Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640032 Pregleda
*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #555 poslato: Februar 19, 2013, 01:49:43 posle podne »
Ne.  :smiley:

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #556 poslato: Februar 19, 2013, 01:57:29 posle podne »
Da li je ona izgubila bebu ili imala spontani/namjerni pobačaj, jer se mnogo provlači tematika 6/12 kroz solar za tu godinu?


*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #557 poslato: Februar 19, 2013, 02:05:03 posle podne »
preminuo jedan od roditelja

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #558 poslato: Februar 19, 2013, 02:11:17 posle podne »
Nije, beba se rodila u novembru, sve je prošlo ok.

U progresiji, na progresivni ugao izlazi natalna fortuna. Tranzitni Ju je na progresivnom Mesecu.

Asc solara je u Biku, gde natalno pada V kuća. Ve kao vladar V je na solarnom Asc.

Interesantno je da je u solaru vladar znaka u kome je profekcija- Merkur u XII. Iako Mars i Saturn, pošto se nalaze u znaku Blizanaca, imaju prednost, ispada da i Merkur kao vladar znaka ima nekog udela. (mislim da je XIII kuća porođaja)

Roditelji su bili ok.
« Poslednja izmena: Februar 19, 2013, 02:24:19 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #559 poslato: Februar 19, 2013, 07:31:23 posle podne »
pa sta je na kraju?
zasto kazes bili su roditelji OK, nesto se ne daj Boze izdesavalo posle?
znaci imamo - trudnoca uspesna, razvod, selidba kod roditelja, muz se ponasao lose....

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #560 poslato: Februar 19, 2013, 07:38:05 posle podne »
Ne, ne roditelji su i danas živi i zdravi i dosta joj pomažu pošto danas žive blizu. Nije ništa bilo u vezi sa njima kritično. Mislila sam te godine su bili ok, ništa se nije dešavalo.

Hajde razmislite malo, lako je, lepo se vidi :)

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #561 poslato: Februar 19, 2013, 08:26:33 posle podne »
Pa šta može da zaseni porođaj, pa razvod i vraćanje kod roditelja?
Šta god da je, lično bih smatrala sitnim spram ovih događaja...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #562 poslato: Februar 19, 2013, 08:41:37 posle podne »
Hoćete da otkrijem ili još ne?

Hajde da ne zadržavam temu:

Stanje pre 2004 godine: veza od par godina, ima posao.
U vom solaru: saznaje da je trudna, napredak na poslu, venčanje, porođaj, razlaz sa mužem.

A pokušala sam da vas navedem i sa tim da je Tačka braka došla na solarni Asc. kako je ta tačka na početku Bika i aspektuje dispozitora Veneru, veoma je značajna. Tačka se nalazi u V kući pa to označava i razlog ulaska u brak. Pored trudnoće, razlog je bio i ljubav, dakle to je bio tipičan brak iz ljubavi.

Iste godine se i udala, napredovala na poslu (ne u smislu plate, koliko u smislu da je sigurna da ostaje tu gde je, što joj je tada mnogo značilo, i smatra to veoma bitnom stavkom).
Ve je vladar X i njeno dobro stanje u solaru to obećava.

Udaja se desila na leto, u progresiji Ve prelazi u znak Riba, a malo pre toga je bila na vladarima I i VII. Što se primarnih direkcija Sunce je stiglo negde do 16 Ovna gde aspektuje i Asc i Dc. Još jedna primarna direkcija je Mars na Spirit (ovo na 4 Raka nije Fortuna, ona je na Algolu, nego nisam namestila u Morinusu). Dakle Sunce i Mars, prirodni signifikatori muževa aktivirani.

Muž je mlađi 6 godina. Njegova nespremnost da ulogu oca je najverovatnije uzrokovala te probleme.
Brzo je odlučila da se razvede, nije htela čak da sačeka sa zahtevom da bi dobila veću alimentaciju..

Nadam se da postoji neki kapacitet u ovom natalu za nekog novog muža, a ovaj prvi negde mislim da bi opet pokušao sa njom, ne znam da li možda taj Sa u VII može da se odnosi na to.

« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 03:30:56 posle podne od strane Cherry »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #563 poslato: Februar 20, 2013, 05:18:21 posle podne »
Meni je neverovatno da se razvela jer niti ima averziju niti je problemd a se L1 i L2 ne vide. Svi se lepo vide sem Meseca i Sunca. I to pritom L1 i L2 u konjukciji aplikacionoj i to u znaku gde oba imaju triplicitet. I Venera cak nije ugrozena. Eto jedino taj Saturn sto je van sekte i sto je u konjukciji sa cvorom. Ali kad pogledam neke druge karte sa mnogo gorim pozicijama pa se ljudi nisu razveli stvarno ne znam sta da mislim.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #564 poslato: Februar 20, 2013, 05:24:28 posle podne »
Da, a što je najgore posle braka još nije imala neku ozbiljnu vezu..ne znam stvarno, nisam to očekivala od ove karte jer znam mnogo gorih..

Kao i Mina, ima Fortunu na Algolu..i slična je situacija, gaji dete sama. Ovaj viđa dete al što se finansija tiče nema čime da doprinese, skoro sve je na njoj..
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 05:38:17 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #565 poslato: Februar 20, 2013, 05:48:26 posle podne »
Ja ne znam sta je vama u ovoja karti "uobicajeno". Jasno da je svaki slucaj jedinstven i nema apsolutnih pokazatelja za bilo koju zivotnu problematiku, ali zar nije u skladu sa simbolikom postavka oba malefika u 7. + juzni cvor? Sve su to zesce aflikcije, isto kao i MO180ME/JU aplikaciono(vladar maleficnog 8.), dok je MA/SA90SU tipican za razvod i problematican odnos sa drugim polom a averzija MO/SU daje zavrsni pecat.

Ako je vrijeme rodjenja tacno, DC pada egzaktno na poluiznos MA/SA.
Pregrst negativnih faktora, u skladu s tim i sudbina u vezama.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 05:50:47 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #566 poslato: Februar 20, 2013, 05:55:48 posle podne »
Trebalo bi da je vreme rođenja tačno, devojka se bavi astrologijom, modernista je, tako da verujem da je ispitala tačno vreme. Ona svoj slučaj objašnjava Venerinom tačkom braka u opoziciji sa Uranom.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #567 poslato: Februar 20, 2013, 06:26:43 posle podne »
Trebalo bi da je vreme rođenja tačno, devojka se bavi astrologijom, modernista je, tako da verujem da je ispitala tačno vreme. Ona svoj slučaj objašnjava Venerinom tačkom braka u opoziciji sa Uranom.

A vidi se da je vispren poznavalac astroloskih principa... :D :D :D
Tu onda ni u rektifikaciju nemam nikakve sumnje, mora da je po tranzitu PL odredila tacnu poziciju AC  :thumbsdown:
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #568 poslato: Februar 20, 2013, 06:29:00 posle podne »
ali zar nije u skladu sa simbolikom postavka oba malefika u 7. + juzni cvor? 
Po Al-Khayatu dovoljno kad je SA u 7.p u konjunkciji sa čvorom da se smatra izrazito lošom postavkom, bez obzira na aspekte.
Trebalo bi da je vreme rođenja tačno, devojka se bavi astrologijom, modernista je, tako da verujem da je ispitala tačno vreme. Ona svoj slučaj objašnjava Venerinom tačkom braka u opoziciji sa Uranom.
A koji to mehanizam imaju modernisti da ispitaju tačno vreme? Njihova astrologija poznaje rektifikaciju po sistemu što je babi milo to joj se i snilo, jer je glavni izumitelj čuveni pajac koji ne zna šta su termini i dekani, a kad mu pomene neko monomoiru i duade misli da ga psuju....
 U koliziji je ova ideja, posebno što ona fantazira o Ur.
Sve i da je vreme tačno ili netačno postavka koja je natalno loša ostaje.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #569 poslato: Februar 20, 2013, 06:36:38 posle podne »
Ma pod tim mislim da je mamu dobro ispitala kada je rođena, pa znate da to svi mi radimo, a ljudi koji se time ne bave ne istražuju dalje.

Kod mene specifično, mama kaže u 8h, krštenica kaže u 9.15. Počinjem da mislim da je tačno 9h, a da sat nije radio dobro (tj. da ga  nisu pomerali po letnjem vremenu) pa je mama videla 8. Ne verujem da su toliko kasnije upisali.