Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635685 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #765 poslato: Februar 26, 2013, 09:59:40 pre podne »
ajde laicki...vladar Asc u 12, stelijum u 12 mundanom, izolacija, spaljen Mesec, Mars, a ni ostatak nije postedjen, kocnice, okrenut sebi, nesiguran u sebe, mada fiksni znak moze dati potpuno fiks ideje kojih se slepo drzi, i ne pusta...u averziji vladari 1 i 7, zena na neki nacin vezana za posao mozda...

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #766 poslato: Februar 26, 2013, 10:25:36 pre podne »
Običan čovek, mislim nije ubica, psihopata ili tako nešto slično, niti poznat po nečemu, a pri tom muško
U morbidnu babu rasteš :smiley: , pretera sa crnom pozadinom
Mislim da ovo za psihopatu baš i nisi sigurna, Kad se MA, SO i MO nađu zajedno blizu vrha 12. p. mora biti emotivno nestabilan. Previše vatre za 12. Mo0Ma;So0MA;spaljen Mo, opet mi deluje emotivno nestabilan, rastrzana ličnost, ME i Ve na Algol idu....

pa nema tih tipično ženskih histeričnih momenata vezanih za partnerstva  :D
Srećom, previše je histerije u zadnje vreme
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #767 poslato: Februar 26, 2013, 11:22:28 pre podne »
U morbidnu babu rasteš :smiley: , pretera sa crnom pozadinom

Hehe, moram malo...

Ne bih rekla da je emotivno nestabilan, pre hladan. On je predstavnik melanholika i pored toga što su mu znak Asc-a i godišnje doba sangvinični. Stelijum u nekom znaku mora da "povuče" prirodu tog znaka, a ovde je 5 tela smešteno u Ta, zajedno sa VE koja je vladar i preostale dve planete.

I moguće da upravo zbog toga što je VE krajnji dispozitor cele karte zodijački povoljno smeštena, nije se ova XII kuća ispoljila na najgori mogući način. Pa tako, pre bih ga opisala kao namćora i nekog ko je "na svoju ruku" nego kao psihopatu.

Zanimljivo je da mu je dvanestina Asc u Co, a stepen SA, kao i sat rođenja, što ga i fizički lepo opisuje. Srednje visine za muškarca (tu između 175-180cm), mršav, ali žilav, ide pomalo pognute glave i ramena, sa skupljenim rukama uz telo i uglavnom nabijenim u džepove. Ten mu je bledo-žućkast i koža osetljiva pa se lako iziritira. Kosa smeđa, dosta tanka mada talasasta.
Doduše i ME kao vladar Asc-a je okcidentalan u zemljanom znaku, sa dvanaestinom u Co tako da i preko njega može se doći do sličnih fizičkih pokazatelja. Ujedno ta zamlja koja ga odlikuje u fizičkom izgledu potvrđuje i temperament.
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 11:28:03 pre podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #768 poslato: Februar 26, 2013, 11:32:29 pre podne »
Ne bih rekla da je emotivno nestabilan, pre hladan. On je predstavnik melanholika   Pa tako, pre bih ga opisala kao namćora i nekog ko je "na svoju ruku" nego kao psihopatu.
Hladan kad je nezainteresovan ili poluzainteresovan, ali kad ga neko čačne na pravo mesto eksplodiraće nema da brineš; Mo je suviše blizu So i MA, ne može to bez posledica. Jel mu otac bolije od srca? ako je uopšte živ.

I moguće da upravo zbog toga što je VE krajnji dispozitor cele karte zodijački povoljno smeštena, nije se ova XII kuća ispoljila na najgori mogući način. 
Nije još, ali...videćemo u budućim događajima
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #769 poslato: Februar 26, 2013, 11:54:47 pre podne »
Citat
Hladan kad je nezainteresovan ili poluzainteresovan, ali kad ga neko čačne na pravo mesto eksplodiraće nema da brineš; Mo je suviše blizu So i MA, ne može to bez posledica. Jel mu otac bolije od srca? ako je uopšte živ.

Živ mu je otac i nema nekih naznaka oboljenja srca.

Što se eksplozija tiče, slažem se sa tobom, ali to je često i odlika melanholika. Baš zato što retko imaju jake izlive emocija kad krene lavina mislim da su gori i opasniji od 10 kolerika zajedno (viđala sam takve slučajeve  :D). Ipak, sa svojih 30 i kusur godina uglavnom izbegava situacije koje ga nerviraju, kad se iznervira povisi ton, kaže šta ima, okrene se i ode, ne divlja previše. Slično je i sa pozitivnim emocijama, nema tu nekog velikog oduševljenja, uglavnom sve umereno.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #770 poslato: Februar 26, 2013, 12:10:14 posle podne »
vladar Asc u 12, stelijum u 12 mundanom, izolacija, spaljen Mesec, Mars, a ni ostatak nije postedjen, kocnice, okrenut sebi, nesiguran u sebe, mada fiksni znak moze dati potpuno fiks ideje kojih se slepo drzi, i ne pusta...

