O bojama i ukusima neba

  • 179 Odgovora
  • 80253 Pregleda
*

Van mreže boki

  • ****
  • 64
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:23:21 posle podne »


O Jehovi i Vavilonu ce ti Miki, a ja cu ti reci da je apsurdno to sto vrdis da nemas veze sa teozofima, a primenjujes i promovises astrologiju koju su oni reformisali. To sto se pozivas na Milekicev i Duporov pristup i stil, veze nema sa predmetom o kojem mi govorimo, to su zamenjene teze. Milekic, Dupor i svi vi koji ne priznajete hijerarhiju tradicionalnog kosmosa i u ljudsku ravan uvodite sfere iz drugih nivoa, spadate u pronosioce teozofske ideje, bili toga svesni ili ne. Bolje reci, ideje jednog otvoreno satanistickog kulta jer oni su ti koji su transsaturne uveli u astrologiju sa masnim "objasnjenjima" zasto je to "pozeljno". Ovo boldirano, odatle pocinje deformacija.

Nato, ako ocemo u analogije ici u beskraj mozemo se svi nazvati kako oces. I busmanima a kamoli Krulijevcima. Tja, ljudi smo, oni su koristili UR, NE, PL ja ih koristim isto, kuku meni...Gle i oni su disali vazduh koji udisu TA, i ovi su sa njima...Nije nego...Milekic je njima slican koliko sam ja i vama i njima zajedno. Nidje veze.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:25:36 posle podne »
Jehova je Marduk

Od svih ljudi koje poznajem u astrologiji (a ne znam ih nesto puno), jedino TA i ja, tvrdimo da je ona data Odozgo, da nije plod jednog čovjeka koji je nešto teoretisao, premišljao uprtog pogleda u nebo, nego da mu je saopšteno. 
Dovoljno je reci da nikada nista nisam od njih citao. Sve sto znam je od Gorana Milekica. A on je citao Dupora koliko znam i jos ponekoga, ali vrlo malo usvojio od njih sem taj sistem koji ukljucuje UR, NE, PL, i sto se mene tice Goran Milekic je izmislio astrologiju koju znam. A to je vec neprekidno promisljanje, iskljucivi subjektivizam, rad tek sa jednom planetom, poljem, a kamoli 7, a tek sa 10, ojha.
Koji od ova dva citata da odaberem da ti odgovorim? Malo si kontradiktoran. Te je objavljena te je jedan čovek izmislio.......pored ove dvojice mogao si da se pozoveš i na Stojanovića :D :D :D
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže boki

  • ****
  • 64
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:31:29 posle podne »
Miki, vrlo dobro se da primjetiti, ali ako insistiras na zajebanciju ponovicu: koliko mi je poznato jedini ja tvrdim od MA da je astrologija data Odozgo preko palih andjela, Vavilona i tu se slazem sa vama TA? Goran nije to tvrdio koliko mi je poznato.

A sve sto sam naucio kroz tehnike, u radu, ne pitajuci se odakle je nastala kao pocetak od Ovna do Riba, kao 360 stepeni kruznica, kao 30 stepeni po jednom znaku, zasto bas VE vlada Ta, itd....sve ostalo kroz psiholosko, simbolicko, jeste Goranovo.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:34:49 posle podne »
Da se ne naljutiš, ali šta je od njega moglo da se nauči? Tajni uticaj planeta je skraćeno i isfiltriirano Duporovo delo ne verujete, proverite.
Čak je dupor daleko upotrebljiviji, kod njega ima dekanata, ima orbisa po planetama a ne po aspektima ima i drugih razmatranja koje mnogi moderni autori nisu ni razumeli. Pa ni Diupor takav nije umeo i znao da objasni stvar  već je za sva objašnjenja tada koristio teozofske definicije
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže boki

  • ****
  • 64
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:35:56 posle podne »
Jehova je Marduk


E pa moze neko da kaze za Alaha da je Pera. pa i za Jehovu iz Vavilona da je Marduk?

*

Van mreže boki

  • ****
  • 64
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:37:57 posle podne »
Da se ne naljutiš, ali šta je od njega moglo da se nauči? Tajni uticaj planeta je skraćeno i isfiltriirano Duporovo delo ne verujete, proverite.
Čak je dupor daleko upotrebljiviji, kod njega ima dekanata, ima orbisa po planetama a ne po aspektima ima i drugih razmatranja koje mnogi moderni autori nisu ni razumeli. Pa ni Diupor takav nije umeo i znao da objasni stvar  već je za sva objašnjenja tada koristio teozofske definicije

Prijatelju ne ljutim se. I meni su Ajnstaknove formule tako nesto isfiltrirano, skraceno za izraz sta je ovaj svijet. Jeste T.U.P. prosiren Dupor kao osnova, ali meni legao. Ali to zavisi od karaktera ko kako cita, misli. Nekome Azazel lezi nekome Dostojevski.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:38:30 posle podne »
Slaba ti je taktika razvodnjavanja. Ja sam grnostik hriscanin, a mogu i pravoslavna da budem ako neko shvati, manje vazno i nije tema ovde vec prica o nedelji. Svako objasnjenje (naravno da sam ista citala i da je moje prvobitno pitanje bilo samo retoricko) te velike supstitucije je, u svojoj sustini, gnosticko, bas kao i kodifikovanje velikih praznika. Zavisi Boki od perspektive. Svaka religija donekle drugacije promovise stvari. Gnostici su specificni u jednom, a to je da istoriju gledaju kao celovito bice koje se razvija i potom propada. U tom toku tragaju za osnovama koje su zajednicke svim tradicijama i donose neke zakljucke. Sve ostalo je stvar pojedinacne vere. Naravno, ti kao ortodoksni hriscanin ces udarati o zvona jedine istine koja se time otkriva i to i jeste uloga vernika iz tog korpusa. Nasa je vera ovo, Aristotelov kosmos, neoplatonisticka simpatika, prvi pokret i Bog na vrhu te slike. Prica o hriscanstvu se tumaci kroz gnosticke asocijacije koje sam natuknula u prethodnim postovima. Shvati to na taj nacin. Pali andjeli, ako su pali ti o kojima pricamo, proneli su daleko vise od astrologije, inicirali su ideju znanja kao takvog, utrli put civilizaciji koja je obrnuto proporcionalna duhovnom progresu. Taj proces svako od nas pojedinacno sagledava na svoj nacin. Iz tvoje perspektive mi smo zavedeni od palih andjela, iz nase, upravo si ti na takvom putu jer sledis teozofsku uravnilovku. Krst kod nas je mnogo vise od stradalnickog simbola. Vertikala je hijerarhija, horizontala je simpatika dva zakona maksime "kako gore, tako i dole". Kad dodamo krug dobijamo apokatastazu, integraciju prvobitnog jedinstva koje se u svakoj pojedinacnoj religiji tumaci na razlicite nacine. Astrologija ne prelazi te granice, ona radi u kosmosu, u sferama izmedju centralne Zemlje i Neba. Za nas je to sveto. Svako umetanje nekakvih podzemnih sfera u taj prostor, predstavlja greh. Uostalom, ovo i nije tvoja briga jer si ti, valjda, neki ortodoks pa bi ti valjalo da se manes corava posla koji se zove teozofska astrologija.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 12:42:08 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:40:52 posle podne »
Jeste T.U.P. prosiren Dupor kao osnova, ali meni legao. 
TUP, haha, dobro ime, Dupor kao osnova, a teozofija kao temelj. Pa gde si ti tu kao hrišćanin, jer je teozofija jedan od pokreta rušenja hrišćanstva, jednako kao New Age
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže boki

  • ****
  • 64
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 22, 2013, 12:59:30 posle podne »
Nataša, hvala na objasnjenju jasnije je. Ti si neko ko misli svojom glavom o tome pa kako god ispalo iz onoga sto čitaš, razumiješ. Svaku sreću želim.

Ja sam neko o kome svak moze lako da sluti kao o licemjeru prodanom vec 10-ak godina, zaglavljen, mucim se, nikako da izadjem iz astrologije koju radim, izgleda slab sam vjernik. Jaki neki demoni u mojoj glavi, nikako da odem opet za USA, a uvijek mi platica dobro dodje od ovoga, mrčenom egu prija, i tako, bljak, svemu ce doci kraj pa i ovome nadam se da ce i ova mrcina sto je nosim krepati vec jednom u meni.  ::)

Miki ti kao da imas Marsa u 3 kuci, bub bub tup tup, pa evo: postoji opšte znanje i individualno. Ovo prvo je prokurvano vise no astrologija sto je, a i starije je ko bi rekao, jos od prvog covjeka potice da je izlizano od upotrebe, ovo drugo tesko dohvatljivo, da je covjek bar na trenutak u cijelom svom zivotu kao svoj autentican izraz stvori. Odmah je genije covjecanstva. Tako i to, ako cemo kroz to opste da sam sa UR, NE i PL od New Age, jesam, ako su oni prvi koristili te izraze a ja ih danas koristim, sta cu skim sam takav sam, ti sa Azazelom ja sa Kroulijem...pa iako nisu imali pojma sta znace u onom obliku kako ih ja tumacim i poznajem svojim jezikom kroz opste znanje jesam.

A hriscanstvo rusi svako ko kaze sta ce biti sutra, ko ne priznaje slobodnu volju, iz svake astrologije ovoga svijeta sto je ikada postojala. Pa i moje.

Dakle, ja sam jedan gresnik razorenog uma kroz introspektivno. Blago svima drugima koji nisu i koji snivaju snom pravednika pored tolikog eksplicitnog zla kroz pomisli koje postoji odvajkada.

Manje vise, dobio sam sta sam htio, zahvaljujem. 

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:11:36 posle podne »
A hriscanstvo rusi svako ko kaze sta ce biti sutra, ko ne priznaje slobodnu volju
Ozbiljno!?! A ja mislio da se temelji na Božijoj volji, kad ono kako ko hoće :D :D :D
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:15:43 posle podne »
Znaci, i ovi matematicari/statisticari sto predvidjaju ekonomske i politicke tokove su najebali. I oni u buducnost gledaju, gotovo kao pitagorejci svojevremno. Brojke i slova.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:17:00 posle podne »
U jbt, ode ceo CESID u pakao, hahahahaa
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:19:28 posle podne »
Vec izgledaju kao da su iz pakla.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:21:05 posle podne »
 :D :D :D
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže boki

  • ****
  • 64
Re: O bojama i ukusima neba
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 22, 2013, 01:35:24 posle podne »
Ozbiljno!?! A ja mislio da se temelji na Božijoj volji, kad ono kako ko hoće :D :D :D

Sveti Jovan Damaskin o slobodnoj volji i astrologiji:

" U suštini, mi, koje je Tvorac stvorio slobodnim, mi smo gospodari naših dela. A ako sve činimo usled kretanja zvezda, to što činimo, činimo po nužnosti. A ono pak što se dešava po nužnosti nije ni vrlina, ni porok. A ako nemamo ni vrlinu, ni porok, nismo dostojni ni nagrada, ni kazni, a Bog će ispasti nepravedan, dajući jednima dobra, a drugima nevolje. Štaviše, ako je sve vođeno i pokretano nužnošću, onda neće biti ni Božijeg upravljanja u svetu, ni promišljanja Božijeg o stvorenjima. Povrh toga, i razum nam neće biti potreban, jer ako nismo gospodari ni jednog svog dela, nemamo potrebu da bilo o čemu razmišljamo. Međutim, razum nam je nesumnjivo dat radi promišljanja naših postupaka, zbog čega je svako razumno biće u isto vreme i slobodno biće.

Zato mi tvrdimo da zvezde nisu uzrok ničega što se zbiva u svetu - ni uzrok postanka onoga što postaje, ni propasti onoga što propada, već pre služe kao predznak kiša i promene vazduha. Neki će možda reći da su zvezde, ako ne uzroci, onda predznaci ratova i da svojstvo vazduha koje zavisi od sunca, meseca i zvezda, na različit način proizvodi različite temperamente, navike i raspoloženja; ali navike se nalaze pod vlašću naše volje, jer one su potčinjene razumu i menjaju se pod njegovim vođstvom".