Аstrološka literatura-razmena

  • 35 Odgovora
  • 20894 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Аstrološka literatura-razmena
« poslato: Januar 23, 2013, 05:05:14 posle podne »
Evo liste literature razvrstane po periodima i temama
pa kome šta treba nek se javi

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2013, 11:47:05 pre podne »
Helenski period
I Bonati, Cardan i Bonincontrius
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2013, 11:48:13 pre podne »
Manilije, Montulmo, Morin
Mesopotamski period
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2013, 11:48:45 pre podne »
Svaštara
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2013, 12:32:41 posle podne »
Jesi li mi ovo dao Miki vec onomad ili ima nesto sto nisi? Koji Arapi su gore, sta sve ima?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2013, 01:03:52 posle podne »
Nisam ovo, dao sam ti nešto od Melamu projekta, radove batka Koleva uglavnom i Zolera
Sad preberi ovo pa vidi nedostaje li ti nešto
Spisak je word formatu, otvori atašmente
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2013, 01:21:45 posle podne »
Sta mislite, ima li u ovome sto radimo krsenja autorskih prava?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2013, 04:38:43 posle podne »
Nema, sve su to javno dostupni tekstov na netu. Princip na kome radi torent, razmena i pozajmica
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2013, 04:39:52 posle podne »
To ne znaci da nema. Recimo, mnogo stvari na Scribdu nije u okvirima propisa a ipak se valja.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2013, 05:05:58 posle podne »
Scribd je nešto drugo. to je profesionalni sajt za publikovanje. Mi bi ovde kršili propise kad bi naplaćivali knjige, ali prilikom razmene i pozajmice nema nikakavog kršenja. To bi bilo isto kao kad bi bilo kažnjivo da kupim knjigu u knjižari i nakon što je pročitam zamenim sa tobom za neku drugu, ili ti je pozajmim
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2013, 06:36:15 posle podne »
Bilo bi kršenje autorskih prava da su knjige javno postavljenje, ovako ne, Miki je naveo ono što on ima u svojoj arhivi, a kako je do toga došao to je u suštini njegova stvar. Mogao je da kupi knjige u e-formatu od izdavača, da skine sa torenta (što nije baš najlegalniji način što se tiče savremenih autora)..

Zanimljivo je da je kod skoro svih knjiga koje su postavljene i on-line, (bilo da su slobodno dostupne, bilo preko torenta) porasla prodaja i štampanih izdanja. Tako da sa te strane princip deljenja sadržaja nema neke suštinski neetičke motive, kao krađu autorskog sadržaja, pre se to svodi na upoznavanje sa autorskim sadržajem, tako da autori u krajnjoj liniji nemaju gubitke.


Ja na Scribdu imam postavljen Helenistički period i skoro sve te knjige Scribd toleriše, samo sam za dve, ne sećam se šta je bilo u pitanju, dobila obaveštenje da je sklonjeno zbog povrede autorskih prava.



*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2013, 07:31:44 posle podne »
Niste u pravu, ali nema veze. Ne moze se ni privatna arhiva javno objavljivati u svrhu sirenja i razmene. Privatno te niko ne moze kontrolisati da li ti ili ne kopiras za drugara (ni to nije dozvoljeno, ali svi to radimo), ali net je javna stvar. Necu vam propis iznositi, tumacenje istog jer je stvar preopsirna i slozena, ali ne moze sigurno. Drugo je pitanje sto je vrlo malo verovatno da nas sa ovim uhvate. Pocela sam sa retorickim pitanjem. Nisam vas, zapravo, nista ni pitala, samo sam rekla o cemu se radi ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2013, 07:32:45 posle podne »
To sto vi preko torenta ili na drugi nacin dodjete do dela, ne znaci da je to legalno. Kada kupite neko delo, dobijete racun, vi dalje isto ne mozete umnozavati i poklanjati.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2013, 07:36:22 posle podne »
Autorskih prava ima vise. Materijalna nisu isto sto i nematerijalna autorska prava. Ja ovde govorim o materijalnim, a kada neko nekog pokrade, potpisavsi sebe ispod tudjeg dela, to je druga kategorija prava autorstva. U ovu drugu grupu spadaju i svi oni delikti tipa razvodnajvanja dela. Kada delimicno uzmes od autora formu, ideju, veci broj recenica i uklopis u svoj miks. Ako medju ovim knjigama ima knjiga koje su jos uvek u roku prava izdavaca, onda je ovo krsenje.

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Аstrološka literatura-razmena
« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2013, 07:46:30 posle podne »
To sto vi preko torenta ili na drugi nacin dodjete do dela, ne znaci da je to legalno. Kada kupite neko delo, dobijete racun, vi dalje isto ne mozete umnozavati i poklanjati.

Jasno, ali Miki ovde nije postavio nijedno delo, kako sam ja razumela samo spisak naslova koje poseduje. Čak je i od Scribda ovo benignije.

Torent naravno nije legalan, ali je neminovan. A mi ne znamo kako je Miki došao do tih knjiga, preko torenta, ili legalno. Čak i ne poklanja, niti širi dalje, samo nudi razmenu.

Mislim, nije da ja branim temu, jer ništa mi trenutno ne treba za razmenu, samo sam primetila da nema dokaza da je ova tema nelegalna. Mada bi mogla biti, (i u krajnjoj liniji - verovatno i jeste  ;) ), ali na osnovu Mikijevog popisa literature ne možemo tako da je okarakterišemo.