Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635678 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #210 poslato: Januar 31, 2013, 05:46:24 posle podne »
U mom starry nightu prizor je nesto drygaciji jer je Sirius na MA horizontali. Vrlo malo ispod nivoa planete.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #211 poslato: Januar 31, 2013, 05:54:29 posle podne »
Naravno, kada Sirius nije eklipticko sazvezdje, ali je u pomenutom periodu orjentalan i, samim tim, vidljiv. U astrologiji se mozemo rukovoditi paranatalontama i samo longitudom, prema simbolici stepena. Sirius deli taj stepenski broj sa Marsom i vidljiv je. Radi se, prema nekima, o najvaznijoj zvezdi zapadne hermeticke tradicije, za razliku od cetiri cuvara nebeskih strana koje dolaze vise sa istoka, ali sve te zvezde igraju vazne uloge. Sirius nosi delimicno MA prirodu pojacavajuci znacaj samog MA u ovom natalu.

Svakako, sve zajedno. Nekoliko astrologa iz istorije su tako gledali na zvezde, po njihovom longitudom, pa to ima svoj znacaj iako je latituda toliko nisko i dalje od ekliptici. E sad, neki ne bi se slozili sa ovim pristupom, ali cini se da prakticna aplikacija na nekoliko konkretnih primera ce ukazati da li Sirius ima znacajan uticaj u ovakvim slucajevima ili ne.
Da, ona je delimicno Jupiterove delimicno Marsove prirode, mene samo zanima ono sto stari kazu da je na neki nacin dobro imati Planetu na zvezdu koja nosi njenu prirodu. Ali pitanje je "dobro za sta"? Kljucne reci koje sam slusao za Mars na Sirijusu su bili da daje hrabrost, vojskovodje, generale i ljudi koji upotrebljavaju taj marsov princip. Ne znam da li mozemo da je uzmemo u delineaciju smrti kao takvu. Mislim, stavljam otvorena pitanja na sto, za daljneg razmatranja. Mozda u smrti koja je samoinicijativno prouzrokovana, kroz Marsovo ulazenje u probleme i opasnosti. Zato sam i pitao kako je umro, da bi produbili simboliku.

Citat
U mom starry nightu prizor je nesto drygaciji jer je Sirius na MA horizontali. Vrlo malo ispod nivoa planete.

Postiraj sliku ako ti nije tesko.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 05:56:07 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #212 poslato: Januar 31, 2013, 06:05:18 posle podne »
Tesko mi je, moram da je secem, a to znaci da nanovo sliku otvaram na drugom kompu, pa da sacuvam i onda aplodujem. Vrlo jednostavno za razumeti. Sirius izlazi posle MA tog dana pa kada pogledas u nebo, prosto pogledas, vidis MA pa iznad njega, u liniji ekliptike, prilicno veci i sjajniji JU, a horizontalno, malo iznad linije MA (povuci je vizuelno) stoji od Marsa sjajniji Sirius. Prosta vizuelizacija. Lako je MA da bude u vezi sa zvezdama iz Ge kada boravi u tom sazvezdju, ali poenta je u poravnanju prema zvezdama izvan ekliptike. To priblizno istovremeno uzdizanje na istoku je vazno i to sto prvo vidis kada pogledas u nebo. Ne mozes da omasis. Bljesti samo tako.

Sacekaj, prebacicu sliku.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 08:10:14 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #213 poslato: Januar 31, 2013, 06:27:56 posle podne »
Dok tražiš to... Pročitao sam nešto interesantno kod Zolera a nisam ranije to tako gledao. Kaže da 4-ta kuča označava:
"Fathers and older male relatives".
Na primer za stričeve i ujake ja sam gledao u 3 od 4 ili 3 od 10, nikad ih nisam svrstavao u 4. Interesantno..


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #214 poslato: Januar 31, 2013, 06:31:27 posle podne »
Manje-vise ispada nam ista slika, a poenta je u izlazenju iznad horizonta koji sat ranije. 12 minuta je u pitanju. Sirius je desno dole vrlo sjajan objekat i direktnom linijom ga ka horizontu (tacki njegovog izlaska) mozes povezati sa stepenom ekliptike koji pripada MA liniji. Ako isto ucinis sa jednako vidljivim Prokionom promasices tu tacku Prokionovog izlaska iznad horizonta jer on izlazi 34 minuta pre Siriusa. Dakle, vizuelno povezujes deo ekliptike koji pripada Marsu sa Siriusom, ka horizontu i dolazis do pribliznog izlaska i iste longitude.

Sto se tumacenja tice, prosto, meni je Sirius vrlo ostar i pojacava znacenje vladar 8. znaka. Vrlo jednostavnom asocijacijom sam se vodila.

« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 08:15:13 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #215 poslato: Januar 31, 2013, 06:41:25 posle podne »
Citat
Primarne direkcije kod njega i to mundane ME dovode tacno na SA, a SA na 180 od MO, svetla vremena.

Da ovo je dobra indikacija. Merkur kao vladar Asc i prenatalne sizigija čini konjukciju sa prirodnim vladarom smrti (Saturn) a aksidentalni vladar 6. Prilično problematična kosntrukcija, pogotovo što isti taj Saturn pada u SR 8 a Merkur u SR 1.

Još jedna indikacija u smeru značajnosti mundane direkcije.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 06:44:34 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #216 poslato: Januar 31, 2013, 06:43:34 posle podne »
Koju verziju Starry Nighta imaš? Vidim da nam se slike razlikuju u kreativnom smislu :)

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #217 poslato: Januar 31, 2013, 06:50:46 posle podne »
3. valjda. Prilicno stara verzija i sa njom se cupam mada cupanje i nije potrebno, dovoljan je prost pogled i efemeride. Ipak, ja volim da komplikujem, verovatno, zbog fortune u Vi.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #218 poslato: Januar 31, 2013, 06:54:33 posle podne »
3. valjda. Prilicno stara verzija i sa njom se cupam mada cupanje i nije potrebno, dovoljan je prost pogled i efemeride. Ipak, ja volim da komplikujem, verovatno, zbog fortune u Vi.

Da da, less is more, samo ni ja nikad nisam išao principom less is more  ;D
Pa dobro da, smatram da je dobro to što povezuješ simboliku po vizuelnosti neba, kako bi to neki, recimo, babilonski astrolog činio.

Šta misliš za ono Zolerovo "4-ta kuča i older relatives"?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #219 poslato: Januar 31, 2013, 06:58:00 posle podne »
Sta znam, nekako iskustveno 4. vezujem za pretke, ali prave linije. Stricevi, tetke i ujaci su pobocni. Meridijan ima veze sa tom pravom srodnickom linijom (4. preci, 10. potomci) dok kadencija, meni licno, vise odgovara pobocnom srodstvu prema principu asocijacije da je ugao direktnost, a kadencija skretanje od istog. Ovo znaju pravnici kada polazu nasledno pravo pa crtaju drvo srodstva, kako vizuelno to ide. Dakle, izvlacim svoje asocijacije iz te slike.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #220 poslato: Januar 31, 2013, 08:32:54 posle podne »
Nekako se skoro uvek potrefi da se u ovako tragičnim natalima nađu i eklipse. Kod ovog dečka imamo jednu penumbralnu lunarnu koja se nalazi na 4 Ovna (egzaktan kvadrat Jupitera na nju), i totalnu solarnu na 19 Vage. Zbog toga bih Veneru uzeo kao Anaretu. Rekao bih i da je ascedent negde na drugom stepenu Device, a ne na četvrtom.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #221 poslato: Januar 31, 2013, 08:45:11 posle podne »
Pa dobro, postnatalna eklipsa. Vremenski momenti su uvek u vezi pa se i ovo moze uzeti. Jedino sto nisu bile vidljive nad Evropom. Barem ova solarna nije bila.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #222 poslato: Februar 01, 2013, 08:30:22 posle podne »
Duade funkcionisu na slijedecem principu(parafraziram Ibn Labban-a koji opet prenosi helenisticko ucenje) - kad je neki planet u duadi nekog znaka, racuna se kao da je u aplikaciji s njegovim vladarom a istovremeno se tretira i kao da je polozen u polju koje doticni znak zauzima.

Normalno, ako taj znak sadrzi i planet(e) onda je i sa svima njima povezan, cak i vise nego sa samim vladarom znaka po onom principu da je pozicija planete uticajnija/neposrednija od vladarstva(Valens/Morin).

Da li izvori spominju duadične pozicije u kontekstu predikcija?
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #223 poslato: Februar 01, 2013, 09:09:10 posle podne »
Ja mogu jedino da potvrdim za Doroteja koji koristi dvanaestine u katarhai i u natalnoj. Kako su natalne predikcije integralni deo natalne astrologije, dodekatemorije automatski bivaju u te cikluse integrisane, jer bi bilo neprincipijelno da termine zadrzimo na svim nivoima, a dvanaestine odbacimo. Ruku na srce, vrlo je malo autora koji su sami sebi dosledni na nacin na koji mi to danas od njih ocekujemo u prezentaciji metoda jer je "uzdbenicki stil" svojstven savremenom dobu mnogo vise nego antici ili srednjem veku.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #224 poslato: Februar 01, 2013, 10:03:48 posle podne »
Abu Ma'shar ih stalno spominje i opominje da se trebaju koristiti  ;)

Daje i primjer tranzita planeta - kaze npr. da kad neki planet(narocito onaj koji ima najvise autoriteta kao npr. vladar godine/solarnog AC) udje u 2. znak a tu se nalazi duada IC, to znaci da ce se natus baviti stvarima vezanim za kuce/resurse.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom