Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 639968 Pregleda
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #315 poslato: Februar 13, 2013, 09:03:42 posle podne »
Citat
Ma i to je moguce, mozda i ne bude braka ko zna.

Možda i biče ali sudeči po averziju Meseca i Sunca, možda i neče biti tipični brak sa bračnim ugovorom, več neki tip življenja zajedno. I to sam dosta često video sa tom neharmoničnom postavkom Meseca i Sunca.

Sa Merkurom i Suncem u 1. i ne bih rekao da nemožeš progurati sama. Znaš ti biti dovoljna sama sebi  ;)
I opet, to ne znači da češ biti ceo život sama, moram ovako da potenciram svoje mišlenje da ne budem pogrešno shvačen  ;D

Jeste cinjenica da ja dosta stvari znam sama da uradim ali to ne znaci da sam sama sebi dovoljna. Blizanci su jedan od najdrustvenijih znakova. Njima je preko potreban kontakt sa drugim ljudima. Poguram sama da ali ne sme se zaboraviti uticaj Saturna kao L8 koji donosi ozbiljnu dozu skepticizma, brige i strahova koji me cesto puta duboko uznemiravaju i blokiraju.
A sto se muskaraca tice, prevelika su mi ocekvanja pa samim tim i razocarenja neminovna tako da je tu sve moguce. Odnosno moguce je da iz dubokog razocarenja zablokiram mogucnost da mi neko uopste pridje.

To znaci npr. period 2022. - 2032. kad SA preuzme vladavinu firdarom.

Sta je 10ak godina gore dole  :D
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:06:30 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #316 poslato: Februar 13, 2013, 09:13:30 posle podne »
Citat
Jeste cinjenica da ja dosta stvari znam sama da uradim ali to ne znaci da sam sama sebi dovoljna.

Pogresno si me razumela po ko zna koji put.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #317 poslato: Februar 13, 2013, 09:17:26 posle podne »
Citat
Sta je 10ak godina gore dole  :D

Pa da, ti pricas kao da vec imas 100 godina pa su male sanse da pozivis jos 10  :D

Uostalom, taj SA moze djelovati kao hronokrator i drugim tehnikama - evo od 7.2.'10. on je participator direktivnog AC i to kvadratom a u periodu 15.9.'14. - 29.12.'15. duplirace mu se uticaj kroz vladavinu sub-periodom MO firdara.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #318 poslato: Februar 13, 2013, 09:20:02 posle podne »


Sa Merkurom i Suncem u 1. i ne bih rekao da nemožeš progurati sama. Znaš ti biti dovoljna sama sebi  ;)



A sto se muskaraca tice, prevelika su mi ocekvanja pa samim tim i razocarenja neminovna tako da je tu sve moguce. Odnosno moguce je da iz dubokog razocarenja zablokiram mogucnost da mi neko uopste pridje.


Isto kao moja drugarica..ali jedno je biti samostalna žena, ali sasvim druga stvar je ljudska potreba da voli i da bude voljen..Ona ima Sunce u I, vladara I u I, Merkur u I, vladar VII je u II.  Recimo ona može sama da ode na more (što je meni recimo poprilično nezamisliva stvar jer nisam toliko samostalna), ali potrebu za partnerom ima jaču od mene bar 10 puta. Vladari I i VII se ne vide, i isto ima averziju Sunca i Meseca kao Lady.

Lady pa neće valjda biti za 10 godina (u svakom slučaju izgledaš mlađe pa neće biti tako strašno :D), možda tada bude neka velika ljubav, a pre toga možda bude neko drugi..
Mada pošto sam pokazala Lady kartu jako sličnu njenoj što se tiče pozicije vladara VII i toj devojci je partner prikazan Ju a ne Sa, (i stigao je na direkciju So/Ve), ja bih pre gledala ikakvu aktivaciju Jupitera, Sunca i Ve kod nje..
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:21:35 posle podne od strane Cherry »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #319 poslato: Februar 13, 2013, 09:22:25 posle podne »
Pogresno si me razumela po ko zna koji put.

