Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640174 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #900 poslato: Mart 01, 2013, 12:54:52 posle podne »
Arapi su u njoj bili najbolji.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #901 poslato: Mart 01, 2013, 12:58:37 posle podne »
Nisam pratio arapske izvore, samo bazno Zolera.
Čak sam par puta i primeni, imao sam interesantan spoj, devojka sa mladežom na oku, asociralo me stomačni problem sa ocem. Ispalo je da joj je otac preminuo od stomačne aneurizme. Kolega sa mladežom na licu, donji deo-oko donje vilice, povelik, poginuo je od udarca u glavu...

« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 01:01:18 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #902 poslato: Mart 01, 2013, 01:00:07 posle podne »
Naravno, ali Mesec nije jedini faktor koji utiče na fizički izgled.
Ja nekako generalno, i ovako u privatnom životu, nikad nisam volela da "pogađam", šta je ko u znaku, podznaku ili gde mu je Mesec, nisam taj tip. Mora neko da me inspiriše da bih osetila njegovu energiju i zaključivala nešto. Zato ne volim tako da pristupam toj tematici.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #903 poslato: Mart 01, 2013, 01:01:58 posle podne »
Nema astrologija ništa sa energijama, astrologija je čitanje simbola
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #904 poslato: Mart 01, 2013, 01:08:16 posle podne »
Nije to, Cherry, pogađanje, već kroz praćenje simbolike možeš doći do vrlo finih zaključaka...
Ja sam nekad opisivala ljude na osnovu mrlje taloga iz kafe i opet tvrdim da to nije bilo samo puko pogađanje...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #905 poslato: Mart 01, 2013, 01:08:51 posle podne »
Mladez na levom ramenu-smrt sestre ili zajednicka smrt sa sestrom. Srecom te rodjenu nemam, ali imam od strica. SA mi je u natalu u Ge (rame), ali iznad horizonta sto bi trebalo da da, ili desnu stranu, ili izlozenost prvom pogledu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #906 poslato: Mart 01, 2013, 01:17:47 posle podne »
pazi nije ni svaki mladež(simbolika MA/SA) smrtonosan. Jedno je na ramenu, a drugo na očima koji su simbolika svetala. Na ramenu bi pre simbolizovao povredu ili kakvo drugo stanje pritiska.
A što se tiče pogađanja, Cherry jel ti stvarno misliš da je fiziognomija pogađanje, pa onda je i horar još veće pogađanje. Stvari se dešavaju sinhrono, i sa razlogom, a to je sve opisano specifičnim jezikom simbola koji ima svoje pismo, a to je astrologija.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #907 poslato: Mart 01, 2013, 01:25:50 posle podne »
I ja imam beleg na levoj ruci negde na sredini od lakta do ramena, neki kazu da je u obliku naopakog srca :)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #908 poslato: Mart 01, 2013, 01:26:45 posle podne »
Nema astrologija ništa sa energijama, astrologija je čitanje simbola
Upravo to, zato i volim da imam tačne podatke pa da imam na osnovu čega da ih čitam.

Baš gledam kartu ove što je rođena istog dana kada i ja, i ne kapiram odakle tolike razlike. Možda jedino što su meni malefici u ugaonim kućama o kod nje benefici, pa to čini nekako pasivnijom. Razlika je u osnovnoj toj motivaciji, nije da sam ja sad oličenje ambicioznosti, ali u odnosu na nju jesam, ne mirim se sa stečenim stanjem stvari i nikad ne idem na najlakšu opciju, i zaista sam uvek na više strana u skladu sa Mo/Ju/So promenljivim kvadratom..a ona nema ni nikakav hobi, sedi kući i ništa ne radi otkad se udala...

Tanja, ali tebi je taj način blizak, razumeš. Ja ne znam da gledam u talog kafe, nikada ne vidim ništa. Meni krene intuicija da radi tek kada provedem izvesno vreme nasamo sa tom kartom..nekad prvih sat vremena nemam nikakav stav, pa onda računam neke stvari, da se lakše udubim. Znam da je nebitan način, kada gledaš otvara se nebo, pa gledao ti i u pasulj, šta znam..ali jednostavno nisam iz te priče i to je to..

Često imam ispravne intuitivne zaključke o nekim osobama, ali to nevezano za astrologiju.

