Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 122717 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Karijera i posao u natalnoj karti
« poslato: Decembar 05, 2012, 02:21:14 posle podne »
Astroforumolozi, svi znamo da su ideali divna stvar, ali od para se živi, te ajmo malo da se bacimo na sve ono što u natalu daje preduslove (ne)uspešne karijere.
Za početak postavljam jedan sjajan primer, a na vama je da prateći simbolizme utvrdite u kom je pogledu sjajan
rw 17.04.1969. 11:40 Vrhnika, Slovenija
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2012, 06:57:03 posle podne »
Astroforumolozi, svi znamo da su ideali divna stvar, ali od para se živi, te ajmo malo da se bacimo na sve ono što u natalu daje preduslove (ne)uspešne karijere.
Za početak postavljam jedan sjajan primer, a na vama je da prateći simbolizme utvrdite u kom je pogledu sjajan
rw 17.04.1969. 11:40 Vrhnika, Slovenija

Da li je ASC na 7 Lav? (cisto radi sigurnosti).
Ako je, onda bi ova osoba trebala biti neko ko je jako popularan, ili bar eminentan, Sunce kao vladar ASC u 10 od ASC i Fortune, u svojoj egzaltaciji, ihaa.
Ovo je neko ko voli biti u centru paznje, ne moze se ova osoba sakriti kuci.
Mesec aplicira prema Merkuru pa se pitam da li je njen (osobi) posao povezan nekako Oratorstvom, politikom mozda.
Sa druge strane Mars vladar 5 i u 5, ne bi mogao da dozvoli da se bar neko vreme u zivotu ovaj covek ne bavi sportom.

Sunce i Mesec u svoje egzaltacije na nebu. Jasno je da je osoba "sjajna" kao sto si rekao, ali u kom pogledu hmmm

Mesec gura svoju egzaltiranu moc Merkuru, koji je vespertine i direktan, sto je dobro za inferiorce. Vlada Intercepciranoj 11 i 2/3 kuce, rekao bi da je nekako njegovu profesiju povezana sa tim Merkurom.
Merkur daje gimnasticare a duada MC-a na Mars u 5, me naginje da pomislim da se ipak bavi nekakvim sportom.

Mislim da je ovaj covek koji ima vise talenata, i koji je u svom uzrastu ipak promenio nekoliko interesa ali ipak postoji glavno zanimanje, glavni ideal koji trebamo pronaci.  :-\

Njegova je primarna motivacija ka akciju, slobodu (vatreni asc), a to ce pokusati da pronadje na karijernom nivou: biti uspesan, eminentan, poznat, popularan (MC).
To je Sunce predeterminirano slavu i uspeha.
Saturn ce svakako donjeti (iako je spaljen od Sunca) svoje negativne segmente u karijeru, i to najvjerovatno putem zene ili otvorenih neprijatelja (vlada 7.) i niskoklasnih ljudi (vlada 6.).

Karta me mnogo podseca na onu koju ima Celine Dion, ona je rodjena 1968.
Samo sto je kod Celine Dion Sunce u termin Venere a tu u termin Saturna, sto cini razliku, i te kako (ovo i to što je Saturn almuten uglova me predomišljalo da pomislim na Saturnovsku profesiju kao što je nauka, matematika i sl., ali mi je Sunce previše sjajno na nebu i asc u Lavu, što me ipak više vuče ka javnu profesiju i izvođenje).

U svakom slučaju Lav na ascendantu, ovaj mora da je neki Performer: glumac, pevač, scena.
Istaknut Merkur, merkur je majstor imitacije, pa me to naginje ka Glumi, Akterstvo, Zabavljač.

Ja bi ipak išao na neku javnu profesiju kao gluma ili pevanje, ili zbog Merkura bi možda rekao: TV osoba (voditelj-ica i sl).


P.S: Znam da sam nabrbljao mnogo stvari, ali mi je karta nekako "višestruka", pa sam i sam neodlučan za konačni odgovor.



« Poslednja izmena: Decembar 05, 2012, 06:59:25 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2012, 07:08:09 posle podne »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2012, 07:32:41 posle podne »
Društvo, radi se o ženskoj osobi, to je oznaka rw, a za muško rođenje je rm.
Ajmo malo da uključimo sekte u priču, pa da vidimo jeli sve isto.
@TetkaTanja, baš ti je morbidna boja karte
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2012, 07:35:29 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2012, 08:09:26 posle podne »
Ala si ti svilen, mora malo i SA da se pokaže, hahahaha...

Elem, baš gledam, u karti su u sekti samo SO i JU, a od toga JU nije u odgovarajućoj hemisferi, pa ni znaku.

Ova VE je je prva orijentalna planeta pa ne znam da li bi ona mogla simbolizovati karijeru.
MA vladar MC-a u V, ispod horizonta, u muškom znaku što bi po arapima davalo hajz.

Inače je osoba mešavina koleričnog i sangvinističnog, ako sam dobro onako na brzaka odredila.
Pa tako, ako bi MA uzeli kao relevantnog, onda zanimanje njegove prirode, nešto što je praktično, konkretno, "na mišiće".

Pozicija SO ovako blizu MC-a, u egzaltaciji svakako ukazuje na neki uspeh i to u smislu priznanja ili javnog posla.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2012, 08:51:11 posle podne »

Ova VE je je prva orijentalna planeta pa ne znam da li bi ona mogla simbolizovati karijeru.
 
Pozicija SO ovako blizu MC-a, u egzaltaciji svakako ukazuje na neki uspeh i to u smislu priznanja ili javnog posla.
VE retrogradna a SO0SA, malo aspekata u horoskopu, zar baš tako dobro funkcionišu dve konjunkcije ME0MO i SO0SA???
Kolerik i sangvinik, ko je superiorni a ko inferiorni temperament, od ta dva
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #6 poslato: Decembar 05, 2012, 10:07:05 posle podne »
Podseti me da sam skroz smetnula sa uma ovaj SA...I on je u sekti, hajzu, ali je spaljen i to aplikaciono i vrlo "blisko", što mu dosta oduzima od manifestacije, kako dobre (zbog sekte) tako i loše (zbog pada).
Ne znam kako bih tumačila tog SA u kontekstu karijere, sam ako nije neki revolucionarni tip, borac za neka prava, protivnik društveno-priznatih normi. Konjunkcija se može odraziti i na probleme sa ocem, muškim  mrincipom, ali sve to nije deo pitanja.

Što se tiče temperamenta, Asc je u koleričnom znaku, vladar takođe, a i po osnovnoj prirodi je vatren, tako da taj deo "vuče" na koler u velikoj meri.
MO je još uvek pod sunčevim zracima što ga prema fazi kvalifikuje prvenstveno kao vlažnog, u melanholičnom znaku , ali sa vladarem koji je u koleričnom. Poprilično izmešano. ME koji je sa njim u konjunkciji je okcidentalan, pa vuče na hladno.
Godišnje doba rođenja je sangvinistično, sa SO u vatrenom znaku (kao dodatna kvalifikacija), što povećava toplotu.
Sve u svemu, deluje mi da, eto, primat ima koler.

Ima i fiksnih zvezda na Asc-u, i sve nose prirodu MA (sa još nekom planetom) što opet vuče na prevagu kolera.

Menjam post već treči put jer sve nešto na preskoke pišem.
Kada gledam uopštenu uspešnost, nije zgoreg pogledati i vladare tripliciteta svetla. To su ovde SO, JU i kao participirajući SA. SO je po mom mišljenju najbolje postavljeno telo u karti, JU već nije nešto posebno, a SA sam već opisala. To ukazuje da bi nekakv uspeh ili priznanje za ono čime se bavi mogla da postigne u prvoj trećini života, a kasnije da eventualno "živi od stare slave". Sad, možda ne bi bilo loše pogledati vladare vremena pa utvrditi koliko se to poklapa.

Što se tiče ovih konjunkcija, vadi ih to što su oba svetla u svojoj egzaltaciji, u dobrim kućama. Za MO naravno to važi u manjoj meri, ali opet verovatno bi bila gora situacija da je zodijački loše postavljen.
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2012, 10:31:27 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #7 poslato: Decembar 05, 2012, 10:53:43 posle podne »
Ja sa mojim skromnim znanjem primecujem da je ako gledamo Merkur, Veneru i Mars kao tradicionalne vladare zanimanja Merkur jedini ugaon i podrzan od Meseca a pri tom i vladar 2. kuce dok je Venera u izgonu a Mars peregriniran i pritom su i Mars i Venera van sekte. Ovako bi mi palo na pamet da je Merkurovo neko zanimanje ali Mars je vl. 10. kuce a pritom podrzan od Jupitera koji se nalazi u 2. kuci sto bi mi negde sugesrisalo da zaradjuje od necega vezano za Mars u 5oj a to lako moze biti sport sto nekako i ide uz kolerican temperament. Pritom ima ovaj Saturn koji modifikuje kolera u smislu da bude disciplinovana, da moze da izdrzi dogotrajni napor. Mars kao vl. Mc-a se ne vidi sa Merkurom pa mi nekako Merkur otpada a odlazi mi prevaga na Mars. Hm, a mozda i menja delatnosti odnosno u mladosti se bavi sportom i od njega zaradjuje veliki novac ( Jupiter ) a kasnije mozda neka umetnost, pisanje, pa i poducavanje.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #8 poslato: Decembar 05, 2012, 11:16:21 posle podne »
Pa sve tri planete koje uglavnom nose prirodu posla su oštećene.
VE, retro, kadentna, u izgonu, van sekte.
ME je okcidentalan, pa tako noćni, odnosno i on van sekte, tek u svom licu.
MA je van sekte, sporog kretanja.

