Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635665 Pregleda
*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #495 poslato: Februar 16, 2013, 12:21:59 pre podne »
Pristala je, evo karte:




Baš je sada imala komentar kako je ispunjava humanitarni rad. Iako je otišla u inostranstvo nekim drugim povodom ubrzo se angažovala po tom pitanju.
Inače, mogla bi karta i za onu drugu temu koju smo započeli, za fizički izgled, jer je veoma lepa- asc u terminu Ju u Vagi u konjukciji sa Sa u Vagi, vladar Asc -Ve blizu ugla.

p.s. ako je smanjim ne vidi se dobro.

« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 12:35:24 pre podne od strane Cherry »

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #496 poslato: Februar 16, 2013, 03:48:34 pre podne »
Asc je u terminu Venere, a u licu Jupitera :)

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #497 poslato: Februar 16, 2013, 08:43:42 pre podne »
Ile, ovo sa Zolerovim zakljuckom u vezi sa kolektivitetom 11. meni nekako nije pitko do kraja jer je 11. kuca preblizu asc i mc-u, a to su uglovi koji korespondiraju sa blizinom u bukvalnom i metaforickom smislu. Asc je sve licno, a mc je vrh te licne strane. Narocito mi nije logicno da 11. budu nevladine grupe, obzirom da sve sto pripada drzavi i vlasti guramo u 11. Logicnije bi mi bilo, ako bas moram da natezem, da te kolektivitete strpam u sektor koji pripada dsc u osnovnoj dualnoj podeli na jedno-mnozina ili moje-tvoje. Onda bi 5. mogla imati veze sa tim, ili 4. kao nesto sto je izvan vladine kontrole. Sa druge strane, 11. mogu biti nevladine organizacije u onom smislu u kom znamo da je veci broj tih grupa formirano, finansirano i kontrolisano od strane mc grupe (drzavna vlast) pa 11. kao 2. od 10. jeste stvar koja podrzava, sluzi ciljevima iz 10. U tom smislu da, ali grupe koje su negde zaista nezavisne tesko da bih tu smestila. 11. je solarna kuca tako da tek prema toj logici nezavisne grupe nemaju tu sta da traze.

Nataša, shvačam tvoju logiku i veoma je dobra.
Mislim da bi shvatili i nekako strpali negdje ove nevladine organizacije, prvo trebamo biti upoznati šta ustvari oni znače i koji je njihov cilj.
Nevladina Organizacija je ono što se kod nas zove Civilno ili Građansko društvo (t.j. proishode od te ideje, ako sam dobro razumeo). Njen je cilj avtohtono, slobodno delovanje, nezavisno od vlasti u zajednicu sa građanima.
Evo šta Vikipedija kaže za cilj Civilnog Društva:

Citat
Цивилно друштво је аутономна сфера јавне и приватне делатности коју не надзире држава. То је област ванинституционалних активности које се изражавају посредством децентрализације, самоуправе, ширења локалне и регионалне аутономије. Услов за постојање цивилног друштва је отворено друштво засновано на владавини права, социјалној покретљивости, комуникацијама, друштву толеранције и слободе кретања идеја и људи. У том смислу цивилно друштво може се дефинисати као агрегатни појам којим се означава специфичан скуп друштвених комуникација и социјалних веза, социјалних институција и друштвених вредности, чија је полазна тачка и главни актер личност као грађанин. Развојем цивилног друштва дошло је до формирања великог броја невладиних организација.

Problem je što oivo vrlo često zna da bude farsa, stvorena od partije koje su na vlasti ili one opoziciono. Stvaraju tobožnje "nevladine organizacije" koje sami oni pomaže finansijski (et nam 2 od 10) a ovi im za uzvrat pomaže u širenju njihove državne filozofije na jedan nenametljiv način u ime neke ideje kao recimo "ženskih prava", ili "prava malcinstva" šta ti ja znam. Eto nam ondak opet 2 od 10 ili oni koji asistiraju vlasti.

Ja sam siguran da postoje i prave avtohtone nevladine organizacije, i istina je da bih ove strpao u 7. i taj descendanski sektor drugih ljudi, ali je vreme zaista tako muljavo i dosta često ono što vidimo na ekranu je samo bleda slika zadkulisne igre. Nije da nije oduvek bilo tako, ali je današnjo vreme užasno iskrivljeno u tom pogledu što se medija tiče.

Svakako, mi to ne znamo za sigurno i možemo samo nagađati, kad god vidimo da idu na ručak pretsednik "nevladine organizacije" malcinstva i premier države, ne možemo smesta zaključiti da se radi o koalicija, pa tako, i ne možemo odma da svrstavamo to u 11, ali dobro je imati sve te intrige na umu.

Glasnici i misioneri su bili trpani u 5., a ovi iz nevladine organizacije su na neki način to, oni su propovednici nekih ideja, što bi ih moglo gurnuti u 5.

Cherry, ne bi hteo da ti kvarim analizu, bravo što si predvidela u svakom slučaju  :thumbsup:
Ne znam koliko je Vodolija "humana" da bi Mesec u Vodoliji ukazao na humanost. Human dolazi od iste reči što i čovek, pa onda može se reči da je Vodolija humana zato što je ljudski znak, ali to bi isto mogli biti i Vaga, Devica i Blizanci. Poenta mi je, ne znam koliko je to tradicionalna referenca, da je Vodolija "humana".
Vidiš, moderni astrolozi su mi zaista smešni, sa jedne strane kažu da je vodolija humana, a sa druge strane njen "vladar", Uran, je najnehumaniji planet koji ruši sve norme, iznenadno i nepredvidljivo ruši brakove i šta ti ja znam tamo. Vidiš nemaju kontinuitet misli.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 08:46:48 pre podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #498 poslato: Februar 16, 2013, 10:26:33 pre podne »
Da, stvari su danas toliko slozene da se stari umovi ne bi lako snasli. Stvar valja dobro proceniti, a to znaci biti veoma dobro informisal, odnosno, postati zoon politikon kako je vec coveka definisao Aristotel. Problem sa Aq je sto se njegova slikovna predstava poistovecuje sa humanoscu, a ne humanizmom koji se krije iza racionalnog coveka koji prevazilazi mitske, religijske i misticne granice. To je onaj "oslobodjeni" covek, Niceov nosilac volje za moci, racionalni kralj Zemlje...Veliki broj pristalica i ucesnika u savremenim nevladinim organizacijama pokrece humanisticka zivotna filozofija. Oni se sve vreme, zapravo, bore za oslobodjenje coveka od "okova" tradicije, a pokrivaju se humanim razlozima. Ovde u Srbiji da pokusam da nadjem tu neku istinski slobodnu humanu stvar, ne bi mi lako poslo za rukom. Podosta znam o glavnim akterima tog sektora i na sve mi lice, samo ne na nevladine ljude. Mnogi od njih su ljudi nekih drugih vlada. Razumemo se. Dobar primer su ekolozi. Sve kao nevladini, a u mnogim drzavama u parlamentu i egzekutivnoj vlasti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #499 poslato: Februar 16, 2013, 11:23:33 pre podne »
Mislim da je Putinov potez sto se tih organizacija tice najjasniji pokazatelj gdje treba da ih smjestimo  ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #500 poslato: Februar 16, 2013, 12:29:21 posle podne »
Mislim da je Putinov potez sto se tih organizacija tice najjasniji pokazatelj gdje treba da ih smjestimo  ;)

Koji je taj Putinov potez? Ne pratim ove mundane događaje, totalno sam out of politike.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #501 poslato: Februar 16, 2013, 12:39:34 posle podne »
http://www.rtv.rs/sr_ci/evropa/putin-potpisao-zakon:-nvo-kao-strani-agenti_332170.html

Tako to radi ozbiljna drzava koja ne dozvoljava da joj USA uvaljuje svako njesra koje joj padne na pamet.

https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #502 poslato: Februar 16, 2013, 12:41:30 posle podne »
Asc je u terminu Venere, a u licu Jupitera :)

Da :) pogrešno sam videla, verovatno jer mi njena lepota ima nešto od dostojanstvenog Saturna. Ovako sa terminom Ve još bolje objašnjava od dekanata
I duada Mo je tačno na mc-u, a Mo je vladar X, dosta je dobro za karijeru, jer je bez toga vladar X bio u averziji sa vrhom.

Ile, nema šta da mi "kvariš analizu", ja sam ti našla primer da pogledaš na delu.. Pitanje dal bih danas tako nešto zaključila, ali tada jesam jer nisam bila tako stegnuta..
Ne mora kod nje biti ni Vodolija tu presudna, koliko sama Ve u Raku, Mesec koji duadom ide na Mc..ali tada mi je bilo logično da Vodolija ima neke veze..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #503 poslato: Februar 16, 2013, 12:52:45 posle podne »
Citat
Ile, nema šta da mi "kvariš analizu", ja sam ti našla primer da pogledaš na delu.. Pitanje dal bih danas tako nešto zaključila, ali tada jesam jer nisam bila tako stegnuta..

Na delu jesam pogledao ali poznajem ljudi sa Mesecom u Vodoliji pa oni nisu darezljivi i humani, naprotiv.
Sta znaci to da si "stegnuta" ili ne tako "stegnuta"?
Da li to znaci da si tad mogla da das bilo kakvu analizu i upotrebu simbolike a da te danas TA sputava u tom pravcu?

Cor, vidis kako to Putin resio ili pokusava resiti? Bravo. Stvarno je cudno odakle ti NVO dobijaju novac za svoj "rad", a vrlo lako se tu moze uviriti i spijunaza. Rusi su uvek predostrozni na spijunazu, mozda zato sto je i kod njih sam taj sektor dobro razvijen  ;D

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #504 poslato: Februar 16, 2013, 12:59:10 posle podne »
Citat
Cor, vidis kako to Putin resio ili pokusava resiti? Bravo. Stvarno je cudno odakle ti NVO dobijaju novac za svoj "rad", a vrlo lako se tu moze uviriti i spijunaza. Rusi su uvek predostrozni na spijunazu, mozda zato sto je i kod njih sam taj sektor dobro razvijen  ;D

Putin je i sam nekad bio agent KGB u Njemackoj, zna on vrlo dobro sta i kako se radi, pa shodno tome zna i kako da stranoj bagri stane na put, odakle vjetar piri i kakvi su im ciljevi.

Druga je stvar sto ovakve malene simulacije drzava nemaju snage da se tome odupru, jer su do kraja izbusene i prozete stranim agentima/sluzbama, tu vise o nezavisnosti i suverenitetu ne moze biti nikakve price.

Mada, optimista - naivcina uvijek ima vise nego dovoljno  :D
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 01:02:39 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #505 poslato: Februar 16, 2013, 01:05:35 posle podne »
Valjda sam zaključila to iz kombinacije Vodolija/Rak..nebitno možda ako krenem da objašnjavam neće više biti logično, ali tada mi se nekako sklopilo..
Da, definitivno sada manje idem na opisivanje znakova..više na to koliko je jaka planeta u tom znaku, a ovaj deo simbolike sam zapostavila..ne u potpunosti ali jednim delom, da.

Ja bih definitivno nevladine organizacije stavila u VII, ali te "nezavisne grupe"  to i može u XI.
A humanitarni rad sad više ne znam u koje polje..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #506 poslato: Februar 16, 2013, 01:09:07 posle podne »
Cor ne znam da li znas da je Putin, osim inteligentno lukav, i veoma spreman fizicki? Osamarace pola ruske garde  ;D

Zasto me ne cudi da su njegovi podatci na astro databank C kategorije?  :D

Cherry, sad si dobro postavila onu kartu, samo ta pink boja ne da zraci...  ;D

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #507 poslato: Februar 16, 2013, 01:19:26 posle podne »
Cor ne znam da li znas da je Putin, osim inteligentno lukav, i veoma spreman fizicki? Osamarace pola ruske garde  ;D

Zasto me ne cudi da su njegovi podatci na astro databank C kategorije?  :D

Cherry, sad si dobro postavila onu kartu, samo ta pink boja ne da zraci...  ;D

Majstor dzudoa....eeeeee, pratim ja njega od samog pocetka, fascinirao me na prvi pogled. A ove zapadnjake gadno nervira, u cemu opet ja beskrajno uzivam  :thumbsup2:
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #508 poslato: Februar 16, 2013, 01:24:31 posle podne »

Cherry, sad si dobro postavila onu kartu, samo ta pink boja ne da zraci...  ;D

E a veruj mi ista se karta dobija i kada se postavi na Default i kada se stavi na one dimenzije.

Hehhe ide mi ova roze uz avatar sličicu :D

Ali, stvarno, ako hoćete mogu da promenim tu boju, možda je stvarno previše intenzivna, samo recite, za ubuduće ću promeniti, ne bi mi bio problem. :)
Mislim mogu samo i zbog Ileta da promenim ali ako se još neko izjasni, onda ću definitivno to uraditi :)

p.s. Putin definitivno izgleda lukavo, ima takav neki pogled, idem da vidim kartu..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #509 poslato: Februar 16, 2013, 01:30:42 posle podne »
Majstor dzudoa....eeeeee, pratim ja njega od samog pocetka, fascinirao me na prvi pogled. A ove zapadnjake gadno nervira, u cemu opet ja beskrajno uzivam  :thumbsup2:

Jesi li pratio njegov natal, takav kakav nam je dan? Interesira me da li funkcionise i dali je vreme tacno.
Sta mislis, kako ce se okoncati sva ova tenzija sa amerikancima i rusima, koja godinama viri?

Citat
Mislim mogu samo i zbog Ileta da promenim ali ako se još neko izjasni, onda ću definitivno to uraditi :)
Hahaha ma nemoj samo zbog mene, salim se ja, nije toliko nepregledna  ;)