Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 220546 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #465 poslato: Jun 05, 2014, 11:56:45 posle podne »
Ima ovde kojecega, ali iz iskustva sa vladarem asc r u 10. dajem pozitivan odgovor na ovakva pitanja. Ti si SA, tvoj posao MA u 9. koji vrlo lepo opisuje skolu kao poslovni ambijent i vrstu posla. SA i MA se razumeju sto znaci da ti posao "razumes" i radis kako treba, ali neko u skoli tebe bas ne voli. Dispozitor MA i vladar 9. je VE koja preko negativne recepcije i opozicije aplicira ka tvom SA. Ipak, to je aplikacija i iako nisi svima mio lik, produzice ti ugovor. Ova VE moze biti i simbol neke koleginice koja ti je direktni oponent u necemu, na neki nacin. Postoji jos jedna dobra stvar u celoj slici. MO preko sire kontraantiscije, ali aplikacione, se spaja sa MA i direktno sa SO koje stoji na vrhu 6. derivativne 10. (direktor skole). Imamo jos jedan vazan aspekt. Ipak, u krajnjem ishodu MO se spaja i sa egzaltiranim JU u 7. To je tvoja konkurencija i to ozbiljna, ali do kontakta sa njim MO mora da prodje SO i SA i to r SA. Na kraju, SA je u fiksnom znaku, na sred srede, ne deluje kao promena u izgledu. MA je krenuo d i to lici na tu novu situaciju i produzenje ugovora kako se to obicno kaze, a zapravo se radi o novom ugovoru po istom osnovu. SA preko dodekatemorije stoji na SO, direktoru. Mozda te on stiti ili ce se odluciti za tebe. Imamo jos i ovo, konjunkciju dodekatemorija MO i MA, vladara 10.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #466 poslato: Jun 06, 2014, 05:21:23 posle podne »
Neke stvari mi nisu jasne. 1) Kako se Mesec spaja ja sa Suncem? 2) Kako se u krajnjem ishodu Mesec spaja sa Jupiterom? 3) Na koji način Mesec prolazi Sunce i Saturn da bi došao u kontakt sa Jupiterom? 4) Da li Vaga koja je 10. znak od ASC simbolizuje posao i karijeru?
Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #467 poslato: Jun 06, 2014, 05:34:27 posle podne »
1. MO 90 SO, jedan stepen do perfekcije. 2. MO poslednji kontakt pre nego sto promeni znak u kom se nalazi je JU, ali do tog aspekta mora da prodje prvo aspekt sa SO (90) i aspekt sa SA (60). Gledaj stepene planeta. 4. Vec sam u postu pre tvog poslednjeg horarca objasnila da astrolozi razvijene horarne tradicije nisu gledali cele znake. Uvek je to meridijan.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #468 poslato: Jun 06, 2014, 05:49:32 posle podne »
U ovom horarcu Ivane, cak nema kontakta izmedju tvog signifikatora i signifikatora 10 p.

Ni MO, ni SA nemaju kontakt sa MA, koji je signifikator poslodavca, sto bi bilo 10 p.

Ne znam zasto uzimas univerzalne signifikatore ( mislim ovde na ME )  ispred vladara polja?

Meni to nije jasno... :-\

I meni taj SA upada u oci, tako retrogradan, u fiksnom znaku, u 10 p. kao neko ko ne obecava da ce se nesto menjati.

Doduse ja bih ovde prvo postavila pitanje radikalnosti karte, jer JU kao vladar sata nema nikakvo dostojanstvo u Jarcu na ASC.
« Poslednja izmena: Jun 06, 2014, 05:53:28 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #469 poslato: Jun 06, 2014, 06:28:18 posle podne »
MO aplicira preko kontraantiscije ka MA (4 stepena). Takodje, MO i MA su u konjunkciji preko dvanaestine. SA r u fiksnom znaku u 10. moze da znaci, upravo, to, da se nigde ne mrda (ostaje u skoli) i da produzava (obnavlja) ugovor.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #470 poslato: Jun 06, 2014, 06:46:47 posle podne »
Nevezano za ovo horarno pitanje, htela sam da pitam, da li uzimate neki orbis za antiscije planeta ili samo egzaktno poklapanje?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #471 poslato: Jun 06, 2014, 08:01:58 posle podne »
Moras da uzmes orbis, u tome je poenta jer aplikacija simbolizuje buduci trend/situaciju, ono sto se zeli i ocekuje. I egzaktnost ce to pokazati, ali ja imam samo jedan slucaj u praksi prave, perfektne egzaktnosti. Ona je neverovatno retka.Par stepeni, ponekad vise ako "osetis" da ima smisla u kontekstu ostalih pokazatelja. Aplikaciona antiscija je vazna, barem se tako pokazalo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #472 poslato: Jun 06, 2014, 08:12:16 posle podne »
Hvala Natasa, potpuno ima logike sto kazes. :)

A pitam, jer imam natalno antisciju JU i MO, sa orbisom od 2*, ali mi rekose da to ne radi jer nije egzaktna...
MO na 25* Skorpije a JU na 7* Vodolije.
« Poslednja izmena: Jun 06, 2014, 08:15:44 posle podne od strane alea »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #473 poslato: Jun 07, 2014, 10:03:57 pre podne »
Evo jednog pitanja, na koje cemo brzo znati odgovor.

Da li ce moja kcerka uspeti da upise fakultet na budzetu?

Pitanje postavljeno 07.06.2014. u Sremskoj Mitrovici, 9,55 h



Karta je radikalna, samo, da li bi ovde trebalo gledati derivacijom?

Onda bi se ovaj MO nasao tacno na vrhu 3 p. , a SO na vrhu derivatnog 9.

Zanimljivo, MO je u partilnom kvadratu sa ME koji je vladar derivatnog 9 p. dok je VE kao vladar 3 p. derivatnog, njenog 1. u derivatnom 8. koje je izmedju ostalog, tudji novac, pa bi valjda to predstavljalo i studiranje na budzetu?

Malo me buni ovaj MA u 3. ( derivatno njeno 1. ) sa kojim MO ima sledeci aspekt, jer MO nakon aspekta sa ME ( moj novac ) ima konjunkciju sa MA.
Nadam se da to ne znaci da cu ja morati da placam skolarinu.  :-\
« Poslednja izmena: Jun 07, 2014, 10:07:45 pre podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #474 poslato: Jun 07, 2014, 02:30:03 posle podne »
Lili bi deriviirao. Nema on mnogo primera bez derivacije. Cerka je JU, fakultet MA, postoji aplikacija i, jos vaznije, postoji konjunkcija MO i MA. Slika nije ruzicasta, napeti su aspekti, JU kadentan, ali i to je takva situacija, napeta, uz napor. Zasto bi derivirala? Fakultet je objektivna institucija, postoji nezavisno od vas, institucija je od javnog znacaja. Da poredis taj fakultet sa fakultetom njene drugarice, mogl bi da deriviras, ali ovako nema nikakve potrebe. Fakultet je 9. dete je 5.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2014, 02:39:27 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #475 poslato: Jun 07, 2014, 02:37:16 posle podne »
Sto se antiscije tice, ovo sto cu reci je samo moje, moje iskustvo. Ja sa antiscijama dobro baratam u horarnoj i tu dozvoljavam po osecaju i siru aplikaciju, ali natalano sa njom ne umem da se otvorim, ne umem lako da je prevedem u opis manifestacije, prosto, ne otvara mi se i cesto sam sa njom, u natalnom radu, potpuno blokirana. U horarnoj, nije mi lako to da objasnim, pali mi lampice lako. Daleko manji orbis dozvoljavam u natalu nego u horarnoj jer natal ne zahteva obavezne aplikacije koje sav smisao najcesce imaju u horarcima. Naravno, ako pitanje daje takav kontekst i separacija ce uzeti kao znacajka prvog reda.
« Poslednja izmena: Jun 07, 2014, 06:47:47 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #476 poslato: Jun 07, 2014, 02:40:04 posle podne »
Da, da, ja ne znam sta meni bi pa da gledam decu kroz 3 p.  :-\
Pobrkala sam signifikacije kuca nacisto...


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #477 poslato: Jun 19, 2014, 04:57:46 posle podne »
Ovo ste preskocili pa ponavljam post. Cekala sam da dobijem povratnu informaciju u vezi sa jednom katarhai dekumbiturom sa Sc na asc, kako bih bilo sta komentarisala na ovu tvoju temu alea. Iskreno, ne verujem da bilo koji znak na asc moze negirati predikciju, prosto, nema smisla. Znak na asc mora opisati naslovnicu horoskopa bilo koje vrste. Naslovnica moze biti dobra, losa, neodredjena, ali ne moze da ne postoji. Elem, ova tvoja karta, da, ako bi gledali kroz cele znake, MO0SO je prilicno jasna stvar, ali mi uglavnom tako ne gledamo, a tako nisu gledali oni TA horarni majstori iz proslosti koji su ovu astrolosku granu i razvili. Meridijan je, prosto, obavezna referenca. ME je signifikator tvojih poslodavaca, ne moze drugacije jer vi niste u ravnopravnom odnosu. Sedma po svim pravilima mora biti kuca konkurencije i kolega, ljudi na jednakom nivou kao i ti. Takodje, dispozitor ME mogu biti poslodavci i SO kao univerzalni signifikator nadredjenih. Ako uzmemo SO iz tog treceg konteksta onda konjunkcija sa MO i sled ka tvom signifikatoru mogu opravdati ishod, ali, vidis i sama, MA je u solarnom detrimentu sto znaci to sto znaci. Ne znam, ne deluje ubedljivo. Dodekatemorija ME na dsc mene prvo asocira na posao u rukama konkurencije.

Evo ga moj katarhai prijema kod lekara specijaliste. Pitac 10 dana ima temepraturu bez jasnih simptoma bilo kakve bakterijske ili viralne infekcije. Krvna slika i leukocitna formula gotovo perfektni, odlazi po uputu na snimanje pluca i nalaz je adenopatija (uvecanje limfnih zlezda) u plucima. Naravno, sledi agonija, brzo zakazivanje kod pulmologa iz Klinickog centra Srbije (Institut za plucne bolesti i TBC) zarad analize snimka i leukocitne formule. Pregled se desio 3.6.2014. u 18.10. asc 20. Sc. Naglasavam da je ovo katarhai prijema pacijenta kod pulmologa. Kakav je ishod? Da li je stvar ozbiljna i kakav je zkaljucak lekara specijaliste? Naglasavam da su pluca tema ove karte.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #478 poslato: Jun 20, 2014, 06:48:58 pre podne »
Natasa, u kontekstu price o poslu, ukoliko se neko ko je nadredjeni, pita za ishod ili odnos sa svojim "radnicima" u stvari, kolegama kojima je on sef, direktor, u elekciji ili horaru, da li se onda oni gledaju kroz VI polje?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #479 poslato: Jun 20, 2014, 01:23:04 posle podne »
Da, da, podredjeni su 6. kuca.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com