Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 124098 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #150 poslato: Oktobar 14, 2013, 01:20:35 posle podne »
Jetra. SA iz 5. u 6. povezan sa MA i JU. Severni cvor u 11. (jetra drugih ljudi),  vladar 11. na asc. Inace, u tradiciji pored JU, signifikator jetre je i MO u ranijim izvorima, a ponegde se naidje i na VE, ali MO vise. Sam MO, prema svojoj univerzalnoj signifikaciji, simbolizuje i oko, roznjacu...
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2013, 08:13:54 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #151 poslato: Oktobar 14, 2013, 02:30:12 posle podne »
I Lili pominje MO kao signifikatora jetre, ali ograničava to sa "kod žena", a ja nisam bila sigurna kog je pola natus... no, poklapa se sa znakom u kome se nalazi napadnuto svetlo, te sam i stavila kao verovatnoću...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #152 poslato: Oktobar 14, 2013, 02:43:28 posle podne »
To sa polom jetre nikada nisam shvatila u cemu je poenta, ali kako nije dosledno u izvorima zastupano, odustala sam od polnog odredjivanja ovog organa. Ptolomej VE daje za jetru i kod muskih i kod zenskih, Dorotej MO... MO su levi, SO desni delovi. Ovde je MO na asc, leva strana, ali tu nije jetra pa MO moze znaciti jetru, oko, glavu (asc) ili organ sa leve strane. Ubosti ovo je fantazija. Mozemo samo opravdati naknadno. Peta kuca je i srce, a srce je na levoj strani...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #153 poslato: Oktobar 14, 2013, 06:29:06 posle podne »
Drugi natus je muški, moja greška.
Oba slučaja su sa jetrom.
1. primer je nakon raka dojke, dijagnostifikovan u avgustu rak jetre, ali samo na osnovu rentgenskog snimka, što meni deluje malo čudno
2. primer je takođe pre 15-ak godina tumori na crevima, skraćena creva, hemioterapija, a unazad dve godine se komplikuje jetra i od pre par nedelja je na listi za transplataciju.
Ono što mi liči, a ja ne bi voleo jer mi je prijatelj u pitanju, jeste to što ni SA ni JU ne vide MO, pa se bojim ili neće stići ili će odbaciti organizam...
a evo i jedan link http://internetbiblecollege.net/Lessons/The%20Astronomer%20Ptolemy%20On%20Medical%20Astrology.pdf
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2013, 07:03:25 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #154 poslato: Oktobar 14, 2013, 08:11:43 posle podne »
Vi na asc kod drugog primera, savrseno direktno za pitanja crevnog sistema. Istina, retrogradnost Ju-SA ne ide u prilog transplataciji, ali MO na asc aplikacija ka ME, vladaru asc, iz 11. kuce je vrlo, vrlo ohrabrujuc pokazatelja da bi se organ mogao primiti jer ME prihvata MO, prvog signifikatora jetre.

Kod ove zene, JU dolazi iz 1. i menja sediste sa MA, prvim signifikatorom disbalansa sto je dobro, ali nije dobro to sto je JU mator ovde, na gubitku ciklusa, samom kraju. To mi se ne dopada.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #155 poslato: Oktobar 16, 2013, 05:33:35 posle podne »

Kod ove zene, JU dolazi iz 1. i menja sediste sa MA, prvim signifikatorom disbalansa sto je dobro, ali nije dobro to sto je JU mator ovde, na gubitku ciklusa, samom kraju. To mi se ne dopada.


Najnovije je to da je juče prekinuta hemioterapija zbog naglog slabljenja krvne slike, i taj JU odlično opisuje situaciju
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna svastara
« Odgovor #156 poslato: Oktobar 19, 2013, 06:53:58 posle podne »
valjda mogu ovdje postaviti pitanje

kako se gleda hobi? ko je cemu sklon? koji sport kome odgovara, koji instrument?

