Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640413 Pregleda
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #330 poslato: Februar 13, 2013, 09:57:00 posle podne »
Ako mislis na diplomiranje , na pola sam posla, trebalo bi za koji mesec da zavrsim sa tim jedino da se neke nepredvidjene stvari dese.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #331 poslato: Februar 13, 2013, 09:57:37 posle podne »
Ti Ile kao da navijas za to da se ja ne udam  :P

Ma što bi za to navijao :)

Citat
Gledam Natasa ja i racionalno i iracionalno ali nema leba, moji kriterijumi su negde visoko, visoko a prag tolerancije nisko nisko hahah.

E pa to je to što govorim. Da nisi sama sebi, donekle dovoljna, ti bi trčala ka prvog što bi ti se ukazao kao prilika.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #332 poslato: Februar 13, 2013, 10:00:31 posle podne »
Spustite kriterijume i ko zna kakva se vrata otvore. To vam je najbolja moguca magija.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #333 poslato: Februar 13, 2013, 10:09:33 posle podne »
Spustite kriterijume i ko zna kakva se vrata otvore. To vam je najbolja moguca magija.

 ;D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #334 poslato: Februar 13, 2013, 10:10:43 posle podne »
Istinitije je reci promenite kriterijume iz razloga subjektivnosti te vertikalne skale.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #335 poslato: Februar 13, 2013, 10:20:53 posle podne »
Nezadovoljstvo svakako sledi, cak i da se kriterijumi snize  ;)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #336 poslato: Februar 13, 2013, 10:22:15 posle podne »
Citat
Poenta je da vrlo retko verujem šta ljudi "kažu o sebi" i kako oni to sebe subjektivno doživljavaju; i čisto gledam natal, i šta mi natal govori.

Najsigurnije je tako, jer vecina ljudi prosto i same sebe bezocno laze i/ili pojma nema kakva je zapravo. U danasnjem drustvu koje promovise debilnu povrsnost i plitkost to je opsteprisutna bolest.

Nezadovoljstvo svakako sledi, cak i da se kriterijumi snize  ;)
A dobro,samoca ti u svakom slucaju ostaje rezervna, najsigurnija opcija  ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #337 poslato: Februar 13, 2013, 10:26:48 posle podne »
To ne mora biti trajno stanje stvari. Kako on kaze Dzon: "razvedi se od vladara asc i vezi za vladara geniture". Najcesce, odnosno, kada vladar geniture nije povezan sa asc, MO ili vladarem asc, ne umemo da se emocionalno identifikujemo sa izvesnim situacijama. Ako je vladar geniture dovoljno istaknut i makar malo integrisan i vezan za vladara asc ili asc, postoji sansa da se racionalno deluje. Teoretski, bilo koja planeta koja posreduje ili objedinjuje asc i dsc, odnosno, SO i MO (SO i VE), moze odigrati ulogu ako se ka njoj racionalno usmerimo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #338 poslato: Februar 13, 2013, 10:34:32 posle podne »
Nisam ukapirala ovo :) a bas me zanima. Jel mozes da mi pojasnis. Neki primer ili tako nesto. Da li za vladara geniture uzimas esencijalno najbolje polozenu planetu prema znaku u kome je?

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #339 poslato: Februar 13, 2013, 10:42:12 posle podne »
Citat
ali potrebu za partnerom ima jaču od mene bar 10 puta.

Ta "potreba" moze biti i socijalni pritisak, dosta cesto i ne poznajemo svoje prave motivacije  ;)

Nije, ona isto kao Lady želi ljubav, previše je dobro znam. Ostala je relativno rano i bez oca i samim tim ta potreba za ljubavlju, zaštitom, porodicom  je kod nje još veća.

Vidi, možda i nije. Samo ja nikad ne bi bio tako kategoričan kad se za unutarnji život radi :)
Mi umemo biti prokleto subjektivni, da lažemo sebe i više nego što to reči mogu objasniti. Ćesto ne poznajemo svoje sopstvene prave motivacije a kamoli one koje druge ljudi imaju.
Ja kad sam ušao u TA sam negirao mnogo stvari, na početku. Kako vreme prolazi, počinjem prihvatati svoj natal, svoju realnost, ono što mi je dano. TA je bizarno realna i to ponekad iritira, ali kad se jednom taj početni prag prođe, onda je lakše  ;)

Poenta je da vrlo retko verujem šta ljudi "kažu o sebi" i kako oni to sebe subjektivno doživljavaju; i čisto gledam natal, i šta mi natal govori.

