Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640030 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #450 poslato: Februar 14, 2013, 05:35:39 posle podne »
Izabrao si malog zelenog :thumbsup: Moj favoritet je komsija Palcic :thumbsup2: :D

Pa to je valjda, ispravite me, islo po liniji Aq-11, Aq koletivno naspram individulano solarno, pa nesto zguzvano o Ur i evoluciji koletivne svesti i nesvesti (egzaltacija NE). Valjda po principu stihijski se zbijmo zarad humanih (citaj humanistickih) razloga. Mrcvarenje besmrtne duse.

lol Nije bio instaliran kad sam postirao zeleni  ;D  :thumbsup2:

Da, valjda je isto to poistovečivanje bez osnove, sa Vodolijom.
Mislim, ima to osnove u arhetipskoj astrologiji, ali je ipak stvar zamršena od moderniste, do daske.

OK onda, ako ne postavimo korporacije, organizacije, grupe, u toj kuči, onda gde da ih postavimo?
Interesantno je to što u arapsko, medievalno vreme, nisu postojale organizacije kakve mi poznajemo danas. Jedine dve organizacije su bile Religijska i Državna, koliko znam, nisam mnogo čitao o društvenim uređivanjima u to vreme.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #451 poslato: Februar 14, 2013, 05:42:53 posle podne »
 Astrolosko pozicioniranje prema ovoj stvari zavisi od konteksta, odnosno, astroloske grane. 10. kuca je kuca prve vlasti, sta god da to znacilo (sefa drzave, kolektivnog organa egzekutive...). Zavisi na kakvu grupu mislimo. Grupa koja vlada je u toj 10. i SO, odnosno, JU ako se slucajno nametne u karti, a sve ostale grupe su 7. Opet, kolektiviteti posebne vrste, poput vrskih organizacija ili kakvog verskog pokreta, ce otici u 9. Zavisi, mislim da ne postoji jedna definitivna instanca za ovu stvar.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #452 poslato: Februar 14, 2013, 05:54:35 posle podne »
Znači ako se radi o novac od države, ti bi to gledala 11?
Na primer, uzmem novac iz ministerstva kulture da bi snimio CD album, to bi došlo 11? Šta misliš?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #453 poslato: Februar 14, 2013, 06:02:27 posle podne »
Obavezno i uvek 11. Stipendije, povracaj poreza, sponzorisanja...sve varijante iz razlicitih sektora drzave. Ovo se odnosi i na lokalne vlasti. 11. su i licence, dozvole,potvrde, uverenja...sve ono sto predstavlja beneficije iz pravca neke vlasti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #454 poslato: Februar 14, 2013, 06:14:18 posle podne »
opet retro razmisljanje

posto me razumeste :)

Dakle, (izuzimam termine, vladare, solare), ali ako progresiramo prof. Asc (tih godina kada prave aspekte sa nat. planetama) onda ispada da su uvek isti vremenski okviri u pitanju (pred kraj solarne godine Ve, juni/juli Mars kod mene, pre toga Sa, pa So, itd,...) u smislu nekih vremenskih desavanja...(sta god se desavalo)...
Ako su vec natalne pozicije planeta nepromjenjive, podrazumjeva se da ce i ti vremenski okviri naznaceni aspektima progresivnog AC sa planetama biti isti.

Unutar tih perioda upadaju mjesecne profekcije i tranziti planeta prema znaku godisnje profekcije, solarnog AC i mjesecnih profekcija.

Evo mog najsvjezijeg primjera da ilustrujem princip kojim se zalazi u sitnija crevca.

Trenutno sam pod vladavinom ME progresijom profekcionog AC.
 
Natalno u 1. i njegov vladar, on se primarno vezuje za tijelo/zdravlje/um.
Solarno je u Li, ingresirao na natalni MA sto obecava frku u vrijeme njegove vladavine. U solaru, MA je vladar 1. i 6. i nalazi se u 1., sto ga determinise ka pitanju zdravlja - kao prirodni malefik kontra sekte u solaru on  ce prouzrokovati neku tegobu.

Vladar godine je MO(prirodni sig. tijela/zdravlja), isto tako ingresirao u Li na natalni MA, opet negativno. Natalno, aplicira ka debilitiranom MA preko opozicije uz recepciju.

11./12.2. dobijam temperaturu i grip, mjesecna profekcija je od 5.2. u Sag a tranzitni ME u izgonu/padu, MA i MO u Pi su u kvadratu sa tim znakom i u bliskom aspektu sa  progresiranim  stepenom mjesecne profekcije koja je stigla na 13. stepen Sag.
Vladar mjesecne profekcije JU je natalno u 12.(bolest, izmedju ostalog)  a solarno u 8., pod napadom tranzitnog MA iz Pi.

Okidac je ponovljeni ME/MA kontakt u tranzitu(konjunkcija) + MO koji ih bas tad prelazi, posto su u solaru povezani ingresom ali i time sto je MA duadom u 1. na ME.

Odlican primjer potvrde teorije Perzijanaca&Arapa u praksi  :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 06:23:06 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #455 poslato: Februar 14, 2013, 06:23:31 posle podne »
 :thumbsup2:
Dobro je sto nije nista ozbiljno, da kucnemo u drvo.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #456 poslato: Februar 14, 2013, 06:33:48 posle podne »
:thumbsup2:
Dobro je sto nije nista ozbiljno, da kucnemo u drvo.

Sacuvala me solarna i tranzitna VE, pa sam navukao samo ono sto sezonom vlada, ali vrlo brzo i savladao. Dva dana i vec je gotovo   :D
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 06:36:24 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #457 poslato: Februar 14, 2013, 06:53:27 posle podne »
A jeste problem maker sav taj ingres Saturna, Merkura i Meseca u znak natalnog Marsa, jos u 12 Solara, svi u opoziciju ka natalni Mesec.
A vidis, sad mi je jasna i sva ona frka sa accusations on your shoulders by a woman (sa tim Meesecom kao lOY u SR 12 ingress Mars i opozicija natalne pozicije, egzalt. vladar SR7).
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 06:57:56 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #458 poslato: Februar 14, 2013, 06:59:54 posle podne »
A jeste problem maker sav taj ingres Saturna, Merkura i Meseca u znak natalnog Marsa, jos u 12 Solara, svi u opoziciju ka natalni Mesec.
A vidis, sad mi je jasna i sva ona frka sa accusations on your shoulders by a woman (sa tim Meesecom kao lOY u SR 12 ingress Mars i opozicija natalne pozicije, egzalt. vladar SR7).

A to ja imam uvijek i bez ovakvog solara. Zene instinktivno prepoznaju njima stran/suprotstavljen princip  ;D
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 07:02:48 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #459 poslato: Februar 14, 2013, 07:13:02 posle podne »
Citat
A to ja imam uvijek i bez ovakvog solara. Zene instinktivno prepoznaju njima stran/suprotstavljen princip  ;D

Ma dobar si ti. Pitaj mene sa Merkurom kao L12 u 7 (žene).  ;D

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #460 poslato: Februar 14, 2013, 07:37:20 posle podne »


Jedan zanimljiv natal, osobe sa nižim socijalnim statusom. Pogledajte kako je metež odstranjen a osoba gurnuta u izolacije.
Zanimljivo je pogledati kartu po celim znacima.
Fortuna i Jupiter (njen vladar) Rx u 12 znak - ne aspektiraju ascendent.
Saturn vladar asc u 6 znak - ne aspektira ascendent.
Sunce Svetlo Vremena u 8 znak sa još 2 planete - ne vide ascendent.
Samo Mesec i Venera gledaju ascendent po celim znacima, a i oni padaju sa ugla.
Teška aktivacija loših kuča, 6, 8 i 12, sve 3 ne vide ascendent, sklonjene sa strane,sve se dešava po strani.
Saturn kao vladar ascendanta ne gleda znak u koji pada MC. Nikakva karijera, nikakve interese. Kučna izolacija i hronična oboljenja.
Karta slaba na moč, slaba na metež i dešavanja, karta izolacije.

Sam Mesec gotovo neaspektovan, aplicira prema južnim čvorom, apetit, želja nizašta, nezainteresovanost.
Nekoliko planeta u dostojanstva, ALI nema moč, nema angularnost, nema događaje, nema meteža.

Vettius Valens:
Citat
"Ako se Tačka Sreče nalazi u 12., neče biti pomoči niti putem tranzita.
U isto vreme, benefici koji se nađu na ovo Mesto ne daju svoje benefite. Kad god ove tri planete (Vladar Asc, Sreče i Duha) padnu u ovo Mesto, oni čine čoveka nesrečan, ponižen, i oni kojima fali sušnji hleb. Mnogi če pružiti svoje ruke za milostinju"
.

Ponekad se mislim da bacim sve ostale knjige i posvetim čitav život proučavajuči ovaj čarobni astrolog i njegovu Antologiju.

P.S. Gledajte kartu u sistem kuča-znak.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 07:39:33 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #461 poslato: Februar 14, 2013, 07:44:54 posle podne »
Vjerovatno ne bi bio takav da mu i vladari tripliciteta SU nisu tako jadno postavljeni, pa se gomila vise svjedocanstava.

Upada u oci i postavka JU/SA u opoziciji kao vladara tripliciteta SU, sto stvara "vrtlog" za zivotni brod i veoma je negativno.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #462 poslato: Februar 14, 2013, 07:50:16 posle podne »
Vala, i tebe da overe mikroorganizmi. Bese mi se hvalio kako te nista nece dok mene pet puta godisnje slinavljenja i kasljanja.  :)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #463 poslato: Februar 14, 2013, 07:53:17 posle podne »
Vala, i tebe da overe mikroorganizmi. Bese mi se hvalio kako te nista nece dok mene pet puta godisnje slinavljenja i kasljanja.  :)
Hehe, ja prehladu ni ne racunam a imao sam vec jednu negdje u Novembru. Tek kad dodje temperatura, to je nesto  ;D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #464 poslato: Februar 14, 2013, 08:00:35 posle podne »
Vjerovatno ne bi bio takav da mu i vladari tripliciteta SU nisu tako jadno postavljeni, pa se gomila vise svjedocanstava.

Upada u oci i postavka JU/SA u opoziciji kao vladara tripliciteta SU, sto stvara "vrtlog" za zivotni brod i veoma je negativno.

Da, ili kad bi Fortuna bila ugaona, mogla bi da nesto ucini sa ovim tripl. vladarima. Kod njega sve u prtljag bez kljuc.

Vidi kako se negativne signifikacije mnoze. Jedna od doktrina starih kaze da je pozitivno ako Mesec aspektira Fortuna, kod ovoga ni to nema  ???

I opet, dobro je da Fortuna i njen vladar BAR gledaju MC. Ovi ni to ne rade posto MC pada u 11  :o
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 08:06:39 posle podne od strane Ile »