Mislim da nisam :). Jednim delom sam shvatila da mislis da sam samodovoljna u fazonu ne treba mi niko volim sebe najvise na svetu ali sam skontala i u ovom drugom smislu, da smatras da mogu da izguram stvar koju zelim. Mozda i mogu ali nekako sam dosta uplasena povodom svake svoje akcije. Imam dozu nezigurnosti i straha od neuspeha.

U svakom slucaj nisam dozivela tvoj komentar kao nesto negativno, mozda je falilo neki smajli da ubacim  :D

Citat
Sta je 10ak godina gore dole  :D

Pa da, ti pricas kao da vec imas 100 godina pa su male sanse da pozivis jos 10  :D

Uostalom, taj SA moze djelovati kao hronokrator i drugim tehnikama - evo od 7.2.'10. on je participator direktivnog AC i to kvadratom a u periodu 15.9.'14. - 29.12.'15. duplirace mu se uticaj kroz vladavinu sub-periodom MO firdara.

Pa ne nego vezan mi je za Mc i karijeru a ja vec kasnim sa realizacijom iste pa rekoh ako treba da cekam jos 10 godina da se pokrene nesto onda da je otpisem odmah  ;D



Sa Merkurom i Suncem u 1. i ne bih rekao da nemožeš progurati sama. Znaš ti biti dovoljna sama sebi  ;)



A sto se muskaraca tice, prevelika su mi ocekvanja pa samim tim i razocarenja neminovna tako da je tu sve moguce. Odnosno moguce je da iz dubokog razocarenja zablokiram mogucnost da mi neko uopste pridje.


Mada pošto sam pokazala Lady kartu jako sličnu njenoj što se tiče pozicije vladara VII i toj devojci je partner prikazan Ju a ne Sa, (i stigao je na direkciju So/Ve), ja bih pre gledala ikakvu aktivaciju Jupitera, Sunca i Ve kod nje..


Sledi mi progesijom Venera na Sunce pa videcemo hoce li biti sta pametno.
A mozda je moguce da se ta nepovezanost Asc i Desc pa i Meseca i Sunca vec pokazuje i da bude uvertira u nesto. Ne znam koliko moze to tako da se gleda jer sa tom jednom osobom me svakako to prati. Samo ne znam da li kasnije to moze da se pretvori ipak u nesto smisleno.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:26:38 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #320 poslato: Februar 13, 2013, 09:26:34 posle podne »
Citat
ali potrebu za partnerom ima jaču od mene bar 10 puta.

Ta "potreba" moze biti i socijalni pritisak, dosta cesto i ne poznajemo svoje prave motivacije  ;)

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #321 poslato: Februar 13, 2013, 09:28:45 posle podne »
Citat
ali potrebu za partnerom ima jaču od mene bar 10 puta.

Ta "potreba" moze biti i socijalni pritisak, dosta cesto i ne poznajemo svoje prave motivacije  ;)

Sto se mene tice nije socijalni pritisak svakako. Ja prosto zelim muskarca kraj sebe vezano za ljubav pre svega i stvaranje porodice, sve ostalo sto donosi brak me ne zanima. Mislim na neke drustvene kvalifikacije, finansije i tome slicno. Bas iz ciste ljubavi zelim brak.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:35:03 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #322 poslato: Februar 13, 2013, 09:31:55 posle podne »
Citat
Pa ne nego vezan mi je za Mc i karijeru a ja vec kasnim sa realizacijom iste pa rekoh ako treba da cekam jos 10 godina da se pokrene nesto onda da je otpisem odmah  ;D

Primarno ipak za stvari 5. polja jer je tamo lociran ali i za MC kao i za faks jer vlada i 9. Generalno, kad je SA u pitanju kasni se u realizaciji a narocito kad i u  natalnoj postavci jos postoje dodatni pokazatelji odgadjanja.

Vidim da duadom odlazi u pad :-X
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:34:20 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #323 poslato: Februar 13, 2013, 09:34:38 posle podne »
Citat
Pa ne nego vezan mi je za Mc i karijeru a ja vec kasnim sa realizacijom iste pa rekoh ako treba da cekam jos 10 godina da se pokrene nesto onda da je otpisem odmah  ;D

Primarno ipak za stvari 5. polja jer je tamo lociran ali i za MC kao i za faks jer vlada i 9. Generalno, kad je SA u pitanju kasni se u realizaciji a narocito kad i u  natalnoj postavci jos postoje dodatni pokazatelji odgadjanja.