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #157 poslato: Oktobar 19, 2013, 10:05:59 posle podne »
Ja bih to negde pripisala V kući i VE jer hobiju pristupamo uglavnom iz čiste ljubavi i uživanju u nečemu.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2013, 10:07:44 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #158 poslato: Oktobar 19, 2013, 11:05:27 posle podne »
VE kuca, da 5. Kada nam valja u konkretnom kontekstu da odlucimo sta je za nekoga dobro, mozemo ici i na vladara geniture i videti da li je u dobrom odnosu sa vladarem asc ili bilo koju planetu koja obecava, a koja ima veze sa prirodom analizirane situacije. Recimo, neko pita koji instrument da odabere za svoje dete koje je tek startovalo u muzickom obrazovanju i ti vidis SO kao najbolje integrisanog faktora geniture. Osoba je suzila polje, pita za muziku i u tim se okvirima kreces. Sta je SO u muzici. Recimo, svi zicani instrumenti zbog veze sa Apolonovom lirom, a Apolon je solarni reprezent. Ili vidis presnaznog MA ili krcatog Ar, a dete krenulo u muzicku skolu. Nije tesko prepoznati buduceg rokera mozda ili nekoga ko je vise orjentisan ka modernoj, elektronskoj muzici. Elektricna gitara lici na MA takodje. Zavisi od utiska. Klavir na ME zbog vestine ruku i prstiju u prvom planu...Za sport isto, moras pogledati kontekst. Obicno vecina prepozna svoje talente dosta rano pa ovo nije ni potrebno. Moj suprug se dosta dugo i dosta ozbiljno bavio numizmatikom. SA mu stoji u 5. u Ta 60 VE u Pi. Starine ga veoma privlace. Imao je jos jedan hobi. Skupljao je i trgovao egzoticnim zivotinjama. Skorpije, zmije, tarantule, gusteri gekoni i kameleoni, kajmani krokodilcici. I ovo lici na SA na neki nacin. Svi ti gmizavci su SA, bica tame, zemlje i izolacije i on SA ima u 5. u zemljanom znaku (gmizavci). Pored toga u Co ima MO i MA, a u Ta, pored pomenutog SA u 5. i ME. Od sedam planeta, 4 su u zemlji i on zaista veoma voli predmete, materijalne dokaze iz istorije, manje je orjentisan ka apstraktnom poput mene... Duvacki instrumenti, kada vec pitas za muziku, trebalo bi da imaju veze sa vazduhom zbog naglaska na protoku vazduha...
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2013, 11:23:22 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #159 poslato: Oktobar 19, 2013, 11:31:07 posle podne »
Imao je jos jedan hobi. Skupljao je i trgovao egzoticnim zivotinjama. Skorpije, zmije, tarantule, gusteri gekoni i kameleoni, kajmani krokodilcici. I ovo lici na SA na neki nacin.

uh, životinje koje kod mene izazivaju jezu  ;D

Meni je V prazna, a vladar SA u znaku zajdno sa SO i ME (vladar Asc-a). I sama volim starinske predmete, mada ih nisam skupljala, kao i istoriju uopšteno. Uvek me je zanimalo od čega nešto potiče, razvoj nečega, prateće anegdote, smeštanje u istorijske okolnosti itd., ali opet sve to više u kontekstu opteg znanja, informisanosti, bez predanosti tome u onoj meri u kojoj bih mogla da nazovem hobijem.
Određeni periodi su mi bili obeleženi pisanjem (poezije, proze), ali i to dođe i prođe. Generalno, astrologija je oblast koja mi je do sad najviše pažnje zadržala.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2013, 11:33:05 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #160 poslato: Oktobar 19, 2013, 11:43:28 posle podne »
Kardinalni znaci imaju veze sa pocecima stvari jer su prvi u godisnjim dobima i smenama vremena. Kod tebe je to Ca. I kod mene je istorija oduvek bila u zizi interesovanja, ali u skladu sa naglasenim Ar i kod mene ta istorija mora da bude ona prapotopska. Prvo prema Ar simbolici. SA je integrisan dobro i okcidentalan je, sto znaci da sa zrelim godinama ide i prica o SA u ME znaku. Dobro, lici to na TA, ali sigurno nosi jos nesto. Sve se u natalu moze opravdati.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #161 poslato: Oktobar 20, 2013, 04:03:58 posle podne »
Otvorite antikvarnicu pa spojite lepo i korisno
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #162 poslato: Oktobar 20, 2013, 04:08:58 posle podne »
E, to bas ide kod nas sada. Samo antikvarnica nedostaje Srbima. Vidim, ubise se od interesovanja za fine stvari. Setam gradom ovih dana, mama cuva malu, cemer i jad, mesta u kaficima nikada vise (ranije nisi mogao da nadjes u ovo doba godine), prodavnice prazne u subotu posle podne. Ne sudaras se ni sa kim i do volje prebiras po krpicama. Neda je stislo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #163 poslato: Oktobar 20, 2013, 07:15:52 posle podne »
Ja sam svakakve hobije imala. Sport kao mladja, sve sam maltene izredjala ali najveca ljubav ipak ostala prema tenisu. Sport zbog Marsa u 5oj a tenis hm pa verovatno zbog Asc u Blizancima kao i Merkura koji aplicira ovom Marsu u 5oj. U 5oj imam i Saturn ( u Vagi ) to vec ne znam sta bi moglo biti, mozda astrologija :) jer je on u trigonu sa mojim Merkurom. I treci i najvise razvijen je modni dizajn. Time se bavim od 13 godine otprilike. Imam dosta svojih haljina, kaputa, tasni, jakni ... Ja osmislim a mama mi sasije. To je valjda zbog te Vage a i Venere kao vladara u Biku. Volim i da kuvam, ali to ne radim bas tako cesto. Astrologija mi je trenutno nesto cime se najintenzivnije bavim ali bas samo kroz hobi, nista naplativo. E sada posto mi je vl. Mc-a taj Saturn u 5oj mozda neki hobi postane i profesija mada nije mi povezano sa 2. kucom jer mi je 2. kuca u Raku a Mo0JU u Sco 180 Ve hm hm, mozda i moze, posto sve to ipak zahvata 5. i 11. kucu iako 6. i 12. znak.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #164 poslato: Oktobar 20, 2013, 08:03:22 posle podne »
Daj ponovo tvoje podatke da vidim. Secam se SO i r ME kod asc i onog SA u Li i VE u 12. u Ta, ali opet ne znam datum i vreme.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com