Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635697 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Natalna astrologija (primeri)
« poslato: Novembar 28, 2012, 09:18:26 pre podne »
Na ovom mestu nastavljamo sa primerima iz natalne prakse tradicionalnih astrologa.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2012, 10:34:36 pre podne »
Procenite opste uslove vitalnosti i zivotni vek osobe rodjene 21.11.1953. u 7.30 am, u Beogradu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 03, 2012, 10:54:53 pre podne »
Ako je muška osoba fokus na glavu i kardio-vaskularni sistem, ako je ženska na stomak
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2012, 10:59:53 pre podne »
Zenska.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 03, 2012, 11:09:57 pre podne »
U poslednjih godinu dana jeli bilo problema sa ginekološkim organima, žlezdama hormonima ili stomakom?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2012, 11:14:01 pre podne »
Zivotni vek me interesuje. Otprilike, koliko bi ovaj natal po vama zivota mogao da da. Tesko jeste, neprecizno, takodje, ima vise metoda, pre toga, opsti preduslovi vitalnosti se moraju proceniti...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 03, 2012, 11:22:47 pre podne »
Posle cu reci sta treba, ne mogu sada jer bih vas onda sugestivno navodila na zakljucke preskakanjem. Nije da necu da ti kazem, nego ne bih da remetim proceduru.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 03, 2012, 11:57:00 pre podne »
Zbog postavke svetala, loš životni vek, SO u XII, MO u VI, Vl ASC-a u izgonu........ne bi dao više od drugog SA povratka +/- par godina
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže zmaj

  • ***
  • 26
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 03, 2012, 12:31:18 posle podne »
Kakve veze ima partnerstvo sa zivotom ove osobe (ona jupiter u blizancima na fiksnoj zvezdi AL HECKA na 24 stepenu prirode Marsa, mahom donosi nesreće )

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #9 poslato: Decembar 03, 2012, 12:43:28 posle podne »
Nema veze.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2012, 01:47:57 posle podne »
MO manje od 5° od Dsc-a, u istom znaku, pa ga ne bih gledala kao kadentnog. Jeste da je dnavna karta pa SO ima prednost, ali u traženju hajlega možda bi ovaj MO mogao da bude od koristi.
Almuten ME koji ne vidi MO, ali su im duade u aspektu, što ne znam koliko može da "pomogne", no eto samo primećujem.

Ako bi uzeli ME kao Alkohoden, onda dolazimo do nekih njegovih srednjih godina, pošto je retrogradan, jeste u halbu, ali ne i u odgovarajućem znaku.

Uz put, vladari tripliciteta SO nisu bog-zna-kako postavljeni. VE je van sekte, mada u odgovarajućem znaku, u svom izgonu. Ni MA nije nešto posebno bolji, s tim što mu je prednost jer se "drži" dosta visoko i najbliži je MC-u. Pa čak i MO da pogledam, sem ugaonosti nema posebnih pozitivnih karakteristika.
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 02:02:12 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2012, 02:25:15 posle podne »
Ako uzmemo ME kao alkhoden, onda i manje od njegovih srednjih godina, em je Rx em  u 12 i polju i znaku
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2012, 03:10:12 posle podne »
U pristupu ste oboje u pravu, s tim sto je Miki porepoznao i bolest i priblizan vek. Radi se o zeni u vezi sa kojom sam iznela jos na astro-artu horarni primer na osnovu pitanja njene sestre, a koja boluje od metastaza na bubrezima sa reproduktivnih organa. Iako u tradiciji ne pogadjamo obolele organe vec izvor problema na nivou elementalnih disbalansa, ovde je slika bukvalna jer VE vlada kucom bolesti i stoji u Sc, debilitirana, izvan hemisfere i aspektne veze sa domicilom i dispozitorom. Takodje, prema regulaciji domicilnog sleda VE u Sc iz Ta vlada bubrezima jer je to 7. znak od polazne pozicije. Ovde cak i vladar 7. ME retrogradnim povratkom se spaja sa vladarem 6. tom VE, a citav sticaj personalnih faktora pada ka zapadu (vladar asc, fortuna i MO). Ovo narocito ne valja, to da vladar asc bude na zapadu u egzilu i jos r i da vladar casa i dana rodjenja SA, koji uz ovo nosi i almutensku ulogu, stoji u 12. znaku i to Sc.

Triplicitetni dispozitori prvog svetla, ukljucujuci i to prvo svetlo, nisu narocito vitalni. VE jer je u egzilu i 12. znaku i vlada bolescu direktno, MO jer se vise ne vidi na horizontu, zasao je i MA koji jedini ima snage da izvuce stvar, iako zodijacki i hemisferno nije snazan, ali na vrhu neba ipak dosta znaci. SO u 12. katastrofa, MO koji je zasao, takodje...Vladari elementa znaka na asc su SO, JU i SA. SO, vrlo lose, JU los jer je r i egzilan, ali ugaon pa nesto spasava i SA koji je u 12. kuci neba, ali 11. mundanoj i to nije lose. Ona je jos uvek ziva, verujem zahvaljujuci mozda i tom triplicitetnom dispozitoru SO koji vlada 3. dobom i mozda zbog MA na vrhu 10. koji vlada elementom SO. 48. cas od rodjenja MO je na startu Ca, sto je 8. znak od asc, dakle, ne valja.

