Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635675 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #540 poslato: Februar 16, 2013, 11:51:42 posle podne »
Razumevanje zodijackih slika je vrlo triki stvar jer tamo gde je otrov, tamo je i protivotrov pa po tom principu svaki znak otkriva duplu kvalifikaciju. Te su stvari skrivene i otkrivaju se svakom drugacije, prema duhovnom statusu vec, odluci da se veruje u ovo ili ono i ne moze se tvrditi da je ovo moje ispravno u odnosu na sve koji u najcistijem prizoru ljudskosti i ljudskog uma vide i izvor istinske humanosti. Ista moze biti cedo te i takve evolucije (razumskog oslobodjenja), ali se to ne desava, odnosno, desava se vrlo retko jer znamo da je sve pocelo od Drveta poznanja dobra i zla i da je gnoza utrla paralelan put veri od izvora ka ovom delu univerzuma. Stvari su, u sustini, jednostavne. Kod Marcijana Kapele SA je ponovo prozvan za kralja prostora i vremena, ponovljena je Platonova prica o Demijurgu i svako je, zaista, slobodan da se odredi prema ovome kako oseca. I astrologija je stvar necije vere i zato kazem da ona nije objektivna datost, ali to ne znaci da tu slobodu mozemo da slavimo kao neku pocast ili slicno tome. Rekla sam vise puta da necastivog trazim u svakom detalju. Ako verujete da je tradicija oslobodjena toga, varate se. U tradiciji je najtvrdja gnoza perfidno utkana u postulate za koje na prvu loptu ne bi pronasli da sa njima nesto nije u skladu sa bozanskim. Za razliku od MA koja je u totalu duhovno devastirana, tradicija je sarena i perfidna. Bas citam ponovo Arabija i shvatam da i Ta vlada jednako, po njemu, rajem i paklom, a da Sc vlada dubljim nivoima podzemnih sfera bas kao u prici o viseslojnosti svih sfera. Svaka ideja ima sebi suprotnu odrednicu koja se moze izraziti kroz isti ili naspramni znak.
« Poslednja izmena: Februar 17, 2013, 12:15:41 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #541 poslato: Februar 17, 2013, 12:05:07 pre podne »
2004./2005. je profekcioni MC bio u Ta, vladar VE. Natalno u 12., solarno u 3.(kadentna) i u aplikaciji kvadratom ka kadentnom JU u izgonu u 6., sto je  dodatno slabi. Od 21.1 - 24. 2. mjesecna profekcija u Pi, VE egzaltacija/JU domicil  :o

Na sve strane podudaranja  :smiley:
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #542 poslato: Februar 17, 2013, 12:58:45 pre podne »
Te 2005. sam se spasla pukom srećom. Posebno kritičan period bio je januar i februar 2006. godine, da bi se stvari drastično promijenile od marta iste godine.

Ja sam te periode već posmatrala kroz firdare i solare, pa mi se priča uklopila prilično. Trenutno sam u vladarstvu Mjeseca i akcenat sa karijere se tačno preuzimanjem vladarstva Mjeseca prebacio na domen 4 polja u kojem je Mjesec i uopšte na domen duha.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #543 poslato: Februar 17, 2013, 10:25:32 pre podne »
Interesantno, jer Januar/Februar su u L3 Le, a tada tu tranzitira retrogradan SA dok je SU u averziji.
« Poslednja izmena: Februar 17, 2013, 10:31:39 pre podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #544 poslato: Februar 18, 2013, 01:40:42 posle podne »
Evo jednog primera, podaci su u karti.
Da li se osobi nešto desilo  2004.godine?

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #545 poslato: Februar 19, 2013, 01:00:57 pre podne »
Laik...u profekcijama je Ge..vladar  ...i kad gledam solar upada u oci osa sa cvorima i Marsom....neka frka sa porodicom/kucom...plus partnerom?

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #546 poslato: Februar 19, 2013, 01:30:23 pre podne »
Pa u neku ruku, ali bilo je puno bitnih događaja, pre toga što je Mina navela. Dakle solar veoma uzbudljiv, nekad se takve stvari mogu desiti u pet solara a ne u jednom.
Frka sa porodicom, kućom da, u decembru otkazuju zajednički stan i ona podnosi zahtev za razvod i vraća se kod njenih.
Profekcija je došla u Blizance gde natalno imamo Mars i Saturn. Možemo da podelimo njihovu vladavinu i u tom slučaju Sa vlada drugih 6 meseci, tako da u decembru negde preuzima vladavinu a kako je solarno u Raku, rx, i vlada X i XI na neki način donosi rušenje statusa, nekih želja i planova. Takođe, u solaru su vladari I i VII natalne u opoziciji.

Pre toga imamo 3 bitna događaja, koji bi trebalo da se vide.
« Poslednja izmena: Februar 19, 2013, 01:43:02 pre podne od strane Cherry »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #547 poslato: Februar 19, 2013, 10:34:42 pre podne »
a da nema nesto veze sa 3p zbog solarnog Sa, i a natalno vlada, tipa saobracaj ili neko od brace/sestara? neki lom?
gubitak trudnoce Marsa vladar 5p natalnog u solaru u 1p?

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #548 poslato: Februar 19, 2013, 10:37:52 pre podne »
Takođe, u solaru su vladari I i VII natalne u opoziciji.

A solarni vladari I i VII motaju oko solarnog Asc, pa tako da je poprilično naglašena ta tematika u datoj godini.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #549 poslato: Februar 19, 2013, 12:42:34 posle podne »
a da nema nesto veze sa 3p zbog solarnog Sa, i a natalno vlada, tipa saobracaj ili neko od brace/sestara? neki lom?
gubitak trudnoce Marsa vladar 5p natalnog u solaru u 1p?

Ništa od toga.



A solarni vladari I i VII motaju oko solarnog Asc, pa tako da je poprilično naglašena ta tematika u datoj godini.

Jeste, a i zanimljivo je da je solarni Asc u znaku u kome je Tačka braka, čini mi se da je ona na 9.bika.

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #550 poslato: Februar 19, 2013, 01:08:29 posle podne »
Godina 2004. joj je bila u firdarskoj vladavini Jupitera, potperiod do 18. juna Mjesec, a od 18. juna Saturn.
U solaru za tu godinu Saturn je u izgonu u Raku, retro, kadentan u trećem polju. Mjesec je na vrhu šeste kuće, peregrin u Djevici u aplikacionoj konjukciji sa retro i kadentnim Jupiterom u izgonu. Mjesec je u aplikacionoj opoziciji sa SO i ME, a odvaja se od korumpiranog SA.

Ovo je vjerovatno po nju bila vrlo teška godina, ne zna se ko je u gorem stanju, vladar ili suvladari firdarskog perioda.

Upala mi je u oči ova opozicija po osi 6/12, da li je došlo do neke bolesti ili izdaje, prevare (zbog planeta iz 12 kuće), zatvora, zakulsnih radnji, spletki?

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #551 poslato: Februar 19, 2013, 01:11:51 posle podne »
Drugi deo godine je bio težak. Da, mislim da nije bilo prevare od strane muža, koliko njegovog nekog trošenja novca, u širem smislu može kao izdaja.
Ali šta se još desilo pre toga?
I kakav je muž, stariji, mlađi, istih godina?

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #552 poslato: Februar 19, 2013, 01:36:57 posle podne »
Meni nesto upada u oci aplikacija Venere ka Saturnu. Da nije ona upoznala nekog drugog muskarca na nekom putovanju?
Druga stvar koja mi se izdrava je ugaoni Mars koji osim sto je vl. 7. solarne se natalno nalazi u 7. znaku a 6. kuci. Mozda se muz nesto razboleo. Mars joj vlada i 5. znakom natalno a dolazi u 1. kucu u solaru , pritom u solaru je MO0Ju u 5. znaku meni ovo deluje kao da je neka trudnoca bila. Takodje, previse se isticu 3. i 9. kuca ili neka putovanja ili fakultet, studije bilo koje vrste, inostranstvo ...

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #553 poslato: Februar 19, 2013, 01:39:46 posle podne »
Trudnoća je tačna stavka.
Muž se nije bukvalno razboleo, ali ponašao se čudno i to može da se podvede pod tu reč "bolesno"..
Nije upoznala nikog novog.

Dakle, trudnoća i razvod
Još 3 stvari su se desile.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #554 poslato: Februar 19, 2013, 01:48:38 posle podne »
bila sa detetom u bolnici frka oko toga vladar sol 5/6 u 12
gubitak radnog mesta