Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 639981 Pregleda
*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #645 poslato: Februar 24, 2013, 02:38:35 posle podne »
Pa sad baš, da je svaka deseta osoba psihotična u to ne mogu da poverujem. Da je svaka treća neurotična, to da.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #646 poslato: Februar 24, 2013, 02:39:07 posle podne »
Ephesians 6:12 12 For we wrestle not against flesh and blood, but against principalities, against powers, against the rulers of the darkness of this world, against spiritual wickedness in high places.

Da, prejak pasus.
I onda mozemo da razumemo sta Zoller podrazumeva kad prica o Duh Vremena, o hijerarhijama itd.
Kad sa nasom zivotom/kartom vlada malefik putem neku od Time Lord tehnika, on opisuje nama duh vremena u koji zivimo. Zato sam stavio akcenat na vladanja Mars/Malefika u karti ovoj devojci putem dve dugotrajne/dugoperiodicne vremenske tehnike kao sto su Firdariyyàt i Jàrbàkhtar. Ona je u period gde je duh vremena, Marsov. U sferi Marsa obitavaju upravo takve inteligencije, tog tipa, pa onda je i nas zivot, generalno, propracen takvim duhovima. Zato je duhovni zivot, post i molitva, veoma bitan segment borbe protiv iste.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 02:46:59 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #647 poslato: Februar 24, 2013, 02:57:41 posle podne »
Poznajte im ime i odbranicete se. Nase sfere, na srecu, razdvaja barijera koja samo sudbinom (iskusenjem) moze biti probijena. Sta god i kako god, svi ti uzroci su deo ljudske sudbine i nesumnjivo simptomi, poremecaju i bolesti postoje. I dok dusevni bolesnici zaista lice na od bica iz inferiornih sfera posednute ljude, psihopate vec pre lice na demone same. Jedno od paganskih pravila koje se jednalo javlja u folkloru istoka i zapada, kaze da im moramo prepoznati ime i vrstu kako bi se odbranili. Preneseno na astrologiju to bi trebalo da znaci da moramo prepoznati njihovu ontolosku (planetarnu ili zvezdanu) kategoriju. Kod ove moje posednute ili prosto rodjenjem obelezene losim genom, cinjenica da SO na asc privlaci citav broj derivacija (MA dvanaestina, osnovni SA, dvanaestina tacke ocaja, dvanaestina MO) i da to SO na asc ne dozvoljava afirmaciju ostalih principa. Ako se secate onog Dorotejevog pravila u vezi sa katarhai ljubavnim kartama da ne valja brak zapocinjati sa MO u Ca. Ima to svoje objasnjenje na prvom i malo dubljem nivou. MO u Ca je previse nezavisan od SO ako je bez direktnog aspekta sa njim jer dispozituje sebe samog i nema referencu. Iz ovog razloga nije isto imati averziju luminara kroz dispoziciju jednog od luminara ka drugom (MO u Le, SO u Ca ili MO u Ar, SO u Ta) i averziju (vise ili manje ublazenu) preko luminarnih sedista. U manifestaciji se pokazuje losim. Imam jos jednu "pacijentkinju" sa MO u Ca bez direktne ili posredne veze sa SO, ali njen natal ne mogu da izlazem. Ove silne dvanaestine su, cini se, tu da upute gde je problem, fokus. JU na Plejadama 90 najjace SO i eto slike simptoma preterivanja i drame tako karakteristicne za ovaj poremecaj i "feniks sindroma" koji se manifestuje kroz vecito ustajanje i novu nadu pa ponovni pad u kratkim ciklusima. Feniks i jeste pod SO simbolikom. Sve zavisi od konteksta, to mi je i bila namera da izvucem kao zakljucak sa ovim primerom. Kao i u slucaju kolege sa fakultete koji ima VE na asc u Ca, a koji je sve samo ne fizicki privlacan, tako i ovde SO na asc i MO u svom sedisti, preko vecih i manjih korekcija, moze da znaci nesto vrlo afirmativno i tome suprotno. Astrologija je zato komplikovana, ali ko razume da simptomi jednog poremecaja mogu delom da se obajsne SO na asc ili MO u 12. znaku u svom sedistu i da istom postavkom postaje moguce objasniti tome suprotan kvalitet u manifestaciji, taj je i dobar astrolog. Kontekst je najvazniji od svega jer horoskop ne opisuje coveka vec kvalitet jednog vremenskog trenutka koji se odnosi na sve nastale entitete u odredjenoj tacki prostora. Taj entitet jednako moze biti covek, ali i pas, novoizdata knjiga, odnos, bilo sta iz bilo koje kategorije.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 04:20:55 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #648 poslato: Februar 24, 2013, 02:58:17 posle podne »
Pa sad baš, da je svaka deseta osoba psihotična u to ne mogu da poverujem. Da je svaka treća neurotična, to da.

Ne psihoticna (to je vec bolest) vec psihopaticna.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #649 poslato: Februar 24, 2013, 03:11:26 posle podne »
Ja se sećam samo podele na psihoze i neuroze, kao oblika psihopatoloških poremećaja. Ova devojka je izgleda psihotična, tako sam razumela..

Tu euforiju oko veza ima jedna devojka na istom stepenu Asc kao ona. Ta preteranost naginje ka nečemu što nije normalno, ali ipak ostaje u okvirima normalnog ponašanja.

A kako ova devojka opisuje svoje emocije? Da li može da ih opiše? Da li nekad kaže: osećam to i to, povodom te veze, tog raskida? Ili sve preuveličava?

Možda bi se stvari kod nje mogle izvući, ipak nema toliko puno godina..neki poremećaji se mogu rešiti lekovima valjda..

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #650 poslato: Februar 24, 2013, 03:16:24 posle podne »
Ajd da napisem radi citanja, pa posto je sigurno off topic vi izbrisite...ali eto moram da ispricam :)
Ovako V. Jerotic, posto ga pominjaste jeste sarala varala, mnogi ga u crkvi uopste ne uzimaju za ozbiljno bas zbog tog 'liberalnog' stava, ali svakako zbog elokvencije i nacitanosti ima reputaciju...svojevremeno je sa tim istim v. Porfirijem boravio po Zici i tamo drzao odredjena predavanja monahinjama (koje opet btw zbog bas 'heleniziranja' u poslednje vreme nasih Liturgija i uopste ekumenistickog stremljenja odredjenih vladika promenise svoje odezde monaske?!?!?!) te na tim predavanjima se video v. Porfirije kako iza ledja Jeroticu rukama pokazuje ne verujte - monahinjama...tipa ovaj prica, ovaj mu iza ledja monahinjama nemo rukom 'govori' ne verujte...

Dalje, taj isti Jerotic je u jednoj od emisija Agape na pitanje Gajseka sta misli o kobnom 'smaku sveta' u decembru 2012. rekao - "bice prosvecenja, promenice se svest kod ljudi, posto ce planete biti tako postavljene na nebu kako kazu astrolozi, pardon astronomi" otprilike je ovo citat...

Dalje sam je govorio da ne odbacuje 'astrologiju' jer je dokazan uticaj Meseca na plimu/oseku pa samim tim na coveciji organizam sastavljen od vode ...

sto se tice ovoga sto pricas Natasa o paganinu, starozavetnom i novozavetnom coveku u nama, to je njegova postavka nas kao bica u knjizi mislim "Obozenje i(ili) individuacija" gde primarno govori o tome da je najteze biti novozavetni covek pa samim tim slediti Istinu, Zivot i Put kroz usinovljenje odnosno obozenje...bla bla...takodje osporovano u teologa kao postulat...

Sto se tice helenizama na temu verske literature tu je siroka prica...Naime odnos Grka (Vizantinaca prema nama na ovim prostorima) je oduvek bio 's visine' jer su nam oni eto doneli pravoslavlje...te cinom postavljanja patrijarha srpskog, koji je po rangu visi od arhiepiskopa (grckog) Grci krecu drvlje i kamenje na nas dvor, careve i kraljeve itd...sa sve klevetama i bacanjem anatema...no padom Vizantije krece i sloveniziranje iliti posrbljavanje liturgijskih tekstova na ondasnji crkvenoslovenski. Ako vec pricamo o jeziku crkve najcistiji je crkvenoslovenski iz vise razloga, kao prvo melodicnosti jezika, kao drugo nema okamenjenosti i psovki..nema mnogo filozofije..

sto se termina tice...mnogi nasi teolozi bivaju placeni da idu u tu istu Grcku na doskolovavanje obicno magistarske i odande donose 'novine' raznog tipa...sve te reci tipa 'teleios' i ostalo imaju svoje crkvenoslovenske termine. Sama rec je isuvise odomacena u grckom savremenom jeziku i znaci savrsen, spreman..znaci od savrsavati...
http://www.rastko.rs/filosofija/jerotic/vjerotic-50_pitanja.html

tako da Jerotic i ovi filosofiraju vise nego sto teologiziraju...a sve je verniku vise nego jasno...

i jos jedan biser pa da zavrsim :)

sinoc slucajno upoznam izvesnog astrologa, navescu njegovo ime pa vi brisite...Dusko Velickovic...ja prepotentnijeg coveka skoro nisam videla...ovo pricam kao Mina. Toliku gordost, spoj astrologije, psihologije, theta healing, teologije, filozofije...ja vama ne umem da ispricam, ravno sam izdrzala 10 minuta za istim stolom i ustala...coveku ne mozes prici koliko je umisljen - toliko da se hvalio da je video karcinom u horoskopu jedne zene, rekao joj idi i citaj tu molitvu i ona se za 3 meseca izlecila eto i zdrava je...moj mozak ovako plitak i jadan zaista nema reci za ono sto sam sinoc cula...:(

ljubim vas
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 03:19:15 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #651 poslato: Februar 24, 2013, 03:24:01 posle podne »
Ne. Postoji podela na bolesti i poremecaje. Imas link u kome se psihopatija u uzem smislu  i granicni poremecaj svrstavaju u poremecaje licnosti, ne bolesti. Psihoze su dusevne bolesti, a neuroze simptomi svega i svacega, klasifikacija je slozena.

Ona nije psihoticna, ima vrlo jasno odredjenu dijagnozu, a sto se emocija tice, ona ne oseca nista osim gneva i potrebe da ima vezu i nije joj bitno sa kim ce tu vezu ostvariti, nikakav kriterijum nema. Racionalno razume sta znaci osecati, ali ni prema kome ne oseca nista. Ako nekog uvredi, ne grize je savest vec mimikrijom ide ka izvinjenju samo zato sto to "tako treba". Dakle, ima deficit osecanja i bitno joj je jedino njeno stanje, njena potreba, njena zudnja. Da se ni za koga ne vezuje govori i cinjenica da moze da "zavoli" svakoga ko sa njom hoce da bude i jednako tako da ga stavi pod tepih kada je ostavi. Jedino sto zadrzava posle veza jeste tiha zelja za osvetom, za tim da ti muskarci prodju lose na neki nacin. Ne mogu o tome javno, postoji vrlo konkretan primer. Smrt oca je ponela kao sto nosi svaki svoj sumorni dan, umro, sahranismo ga, a sada ajde vidi ovo i ovo...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #652 poslato: Februar 24, 2013, 03:40:32 posle podne »
Vrlo je moguce da ona tom bezosecajnoscu i nedostatkom empatije cuva sebe odnosno da je u nekom delu zivota svoja osecanja izblokirala i ne dozvoljava da izadju napolje. Ne ume da se nosi sa osecanjima i onda ih negira. Inace ljudi sa Mesecom u Raku ( moja mladja sestra ga ima, kuma itd. ) deluju izuzetno hladno, kao da nemaju empatiju, kao da ih nista ne dotice ali ja znam da je to samo blokada da ne bi totalno pukle jer kada ta osecanja nagomilana tamo negde duboko ( vodeni znak a Rak posebno sakuplja sve u sebi ) nekim slucajem ispolje, dozvole sebi da ih ispolje onda je to plakanje danima, onda je ta tuga neizdrziva. U tom smislu jako je dobro da je Mesec u aspektu sa vatrenom planetom jer ona svojom eksplozivnoscu , ekstrovertnoscu izvlaci napolje. Ja imam MO u Sco i ja gomilam i jako tesko sve podnosim,ali je 0 Ju pa mnogo cesce izbacujem to napolje, ponekad se i na silu nateram da se rasplacem da bih izbacila sve napolje. Ali ja recimo nemam problem sa tim da osecam , da me nesto povredi, ne stitim se, ponekad i svesno idem u propast jer imam potrebu da osetim duboke emocije. Dok ove Racice one kao da se brane emocija, kao da beze od toga, beze od ljudi koji imaju izlive emocija. Ne vole npr. da ih zagrlis, niti srceparajuce scene. Ova moja kuma je pritom i Jarac na podznaku pa je onda gard jos veci.

Elem, mozda je ovoj curi samo potrebno da osvesti te emocije u sebi, sigurno je imala neku problematiku u mladosti/detinjstvu, nesto sto je potisnula. Bas me zanima jel ona tkva od rodjenja, mislim u detinjstvu kakva je bila.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 03:42:45 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #653 poslato: Februar 24, 2013, 03:42:11 posle podne »
Da se ne zove to aleksitimija?
http://bs.wikipedia.org/wiki/Aleksitimija

Pominjala se ta bolesti u knjizi Emocionalna inteligencija, zapamtila sam naziv, i to mi liči na ovo.

Moja mama recimo ima neke od tih osobina: deficit osećanja i bitna joj je njena potreba na prvom mestu. Nema potencijal da se izvini i sl. Eto na nekom blažem nivou to je to slično, s tim što ona najnormalnije funkcioniše :). Rak sa spaljenom Ve kvadrat Sa iz Vage u XII. Nisam sigurna da li je Vaga ili Škorpija, nikako da rektifikujem do kraja, svakako ako je Vaga, lepo bi se opisalo sa Ve kao vladarem Asc. Negde naglašenost Raka može da povuče i na tu stranu, pored one emotivnosti, tako tipične za njih..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #654 poslato: Februar 24, 2013, 03:54:26 posle podne »
Da se ne zove to aleksitimija?
http://bs.wikipedia.org/wiki/Aleksitimija

Gledaj Cherry, ona ima dijagnozu na papiru otkucanu, sa pecatom i potpisom. Dakle, jos jednom, radi se o Borederline Personality Disorder, koji se u nasoj medicinskoj klasifikaciji vodi kao Granicni poremecaj licnosti i kao takav spada u poremecaje, ne bolesti. Poput psihopatije u uzem smislu (pojam vise nije u zvanicnoj upotrebi zbog pezorativnosti) radi se o poremecaju, s tim sto neki oblici psihopatije mogu da budu granicni slucajevi sa propratnim simptomima bolesti, ali to nije slucaj sa BPD. Sve sto na ovu temu znam da kazem je iz ispita sa fakulteta, sudske medicine i sudske psihologije (danas se drugacije zovu, ali ista stvar). Uostalom, na netu se o ovome moze dosta toga naci, vise na engleskom nego na srpskom jer su nasi medicinari vrlo pasivni sto se interneta tice. Klasifikacije se relativno cesto menjaju, ali osnovna podela na bolesti i poremecaje jos uvek stoji da znam.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #655 poslato: Februar 24, 2013, 04:00:51 posle podne »

Elem, mozda je ovoj curi samo potrebno da osvesti te emocije u sebi, sigurno je imala neku problematiku u mladosti/detinjstvu, nesto sto je potisnula. Bas me zanima jel ona tkva od rodjenja, mislim u detinjstvu kakva je bila.

Pa ne znam, možda prosto nema kapacitet. Može ona da pati možda, ali sve isključivo kroz svoju prizmu..svoj ugao gledanja, tj,. da sve doživljava previše lično..ona očito pati posle tih raskida ali na taj način što pati za svojim nekim željama koje nisu ostvarene..

Takođe verovatno tu objašnjavanje tipa: tvoj postupak je mene povredio bla bla bla, da li možemo da razmatrimo da promeniš stav da se to više ne bi dešavalo u cilju naših boljih odnosa, sa takvim osobama je nemoguće postići, završava se njihovim "ti mene ne voliš, ne razumeš..itd."

Mislim da je to taj princip ponašanja..

Moguće je da nađe nekog ko ili neće jasno percipirati te njene osobine, ili mu neće biti bitno, a pri tome neće imati nameru da je ostavi pa neće iskusiti tu stranu gde se ona sveti..ako bude imala sreće da to pronađe...a to sve pod uslovom da je drže na lekovima da  može iole normalno da funkcioniše..

Da, da sad razumem šta ima..ipak sa tim je moguće da nekako isfunkcioniše? Ili je sledeća opcija neko lečenje u bolnici :(

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #656 poslato: Februar 24, 2013, 04:10:40 posle podne »
Tu osobinu imam i ja. Ono tipa ti mene ne volis. I da patim za neostvarenom zeljom/vezom a ne konkretnom osobom. Mada uvek se pojavi tu neko ko to sve promeni. Naidjes prosto na osobu koja te toliko dotakne da promenis svoj pogled na ceo svet oko sebe. Nekome se desi a nekome mozda nikada. Sto je Sunce jace to je izgleda veca nemogucnost da se sagledaju ljudi okolo ili je to generalni problem vl. asc u sedistu prosto. Mada nekako mi znak Lava prednjaci u tom ponasanju. Jer poznajem osobe sa vl. asc u Lavu i totalno su taj tip samozivnika odnosno da sve posmatraju kako njima neko cini lose, ne voli ih dovoljno, ne poklanja paznju itd. Zato je veliki broj natala gde su ljudi sami gde je vl. Asc u Lavu ili cak vl. desc u iztom jer taj partner nas izludjuje insistiranjem na zadovoljavanju njegovih potreba. A posebno su losi odnosi sa vl. asc i vl. desc u Lavu . Meni se desavalo da imam takve momke. To svako vuce na svoju stranu i niko nikom ne cini ustupke i naravno vrlo brzo nastane krah. Eto i kod nje imamo to isto s tim sto verovatno njeni partneri ne mogu od nje da dodju do izrazaja jer su kadentni pa onda dominira u svakom smislu a njih to izludjuje jer ispada neosetljiva za njihove potrebe i tako u krug.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #657 poslato: Februar 24, 2013, 04:17:57 posle podne »
Ona ih grabi i melje. Zasto me ne zove, zasto me ne zove, pa onda krene deset uzastopnih poziva, gusenja, maltretiranja. Vrlo brzo se otkrije u tom svom usisivackom nagonu da oni odmah put pod noge.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #658 poslato: Februar 24, 2013, 04:26:28 posle podne »
Pa i meni su vladari asc/desc u Lavu :)
Dok sam bila mlađa imala sam baš problema sa sujetom u tim odnosima..sada se to negde totalno promenilo ali eto samo nekim iskustvom, nekako kao da je bilo potrebno da dostignem neki stepen zrelosti..
Sada sam i dalje hirovita nekad i razmažena i verovatno to neće nestati, ali sebe kada vidim sa 15-18 godina i posle toga a tek sad..dosta toga se promenilo..neke mi stvari izgledaju onako dečije smešno..
A samoživa mislim da nisam, samo nekako gledam sebe uvek i svoje potrebe, ne stavljam ih u stranu.

Samo što ova devojka nema potencijal uopšte da oseti gde greši, a i kada bi to znala sa koleričnim temperamentom na vodeni Mesec ne znam kako bi uspela da se kontroliše..
Čudi me samo da nema tog nekog ponosa tipičnog za Lavove..


Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #659 poslato: Februar 24, 2013, 04:27:02 posle podne »
Hm, i ova moja kuma je imala takvo ponasanje u smislu da ih proganja ali kada smo joj skrenule paznju drugarica i ja da to nije normalno ona se nekako vremenom promenila. Imam i ja to da se nerviram sto me ne zove, znaci poludim ali moja reakcija je drugacija ja se samo od takve osobe distanciram i prekinem vezu. Jer se stvarno zderem samo mi je ponos izrazen jako i ne pada mi na pamet da ga sad nesto zovem, molim i tome slicno. Ali taj nedostatak paznje ( ja to zovem postovanja ) mi jako smeta ako mi je do osobe stalo ako nije onda me uopste ne dotice da li ce zvati ili ne a takav mi ni ne treba i njega odmah odstranim. Suncu je jako bitna paznja, odnosno preko potrebna da bi se osetilo ispunjeno,voljeno itd. i samo osoba koja ima suprotnu potrebu, da daje je moze usreciti inace nista. Ja sam recimo imala momka sa rakom na Asc i Mesecom u Ribama kao da taj jaci Mesec ima potrebu da poklanja paznju a moje Sunce da je prima i onda je to bilo to. Izgubila se svaka moja posesivna crta, nesigurnost, ljubomora ... osecala sam se ispunjeno. Znala sam da me voli. I onda sam mogla da volim i ja njega.
Mozda je njen unakazeni vl. desc nesposoban da njoj pruzi paznju i ljubav jer Saturn nista ne daje, on je skrtica on negira osecanja, on je grub itd. I jasno je da nikada nije mogla nikoga ni da voli jer jednostavno niko to u njoj nije uspeo da pokrene.