Ako idemo Ptolomejevom precicom SO ne moze da bude hajleg, MO teze jer zalazi, mada ugao stoji, kako je vec Tanja primetila, to je solidan argument. Almuten SO je ugaoni MA i on bi mogao biti nosilac zivotne sile, sve takav malefican, cisto tehnicki gledano. Ipak vlada SO, a rodjenje je dnevno. Takav je kakav je. Njegov almuten je SA, a SA daje u maksimumu 57. godina, a ona je te godine presla.

Mozemo ici na prosireni metod pa SO zadovoljava vrlo labavo po osnovu muskog kvadranta i cinjenice da u istom znaku stoji i njegov triplicitetni dispozitor VE. Ipak, ovo SO nije ubedljivo, bas kao ni MO jer je zasao. Kako je rodjena posle pune faze, fortuna dobija na znacaju. Tacka je na dsc, u MA dekanatu i bliskom aspektu sa njim pa ponovo imamo MA u nekoj ulozi. MA u Li, takodje, indirektno upucuje na bubrege. Kao alkohoden (aspektuje fortunu hajlega) u 10. kuci daje maksimum od 66 godina, ali ovde on nije najjaci jer je dan, ali je orjentalan pa mozemo anulirati negativnost sekte. Trebalo bi da mu oduzmem zbog egzila manji set godina o dodjem do 51, ali sam primetila da u ovim stvarima veci znacaj imaju mundana od zodijackih dostojanstava pa moze ostati oko 60. Obzirom da znamo da je ziva, ali u letalnoj fazi bolesti, pogled na natalne cikluse suzava tajming. Solar za ovu godinu asc postavlja u natalnu 6.  a natalni asc u solarnu 8. Profekcije su u 12. znaku i tu imamo SA, VE,MA,SO, sve to moze biti vladar godine. U solaru cela ekipa stoji u Sc, u 7. Znamo sta sve 7. moze da znaci.

Primarne mundane direkcije (Ptolomejev kljuc) asc dovodi tacno na maleficnog MA koji ispunjava zivotni vek. JU i SA (Plasidusov model) su u opoziciji. JU, vladar asc, SA natalno u Sc, prirodni vladar 8.

Ostale metode nisam gledala, decenije, vladare vremena...Nisam ni relevantne tacke, helijacke faze...Prema Sondersovoj klasifikaciji VE je na 3. stepenu flegmaticnog poremecaja, u fiksnom znaku. Verujem da joj je ovo produzilo zivot i usporilo bolest jer klasifikacija nije na maksimumu.
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 03:16:09 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2012, 03:16:38 posle podne »
Čao svima!

Baš mi je drago što konačno postoji mesto gde možemo da diskutiramo o tradicionalnoj astrologiji.
Nadam se da če naše znanje o ovoj tematici biti produbljeno i pozitivno če se razviti sa našim druženjem ovde.

Što se tiče pitanje opšte uslove vitalnosti i životni vek osobe, pitam se da li se nekakav krizni period desio 1959 kad je Mesec putem direkcije došao u opoziciju sa ASC?
Mesec je vladar 8., prirodni signifikator tela, stari su smatrali izuzetno anaretičan kad se susretne sa Asc. Mislim da je Bonati (nisam sto posto siguran) rekao "Moon kills when on ascendant". Znam da Mesec nije na ASC nego čini opoziciju, ali je to svakako ne tako dobar aspekt što se zdravlja tiče (Mesec putem egzaltacije vlada 6.).

Mislim da je Miki dao dobar uvid, i da osoba ne bi išla više od Saturnovog povratka (čak i manje od toga).

Trenutno razgleđujem jedno interesantno poglavlje kod Valensa: "The Length of Life by using Full-Moon and the Horoscopic Gnomon", nemam iskustvo sa ovom tehnikom, ali tamo Valens kaže da loši aspekti Mesec i Ascendanta:
Citat
"Kad je Mesec Afeta, biče potrebno posmatrati se njegovi sekstili, kvadrati i opozicije u odnosu na Ascendanta".

Ali posle kaže:
Citat
"Po moje iskustvo, biče dobro da se ti stepeni smatraju za fatalni a ti aspekti močni, t.j. ovi aspekti Meseca i Ascendanta između sebe - takođe, njihove kvadrate i opozicije, zato što ovi aspekti imaju izvanrednu moč kad su na uglovima" (Valens, knjiga VI, Riley tras., p. 121).

Po ovoj tehnici, zato što je Sunce (po danju) kadentno u lošu (akrematistikos) kuču, onda Mesec u 7 znak bi uzeo poziciju biti Apheta.

Još sam na početku izučavanja primarnih direkcija, nemam mnogo isksutvo sa njima, ali Morinus mi računa Converse direkcije Meseca prema ASC (opozicija) za datu: 28 April 1959.
Da li se tad desila nekakva nesreča?

Pozdrav svima još jednom, drago mi je što sam ovde.
Ile
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2012, 03:36:09 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2012, 03:20:42 posle podne »
Čao svima!

Baš mi je drago što konačno postoji mesto gde možemo da diskutiramo o tradicionalnoj astrologiji.


Mesto postoji od 2003. da bi od ove godine promenilo adresu pa smo sada ovde ;)

Dobrodosao :)

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com