Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 123855 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #60 poslato: Januar 21, 2013, 10:44:06 posle podne »
Za Le i Ca sam negde procitala, naci cu, da su apsolutan par zbog luminarne dominacije i da se ne smatra da nisu u aspektu, iako nisu u matematickoj relaciji. Ta esencijalna SO-MO veza se uzima kao pocetna distribicuja planetarnih manifestacija pa jedan znak bez drugog ne moze. Prema tim linijama podeljeni su i sektori, opet, prema samo jednoj od mogucih podela. Ova veza se smatra horizontalnom za razliku od vertikalne, ekvinocijalne. Opet, procitala sam da i drugacije pozicioniraju ovu logiku pa jedan tumac kaze da, prema istoj logici, prebaceno na ekvinocijalne egzaltacije, Ar i Ta jesu par dok drugi kaze da nisu jer ekvinocijalna vertikala nema sta da trazi u manifestaciji. Tu se sada ubacuju neke ontoloske i filozofske teme i argumenti koji imaju veze sa Ca na asc teme mundi.

Averziju mozes kvalifikovati i posredno na posredno, ali se bojim da je takvo ustinjavanje prakticno nedokazivo u praksi. Grci su mnogo voleli da teoretisu na prostorne i geometrijske teme. Uzmes, povuces linije prema nekoj logici i dodjes do zakljucka. Moze na brojne nacine. Opet, ako je dovoljno samo da se vide, bez stepeni u igri, onda je polje tek vrlo siroko i tu smo tek u teorijskim finesama. U ovom tvom slucaju JU je u ublazenoj averziji pa opet nista. Bice da znak na asc daje najsnazniji inicijalni zamah.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 10:49:55 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #61 poslato: Januar 21, 2013, 10:58:44 posle podne »
Prica Birchfield u "The Living Signs" o Le/Ca kao znacima gdje oba svjetla potpuno ravnopravno dijele autoritet, samo se ne mogu sjetiti na koje se drevne autoritete poziva. Cini mi se da je Ibn Ezra jedan od njih.

A ovo sa averzijom, normalno kao i u svakom drugom slucaju - sto vise pokazatelja u prilog neaktivnosti i neusmjerenosti licnosti, to je sigurnija procjena. Kao izolovan faktor, averzija vladara AC ne mora znaciti puno. Ali sam vidio dovoljno primjera gdje bi se najlogicnije neke lude greske/mlacenja prazne slame/neobjasniva "skretanja" osobe kroz zivot dale time objasniti.

Postoji princip ublazavanja, koji je narocito djelotvoran kad svjetlost ka AC reflektuje planet sa ugla. Ili se radi o vec pomenutom ublazavanju preko pozicije vladara u drugom domicilu, ili znaku jednake ascenzije(kontraantiscija) ili antiscije.

Uostalom, snazno postavljen vladar egzaltacije/almuten(ako postoji) moze "nadomjestiti" hendikepiranost vladara AC. Kod ovoga je i VE u kadentnom 9. i opet u vodenom/flegmaticnom znaku. Slaba vajda.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 11:06:16 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #62 poslato: Januar 21, 2013, 11:06:50 posle podne »
Ajde, ovaj kada stignete. Cime se ovaj covek bavi? Da li se uopste bavi icim konkretnim? Da li je preduzimljiv i vredan? Kakva mu je motivacija?

7.1.1964. 10. am, Vrbas.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #63 poslato: Januar 21, 2013, 11:23:09 posle podne »
Opet Ju u averziji kao vladar Asc  :-\

Ovde bi signifikator zanimanja bio Merkur, kao prva orijentalna, zatim kao planeta koja se nalazi između Meseca i Sunca, a i Ju kao vladar X je u bliskom aspektu sa njim.
Pitam se kako je prošla njegova žena zbog ove aflikcije sa južnim čvorom..
On ili je lopov (južni čvor kod Me, Me ide u spaljenost), ili na neki način zarađuje od žene ili javnosti..u najboljem slučaju neki menadžer odnosa sa javnošću.

U prilog za lopova ide i vladar II u XII, koga vladar XII prima u znak svog sedišta.
Pošto je negde dosta upadljiva i XI kuća, možda krade u tandemu sa nekim prijateljem.

To mi je prvo palo na pamet.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 11:26:52 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #64 poslato: Januar 21, 2013, 11:35:37 posle podne »
O, pa ovo je bitno drugaciji slucaj  ;)

Pi/Ar averzija teoretski ublazena preko kontraantiscije ali dodatno SU iz beneficnog/snaznog 11. reflektuje svjetlost ka AC sto je mozda znatno jaci pokazatelj od prostog odnosa znakova.

Veoma je benficno sto to cini vladar sekte kojoj JU pripada i sto je u superiornoj poziciji.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 11:37:21 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #65 poslato: Januar 22, 2013, 12:41:45 pre podne »
Cime se bavi? Koliko je uspesan/neuspesan? Mislim da sam primer vec iznosila na artu ranije. Mozda se setite.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #66 poslato: Januar 22, 2013, 01:28:32 posle podne »
...ili na neki način zarađuje od žene...

To mi je prvo palo na pamet.

Zanimljivo da je i meni to proletelo kroz glavu :D

ME bi bio kandidat za zanimanje, ali ne znam koliko ozbiljan jer je retrogradan, a i još nije potpuno izašao iz spaljenosti. U tom smislu on deluje malefično, a da ne pominjem blizinu čvora. Ne mogu sad da tražim kalendar eklipsi za tu godinu, ali bih rekla da ima prenatalno pomračenje MO u Ca, čiji je prvi vladar tripliciteta VE u XII, pa i samo MO je u VII i njegov prvi vladar tripliciteta u XII. Pored toga, MA u dnevnoj karti vrlo blizu SO nije neki sjajan pokazatelj, ali ipak računam da je konjunkcija poprilično široka i postoji aspekt sa JU koji bi ublažio njeno loše delovanje (iako Dorotej ne smatra da je JU u II povoljna stvar).

Sve u svemu, ima nekih naznaka da je osoba nestabilna na planu finansija što obično ide uz karijerne probleme, ili mu je takvo poreklo. Još jedna mogućnost bi mogla da bude i da mu novac lako prolazi kroz ruke, tj. da troši više nego što može da zaradi radi sklonosti ka uživanjima.

E sad, ovaj retro ME, orijentalan i iznad horizonta lako može dati osobe koji su manipulanti, prevaranti, sa dobrom "pričom" koju koriste radi loših ciljeva (pored retrogradnosti, vladar je u XII, kao i prvi vladar tripliciteta, dok je drugi u VII)

Ono što me buni jeste ova Fortuna na MC-u, sa vladarom koji je u II i aspektuje je. To bi ipak govorilo da on ima nekog uspeha u zarađivanju, samo što ne znam koliko su ipravni putevi kojima to postiže (zbog svega gore navedenog).

Ne mogu da se setim primera na astro-artu, ali ja čoveka nagrdih  ;D.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #67 poslato: Januar 22, 2013, 02:03:42 posle podne »

Ono što me buni jeste ova Fortuna na MC-u, sa vladarom koji je u II i aspektuje je. To bi ipak govorilo da on ima nekog uspeha u zarađivanju, samo što ne znam koliko su ipravni putevi kojima to postiže (zbog svega gore navedenog).

Ne bi baš rekao da je tolko nelegalnosti ovde, ne deluje mi kao lopov, pre da radi nešto masovno, široko rasprostranjeno, na veliko i slično. Uspešniji pre nego neuspešan, možda nije na vrhu ali je iznad sredine.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #68 poslato: Januar 22, 2013, 03:19:56 posle podne »
Miki, ne prestajes da me iznenadjujes ;) Jel' ti to znas iz karte il' zato sto je ovaj iz Vrbasa ;D Ma odlicno Miki, sustina, to je to. Ni stari nisu detalje izvlacili pa su im tumacenja cesto bila vrlo oskudna. Nema veze sto ste ga nagrdili, u svakom zitu ima kukolja i veci deo zakljucaka je negde opravdan. Ipak, covek nije lopov, nista slicno. Ozbiljan i poslovno ambiciozan. Ovo je karta mog devera (Srdjanovog rodjenog brata). Prica ide ovako. Zavrsio je politicke nauke, odsek za zurnalistiku, ali to nije, prakticno, nikada radio. Poceo je kao mlad tako sto je insistirao da mu otac, moj svekar, pomogne u pokretanju neke poslasticarnice i kafica. I to je i dobio. Ozbiljno je gazio u tom poslu, nabavio recepture iz Italije, deset i vise godina mukotrpno pravio sladolede nocu, a preko dana vodio kafic, zaradio velike pare, zatvorio posao, otisao u veci grad, kupio stan i poceo neki novi privatni posao koji nije isao. Kako je vrlo toplog temperamenta, vrlo ekstravertan, vrlo luksuzu naklonjen, ulazi u politiku i tako, malo po malo, obezbedjuje sebi veze i pozicije. Na kraju zavrsava kao direktor marketinskog sektora jedne poslovne banke. Vrlo, vrlo ozbiljno zaradjuje, daleko iznad srpskog proseka, obezbedjuje odlicnu materijalnu zivotnu poziciju, drustvene veze, ulazi i u neke upravne odbore. Znate vec kako kod nas biva. Danas ima dovoljno da se moze pohvaliti da je uspesan covek prema svim standardima. Ima dva sina, jednom se zenio, od zene ne zivi, ali je zena, kao i on, vrlo materijalisticki nastrojena. Njemu je novac prva stvar i to ne krije. I to je taj, vrlo jednostavan za tumacenje, Jupiter, vladar asc, pozicioniran u 2. znaku od asc. To otkriva primarnu motivaciju. Ta je motivacija pod simbolikom kraljevskog znaka i kako dobro poznajem coveka, lako mi je da objasnim vrlo neskromnog elitistu u njemu. JU u Ar, okcidentalan, u averziji i izvan sekte, ali pod egzaltacionom i dispozitivnom vlascu dva superiorca u znaku koji, kao poslednji iz zemljane grupe, simbolizuje kvalifikovanje materije u maksimumu (za razliku od prvog Ta koji pokriva osnovnu, prvu materiju). Iskreno, meni je ta fortuna na mc-u i aspektu sa dispozitorom najubedljiviji pokazatelj profesionalne ambicije i pokretljivosti i materijalistickih motivacija. Interesantno je da se MO odvaja od SA. Separacije simbolizuju stvari koje se prvo okoncavaju u zivotu, ali koje se, takodje, cine i desavaju. Kako je u rodnom mestu bio poznat po saldoledu, VE0SA u separaciji od MO, najvise mi lice na taj poslasticarnicki poduhvat koji mu je inicijalni novac obezbedio za dalje. Naredna MO aplikacija je aplikacija ka MA, koji u dobroj kuci i blizu SO otkriva svu neskromnost i ambiciju. U Co, svakako, ima veze sa upravljackim pozicijama, jer je tu egzaltiran, dispozituje vladara u kraljevskom znaku i u 10. je poziciji u deksteru prema tom JU.

Ni MA se ovde ne moze pohvaliti sektom, niti orjentalnoscu, ali moze egzaltacijom i, po mnogima, najsrecnijom mundanom pozicijom. Zbog primera koji je Cherry iznela nalazim da je komparacija izmedju ove dve Pi na asc sa ublazenim averzijama vladara asc, dovoljno zanimljiva. Ja nekako jednostavnije na sve ovo gledam. Prvi primer ima vladara asc u sketoru "drugih ljudi", tamo negde daleko od asc, pod dispozicijom VE koja je slaba. Ovaj moj dever ima JU uz svoju stranu, pod dispozicijom esencijalno i mundano vrlo potentne, superiorne planete. Takodje, vrlo vazno i cesto se ne primecuje jeste pozicija tacke pregiba, na 90. od cvorne ose. Njegov JU bas tu stoji, na tom stepenu.

Dakle, mislim da je prica o dispozitorima i tokovima dispozitora vladara asc ovde presudila ka bitno razlicitim zivotnim okolnostima. Oba natala nemaju snazan asc, niti snaznog vladara asc, ali su isti razlicito usmereni i motivisani i pod dispozicijama razlicitih planeta. Prvi pod debilitiranim inferiorcem, u sektoru zapada, drugi pod dispozicijom superiorca u egzaltaciji i snaznoj kuci, a sam u sektoru istoka. Taj MA je prepun mana, blizu SO, okcidentalan, izvan sektora, ali ipak obezbedjuje pokretljivost, ambiciju i realizaciju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #69 poslato: Januar 22, 2013, 05:19:41 posle podne »
Hehehe, čovek je samo snalažljiv i ide mu, a ja tražila " podzemne puteve"....
No, to i jeste posledica kada izolujemo neki segment, bez početnog razmatranja.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #70 poslato: Januar 22, 2013, 05:30:08 posle podne »
Dobro, 12. sigurno ima neko znacenje u njegovom zivotu, ali ja za isto ne znam.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #71 poslato: Januar 22, 2013, 05:36:37 posle podne »
Da, u opisu njegovog ME si dosta dobro sustinu opisala Tanja. On jeste vrlo verbalan, vrlo voli da animira, da privuce paznju i kiti recima..
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #72 poslato: Januar 22, 2013, 05:40:47 posle podne »
Uklapa se sve, marketing kroz Merkur koji dolazi iz VII, a politika može i kroz tu XII. To bi onda i ostalo tajno.. :)
Ja ne bih pronašla nigde ovaj prvi posao, poslastičarnicu otvorenu uz pomoć oca, možda bi mi jedino palo na pamet da je imao nekog poslovnog partnera a on dao ideju, jer je Merkur kardinalan.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #73 poslato: Januar 22, 2013, 05:45:44 posle podne »
MO je neretko pokazatelj glavnog signifikatora profesije. Brojna su pravila. Jedno od njih je i prva MO aplikacija posle prenatalnog sizigijuma, u realnom vremenu, ali u dnevnim rodjenjima, odnosno prva MO aplikacija iz startne njegove pozicije u natalnom sledu, u nocnim rodjenjima. Postoji i ono pravilo o poslednjem i prvom narednom aspektu gde se zivot deli na dva dela. MO, vladar 5. u separaciji sa konjunkcijom u 12 (SA-VE kao saldoled bukvalno, a 5. kao ugostiteljstvo) i aplikaciji kao MA u Co u 11. Fortuna, takodje, cesto se uzima za signifikatora profesije kao lunarna tacka, a moze i pravilo 10. od fortune, odnosno, duha.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #74 poslato: Januar 22, 2013, 05:54:24 posle podne »
Jos juce htedoh da dodam vrlo jednostavnu stvar u vezi sa tvojim primerom Cherry. Ako prihvatimo da SO, iako dominantno svetlo na vrhu, dolazi iz maleficne kuce koja se vezuje, ne samo za bolesti, vec i za opstrukcije totalno izvan nase kontrole (baksuzne zivotne prilike) u kucu profesije, onda je to SO direktni malefik prema znacenjima 10. Zaista, jednako je moguce da ista pozicija direktno manifestuje medicinu i unisti svaku akciju. Prema mogucim znacenjima 6. kuce vec.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com