Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640416 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #585 poslato: Februar 22, 2013, 12:17:27 pre podne »
Hmm, pa čini mi se da to objašnjava onaj skandal sa snimkom, ali ne i brak..naravno, negde jeste sve to povezano, ali opet me čudi izostanak braka kod nje, a više puta je bila verena..

Cherry, o skandalu i pričam.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #586 poslato: Februar 22, 2013, 07:50:38 pre podne »
Ala je ta partilna telesna konjukcija pozudnih planeta u Blianzima odigrala svoju ulogu, osobeno sa Merkurom koji ih dominira i dispozira, pa sve to ucinio javno  ;D

Nisam sigurna koliko je ME imao tu takav uticaj...
Požudna konjunkcija VE-MA, da, pa još sa sve SA koji nije daleko, a bez JU da ih vidi i malo unese moralnosti u sve to, koji je btw u VI i u znaku koji ne može biti gori što se njega tiče. To ujedno kvari mogućnost udaje i pored svih tih veridbi.

A što se tiče javnosti, mislim da je tu odigrao ulogu i ovaj MO na Asc. Generalno, svetla donose "viđenost", s tim što je mnogo "prirodnije" kada je na Asc-u SO, nego MO koji mundano vlada VII, jer osoba onda radi sve i svašta kako bi ostavila utisak na javnost, tako da sam duboko ubeđena da je skandal sama izazvala puštanjem snimka.

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #587 poslato: Februar 22, 2013, 10:29:22 pre podne »
Citat
Nisam sigurna koliko je ME imao tu takav uticaj...

Svako dobro ili lose neke planete ili kuce dolazi od vladara te kuce. Merkur je krajnja istanca te dve planete, a po nekim i ishod stvari koji VE/MA produciraju. Pogotovo jer ih on dominira (nalazi se u 11 od njihov znak).
Gotovo svi aforizmi starih pricaju da ako Merkur gleda neku pozudnu konfiguraciju (bez ralike da li je on njihov vladar ili ne), on to cini JAVNO.
Pogotovo, vidi gde mu duada ode.
 ;)

Merkur je planeta glasine, on prosirava informacije, rasprskuje reci, nalazi se u egzaltaciju Sunca, vatreni znak koji je povezan sa Svetlom (pa eto ti vizuelnosti, ako hoces, dogadjaja i prosirene informacije) sto te buni da li je Merkur imao takav uticaj ovde ili ne?

BTW ako sam dobro vidio na ovom malom slicicom, Mesec separira od Merkura i aplicira upravo prema te planete u 11.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 10:35:41 pre podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #588 poslato: Februar 22, 2013, 10:34:30 pre podne »
Na starom astro-artu, onom "plavom", pre ovog koji sada stoji, jedan clan iz Hrvatske je tvrdio da je Severina rodjena sa asc u Vi. Nisam tada obracala paznju zbog nepouzdanosti izvora.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #589 poslato: Februar 22, 2013, 10:42:45 pre podne »
Na starom astro-artu, onom "plavom", pre ovog koji sada stoji, jedan clan iz Hrvatske je tvrdio da je Severina rodjena sa asc u Vi. Nisam tada obracala paznju zbog nepouzdanosti izvora.

Meni je ova karta sasvim ok, a i njena slicnost sa Merilin Monro (u nekim crtama lica) ne samo u fizikusu vec i u duhom, nekako poistovecuje sa Lav na ascendantom. Lav je sav performans, kao znak Sunca, vizuelnost i reklama. Ako bih trebao da biram, izabrao bi Lav umesto Devica, to sigurno.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #590 poslato: Februar 22, 2013, 10:47:59 pre podne »
Ma nije do toga vec do izvora informacije o rodjenju. Mozemo mi mnogo toga uklapati. Madona je, recimo, asc Vi sa ME na asc i VE u 12. u Le, a vrlo je sklona performansima i scenskim skandalima. Vi je glasan znak i onda ova seksi konjunkcija u Ge na vrhu kod Severine dobija neki smisao, narocito ako se uzme u obzir da MA dospozituje u tom slucaju vladara u Ar.

No dobro, ne navijam ja ni za jedan asc, nisam je nikada analizirala samo kazem da je bilo prica u vezi sa njenim vremenom rodjenja.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #591 poslato: Februar 22, 2013, 11:18:59 pre podne »
Naravno, kod selebritis osobeno, uvek su podatci klimavi, jer ih mnogo "stručnih" astrologa rektifikuju po veoma sumnjivim tehnikama  ;D

Nego reci mi, gde se tu diskutira o Filozofiju? Na koju temu? Želim da zagonetnem jedan filozofski "muabet" što bi rekli mi Makedonci  :D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #592 poslato: Februar 22, 2013, 11:22:18 pre podne »
Na vise mesta je razbacano. Otvori posebnu na Scriptoriumu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #593 poslato: Februar 22, 2013, 01:01:45 posle podne »
Jedna stvar mi se ponavlja kod svih ljudi kojima sam ikad pravila natal - konjukcija Venere i Marsa u svim slučajevima koje sam do sada imala su uvijek, ali baš uvijek bile erotične osobe, požudne prirode. Tu nije bilo promašaja. I svi su bili privlačni suprotnom polu, bez obzira na izgled (bilo je i lijepih i manje lijepih).

Pogotovo je stvar bila naglašena ako je konjukcija u Venerinim ili Marsovim znacima. Uvijek se sjetim jedne vrlo lijepe djevojke sa stelijumom u Vagi u petoj kući u kojem je partilna konjukcija Venere i Marsa u Vagi. Bila je i ostala femme fatale, strastvena i magičnog uticaja na muškarce, vratove krhali za njom. ;D

I moj sinak ima konjukciju VE i MA i to u Biku, doduše u 6. kući, ali ja se nadam da će biti zavodnik  8), pri tome ova konjukcija u 6 polju ukazuje na ljekara prema aforizmima.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #594 poslato: Februar 22, 2013, 01:23:53 posle podne »
Mozda bude ginekolog  ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #595 poslato: Februar 22, 2013, 02:11:46 posle podne »
Gotovo svi aforizmi starih pricaju da ako Merkur gleda neku pozudnu konfiguraciju (bez ralike da li je on njihov vladar ili ne), on to cini JAVNO.

ME jeste "učesnik" velikog broja aforizama vezanih za promiskuitet, istina, ali SA je skandal-majstor, dok JU može da prikrije ili "uvije" priču.
Naravno, aforizama ima raznih, ali od prilike ovo je ono što preovladava.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #596 poslato: Februar 22, 2013, 02:25:50 posle podne »
Nije ni Merkur manje skandal-majstor od Saturna. Merkur je planeta dvojnog karaktera, prepravljač, onaj koji destabilizuje, onaj koji je lukav i dolazi u lukavom ruvom i trikađija.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #597 poslato: Februar 22, 2013, 03:16:44 posle podne »
Merkur je planeta dvojnog karaktera, prepravljač, onaj koji destabilizuje, onaj koji je lukav i dolazi u lukavom ruvom i trikađija.

Sve to stoji, ali on to jednako može raditi tajno, "ispod žita".

Možda se mi ne razumemo...

Ono na šta ti stari aforizmi upućuju jeste da ukoliko imamo SA u kombinaciji sa ostalim pokazateljima razvratnosti, požude, itd. onda će takvo ponašanje biti osuđeno od javnosti, tj. pretvoriće se u skandal, jer je SA planeta nevolja, često i puritanstva, religijskog fanatizma iz kojih najčešće i potiču javna linčovanja u pravom ili figurativnom smislu. Sa druge strane, JU je zbog svoje benefičnosti nešto liberalniji, a ujedno on donosi i zakonske okvire u kojima je određeno ponašanje naprosto dozvoljeno.



"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #598 poslato: Februar 22, 2013, 03:27:40 posle podne »
Meni je jasno na šta Tanja misli , ali u ovom slučaju ako je sama namestila i htela da to izađe pred oči javnosti, možda nema toliko tog Saturna.
Pre taj Saturn onda u istom znaku sa Ve/Ma može da označi da je prosto nije sramota, da su njene granice što se tiče "morala" malo drugačije..
A i da je profitirala tim skandalom jeste, par dana osude, ali dugoročno privučena pažnja..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #599 poslato: Februar 22, 2013, 03:31:42 posle podne »
Citat
Možda se mi ne razumemo...

Citat
Nisam sigurna koliko je ME imao tu takav uticaj...

Koja je uloga Merkura, onda, u čitavoj ovoj priči? Ima li on nekakvu ulogu ili nema, i ako je ima, koja mu je ta uloga?
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 03:34:19 posle podne od strane Ile »