No, MA jedino ne trpi blizinu SO, pa kao vladar MC-a i predstavnik temperamenta mi je delovao kao dovoljno kvalifikovan da bude signifikator zanimanja.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #9 poslato: Decembar 06, 2012, 01:14:47 pre podne »
Neces verovati kakve sve primere profesora jezika npr. imam gde je Merkur R pa je spaljen pa je u Strelcu pa je u 12. kuci/znaku. I ne vidi se sa vl. Asc. Stvarno je tesko doneti neki zakljucak kada se ni jedna planeta posebno ne istice.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #10 poslato: Decembar 06, 2012, 08:57:10 pre podne »
Neces verovati kakve sve primere profesora jezika npr. imam gde je Merkur R pa je spaljen pa je u Strelcu pa je u 12. kuci/znaku. I ne vidi se sa vl. Asc. 
Pogledaj natal Ive Andrića i obrati pažnju na ME ;)
Nema Goxija da svojim opisimi destrukcije oplemeni ovu kartu, da sačekamo njega pa da onda objasnim o čemu se radi
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #11 poslato: Decembar 06, 2012, 11:23:07 pre podne »
Ajd dok ne dođe Cor...
Šta mislite, koje postavke bi trebalo očekivati kod nekog poznatog gitariste?
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #12 poslato: Decembar 06, 2012, 12:20:26 posle podne »
SO bi trebalo da bude u vezi sa VE ili SA u nekom glasnom znaku (Vi, vazdusni znaci). Uz, na neki nacin, istaknutog vladara 5. znaka ili 5. kuce u VE znaku, ili glasnom znaku ili da bude prvi orjentalan. Kombinacija simbolike VE i SA...Mnogo je varijacija na temu.

Muzika lira, Apolon, solarno bozanstvo, bog mzike izmedjuostalog...Dakle, SO u vezi sa glasnim znakom, formom SA, zbog struna i VE kod SO, blizu SO ili preko vladara 5. znaka koji je prvi od SO. Moze tu negde i ME da se nadje, jer i on ima veze sa sluhom i ritmom kada je u glasnom znaku, ili solarnom znaku, sa SO, a u kombinaciji prema VE i SA.
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2012, 12:24:17 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #13 poslato: Decembar 06, 2012, 01:29:56 posle podne »
Nisam znala da SA se vezuje za strune, tj. nisam razmišljala.
Meni je nekako ME bio u glavi kao bitan, kao veština prstiju od prilike. Ovo što je Lady napisala me podseti da sam pogledala natale trojce poznatih rok-gitarista i kod svih je ME bio u konjunkciji sa SO i retrogradan.
U pitanju su Džimi Pejdž, Riči Blekmur i Karlos Santana, sva trojca na listi najboljih rok-gitarista sveta i ikada. Ne znam koliko vas ta vrsta muzike inspiriše, ali eto oni su ostvarili pristojne karijere, a prvi pogled na njihove natale mi nekako nije na to ukazivao. Džimi Pejdž je čak poznat po zanimanju za okultno i svašta nešto se za njega "šuška".
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #14 poslato: Decembar 06, 2012, 01:49:32 posle podne »
Ne narocito, ali znam ponesto i o tome. Ja sam se povela za simbolikom Apolona, solarnih kultova i bozanstava i vladarstvom nad muzikom. SA je ukljucen u ovu pricu, negde sam procitala istu, jer je poslednja i prva sfera, sa njim, prema nekima, pocinje i zavrsava muzicka lestvica, prema drugima on vlada notom fa, prema trecima notom si, a prema cetvrtima do...Svasta sam nesto citala, ali taj SA, a u vezi sa solarnom referencom (kraljevski znak, aspekt sa SO, prvi u orjentalnom sledu, prvi do SO, doriforijska pozicija...), ima veze sa sluhom i instrumentima. JU je vise naglasen kod vokala, ali i tu imamo pricu o glasnim znacima.

SA, kao i svaka planeta, vlada stotinama razlicitih manifestacija i uvek je poenta kontekst. SA, tako, jednako moze biti istaknut kod gitarsite, zemljoradnika, fizicara ili ortopeda (imam i takav primer). Sve u okviru konteksta, manje prema vecem. Nema opstih formula. Praksa mi je stotinama puta potvrdila ovo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com