Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635524 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #510 poslato: Februar 16, 2013, 01:49:40 posle podne »
Nisam pratio taj navodno njegov natal, ne vjerujem da je to ono pravo.

A kako bi se tenzija mogla okoncati nego sukobom - oni su vec sad u ratu u Siriji a kad dodje Iran na red ili se na Siriju krene kao na Libiju, izbice u fulu i eto nam WW3.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #511 poslato: Februar 16, 2013, 02:54:12 posle podne »
Citat
Majstor dzudoa....eeeeee, pratim ja njega od samog pocetka, fascinirao me na prvi pogled. A ove zapadnjake gadno nervira, u cemu opet ja beskrajno uzivam   :thumbsup2:

ima nas vise... :king:

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #512 poslato: Februar 16, 2013, 04:45:28 posle podne »
Dajte neki natal, t.j. ličnost koja je imala puno uspona i padova u karijeri, da povežbamo malo Zodijačko Oslobađanje od Duha (Valensova tehnika). Ali ako imate hronološki sled, ako ne, ne valja.

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #513 poslato: Februar 16, 2013, 05:55:45 posle podne »
Postoje udruženja građana koja ne spadaju ni u špijunske ni u pseudodržavne strukture, ali malo kome padaju na pamet pri pomenu NVO sektora, jer se kao nevladin sektor nametnuo ovaqj bukački tim gej prava, LGBT prava, antizločinačkih utvrda itd...
Udruženje građana bez političke konotacije je npr moje udruženje joge, dubimo na glavi i gledamo svoja posla  ;D. Ovakva NVO može potpasti i pod stvari 9 kuće, jer se bavi filozofijom življenja.

Mnoge međunarodne organizacije su na prvom mjestu i formirane s ciljem špijunaže kao npr. širom svijeta rašireni oJebs  ::) ili civitas. Preko ojebsa su SAD po prvi put prodrle u zemlje bivšeg Sovjetskog saveza. Stoga se one lako uklapaju u 11, jer su protežirane od strane vlasti.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #514 poslato: Februar 16, 2013, 06:00:36 posle podne »
Ovo "ojebs" zvuci bukvalno i metaforicki.  ;D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #515 poslato: Februar 16, 2013, 06:00:43 posle podne »
Dajte neki natal, t.j. ličnost koja je imala puno uspona i padova u karijeri, da povežbamo malo Zodijačko Oslobađanje od Duha (Valensova tehnika). Ali ako imate hronološki sled, ako ne, ne valja.

Dok se ne sjetim nekog boljeg primjera, ja sam imala dva uspona i dva pada.
Prvi uspon - od septembra 2003. godine. Pad od februara 2005. do marta 2006. godine (umalo na ulici da završim, za dlaku izbjegla potpuni otkaz). Od septembra 2006. godine počinje uspon, vrhunac je 2008. godina. Od ljeta 2010. ponovo silazna putanja, ovaj put ne vrtoglava nego tihi pritisak dok sam ne odeš.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #516 poslato: Februar 16, 2013, 06:05:37 posle podne »
Dajte neki natal, t.j. ličnost koja je imala puno uspona i padova u karijeri, da povežbamo malo Zodijačko Oslobađanje od Duha (Valensova tehnika). Ali ako imate hronološki sled, ako ne, ne valja.

Dok se ne sjetim nekog boljeg primjera, ja sam imala dva uspona i dva pada.
Prvi uspon - od septembra 2003. godine. Pad od februara 2005. do marta 2006. godine (umalo na ulici da završim, za dlaku izbjegla potpuni otkaz). Od septembra 2006. godine počinje uspon, vrhunac je 2008. godina. Od ljeta 2010. ponovo silazna putanja, ovaj put ne vrtoglava nego tihi pritisak dok sam ne odeš.

Ali treba mi neki primer karti koju mogu da postiram javno, t.j. ovde?

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #517 poslato: Februar 16, 2013, 06:07:47 posle podne »
Ne kontam. Kako misliš primjer karte koju možeš javno postaviti, pa možeš i moju postaviti, nije zabranjena.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #518 poslato: Februar 16, 2013, 06:08:52 posle podne »
Ne kontam. Kako misliš primjer karte koju možeš javno postaviti, pa možeš i moju postaviti, nije zabranjena.

Pa to te pitam da li da je postavim javno?
Mislim, da li da sakrijem podatke?
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 06:13:03 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #519 poslato: Februar 16, 2013, 06:14:47 posle podne »
Verovatno onda postoji taj natalni potencijal, jer ti je Mars čini mi se, na Mc-u zajedno sa Me.
Ajde baš me zanima kako će to sa transmisijom tačaka da se vidi, super tema.


*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #520 poslato: Februar 16, 2013, 06:25:50 posle podne »
Ukoliko se uklapam u to sto trazis Ile, dakle od javnog pojavljivanja na TV-u, rada po 18 sati dnevno, do potpunog nerada i dugova i nemanja posla, dakle zavisnost od politickih struktura, ciklusa raznoraznih, itd...u usponu bila pa pala vise puta...nemanje ni za lebac nasusni, a bivalo perioda kad sam plivala ali bukvalno plivala u parama...

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #521 poslato: Februar 16, 2013, 07:05:38 posle podne »
Citat
Dok se ne sjetim nekog boljeg primjera, ja sam imala dva uspona i dva pada.
Prvi uspon - od septembra 2003. godine. Pad od februara 2005. do marta 2006. godine (umalo na ulici da završim, za dlaku izbjegla potpuni otkaz). Od septembra 2006. godine počinje uspon, vrhunac je 2008. godina. Od ljeta 2010. ponovo silazna putanja, ovaj put ne vrtoglava nego tihi pritisak dok sam ne odeš.


Gledamo po celim znacima. Fortuna ti je u Vodoliju u 6 znak. Znači svi angularni znaci od Fortune če biti mesto intenzivacije kad god Guvernera dođe tamo. Znači svi fiksni znaci su intenzivirajuči faktor.
Guvernera je reč koju sam preveo za Chronocratorship ili Governorship, to je mesto gde se nalazi Oslabađanje Tačke.
Guverner je Chronocrator ili Governor, t.j. Vladar tog mesta.
 ;D

Znači svaki put kad Guvernera bude u fiksni znak to donosi intenzifikacije. Takođe, kad Guvernera dođe u znak sa kojim vladaju benefici, osobeno benefik od sekte (u tvoj slučaj Jupiter), to je obečavajuči period.
Postoje 4 Levela, L1, L2, L3 i L4.

Uspon - Septembar 2003.


Kako vidimo od sliku, ti se nalaziš u L1 Bik od 1996 do 2004. To je znak čiji je Guverner, t.j. Vladar Benefik (Venera), a u isto vreme to je angularan znak od Fortune (fiksni znak), pa nam kaže da u određenom periodu, obečava intenzifikacije što se tvog posla, karijere i prosperiteta tiče. Disclaimer: To ne znači da če uvek biti benefično u tom periodu.
Vidimo da su malefici u averziju prema ovom Prvom Nivou ili L1 što je dobro i značajno. Vidimo da je Venera u kvadratu, a kvadrati i opozicije, kako rekosmo, su od izuzetnu intenzivirajuču važnost. Benefici pomaže, malefici generalno odmaže. Venera je bitna zato što je ona Guverner ove Guverne u Biku.
U Septembar 2003 dešava se Gubljenja Obvrznice, ili Loosing of Bond, od Device u Ribe, ili od Merkura prema Jupiteru što po rečima Valensa: brings changes in business and innovations in activities..
Ušla si u jedan benefičniji period što se karijere tiče.

Pad - Februar 2005 do Mart 2006.


Primetimo koliko su ove Gubljenja Obvrznice bitne.
U Februar 2005 se Obvrznica opet izgubila na L3, trečem nivou.
Od Jarca u Raku, t.j. od Saturna ka Mesecu.
Smatram da je ovo bilo problematično, između ostalog, zato što Mesec kao Guverner, ne posmatra L3 Guvernu u Raku, t.j. u averziju je, ali i Saturn je u kvadrat prema Guvernu.
Čak što više, L1 i L2 je u Blizanci, a to je mesto gde se Mars - malefik van sekte nalazi. Oba malefika posmatraju Guvernu i L1, L2 Guvernu i L3 Guvernu. Jupiter posmatra obe Guverne, i u  Blizanci i u Rak, pa zato do krajni slom nije došlo.
Između ostalog, tebi je obečano u karti kontinuirano uspone i padove, zato što Mars opoziciono posmatra Mesto Akvizicije, t.j. 11 od Fortune, kao i zato što je Fortuna u 6 znak. Te dve indikacije daju klimanja broda.
Osobeno če takav biti ovaj period kad je Guverna u Blizanci na L1 (od 2004 do 2023), jer je tamo Mars u opoziciju ka Mesto Akvizicije.

Uspon pocinje - Septembar 2006, vrhunac 2008.


Ovde vidimo Blizanci-Rak-Vodolija-Vodolija.
Na L3 i L4 se nalaziš u Vodoliju gde je Tačka Sreče ili Fortuna natalno, pa zato ova Guverna donosi benefite.
Sunce i Merkur su preuzeli od Marsa, i iako Saturn gađa kvadraturno Guvernu L2 u Raku, tu je i Jupiter da pomogne. Sunce kad preuzima Guvernu, kao i Mesec, po Valensu donose dobre periode, isto kao i benefici. Vrhunac si dostigla kad je L2 Guverna došla u Lav gde se nalazi Venera, znači Benefik. Opet, ovo je angularno od Tačke Sreče.

Pad pocetkom leta 2010.


Tu si sad u Blizanci-Devica-Bik-Bik ili
Blizanci-Devica-Blizanci-Blizanci, što počinje na 19 Juni.
Ovo je izuzetno nepovoljan period jer niti Jupiter niti Venera ne vide (u averziju su) prema L2 Devica, dok je Mars posmatra kvadraturno, čak što više, dominira je iz 10.

Trenutno se nalaziš u L2 Strelac, što nije baš najsjajno jer je mesto akvizicije gađano od opozicije Marsa. Turbulentan period.
2016-2018 bi trebala biti bolja jer L2 dolazi u Vodoliju gde se nalazi Tačka Sreče, a i svi pod periodi koji ulaze u taj segment trebaju biti malo pozitivniji. U svakom slučaju, čitav ovaj period od 2004-2023 če ti biti propračen usponima i padovima. Usponi kad benefici pomažu i aspektiraju, a padovi kad malefici daju svoje naznake.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 07:32:21 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #522 poslato: Februar 16, 2013, 07:30:45 posle podne »
Ovo se ne može raditi sa Aphesis-om, jel?
Kao ono obično oslobađanje od Fortune, gde su bitni periodi kada dođe u znak koji je ugaon od Fortune..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #523 poslato: Februar 16, 2013, 07:32:57 posle podne »
Ovo se ne može raditi sa Aphesis-om, jel?
Kao ono obično oslobađanje od Fortune, gde su bitni periodi kada dođe u znak koji je ugaon od Fortune..

Da može se raditi Afezisom, ali nisam siguran da li L3 i L4 mogu?

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #524 poslato: Februar 16, 2013, 07:35:34 posle podne »
Može samo glavni i sub period.