Aha, pa i za te stvari ce 2022 biti bas kasno, eto ta 2014-2015 neka bude da moze nesto da pokaze inace sam obrala bostan  ;D

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #324 poslato: Februar 13, 2013, 09:40:32 posle podne »
Eto Taćka Braka ti pada u 0° Strelac. Ako je rektifikacija Cora tačna, i ako ti je vreme rađanja nekoliko minuta nazad, onda i ona ode u Škorpiju, a to je 6 znak, pa se negativne signifikacije strahovito množe, što se bračne zajednice tiče.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #325 poslato: Februar 13, 2013, 09:41:50 posle podne »
Citat
ali potrebu za partnerom ima jaču od mene bar 10 puta.

Ta "potreba" moze biti i socijalni pritisak, dosta cesto i ne poznajemo svoje prave motivacije  ;)

Nije, ona isto kao Lady želi ljubav, previše je dobro znam. Ostala je relativno rano i bez oca i samim tim ta potreba za ljubavlju, zaštitom, porodicom  je kod nje još veća.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #326 poslato: Februar 13, 2013, 09:44:21 posle podne »
Pa cure, ljubav moze doci i posle racionalnog. Nemojte cekati da vam se ta neka ljubav desi, vec hvatajte sta se uhvatiti da, pa ce i ljubav doci kasnije. Ovo vam je vrlo tradicionalno gledanje na stvari. ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #327 poslato: Februar 13, 2013, 09:50:06 posle podne »
Citat
ali potrebu za partnerom ima jaču od mene bar 10 puta.

Ta "potreba" moze biti i socijalni pritisak, dosta cesto i ne poznajemo svoje prave motivacije  ;)

Nije, ona isto kao Lady želi ljubav, previše je dobro znam. Ostala je relativno rano i bez oca i samim tim ta potreba za ljubavlju, zaštitom, porodicom  je kod nje još veća.

Vidi, možda i nije. Samo ja nikad ne bi bio tako kategoričan kad se za unutarnji život radi :)
Mi umemo biti prokleto subjektivni, da lažemo sebe i više nego što to reči mogu objasniti. Ćesto ne poznajemo svoje sopstvene prave motivacije a kamoli one koje druge ljudi imaju.
Ja kad sam ušao u TA sam negirao mnogo stvari, na početku. Kako vreme prolazi, počinjem prihvatati svoj natal, svoju realnost, ono što mi je dano. TA je bizarno realna i to ponekad iritira, ali kad se jednom taj početni prag prođe, onda je lakše  ;)

Poenta je da vrlo retko verujem šta ljudi "kažu o sebi" i kako oni to sebe subjektivno doživljavaju; i čisto gledam natal, i šta mi natal govori.

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #328 poslato: Februar 13, 2013, 09:51:13 posle podne »
Ti Ile kao da navijas za to da se ja ne udam  :P

Gledam Natasa ja i racionalno i iracionalno ali nema leba, moji kriterijumi su negde visoko, visoko a prag tolerancije nisko nisko hahah.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #329 poslato: Februar 13, 2013, 09:53:39 posle podne »
Ti Ile kao da navijas za to da se ja ne udam  :P

Gledam Natasa ja i racionalno i iracionalno ali nema leba, moji kriterijumi su negde visoko, visoko a prag tolerancije nisko nisko hahah.
Godine uvijek ucine svoje, bez brige  :D
Citat
Aha, pa i za te stvari ce 2022 biti bas kasno, eto ta 2014-2015 neka bude da moze nesto da pokaze inace sam obrala bostan  ;D

Kasnjenje jest jedna od opcija, druga je problematika koja proizlazi iz cinjenice da se radi o ostecenom malefiku koji uopste nema analogije sa poljem u kome se nalazi pa tako sprecava/ometa  njegovu realizaciju.

Uglavnom, mislim da ces ti to oko faksa/posla dovrsiti u SA sub-periodu  ;)
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 09:58:18 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom