onda ja budem super, a ako je teška osoba, ja reagujem na to tako što teram inat ili se nešto ljutim..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #947 poslato: Mart 01, 2013, 03:30:04 posle podne »
U slucaju da si propustila, editovao sam prethodni post, bas me zanima da li je tvoj odnos sa muskarcima dominantne prirode od njihove strane?

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #948 poslato: Mart 01, 2013, 03:32:54 posle podne »
Zar taj Mars samim tim sto je u znaku vl. Asc nece imati neki uticaj na nju samu jer je ipak konjkcija, doduse sira pa mozda zato i nije tako dominantna stvar kod nje.
 A Ile ovaj sad marker sata sta znaci? Mislim na sta mislis? Vladar sata?

Imala sam momka sa vl. Asc Venera u Lavu a vl. desc Mars u Lavu heheh, mislim da sam ti cak i rekla. Tacno mogu da zamislim tvoj odnos sa muskarcima. Problematika kod znaka Lava je sto zbog toga sto snazno pokusava da sacuva/ocuva svoj integritet ima problem da se zblizi sa partnerom. Pogotovu kada su oba tu jer onda ni jedan nece da spusti svoj gard i udovolji ovom drugom. I cini mi se da takav odnos tesko prelazi u onu sustinu duboku povezanost gde su oba partnera opustena i povladjuju jedno drugom, maze se i razmaze.


*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #949 poslato: Mart 01, 2013, 03:41:19 posle podne »
Citat
ovaj sad marker sata sta znaci

 :D
To ti je stepen AC. Zahebana ta helenisticka terminologija malo u pocetku.

 Znak Co je Schmidt preveo kao the goat - horned one  :D :D :D
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 03:46:27 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #950 poslato: Mart 01, 2013, 03:43:45 posle podne »
Citat
A Ile ovaj sad marker sata sta znaci? Mislim na sta mislis? Vladar sata?

Marker-sata je Ascendant. Znači ne prvi znak, več porcija (stepen) ascendenta.
"Vladar", Guverner ili bolje rečeno Gospodarka marker-sata, na primer, kod Cherry, je Afrodita  :smiley:

Citat
Znak Co je Schmidt preveo kao the goat - horned one  :D :D :D

hahahaha da

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #951 poslato: Mart 01, 2013, 03:49:16 posle podne »
Pa zavisi, i bilo je tako a i nije.
Možda je prirodnije za mene tako, jer u vezama gde sam ja dominirala nisam se dobro provela..verovatno to ni nije moj tip muškarca..a valjda me je vuklo baš to što je to suprotno od onoga što mi odgovara..mada je to bilo uglavnom ranije, pre možda 10 godina..
Najverovatnije onda da će muž da mi bude takav... a bilo je i takvih koji su ili dominantne ličnosti generalno, ne samo u odnosu prema meni..
Sad nekako bi mi čak bilo neprirodno da on bude nekako slabiji od mene u bilo kom smislu..ali ne bih volela ni da bude primetno dominantniji..

Ma nije Lady, umem ja da se mazim i razmazim, čak i previše, zato ne potenciram to sa svakim niti mogu. Samo sa mužem, on neće moći da pobegne tako lako. :D Jer ja ljude koje volim moram stalno da ljubim, da grlim i sl. Ovog mog psa toliko puta u toku dana izgnjavim i nikad mi ne dosadi.
Mada ima istine, teško mi je povlađujem nekom drugom, ali sa druge strane mogu ako vidim da to ima svrhe i da mi se uzvraća istom merom. Istina je da ne radim to često. Zapravo, skoro 2 godine nisam u vezi, više ne znam ni kako se ponašam u vezama, zaboravila sam :D
Sad kako idu godine imam pojačanu potrebu da se ja prvo potvrdim kao osoba (poslovno, finansijski, nekako) pa onda da tražim partnera, jer nije mi draga baš situacija kada je on mnogo bolji od mene. Nek on bude bolji, nije mi problem, al da ja bar ne startujem od nule. :)

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #952 poslato: Mart 01, 2013, 03:50:56 posle podne »
Znak Co je Schmidt preveo kao the goat - horned one  :D :D :D
Dobro da nije the goat - horny one, mada više priliči
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #953 poslato: Mart 01, 2013, 03:54:58 posle podne »
Znak Co je Schmidt preveo kao the goat - horned one  :D :D :D
Dobro da nije the goat - horny one, mada više priliči

Hahahaha ali vidi, to je bliže našem Jarac nego li Capricorn. Mada ne znam odakle je reč Capricorn došla?

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #954 poslato: Mart 01, 2013, 03:58:15 posle podne »
Ne mislim ja da ti ne umes da se mazis ili da ne volis samo mislim da sa takvom postavkom vl. asc i desc u Lavu tesko to mozes postici jer kontam da prvo treba taj neko da spusti gard, ugodi tebi da bi ti posle njemu a to verovatno da nikada neces dobiti. To je negde i moj problem jer ne znam, sve mi zapadaju muskarci sa kombinacijom Sunca sa licnim faktorima i sa vl. desc. Ili su vl. asc i vl. desc u Lavu ili mu je spaljen Asc a vl. desc u Lavu i tako dalje. Znaci isto problem dva jaka ega i potrebe za paznjom koju jelte ne umemo da pokazemo dok se taj drugi ne otkrije prvi :)

Pogledaj u kartama bivsih ali recimo kod mene je zanimljivo da je svaki moj partner imao jaceg vl. desc od vl. asc po pitanju blizine uglu. Cak vecini je vl. asc kadentan a vl. desc ugaon. I recimo kod tog sa slicnom postavkom kao kod tebe je Mars bio na Regulusu a i superiorac je, znaci da je partnerka u nekom smislu dominantnija. Kod tebe bi trebalo znaci da ti tvoji partneri ipak budu domninantniji, makar kroz vreme, mozda ne mora biti u startu ali da nekako ti uvek dodjes u podredjenu ulogu kasnije. Mozda se to i kod mene desi jer su Sunce ipak muskarci  ::)

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #955 poslato: Mart 01, 2013, 04:02:04 posle podne »
Ja imam vrlo upečatljiv mladež sa lijeve strane brade, mislim da nije ružan, taman je i svi koji me znaju kažu da me ne mogu zamisliti bez njega.

Uopšte imam dosta mladeža, pa i na licu sitnijih, iznad usne i na obrazima. Oko vrata imam pravu ogrlicu od mladeža, u pravilnim razmacima zaokružuju vrat (u liniji su ključne kosti pa baš izgleda kao ogrlica) i to po dva u grupi. Isto na obje ruke, u pravilnim razmacima u vertikali idu od nadlaktice niz podlakticu.

U istoj liniji gdje je taj upečatljivi mladež na lijevoj strani brade, po vertikali ispod lijeve dojke isti takav mladež, pa po istoj vertikali na lijevom koljenu  ;D.

Ajmo stručnjaci fiziognomije, šta bi to imalo da znači?

Osim da će nešto da me spuca u glavu ili da će ne daj Bože da me vješaju (zbog ogrlice oko vrata) :D.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #956 poslato: Mart 01, 2013, 04:03:10 posle podne »
spucaće te, ali ništa detaljno bez konzilijarnog pregleda
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #957 poslato: Mart 01, 2013, 04:10:57 posle podne »
The name Capricorn translates "horned goat" and denotes a male goat, or billy-goat, and is associated with two types of goats: the Mountain-Goat and the Sea-Goat.

http://www.constellationsofwords.com/Constellations/Capricorn.html

Eto, lako je bilo Schmidtu da prevede  :D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #958 poslato: Mart 01, 2013, 04:12:42 posle podne »
Lady,
Što nikad neću dobiti, pa nadam se da hoću.  ;D Mislim čak i da ne dobijem ja ću prva da potenciram to, davaću više. Najveći problem kod mene je bio u tom nekom dobijanju pažnje, jer sam je dobijala i nisam znala šta ću s njom, nije mi prijalo, jer nisam mogla da kažem: e ovaj je taj.
I onda mi je možda lakše bilo da ja budem neko ko će da vodi priču, jer sam onda bar sigurna u svoje emocije, sve je čisto. Nekako ne volim to kada se neko trudi a ja ravna linija..
Imala sam od početka problem da ako se sa nekim ne vidim za nešto ozbiljno ne mogu s njim da budem u vezi, zato su mi sve veze bile kraće.

Samo se nadam da će jednom da upali da se poklopi da oboje budemo približno fascionirani onim drugim, valjda negde idem na to "sve ili ništa"..iako racionalno ovako kada gledam možda i nije tako pametno, ali tako funkcionišem..

Kod mojim bivših nema neke jasne sličnosti u pogledu vladara desc, jedino što se izdvaja kod tih koji su bili više zagrejani za mene, je da je descedent bio u Strelcu ili Ribama..tako da se negde najviše vidim kroz Ju..ne znam zašto slabo kroz Ve..

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #959 poslato: Mart 01, 2013, 04:19:04 posle podne »
Citat
jedino što se izdvaja kod tih koji su bili više zagrejani za mene, je da je descedent bio u Strelcu ili Ribama..tako da se negde najviše vidim kroz Ju..ne znam zašto slabo kroz Ve..

A duada AC ti bas u Pi, JU znaku  :smiley:
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 04:28:10 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom