Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 220950 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #435 poslato: Mart 02, 2014, 01:23:20 posle podne »
Alea, možda je najbolje da postaviš pitanje "hoću li prodati nekretninu" , preciznije je tako nego prodajem stan, kupujem kuću, nekretnina je nekretnina, nezahvalno je praviti razliku stan/kuća.
Time olakšavaš st ar jer tražiš vezu između tebe V1, i potencijalnog kupca v7.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #436 poslato: Mart 02, 2014, 06:35:20 posle podne »
Da, logicnije je i jasnije postavljeno pitanje.
Nema potrebe komplikovati kada se moze postaviti jednostavno i jasno.  :smiley:

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #437 poslato: Mart 15, 2014, 11:13:14 posle podne »
Eto i ja malo vežbam, pa se nadam da vam neću dosaditi sa mojim početničkim pitanjima. Horarno pitanje u vezi konkursa za posao: Antisicija (partilna) SA (u 2. kući) i VE u (4. kući) koja je singnifikator pitača i antisicija (partilna) Fortune (u 5.kući)  i MA u prvoj (iz 2. i 7. kuće), ostali aspekti su  MO iz 10. i VE iz 1. u separacionoj opoziciji. Moje pitanje da li je ova antisicija sa dva malefika opasna i štetna, odnosno da li može da ukaže na nešto loše ? Ako je neko uopšte uspeo da razume moje pitanje  :-[

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #438 poslato: Mart 18, 2014, 07:50:18 posle podne »
[quote author=Ljubinka link=topic=4.msg4466#msg4466 date=139492Ako je neko uopšte uspeo da razume moje pitanje 

Teško bez karte
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #439 poslato: Mart 19, 2014, 11:05:21 pre podne »
Ljubavno pitanje. Zena udata zaljubila se u drugog muskarca i to ozenjenog sa decom. Prilicno pomerena, veza traje od januara ove godine, ne moze da se presabere kako vec biva u ranim fazama zaljubljenosti. Pita sta ce biti, da li i on misli ozbiljno, da li ce ostaviti zenu...

7.3.2014. 13.34. Beograd, asc 3. Le
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #440 poslato: Mart 19, 2014, 02:00:07 posle podne »
Jel mogu ja, ali nemojte zameriti ako dajem stura objasnjenja, ja sam samo pripravnik u pokusaju :-[
Mislim da se ona zaista zaljubila. Su u znaku Ve egzaltacije, a da on ipak nema isti intenzitet emocija. SA r u SC, znaku Ve, debil. Almute SO- VE, almuten SA-MA koji je i R i u izgonu.  Mislim da ce ta veza trajati do polovine maja, kada SO i SA naprave opziciju.

PS:  pozdrav Mikiju, mom ucitelju.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #441 poslato: Mart 20, 2014, 06:50:14 posle podne »
Ovaj ME ometa trigon između SO i SA, tako da bih neki kamen spoticanja tražila u pratktičnim materijalnim razlozima... tipa, da On nema svoj stan ili nije dovoljno finansijski samostalan (ME vlada II i XI znakom od Asc-a)... ili možda zbog dece odustane od mogućnosti razvoda... Retro SA sam po sebi nije obećavajući pokazatelj...

E sad, VE na samom Dsc-u mi je negde pokazatelj da ona jeste njemu vrlo zanimljiva, privlačna, možda i da oseća ljubav prema njoj.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #442 poslato: Mart 20, 2014, 08:54:33 posle podne »
Tako nekako sam joj i rekla. Nema aspekta bez duplog ometanja, nema ni ispunjenja iako zbog VE na dsc ima privlacnosti i zaljubljenosti. SA u 5. u izmeni sedista sa vladarem iste, govori o tome da se on zbog dece nece razvesti i da mu razvod nije na pameti. MA vlada i vrhom 10. a to je formalni brak. SA r, odbijanje na kraju balade, ME do SA stize pre SO i pre VE, dakle, nista...Dodala sam da ce negde sledece godine ona prestati da bude zaljubljena, prosto, proci ce je. SO ide u svoju egzaltaciju i oporavlja se...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #443 poslato: April 09, 2014, 02:46:46 posle podne »
Klijentkinja je profesor arhitekture na jednom univerzitetu. Dakle, akademski visokopozicionirana, ali se privatno dugo bavi samanistickom alternativnom medicinom i jos nekim oblicima alternative. Samanizam joj je, prakticno, predat u nasledje jer joj je majka iz Latinske Amerike. Sama klijentkinja nosi nekoliko nacija i rasa u svojoj genetici. Od indijanske, negroidne, semitkse do indijske i spanske. Ona, zapravo, pita da li je za nju dobro da nastavi akademsku karijeru ili da se posveti ovoj alternativi i samanizmu u potpunosti jer, kako kaze, njoj to izvanredn ide i ima neverovatne rezultate u dijagnostici bolesti i lecenju. Posao profesure voli, ali kako kaze, isti je slabo placen za razliku od ovog drugog. Neobicno pitanje, ali, eto, ima i takvih.

Pitanje sam procitala 8.4.2014. u 14.03.  u Beogradu. Radila sam joj i natal, juce je poslat, skupa sa odgovorom na ovo pitanje. Sta biste joj rekli i kako biste rasporedili signifikaciju u karti? Pazljivo procenite sta je samanizam, sta on podrazumeva i sta je u ovoj horarnoj karti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #444 poslato: April 10, 2014, 07:08:58 posle podne »
Evo karte, moj doprinos temi :)



« Poslednja izmena: April 10, 2014, 07:58:34 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #445 poslato: April 10, 2014, 07:28:25 posle podne »
Asc bi trebalo da je na 21. Le. Letnje vreme aktivirano.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #446 poslato: April 10, 2014, 07:58:20 posle podne »
Da,evo ispravila sam, ja skroz smetnula s uma...mada  :confused:, sada je egzaltirano SO u 9. vladar ASC ali je u sukobu sa MA vladarom 9., aspektom preko opozicije.
Mislim da je 9 p. alternativa, kao sto je i astrologija...

Hmm recepcija je losa, jer je MA u znaku pada SO, pa kao da SO odbija ono sto mu MA pruza, mada retrogradni MA u izgonu i nema puno toga da pruzi a htelo bi jer prima SO u svoj domicil.
Ili SO idealizuje ovo pitanje 9 p. cak i MO aplicira ka MA...mislim da ce se odluciti za ovo iako je taj posao nekako slabo postavljen...

Eto, dosta od mene... :confused:

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #447 poslato: April 11, 2014, 10:50:39 pre podne »
Njenom idejom o alternativi upravljaju amoralni razlozi MA180SO oba 90 Ju..... najverovatnije samo ideja da pokupi što više love
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #448 poslato: April 11, 2014, 11:38:00 pre podne »
Kako bi se posmatralo alternativno lecenje? Odnosno kroz koju kucu?
Sam polozaj Sunca kao vl. Asc u Ovnu mene uopste ne ascora na amorl vec upravo suprotno. Mislim da je zena sasvim ispravna ali moguce je da ovaj Mars kao vladar 4. kuce ovako u padu moze da ukaze na to da ona ima neki razlog porodicne prirode da prekine sa ovim poslom. Taj Mars mi se cini je uzrok njenog dvoumljenja da li da nastavi sa profesurom. Aplikacija Meseca iz 12. kuce opet moze da ukaze na to da ona nesto taji i taj Mesec aplicira Merkuru koji je vl. 2 kuce a u Ovnu je koji je kardinalan pa mi se cini da ona ima neki razlog da sto pre dodje do novca. Novac na brzinu kako bi resila neki problem. Mozda pomoc bratu/sestri , mozda joj hitno treba auto ili nesto iz simbolike 3. kuce.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #449 poslato: April 11, 2014, 12:48:48 posle podne »
Nije mi nista u vezi sa brzom zaradom rekla, niti nagovestila. Rekla je samo da vec sada od alternative dobro zaradjuje. Ja sam stvari pristupila jednostavno. Njen sadasnji, formalni posao, naspram alternative koja se pozicionira na 180 od 10. Alternativa je opozicija formalnom poslu. Iako je SO u 9. nije me to skrenulo od osnovne logike. VE vladar 10. prema MA, vladaru 4. MA je, dakle, deo alternative kojom se bavi i, kao sto se moze videti, u napetom odnosu prema SO koje uvlaci u detriment iako istovremeno i prihvata. I bas tako je ona meni delovala, neodlucno, nejasno u pogledu cele stvari. Problem sa samanizmom je u tome sto se radi o sirokoj oblasti. Samanizam je i tradicionalna indijanska medicina, ali i spiritualna magija, kod Lilija vesticarenje. MA zaista odgovara medicini pa sam joj rekla da joj alternativa lecenja nece dobro doneti, ali zato bi mogla da preispita spiritualniju stranu ove price. MO iz 12. stoji u domicilu SO na 120 od vladara kuce novca. 12. kuca je kuca vesticarenja. Ona je pominjala pretke u tom filmu, ali nije insistirala na tome. Naravno, vesticarenje se ne mora odnositi na crne carke, kako to ljudi obicno kapiraju, vec na apstraktniji, moguce, psiholoski nivo alternative. Kako su uglovi fiksni rekla sam joj da ne napusta akademsku karijeru i da ne vidim problem u paralelnom bavljenju jednim i drugim, s akcentom na, po nju losu, medicinsku alternativu jer je MA egzilan i u solarnom detrimentu. Uostalom, imamo jasnu odbijajucu aplikaciju preko retrogradnosti MA.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com