Ne znam, ja u svakodnevnom životu ne gledam ljude po natalnim kartama. Jednostavno ostavljam to po strani i puštam da me utisci o njima dovedu do nekog zaključka, a o nekim ljudima zaključak nikad ni ne donesem. (naravno jednim delom i nesvesno je teško ne razmišljati astrološki o ljudima ali definitivno nisam sklona da baziram utiske na tome).

Takođe ni na onome šta ljudi pričaju o sebi, iako se iz toga može posredno dosta toga zaključiti.

Ovde je reč o mojoj najboljoj drugarici koju znam od osnovne škole. Šteta što ne mogu da postavim natal jer ona o astrologiji ima stav da je ne zanima i ni slučajno ne želi da postavlja svoju kartu, jer ne voli ni Internet i forume. :)

Venera je vladar VII u II kući u III znaku, u Blizancima, trigon Mesec koji je blizu Dc-a, averzije sam već pomenula, i Saturn je u VII.
Zanimljivo je zbog ove druge kuće, jer se u njenom dosadašnjem izboru partnera ne manifestuje finansijski segment kao imalo relevantan faktor. Sada zarađuje, a i kada nije imala i živela je od studentskog džeparca nije gledala materijalnu stranu. Niti negde zna da proceni koliko šta košta. Što bi rekao moj drug za nju: Ne bi ti bila nikakva sponzoruša. :) Ali zato je privlače najviše muškarci koji su jaki na rečima, što komunikativniji to će se njoj više svideti, kao da je te reči opiju, nije joj bitno ni da li ima školu, ni da li ima pare ni stan..
Bitno joj je da nije neotesan i sirov i eto da je privuče, jer ne može na silu da bude sa nekim ko joj se ne dopada.

Problem je tu najveći što nju tako te priče zavedu i zato je imala probleme. A možda i može da se desi da muž bude imao novca, ali to definitivno nije nešto šta ona traži, niti zna to da prepozna, ali bukvalno je tako.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 10:43:50 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #340 poslato: Februar 13, 2013, 10:48:59 posle podne »
To ne mora biti trajno stanje stvari. Kako on kaze Dzon: "razvedi se od vladara asc i vezi za vladara geniture". Najcesce, odnosno, kada vladar geniture nije povezan sa asc, MO ili vladarem asc, ne umemo da se emocionalno identifikujemo sa izvesnim situacijama. Ako je vladar geniture dovoljno istaknut i makar malo integrisan i vezan za vladara asc ili asc, postoji sansa da se racionalno deluje. Teoretski, bilo koja planeta koja posreduje ili objedinjuje asc i dsc, odnosno, SO i MO (SO i VE), moze odigrati ulogu ako se ka njoj racionalno usmerimo.

Meni se čini da je kod Lady problem što takve planete nema.
Zato sam ja sklona tome da njenog muža gledam kroz Sunce, koje je u konjunkciji sa vl. ascedenta, tj. spaljuje ga, i triplicitetni je vladar VII polja.
Muž bi onda bio neko ko je jači od nje i ona bi bila u njegovoj senci možda, u svakom slučaju neka dominantna figura, jer Sunce dolazi iz derivatne X.

A da, videh da Sa i Ma vide Asc i Dc, ništa onda da se ona sama usmeri na karijeru i koristi svoj kreativni potencijal. :)
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 10:51:21 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #341 poslato: Februar 13, 2013, 10:50:23 posle podne »
Kombinaciju esencijalnog i mundanog. Cesto se desava da takve nema, ali ulogu moze preuzeti benefik na uglu ili nekoj solidnoj kuci. Ako ni toga nema, direktno mozes ici na kucu u kojoj je vladar 7. ili SO. Dispozitor vladara 7. ili SO je veoma vazan ili bilo koja planeta koja istovremeno aspektuje vladara asc ili dsc ili dispozituje jednog od dva vladara, a aspektuje drugog. Ja sam svog muza upoznala na ispitu. Dispozitor vladara 7. je ME u 9. 120 asc. Iako imam solidnog vladara geniture koji aspektuje asc i bez njega, ovo je bilo dovoljno da se stvar desi. Vazno je usmeriti svoje ponasanje i pratecu manifestaciju (boje koje nosis recimo) prema toj izabranoj planeti koja je u vezi sa asc i dsc, odnosno, SO i VE na neki nacin. Ja sam tada imala zutu jaknu na sebi, secam se. Kada pogledas boje koje se vezuju za mundane kuce (ima kod Lilija) 11. pripada bas zuta boja, a ja tamo imam vladara 7. ciji dispozitor aspektuje asc iz 9. Sama 9. kuca vlada zelenom i belom. Belu nisam imala, ali jesam nijansu zelene na kosulji tog dana, vrlo blede linije su bili da se secam. Sve je na meni bilo svetlih boja u skladu sa VE u Ta u 10. 90 asc. Dakle, poenta je naci vezu izmedju asc i dsc na prvom mestu, a ako takve veze nema onda vezu izmedju SO i MO ili SO i VE preko planete koja dispozituje vladara dsc ili SO ili aspektuje relevantne signifikatore. Ako nema takve, onda se ide na vladara geniture. Sve u vezi sa izabranom planetom (kuca, dodekatemorija) se prevodi u mogucu situaciju. Prosto, ciljas mesta koja se odnose na onu horoskopsku kucu u koju ta planeta pada, kontaktiras ljude koje ta planeta predstavlja u tvom zivotu, procenjujes sta sve ona moze da znaci. Pre toga, ciljas neki njen ciklus, moze i najmanji, ne mora veliki (podfirdar, terminski prelaz preko asc, ugaona postavka u solaru, primarna direkcija koja je postavlja na ugao ili dovodi u vezu sa osom horizonta, profekcioni kontakt sa asc, njena decenija ili njeno vreme prema metodu vladara vremena...) Veliki broj ciklusa je na raspolaganju. Na kraju, licno iskustvo mi govori da r tranzit planete koji zahvata prostor onih stepeni koji su u vezi sa osom horizonta, SO ili VE, dace rezultat.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #342 poslato: Februar 13, 2013, 11:09:28 posle podne »
Kontam. Samo sto je kod mene i dispozitor vl. desc u averziji sa njim tako da to verovatno otpada a vl. asc mi je u sedistu , nema dispozicije. Nemam ni jednu planetu koja povezuje vl. Asc i Desc osim te Venere ako je veza preko 12ine moguca. Jer Venera aspektuje vl. desc a 12inom dolazi na vl. Asc odnosno sam Asc, kao i na Sunce gde je Sunce osim nekog opsteg pokazatelja muskarca ujedno i tripl. vl. desc a nalazi se u Venerinom terminu. A uskoro ce i progresivna Venera da mi stane na Sunce.

Mozda bi i Saturn mogao da se upetlja jer blisko aspektuje osu Asc- Desc i u Venerinom je znaku.

« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 11:12:58 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #343 poslato: Februar 13, 2013, 11:12:13 posle podne »
Nisam znala da je navucena na trandze ;) Secam se da je svojevremeno imala trip na paranatalonte i samo je tako tumacila fiksne zvezde. Jednom prilikom sam joj poslala svoje podatke da mi izlista parane, a ona poslala 50 strana o mojim zvezdama, sa izvucenim softverskim pozicijama ??? Nisam je pratila, ruku na srce, nikoga revnosno ne pratim, kada me neko uputi, kao ti sada recimo, pogledam iz postovanja.

Zanimljivo je to za Kenedija, zla sudbina i los SA na vrhu. Kakva su vasa iskustva sa obicnijim sudbinama, a u vezi sa esencijalnom velikim dostojanstvima i debilitacijama? Ima li neko ovde neki licni faktor egzilan, domicilan, egzaltiran, detrimentan? Iz prve ruke, onako super subjektivno, kako stojite :)

Meni je vladar POF egzaltirani Saturn u 1 kući u triplicitetu i terminu u konjukciji sa Jupiterom - moram priznati da su mi se pojedine stvari u životu servirale nevjerovatno sretnim okolnostima, na fakultetu sam recimo baš imala sreće, išlo me k'o karta kad krene  :), a kasnije se slično nastavilo i na poslu, baš su se prave stvari dešavale u pravo vrijeme i to čista sreća.
Osim POF u Vodoliji u petom polju, nemam drugih planeta u Saturnovim znacima.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #344 poslato: Februar 13, 2013, 11:12:39 posle podne »
Moze SA. Moze i VE. SA je ubedljiviji. Gledaj u koju kucu pada i sta bi sve mogao da simbolizuje.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com