Miki, ne mislim da je zaključivanje o fizionomiji pogađanje, ja kažem da ne volim, bez preke potrebe da to radim. "Ograničavam" sebe u tom pogledu jer volim da imam konkretnu polaznu tačku..odnosno približno vreme rođenja. Ko zna u vezi fizičkog izgleda kako neke stvari mogu da se prikažu..na šta su uticali sve termin i duada asc koje nemamo..

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #909 poslato: Mart 01, 2013, 01:35:46 posle podne »
I ja imam beleg na levoj ruci negde na sredini od lakta do ramena, neki kazu da je u obliku naopakog srca :)
Ili su hteli da kažu u obliku testisa ali nisu bili prostaci kao ja ;D

Nema astrologija ništa sa energijama, astrologija je čitanje simbola
Upravo to, zato i volim da imam tačne podatke pa da imam na osnovu čega da ih čitam.
Hahahaha, pa nije to baš tako u astrologiji. Čitanje simbola, čitanje slikovnog pisma, let ptica, itd je nasleđe hermetizma u kome nisu morali svi podaci da budu precizirani na milimikron. Bilo je jedino bitno da su u skladu sa primarnim principima.

Miki, ne mislim da je zaključivanje o fizionomiji pogađanje, ja kažem da ne volim, bez preke potrebe da to radim. "Ograničavam" sebe u tom pogledu jer volim da imam konkretnu polaznu tačku..odnosno približno vreme rođenja. Ko zna u vezi fizičkog izgleda kako neke stvari mogu da se prikažu..na šta su uticali sve termin i duada asc koje nemamo..
Nisi ni probala fiziognomiju, realno, no ima vremena.
Šta je u živou konkretno? Opterećuješ se sekundarnim stvarima, tako samo možeš propusti primarne.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #910 poslato: Mart 01, 2013, 01:36:51 posle podne »
I ja imam beleg na levoj ruci negde na sredini od lakta do ramena, neki kazu da je u obliku naopakog srca :)

Le u 3. znaku od asc (srce) ili SO na asc u Ge (srce na ruci). To sto je naopako vec mozes tumaciti u bukvalnom kotnekstu. Steta sto je naopako.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #911 poslato: Mart 01, 2013, 01:42:29 posle podne »
Ili su hteli da kažu u obliku testisa ali nisu bili prostaci kao ja ;D

Hahaha, ne znam, meni ne lici ni na sta, mrlja malo veca :)

Le u 3. znaku od asc (srce) ili SO na asc u Ge (srce na ruci). To sto je naopako vec mozes tumaciti u bukvalnom kotnekstu. Steta sto je naopako.

Pa u ljubavi mi sve ide naopako vala hahah. Krenem od kraja ka pocetku mada i bukvalno sam sama sva naopaka ;)

Inace imam dve sestre. Taj jedan beleg je znaci na levoj a imam i na desnoj mladez od rodjenja negde na pregibu lakta. I jos jedan upecatljiv la desnom stopalu sa strane, on je bas lep recimo :)

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #912 poslato: Mart 01, 2013, 01:43:35 posle podne »
Ništa ne možemo reći dok te konzilijarno ne pregledamo :smiley:
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #913 poslato: Mart 01, 2013, 01:44:08 posle podne »
Ispade ova diskusija u grčko-rimskom stilu  :D :D :D

Ne smatram da će korišćenje grčkih naziva u svakodnevnom astrološkom izražavanju uticati na dublje razumevanje pojmova. Možemo mi da preispitamo pojedinačne reči, pa eto kao što ti navodiš za μοιρα da vidimo poreklo, značenje itd, ali i dalje da koristimo stepen. To nas ne čini manje tradicionalnim ili helenističkim ili šta već...

Sa druge strane, originalnih grčkih zapisa nema, uništilo ih je vreme naprosto, pa tako da možemo samo da se oslonimo na prepise koji mogu biti pogrešni i odvesti na "krivi trag" jednako kao i prevodi na latinski, arapski itd. I ko nam onda garantuje da koristimo ispravne izraze ili smisao koji je bio originalno zamišljen. Naravno, ovo se ne odnosi na imena planeta jer to je bilo u "široj upotrebi", ali neke druge manje korišćene, "izumrle" ili one sa višestrukim značenjem lako mogu da zavedu.

Edit: Mina ulete pre mene i evo dade i objašnjenje za stepen...

Potpuno ali potpuno ti mene ne razumeš i smatram da je ova rasprava ili"duskusija" nekorenita i zaporavo raspravljanje o dve različite stvari.
To što je Mina "uletila" sa novo-grčkim objašnenjima i suvoparnim prevodima bez filozofske pozadine, ne menja uopšte ništa u našu raspravu, eto, samo me demotivisala da istu produžim, jer nema nikakvu konstruktivnost i samo razvodenila ionako razvodenetu "diskusiju".

Da završim, da li je tebi jasno da smo svi mi, do jedan na ovom forumu ekletistički tradicionalisti kojima je svojstveno i to je ok, da koriste celokupnu tradiciju počinjajuči od grka, arapa, latina itd., pa je shodno tome sasvim ok koristiti ustaljene terminologije?
E sad, da li u isto vreme ti mene razumeš da ja pričam o ljudima kao Šmit i još neki, koji su odlučili da če pratiti tu tradiciju koja se završava do, recimo latinističko-arapske invazije?
Onda, prosta logika, evo da svedem na izabir od 2, zašto, ali zašto bi on koristio u svoj izabir astrologije koju če slediti: Romanske Ekvivalente??? Mislim, da li razumeš suštinu ovo što kažem? Zašto bi grčki Χρόνος (Chronos ili Kronos) zamjenio sa Saturn? Zašto bi grčki Ζεύς (Zeus ili Zevs) promenio sa Jupiterom? Zašto bi, u ime Boga, molim te, grčko Ἀφροδίτη (Aphrodite, ili Afrodite) zamenio sa Venera?? Mislim, shvataš li sad koliko je to, e ovo je, apsurdno i smešno? U isto vreme, da li ti shvataš da se ne radi o nikakvim "prevodima" niti transliteracije, več ekvivalentnost imena koja su Rimjani stavili u svoj panteon. Naše je Transliteracija tih Romanskim imenima. Ne radi se tu o nikakvim prevodom. Ako astrolog koji koristi helenističke tradicije, odlučio da TRANSLITERIRA, zašto u ime Boga, da bi transliterirao Romanske Ekvivalente a ne grčka imena istih?
Što se reč Moire tiče, tu je zapravo prevod, i to loš. Pusti ti Minu sa novogrčkim prevodom, ta reč ima dublje metafizično značenje i povezana je sa sudbinom, a ne sa nekakvim "stepenom" ili "temperaturom". Takođe ousia. Zato čovek koji ne razume filozofiju a ponajmanje astrologiju, ne treba se baktati prevodima.

Po meni je ova diskusija totalno nekonstruktivna, jer se vrtimo oko suštine a nikako da je pogodimo.
Nisu ti nazivi naprosto "izumrli" kako to kažeš. AKo je tako, ako ideš po toj logici, veči deo Valensovih tehnika kao što je recimo Afezis od Sreče i Duha, bili "izumrli" za ovo naše doba, pa šta sad, ajde da zato što su "izumrli" ne oživljavamo iste? Vidiš da ne drži ta logika..

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #914 poslato: Mart 01, 2013, 01:48:33 posle podne »
Pa dobro Miki, nisam taj tip i to je to, možda postanem, radiću kako osećam da treba. Zanimljivo je meni da nameštam Asc, da tražim pravo vreme, uklapam i sl., ali da vreme ne postoji kao opcija- to ne da gledam kao na prevelik zalogaj, nego kao na nešto što mi nije inspirativno da uopšte zagazim u to, pogotovo tako, ako ne bih znala osobu privatno..Mrzi me i babi i dedi da rektifikujem karte iz istog razloga..
Tati i mami sam rektifikovala jednom na osnovu Arapske tačke braka, međutim nisam baš sigurna da je tačno, nisam tada stigla do kraja da proučim, i skoro mi se nešto desilo slučajno, otvorim tatinu kartu i za 10 minuta mu namestim podznak tako da se uklapa. Sad sam sigurna da je to to, možda koji minut ranije samo..

Ja imam beleg od vakcine na neuobičajenom mestu, umesto na ramenu meni je na sred ruke, od lakta prema šakama..ne znam što su mi tu stavljali vakcinu...čak su se i sestre koje su mi vadile krv posle čudile, odakle tu..
I dva baš mala mladeža, na nosu i ušima, inače ih nemam skoro uopšte..

Zanimljivo baš ovo za naopako srce kod Lady..