Više fiks ideje nego nesigurnost u sebe. Ima i samoživosti u smislu da gleda prilično na svoje interese po sistemu: ko nije za sebe nije ni za druge, ali nije ujedno spreman da gazi preko leševa da bi došao do željenog. Dakle, njegova samoživost se ne ogleda u radnjama koje bi možda ugrozile druge, već u odsustvu radnji koje bi možda drugima značile, ali njega ne dotiču ili mu smetaju.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #771 poslato: Februar 26, 2013, 12:29:10 posle podne »
Negde me podseca na elektricara po konstelaciji zvezda...pa prepoznajem...



isto nece da ga boli glava ni za sta...spaljen Merkur vladar Asc, teorija na kub, demagogija, bez puno inicijative, zadovoljan malim ili nicim, uglavnom ti stelijumi u 12 mi bas negde idu na zivce :)

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #772 poslato: Februar 26, 2013, 01:26:24 posle podne »
Da, sangvinicno melanholican tip. Ja vec napisah kod one Cherryine drugarice da mi je Bik mozda najzeznutiji znak. Odnosno da ljudi sa vl. podznaka u Biku su teski kao crna zemlja. Ne menja se taj ni po koju cenu. Spavanje, uzivanje, muzika pa i sport ga zanimaju ali samo da gleda hahaha. Mada sangvinija bi mogla malo da ga pokrene ali pre verovatno da o svemu tome prica nego da konkretno nesto uradi. Smenjuje mu se pozitivno i negativno raspolozenje odnosno moguce je da kada je u drustvu nabaci masku sangvinika pa je pricljiv i prijatan a inace ga sustinski mori neka letargicnos i depresija koju primecuju samo najblizi.

Sto se posla tice, verujem da je moguce da ga ima jer mu Saturn vidi Mc ali kako nije povezan sa vl. Asc moguce da ga ne zanima previse, nema potrebu da ulaze u tu oblast.

Partnerstva isto mi deluje kao da su moguca jer Jupiter vidi znak Strelca. Posao i partnerstva su mogujce jedine stvari koje tu negde i imaju neki znacaj u njegovom zivotu odnosno nesto se tu desava. ZBog konjukcije Meseca i Sunca u 12. kuci vrlo je moguce da ti partnerski odnosi nisu neki konvencionalni, opsteprihvaceni ali eto njemu tako odgovara. Mozda cak i krije svoje partnerke jer i Venera je tamo. Kako su signifikatori zena u dobrim znacima za sebe, moguce je da te zene i imaju odredjene kvalitete i pomazu mu na neki nacin.
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 01:28:12 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #773 poslato: Februar 26, 2013, 01:45:00 posle podne »
Nije moja drugarica tipičan Bik po tome, dosta je pokretna, nema te pasive da radi, sedi kući i jede i da je zadovoljna. Ima dosta aktivnosti, ali ta bikovska fiksnost se ogleda u nemogućnosti da se uvide svoje greške, već se stalno tera jedno te isto. Tako da se eto, neke stvari realizuju ili na fizičkom ili psihičkom planu ili oba.
Ono šta sam mislila da ćte uočiti kod nje, je pre svega, stečeni strah od veza, ne znam kako bih to opisala bolje nego kao strah. Usled negativnih iskustava (koja i nisu realno bila toliko baš negativna), pošto ima jak ego (So i Ma u prvoj), ona ta iskustva preuveličano doživljava kao kraj sveta a kako sve to gleda Sa iz VII, eto njoj straha od novih veza.. karta veoma blokirana po tom pitanju..ostaje samo da molimo Boga da se nekako izvuče.


Ovaj električar je meni odmah bio jako čudan tip..hajde za partnerstva i nekako, ali spaljen vl. asc od vladara XII u XII, So i Mo u XII, a tu je i Mars blizu..nije mi se ta karta nimalo dopala..pitam se da li ga Mina uopšte poznaje..još uz sav taj njegov religiozni fazon, to mi se sve tek ne uklapa..delovao mi je kao bivši narkoman koji se uhvatio za veru..
I Mina karta možda treba da se skloni jer nisam sigurna da imaš dozvolu.. 8)

A ovaj Tanjin, pa ko zna, mlad je..da ne baksuziram al ko zna šta sve tu može da se desi..a kada je XII tako istaknuta moguće da se mnogo toga dešava unutar njega samog, da ima bogat psihički život..

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #774 poslato: Februar 26, 2013, 01:51:18 posle podne »
On je predstavnik melanholika i pored toga što su mu znak Asc-a i godišnje doba sangvinični. Stelijum u nekom znaku mora da "povuče" prirodu tog znaka, a ovde je 5 tela smešteno u Ta, zajedno sa VE koja je vladar i preostale dve planete.

A dok sam pisala sve razmisljam kako bi taj stelijum morao nositi temperament ali ne promislih dovoljno o tome ... ali zar se nije sangvinika bas nimalo odrazilo na njemu?
Sa POF na ACu on ne bi trebao da oskudjeva jos POF vidi dva vladara tripliciteta.
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 01:58:35 posle podne od strane Lilitu »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #775 poslato: Februar 26, 2013, 01:53:44 posle podne »
Smenjuje mu se pozitivno i negativno raspolozenje odnosno moguce je da kada je u drustvu nabaci masku sangvinika pa je pricljiv i prijatan a inace ga sustinski mori neka letargicnos i depresija koju primecuju samo najblizi.

... ali zar se nije sangvinika bas nimalo odrazilo na njemu

Asc u Ge obično daje pričljive ljude, bar u smislu da umeju da upute uvek neku reč. Kako je ovde ME u bliskoj konjunkciji sa VE, sigurno da ima finih manira, pa verovatno i u društvu može biti zanimljiv, ali kada se nađe u njemu. Ukoliko mu vremenske prilike ne odgovarju, od prilike da neće ni izaći iz kuće da bi se družio.

Citat
Sto se posla tice, verujem da je moguce da ga ima jer mu Saturn vidi Mc ali kako nije povezan sa vl. Asc moguce da ga ne zanima previse, nema potrebu da ulaze u tu oblast.

Zaposlen jeste, u menjačnici. Ništa specijalno, ali ipak to je odgovoran posao jer se radi direktno sa parama. Više puta imao  pokušaj krađe ili prevare, a jednom mu lik ušao sa pištoljem i pretio, no u toj situaciji se poneo prilično trezveno pa je pljačka svedena na neki minimum, a on lično nije pretrpeo štetu.

Citat
Mozda cak i krije svoje partnerke jer i Venera je tamo.

Ne baš da krije, ali nije ljubitelj onog klasičnog, otvorenog zabavljanja. Ako može bez mnogo buke oko veze i bez preteranih obaveza, onda dolazi u obzir, u protivnom mislim da ga smaraju konvencijalnosti, a posebno ukoliko mora zbog nekog da svoju rutinu narušava, da se javlja, šalje SMS-ove i sl.  :D :D :D
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #776 poslato: Februar 26, 2013, 01:56:29 posle podne »
Ijao, bas je problematican. Imam takvog jednog u kuci a i drugaricu jednu ... uzas. Mislim njima je super ali nama sa njima je katastrofa. Ja bas prezirem takvo samozivo ponasanje. Henodiste :)

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #777 poslato: Februar 26, 2013, 02:26:35 posle podne »
Rekla sam mu da ću mu uraditi horoskop da mu dokažem da sam u pravu...opušteno...i to sa sve prognozama samo da se oparim :)
Ovo što Tanja viče ako vremenske prilike ne odgovoraju i slanje poruka i zvanje kao i neobaveznost- nekonvencionalnost - preslikan ovaj...

Cherry nije bio  narkoman, on čak ni ne puši i ne pije...on je sebičnjak mamin sin egoista koji ne ulazi duboko "da ga ne boli glava"...nezreo za neku varijantu ja radim izdržavam porodicu, minimalistički tip...usporen (iako me stvarno čudi zbog tolike vatre) odlične kočnice...posti sreda petak, velike postove itd...ali očito nedosledno zbog hot-line akcija i namernog suzdržavanja...negde mislim da beži od svega svestan da se od njega ipak traži da bude muško, a on je još uvek "sin"...

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #778 poslato: Februar 26, 2013, 05:09:09 posle podne »
Sklop "minimalistički tip" ga od prilike dobro opisuje, nema mnogo prohteva, u fazonu je: "ne diram te - ne diraj me", ume da bude neprimetan poput fikusa, ali nije mamin sin iako živi sa roditeljima. Jedan je od retkih mušakaraca koji kada mu se nešto jede sam to pripremi, ne čeka da mu neko postavi, donese, prinese. Hoće da pomogne i ume dosta "domaćinskih" poslova da radi (npr. krečenje i sl.). Ako pomaže, onda to zaista čini onako od srca. Ima i tog hedonističkog, ali opet gleda drugima da ne smeta njegovo takvo ponašanje.
Sad, to oko devojaka, pa jednostavno nema neku želju da se oženi, da ima decu i slične stvari, ne toliko zbog obaveza, nego što naprosto mu je to bezveze. Možda još nije sreo neku sa kojom bi poželeo da ima porodicu, a možda je jednostavno takav tip. Ipak naglašena XII mora negde da se manifestuje kroz kakvo "ludilo", pa njemu možda kroz tu odbojnost prema klasičnom načinu življenja nas običnih smrtnika.
Nije poročan, može da se odrekne mnogo toga ako je prinuđen i ne diže dramu zbog tih stvari.
Sve u svemu, od prilike je saturnovski tip.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #779 poslato: Februar 26, 2013, 05:12:27 posle podne »
jadna ona koja se zaljubi u njega, kao meni onomad u ovoga...iskreno to mislim...to su izuzetno sebicni tipovi sa viskom slabosti koju skrivaju iza podozrivosti i nonsalancije...
i ovaj isto radi kucne poslove, tipa spremi ribu, ili pravi camac, ili elektrika, vodovod, itd...znaci ruke su zauzete ali usporen...