Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 124333 Pregleda
Re: Natalna svastara
« Odgovor #75 poslato: Maj 09, 2013, 09:24:38 posle podne »
Pa dobro, sada sto je vl. asc spaljen od tog Sunca je druga stvar ali Mars je u svom znaku pa opet ne bi trebalo da bude tako tragicno.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #76 poslato: Maj 09, 2013, 11:34:45 posle podne »
Ček, ček.... kakve sad ima veze spaljenost?
To onako pride,posto sam citala da je spaljena planeta manje ostecena kada je nocno rodjenje.

Dnevna, noćna, nebitno je to za činjenicu da se konjunkcija dešava na uglu i to na jednom od najvažnijih.
Mislim, nije mi cilj da te sad nešto plašim ili šta već... svako od nas ima neku škakljivu poziciju koju bi rado da izbaci, modifikuje ili ublaži kroz tumačenje :D... ali poenta je da nema razloga za cepidlačenje tog tipa da li pola stepena gore-dole smanjuje delovanje spaljenosti ili ne, jer ćeš je tokom života sigurno kroz nešto osetiti.

Dobro, noćni MA jeste bolji, ali ne iz razloga koji ti navodiš, spaljen je jednako u svako doba, već zato što on bolje utiče na SO koje takođe trpi poziciju telesne blizine MA, Ipak, tako na izlasku iz noći nešto ne verujem da bi mu pola stepena-stepen pomoglo previše.

Inače kad smo kod tog dnevnog-noćnog, pogledala sam par sajtova i uporedila sa podacima u Morinusu i uglavnom se poklapaju, iako sam nalazila po minut gore dole razlike od jednog sajta do drugog...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna svastara
« Odgovor #77 poslato: Maj 10, 2013, 12:38:02 pre podne »
Pretpostvaljam da se negativni efekti spaljenog vl. Asc pre svega odnose na zdravlje a zatim cime Sunce vlada pa i prirodna signifikacija Sunca u vidu muskaraca, autoriteta ... Ali sa druge strane planeta na Asc i u znaku Asc jako utice na sam natus i karakterno odnosno zar to Sunce i kod nje pa i kod mene na kraju ne biva planeta koja mozda ponajvise obelezava nas karakter? Mozda i vise nego vladari Asc koji su dalje od vrha?

Re: Natalna svastara
« Odgovor #78 poslato: Maj 10, 2013, 04:04:23 pre podne »
zar to Sunce i kod nje pa i kod mene na kraju ne biva planeta koja mozda ponajvise obelezava nas karakter?
Ovo mislim da je apsolutno tacno. Da ne krecem sada u analizu svog natala,samo iznosim svoje misljenje,jer sebe ipak najbolje poznajemo. Mene definitvno dosta oslikava taj Ma,jaka sam mozda i previse,razne zivotne udarce sam izdrzala na nogama,bez ikakve podrske,hocu da kazem mozda je ta konjukcija na asc donela sve to,sto bi se reklo 2 u 1,sa jedne strane donosi probleme,a sa druge podrzava u tim problemima. Sad vec mozda lupam,kasno je,ali ne vidim drugo objasnjenje.

Lady,mislim da na zdravlje nema nikakvog uticaja (barem se do sada nije pokazalo)

Re: Natalna svastara
« Odgovor #79 poslato: Maj 10, 2013, 11:51:24 pre podne »
Mislila sam na to da te oslikava Sunce jer je na samom Asc vise nego vl. asc.

Re: Natalna svastara
« Odgovor #80 poslato: Maj 24, 2013, 10:11:17 posle podne »
Koliko je lose vencati se ili upoznati nekog kada je pomracenje Meseca?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #81 poslato: Maj 25, 2013, 12:35:29 posle podne »
Pa lose je jer je pomracenje samo kvalifikovana lunarna faza, ali faza odrednica (prenatalni, natalni sizigijum). Kako je MO najvazniji horoskopski faktor, bilo koji entitet rodjen u vreme gubitka lunarne svetlosti na ovakav nacin, ne moze se ispravno razvijati. Ja imam primer vencanja na solarnu eklipsu, pricala sam o onoj mojoj rodjaci koju je muz preko terase pokusavao da baci, tukao ju je, maltretirao...Valjalo bi uraditi tacan horoskop za eklipsu i uporediti ga sa natalima partnera. Nezgodno je ako stepen eklipse, almuten eklispe, asc ili mc horoskopa eklipse padnu na neki malefik ili u znak malefika u natalu partnera.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #82 poslato: Maj 25, 2013, 01:35:41 posle podne »
Čak i da ne bude ništa drastično kao iz Natašinog primera, sama simbolika "gašenja svetla" je nepovoljna po nešto što treba da se održi ili razvije.
Ni lunacija kojom mesec ulazi u mlad nije povoljna za nešto novo, pa čak ni kad izlazi sve dok ne prođe 12°51'.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna svastara
« Odgovor #83 poslato: Maj 25, 2013, 01:37:30 posle podne »
Jest vala rodjena sam na pomracenje...za sto god se uhvatim...izmakne

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #84 poslato: Maj 25, 2013, 09:53:57 posle podne »
Svakako ne valja kada su svetla ostecena. Mogu da navedem sopstveni primer, koji je stvarno veoma drastican, jer mi je MO potpuno malefican.

Jedan od najdrasticnijih primera iz mog zivota je zakljucak do koga je dosao Ile, kada me je na Riznici pitao da li mi se nesto lose desilo u 13-14 godini, jer mi je po primarnim direkcijama MO dosao na ASC.
A sto je najgore jeste. Te godine, tacnije leta ( a primarne direkcije bas pokazuju avgust mesec! ) sam se davila u reci, i bila sam na korak od utapanja, tacnije vec pod vodom kada me je izvukao ujak i spasao mi zivot.
Eto, sta je MO kada je tako malefican, balsamican, u padu, u 12 p, a vladar 8.
« Poslednja izmena: Maj 25, 2013, 09:56:42 posle podne od strane alea »

Re: Natalna svastara
« Odgovor #85 poslato: Maj 26, 2013, 12:26:51 pre podne »
Da, pretpostavih da je lose samo htedoh da vidim koliko :)

Da, secam se te rodjake i da si govorila Natasa nesto u faoznu ko se jos udaje na kada je solarna eklipsa. Ali eto ljudi ne znaju pa se vencavaju ali valjda to bude samo reflekcija samih natala koje imaju.

Re: Natalna svastara
« Odgovor #86 poslato: Maj 26, 2013, 11:30:06 posle podne »
Ukoliko je solarna eklipsa bila 3 dana pre rodjenja da li i onda utice na natal?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #87 poslato: Maj 27, 2013, 12:11:34 pre podne »
Utice kao i svaki SAN (prenatalni sizigijum).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #88 poslato: Maj 27, 2013, 12:53:17 posle podne »
Da ne pitam na temi za horar, zanima me kako se posmatra solar kada je situacija takva da su vl. asc i desc merkur i jupiter kao sto je trenutno stanje na nebu? Da li treba tumaciti to kao nepovoljnu godinu za partnerske odnose odnosno ako je vl. asc jupiter da ce on uci u vezu sa nekim merkurom ali da ce ta veza biti loseg kvaliteta?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #89 poslato: Maj 27, 2013, 01:04:57 posle podne »
Zavisi sta obecava natal. Moze biti indikator za vezu, ali i za selidbu, recimo ili neku vecu zivotnu promenu. Sam kvalitet veze se ne moze tumaciti kao u horaru, tu je stvar usko suzena, u natalnim prediktivnim ciklusima natal je osnova. Gde pada ta konjunkcija u natalu, da li je u vezi sa malefikom, tackom razvoda, kakav je odnos luminara, kakvo je opste stanje signifikatora ljubavi itd. Dakle, ne tumaci se kao u horarnoj.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com