Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640030 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #750 poslato: Februar 26, 2013, 12:40:18 pre podne »
Citat
I svakakve se sve faze prođu, ali ako imaš kakvu takvu želju da nešto izvučeš korisno iz tih situacija, onda ćeš i izvući. Možeš da se vrtiš u krugu ceo život i da kriviš oca i sudbinu za sve..samo što je to nerealno..... Ona se recimo šali često na svoj račun (a zaista je jako duhovita) i tu u šali je i svesna naknadno bar nekih grešaka, ali prosto očekuje da se to sve sredi samo od sebe, jer je eto neka njena drugarica se udala tako što se nije trudila..tako da sav trud nema nikakav smisao..

Ma izvlacim ja zakljucke ne brini...nego imam problem neverice da je prica uvek i uvek i uvek ISTA...i to sada vidim u startu, znaci ne moram mnogo da mozgam...prosto sam fascinirana kako je isto...i predvidivo...a da se sprdam na svoj racun prva sam :) veruj mi nisi me cula ...ja sam vrlo duhovita, sebe ponizim do besvesti iskarikiram sopstvene potrebe do prostote sa dozom ironije veselo uvijene itd...

ovo boldovano obrati paznju...pazi ja sedim kod kuce, Zika posalje mejl i ja zaradim pare...Koji je moj tu trud? Dakle, bas kao astrolog i sama znas odredjene stvari se sticu ili ne sticu sa pola, vise/manje, nikakve ili uzaludne muke...tako da je ta tvoja drugarica u pravu...u kontekstu - radio ne radio svira mi radio..a veruj mi znas me vec, ako se neko trudio kad pricas o trudu to sam stvarno bila ja...ali oni nisu hteli to nesto sto se zove obaveza oko kuce/dece/zajednickog zivota/itd...dakle svi su manje vise debilcici po defaultu sa varijantom kad se kresnem kresnem se...sto je potpuno van mog htenja...i naravno prateca crta - besparica, dugovi, porodicni problemi, bla bla...nedoreceni lepo ti kazem, nedovrseni...ja svoje probleme ne prenosim njima, oni meni prenose...dakle ja nikada on njih nisam nista trazila ni materijalno, za dete ne daj Boze, itd...a oni od mene jesu i za sebe i za njihovu decu...i to sam pokusala da proniknem kao obrazac koji se ponavlja...problem, besparica, deca, nemocni, jadni, onda krecu u sitnija ili veca laganja i na kraju ispadaju bedne sitne duse...retro Merkur 0 JMC ? Dakle nemaju sirinu, nisu lafcine, nisu velikodusni, jer nemaju sta da daju, a ponajmanje sebe...u tome ja krecem sa - Evo me Mo/Ju dusa i srce na tacni...i onda krece moj licni pakao...kad se upecam na tu istu sablonsku vec pricu...

Tako da opet napominjem u pidzami mogu da prevedem tekst isfakturisem dodje kurir odnese originale i...? Po cemu sam ja bolja ili gora od nekog drugog koji sedi u firmi i prevodi pa ga jos i akaju da sastanci i prevodi masne viceve raznoraznim idiotima koji se 'kurce' i dodvoravaju sefovima? (sto je deo mog bogatog iskustva ali placeno na sat :D_)...

Tako da Cherry to sto ona prica je jednostavno iskustveno...a ti vidis si isla drugom logikom ...lomila si srca kazes...svesno namerno osvetnicki mozda...pa i kalkulantski...ja ne tvrdim...jer to nemam kao crtu...to bi trebalo onda ipak gledati kroz ceo natal sta prevagne...iako sam ja vatra/vazduh pa bi neko rekao plahovita i vetropirasta...i brzo zaboravlja...no netacno...mnogo dugo ume da boli, intenzivno, i sto je najgore bez vidika ustaljivanja da ce to biti Pera Peric pa kako nam bude...meni ne treba jos Mika,Laza, Zika, Janka, Marka, a kako vidim bice ih...sto uopste nije ono sto je moj cilj...a ni cilj te tvoje drugarice...no pitanje je ipak sta ti zivot servira, sta mozes da zakljucis da je ciklus desavanja, i sta iskustveno dozivis kao normalu/nenormalu...

I ta devojka ciji ste horoskop tumacili ne verujem da je neemotivna, bez obzira na dijagnozu, vec jednostavno od silnih pokusaja se umorila, a ima vec i godine, gleda oko sebe parove koji opstaju/traju nebitno koliko, ona pokusava, oni beze, beze jer nece nju i obaveze, ona se oseca iskoriscenom sigurno...i onda imamo da hrli od psihijatra do astrologa u nadi da ce joj neko reci/proreci boljitak...a to je muka jer obrazac istih desavanja mnogo dugo traje i cesto se ponavlja...i tu nema ni utehe ni nade, vec ili konkretno da joj se isprognozira, ukoliko se vidi u natalu, period kada ce se stabilizovati, ili da se sabere i okrene Bogu...jer stagod da uradi bice nazalost isto...nekome je to krst...ping-pong loptica, koja stalno udari tamo gde si najtanji...i ti gubis samouverenost, gubis sebe, gubis svest o sebi iako si naizgled skroz usmeren na sebe, jer pocinjes u sebe ipak da sumnjas...a to onda povlaci i niz kompleksa koji tinjaju do prve prilike kad se rasplamsaju u neuroticnom stanju...i onda to ispadne jos gore...a nemas kontrolu jer si uz svu analizu duboku, misaonu, samoanalizu itd...zapao u istu manje-vise corsokak deja-vu situaciju i onda krece taj bes - zasto je opet isto?

Tako da nije nikome lako, cak ni onima koji su svesni manje ili vise nekih stvari i situacija, jer su 'sile' mnogo jace pri uvlacenju u to stanje i situacije.

« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 12:43:52 pre podne od strane mina »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #751 poslato: Februar 26, 2013, 12:49:12 pre podne »
Vratimo se bolje na ovog ubicu. :) :)

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #752 poslato: Februar 26, 2013, 12:53:50 pre podne »
I ja tako mislim iako ne volim te teme. Sacekacu neku meni bliskiju :)


*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #753 poslato: Februar 26, 2013, 12:56:31 pre podne »
Ma ne toliko zbog ubice koliko zbog toga što smo sto puta ispričali ovu temu zašto dobijamo uvek iste pogrešne partnere..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #754 poslato: Februar 26, 2013, 12:59:44 pre podne »
Ma ne toliko zbog ubice koliko zbog toga što smo sto puta ispričali ovu temu zašto dobijamo uvek iste pogrešne partnere..

Možda zato što oni, u isto vreme, dobijaju pogrešne partnerice  :D

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #755 poslato: Februar 26, 2013, 01:02:55 pre podne »
Ma pogresni partneri, pogresni mi, okolnosti koje ne idu na ruku ... Mnogo je tu stvari koje mogu krenuti naopako.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #756 poslato: Februar 26, 2013, 01:03:56 pre podne »
Ma pogresni partneri, pogresni mi, okolnosti koje ne idu na ruku ... Mnogo je tu stvari koje mogu krenuti naopako.

Sudbina?

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #757 poslato: Februar 26, 2013, 01:05:53 pre podne »
Upravo :) I jedino onaj ko shvati da prosto mora biti tako moze naci neki mir. Tuga i razocarenje je neminovno ali moze se naci uteha u nekim drugim stvarima :) Uvek postoji izlaz.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #758 poslato: Februar 26, 2013, 01:11:03 pre podne »
ova mi karta lici na onu izreku koliko para toliko i muzike
svi odnosi se svode na novac - mozdaa

Neverovatno, ali baš suprotno tome. Možda jedino ako se druga kuća posmatra kao kuća svojih vrednosti i samopouzdanja, njoj su potrebni negde muškarci da bi se ono podiglo. Pomenula sam, ja mislim, negde već da kod nje novac igra jako malu ulogu, poznajem je dobro, pa vidim da je njoj samo bitno da je neko voli, koliko ima u džepu- nije važno.


*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #759 poslato: Februar 26, 2013, 01:16:57 pre podne »
Upravo :) I jedino onaj ko shvati da prosto mora biti tako moze naci neki mir. Tuga i razocarenje je neminovno ali moze se naci uteha u nekim drugim stvarima :) Uvek postoji izlaz.

Jedan od onih Germanskih filozofa, koje sam uvek smatrao za interesantnim:

Citat
"Pesimizam Šopenhauera je postao za mene fundamentalno i posledno stanje svesnosti i sve, čak što više zbog moja tužna i teška iskustva. Čak i u moje rane dane bio sam silno afektiran od Šilerove stihove: "Ko bi mogao da uživa u životu, ako bude pogledao u njegove dubine!" Ja nisam od onih koji veruju da ovakav stav ima tendenciju da oslabi biološku i moralnu energiju. Suprotno, ja sam od onih kojima jedino pesimizam omogučava da izdrže život, i kojima pesimizam daje etičku snagu da rade i da se bore za same sebi kao i da pomogne drugim ljudima. Sa druge strane, verujem da mi je pesimizam dao objektivniji pogled ka realnosti." ~ Hans Vaihinger

Znam ja da se ne radi kod tebe o pesimizmu, jednostavno mi se dopao citat, pa da ga ubacim u kontekst.  ;)
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 01:20:01 pre podne od strane Ile »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #760 poslato: Februar 26, 2013, 01:22:30 pre podne »
Aaa ovaj tvoj je suprotan u odnosu na moj. Moj je kao i ja sama pesimisticno optimistican ( Saturnova veza sa So0Me ja mislim ) . Ubije me pesimizam " Tuga i razocarenje je neminovno .." a onda se izdigne optimizam i parola zivot je lep "...ali moze se naci uteha u nekim drugim stvarima :) Uvek postoji izlaz." Ili mozda cak i Mo0Ju u Sco, opet kombinacija ocaja i oprtimizma.

Ti cim se poistovecujes sa ovim recima koje si naveo si neka vrsta konstruktivnog pesimiste   ;D
« Poslednja izmena: Februar 26, 2013, 01:24:18 pre podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #761 poslato: Februar 26, 2013, 01:40:56 pre podne »
Aaa ovaj tvoj je suprotan u odnosu na moj. Moj je kao i ja sama pesimisticno optimistican ( Saturnova veza sa So0Me ja mislim ) . Ubije me pesimizam " Tuga i razocarenje je neminovno .." a onda se izdigne optimizam i parola zivot je lep "...ali moze se naci uteha u nekim drugim stvarima :) Uvek postoji izlaz." Ili mozda cak i Mo0Ju u Sco, opet kombinacija ocaja i oprtimizma.

Ti cim se poistovecujes sa ovim recima koje si naveo si neka vrsta konstruktivnog pesimiste   ;D

Reč "pesimizam", kao i mnogo stvari u naše "moderno" doba je potpuno pogrešno shvačena.
Verujem u bolje sutra, ali ne i u to da če se žaba pretvoriti u princ samo zato što devojka to sanja.  :smiley:

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #762 poslato: Februar 26, 2013, 01:51:54 pre podne »
Ja mislim da je to realizam. Ciste cinjenice bez ulepsavanja  :smiley:

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #763 poslato: Februar 26, 2013, 08:07:29 pre podne »
Aj malo da prošaram temu...

Rm 04.05.1981. 6:30 Sarajevo

Običan čovek, mislim nije ubica, psihopata ili tako nešto slično, niti poznat po nečemu, a pri tom muško pa nema tih tipično ženskih histeričnih momenata vezanih za partnerstva  :D
Ipak, prilično nezgodna karta.

Dakle, osnovno vezano za temperament, ponašanje, neka opšta slika života, potencijali i na kraju partnerstva.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #764 poslato: Februar 26, 2013, 09:46:26 pre podne »
Hajde da krenemo od temperamenta na ACu Ge - toplo i vlazno sangvinik vladar Me u Biku (hladno i suho) melanholik, Sunce je toplo i vlazno, Mo je mlad ša je stoga vlazan i topao pa bi trebalo da je sangvinik.