Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635661 Pregleda
*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #930 poslato: Mart 01, 2013, 02:23:54 posle podne »
mars-sarm

Diraktan dokaz jasne filozofije: ako si muško moraš da voliš sarmu...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #931 poslato: Mart 01, 2013, 02:25:43 posle podne »
i time je jasno vladarstvo marsa nad vodenim triplicitetom-zbog krčkanja sarme
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #932 poslato: Mart 01, 2013, 02:26:04 posle podne »
Dobro bre ljudi, Ile ne kapira srpski globalizam ;) ;D Vidim Mina je profesionalni filolog, takvi nam dobro dodju, ja se ic ne razumem u te stvari oko prevodjenja i volim da procitam sta profesionalci imaju da kazu na temu. Zaista nista pametniji, ko sto ona rece, necemo biti posle ovoga. Stepen, moira ili sudjaja, ko razume, shvatio je, ko ne, opet i to mu je sudbina neka. Nebitno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #933 poslato: Mart 01, 2013, 02:26:12 posle podne »
mars-sarm

Diraktan dokaz jasne filozofije: ako si muško moraš da voliš sarmu...

 :D :applause:

a evvo malo i logike ja volim sarmu stoga sam musko

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #934 poslato: Mart 01, 2013, 02:28:55 posle podne »
Epa sad jel su mladezi Mars ili Saturn ?!

Oziljci su svakako Mars. Moja starija sestra je podznak Ovan i ima dva ili tri oziljka na korenu nosa tu na tom delu izmedju obrva jer je jelte kad joj nesto ne odgovara treskala glavom o ivicu kauca hahah. Znaci njoj bi lako moglo da se po tome provali da je Ovan u podznaku. Ja isto sa mamom imam problem da joj odredim podznak jer ne zna tacno vreme, samo otprilike i to se pada izmedju Skorpije i Strelca a toliko vicna sa simbolikom nisam da mogu bas pouzdano da tvrdim jer cim nadjem neke faktore za jedan onda za druge stvari mi se cini da bolje radi ovaj drugi i tako  ::)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #935 poslato: Mart 01, 2013, 02:30:18 posle podne »
Ahahha stvarno ste me nasmejali sa ovim :applause:
Ne osećam se nešto kompetentnom da se mešam u raspravu, ali sa uživanjem čitam.


p.s. razumela sam da Ile nije rekao da treba mi da koristimo te nazive, već Šmit ako se već opredelio da bude helenski astrolog..

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #936 poslato: Mart 01, 2013, 02:34:51 posle podne »
ako nema mesa (citajte izmedju redova  :D) necu da je jedem :) a kupus cu ostaviti sa strane (zbog cira i gastritisa)...

Hvala Natasa, :smiley: shvatila si sta je moj retro Me pokusao da kaze iako 'nisam astrolog', a posebno ne 'paranoican' no ja se ne vredjam to sve pripisujem uzavreloj krvi i sokovima mladosti Sunca-Heliosa ;)

Ma u Lavu moja cerka...e moja Cherry potpuno razumem i tvoju majku sa tobom i okolinu...znaci mora biti po njenom u kontekstu bilo kakvih ispada/povredjivanja/samopovredjivanja cak/gundjanja

Citat
onemogućen rad, ujela zubarku. 

dovde nismo stigli...ali nismo ni daleko...prvi osnovne razredna pise - ne ume da se ponasa...ja dodjem kuci kazem pa dobro bre dete kako i zasto...potpuno me ignorise (i dan danas) po sistemu - ona (to je uvek nastavnica, profesorka, ako joj 'ne legnu') je glupa, ja sam pametna...nece meni niko nista da nametne...itd.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #937 poslato: Mart 01, 2013, 02:43:08 posle podne »
U moju odbranu to je bilo sa 6 godina, posle u osnovnoj sam normalno išla kod zubara ;D

Nisam se samopovređivala, samo sam se inatila. I kada nešto umislim da hoću mnogo me teško bilo odvratiti.
I to nametanje tuđe volje baš teško podnosim i danas, samo ne reagujem tako burno.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #938 poslato: Mart 01, 2013, 02:55:56 posle podne »
Njoj je i u 8p ali se tesim da je mundano 9...tako da se sama izudara, (ja tu ne moram nista da radim :thumbsup2:) ...strasno ali tacno...


*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #939 poslato: Mart 01, 2013, 03:03:09 posle podne »
Danas opstepoznata/udomacena 'egzaltacija' je plod prevoda Jovana Seviljskog(12. vijek) - arapski termin je preveo kao exaltatio.
 
Hugo od Santanelle taj isti termin preveo na latinski kao regnum("kraljevstvo/suprematija") sto je svakako blize originalnom znacenju rijeci na arapskom.

Ali buduci da je Jovanov latinski bio pitak i jednostavan njegovi prevodi su bili daleko popularniji od Hugovih(komplikovan stil) i pustili su korijena u astroloskim krugovima, dok je Hugo zaboravljen.

Mislim da ovo nije beznacajno za ugao iz koga gledamo na pomenuti koncept. "Egzaltacija" mi ne kaze nista dok ne dobijem njeno obrazlozenje, dok "suprematija" ili "kraljevstvo" vec nose u sebi dovoljno jasno znacenje/ideju.

« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 03:27:14 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #940 poslato: Mart 01, 2013, 03:05:20 posle podne »
Njoj je i u 8p ali se tesim da je mundano 9...tako da se sama izudara, (ja tu ne moram nista da radim :thumbsup2:) ...strasno ali tacno...
Cini mi se da je obrnuto - 9. znak Le a 8. mundano polje  ;)

Mundano sukcedentna konjunkcija ukazuje na osrednju snagu izraza - cuti, dakle, moglo je i znatno gore  :smiley:
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #941 poslato: Mart 01, 2013, 03:05:54 posle podne »
Citat
Imala sam tako te tipične Ma ispade kada god mi nešto ne odgovara, čak i za to krštenje nisam se smirila već sam odmah u dvorištu crkve oplela po popu i crkvi (srećom prema Bogu sam uvek imala poštovanje, pa se ne ogreših toliko).

Nisam čitao celokupnu raspravu iz početka, ali mi nije jasno zašto Ares povezuješ sa signifikacije koje se odnose na tebi,  kad je on prvenstveno, gospodar 7. slike horoskopa, i nalazi se u 11. sliku pa tako, označuje tvoje partnere i prijatelje, recimo?

Citat
Danas opstepoznata/udomacena 'egzaltacija' je plod prevoda Jovana Seviljskog(12. vijek) - arapski termin je preveo kao exaltatio .
 
Hugo od Santanelle taj isti termin preveo na latinski kao regnum("kraljevstvo/suprematija") sto je svakako blize originalnom znacenju rijeci na arapskom.

Ali buduci da je Jovanov latinski bio pitak i jednostavan njegovi prevodi su bili daleko popularniji od Hugovih(komplikovan stil) i pustili su korijena u astroloskim krugovima, dok je Hugo zaboravljen.

Mislim da ovo nije beznacajno za ugao iz koga gledamo na pomenuti koncept. "Egzaltacija" mi ne kaze nista dok ne dobijem njeno obrazlozenje, dok "suprematija" ili "kraljevstvo" vec nose u sebi dovoljno jasno znacenje/ideju.

E, upravo sam tražio niz Djskove knjige ovaj argument  :D

Isto "Vladarstvo" [Rulership]. Planeta ne "Vlada" sa drugom planetom u njenom znaku, več imaju guest-host odnos. Bolje bi bilo da se koristi Lord ili Lordship na engleski, ili Gospodar, ako več nema neki bolji naziv.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 03:18:31 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #942 poslato: Mart 01, 2013, 03:07:24 posle podne »
cek bre sad si me zbunio...podznak Strelac, Lav je deveto mundano  ali njoj je u 8p jer joj samo 8 pocinje u Raku ali zahvata Lava...

retro u Pi retro natalno... ???

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #943 poslato: Mart 01, 2013, 03:15:43 posle podne »
Citat
Imala sam tako te tipične Ma ispade kada god mi nešto ne odgovara, čak i za to krštenje nisam se smirila već sam odmah u dvorištu crkve oplela po popu i crkvi (srećom prema Bogu sam uvek imala poštovanje, pa se ne ogreših toliko).

Nisam čitao celokupnu raspravu iz početka, ali mi nije jasno zašto Ares povezuješ sa signifikacije koje se odnose na tebi,  kad je on prvenstveno, gospodar 7. slike horoskopa, i nalazi se u 11. sliku pa tako, označuje tvoje partnere i prijatelje, recimo?


Jedina planeta koja aspektuje stepen Asc, pa zato.


Mina, verovatno kolerični temperament čim to radi. Moj je sangvinični pre nego kolerični, i nikad nisam nešto krenula da se udaram sama, niti mi je udaranje bilo čega ikad bilo interesantno, više nekako psihički da nekog iznerviram. Verovatno se nisam nikad dobro razumela sa mamom jer je ona imala potrebu da mi nameće svoju volju a ja je verovatno nisam fermala 2%..

Moj brat pre ima te momente da histeriše nešto, pa nekad i sebe da udara, a lupanje vratima svakodnevno, skakanje za svaku reč koja mu ne odgovara, vladar Asc Mars u Raku u V, temperament ima kolera..

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #944 poslato: Mart 01, 2013, 03:18:03 posle podne »
cek bre sad si me zbunio...podznak Strelac, Lav je deveto mundano  ali njoj je u 8p jer joj samo 8 pocinje u Raku ali zahvata Lava...

retro u Pi retro natalno... ???

To si ti samo malo pobrkala loncice  ;)

Le je 9. znak od Sag a 8. mundano pocinje u Ca i obuhvata i taj dio Le gdje je MO/MA konjunkcija.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom