Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635722 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #255 poslato: Februar 13, 2013, 01:13:08 posle podne »
Debilitacije zaista imaju logicku vezu sa zakljuckom o nekoj vrsti razocaranja i neispunjenih iscekivanja, ali paradoksalno, i ovi sa egzaltacijama su hronicno nezadovoljeni i zudni. Egzaltacija tako predstavlja i nezajazljiv apetit, ambiciju, zelju koja raste kao kvascem prezasiceno testo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #256 poslato: Februar 13, 2013, 01:20:48 posle podne »
Da, Brady je odavno u TA vodama, ali nikako joj nije pošlo za rukom da izbaci te tri planete  ;D
Rekli su mi da u zadnje vreme, pokušava ih ne koristiti, ali navika je navika :)

U svakom slučaju, mogu slobodno reči: fantastičan astrolog, veliki talent. To je nesumnjivo. Ako nešto mogu da prepoznam, to je talent.

Istina, vidio sam ljudi sa egzaltiranim planetama kao L1 ili nekako povezani sa ličnim faktorima, koji su izuzetno, čak i bolesno ambiciozni.
Sa druge strane, planete u padu, istina je da donosi neki vid očaj u stvari koje significiraju, osobeno ako je i kadentnost involvirana, onda ne postoji moč ostvarivanja na nikakav način. Dok debilitet i angularnost, često donosi uspeh i ostvarenje, ne onako kako je čovek očekivao, a i taj je uspeh propračen inverzijama i problemima, slično na uspeh koji malefici donose. Jedan sličan primer je John Kennedy, koji ima Saturn u Raku gore na MC. Kad se aktivirao putem Firdarija, donjeo mu je iskačivanje na vrhu američke nacije, za da bi se desilo ono što več svi znamo za vreme vladanja istog tog Saturna. Valens je tata mata za ova objašnenja, on kaže da malefici donose takav vid uspeh da bi samo spustili dole, ili donjeli tužan kraj kao što je Kennedy imao.
Dobro, ovo je ekstreman slučaj, ali bitan egzaminacije.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #257 poslato: Februar 13, 2013, 01:29:13 posle podne »
Nisam znala da je navucena na trandze ;) Secam se da je svojevremeno imala trip na paranatalonte i samo je tako tumacila fiksne zvezde. Jednom prilikom sam joj poslala svoje podatke da mi izlista parane, a ona poslala 50 strana o mojim zvezdama, sa izvucenim softverskim pozicijama ??? Nisam je pratila, ruku na srce, nikoga revnosno ne pratim, kada me neko uputi, kao ti sada recimo, pogledam iz postovanja.

Zanimljivo je to za Kenedija, zla sudbina i los SA na vrhu. Kakva su vasa iskustva sa obicnijim sudbinama, a u vezi sa esencijalnom velikim dostojanstvima i debilitacijama? Ima li neko ovde neki licni faktor egzilan, domicilan, egzaltiran, detrimentan? Iz prve ruke, onako super subjektivno, kako stojite :)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #258 poslato: Februar 13, 2013, 01:42:49 posle podne »
Ja imam 2 pada i 2 izgona, a ove fine pozicije ne  ;D

Kao što je Nataša rekla da egzaltacije uglavnom donose uspehe bez pokrića, isto tako padovi donose gubitke i neostavrenja često potpuno neopravdano. I mislim da tu negde leži ralika između izgona i padova: u "opravdanosti". Sa izgonom su stvari nekako jasnije, lakše da se utvrde uzroci i posledice, pa time je i veća mogućnost prevazilaženja prepreka i tako ostvarenja uz dosta muke onog što je ok za natusa, dok sa padom nikad ne znaš šta može poći naopako.

Takođe, mogu da potvrdim da su mi se najgore stvari dešavale u periodima i potperiodima planeta koje su u padu, posebno MO (lični faktor), mnogo više nego u vreme vladavine planeta u izgonu (oba malefika  :-\)

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #259 poslato: Februar 13, 2013, 01:44:02 posle podne »
Nisam znala da je navucena na trandze ;)
Navučena na hibrid, kao i babaLee, ti su najgori
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #260 poslato: Februar 13, 2013, 01:51:34 posle podne »
Primer Kenedija je interesantan i zato što karijera političara je bila nemetnuta od strane nejgovog oca (Saturn na MC vladar IC-a) dok je Kenedi volio biti pisatelj, i proveo je gotovo čitavo vreme Merkurovske firdarije u ambicioznosti u tom pravcu: čitanje, učenje, kao i pisanje.
Veoma zanimljiva karta, osobeno za pračenje paterne sudbine.

« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 01:58:39 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #261 poslato: Februar 13, 2013, 01:55:08 posle podne »
Nisam znala za njegove literarne preferencije. Na artu smo ga davno pominjali u kontekstu rane i nasilne smrti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #262 poslato: Februar 13, 2013, 01:56:06 posle podne »
Evo ga jedan interesantan primer iz običnog života, što po poljima što po znacima izgoni i debilitacije

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #263 poslato: Februar 13, 2013, 01:57:48 posle podne »
Prevedi ga. O cemu se radi, vidim MA mu je egzilan.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #264 poslato: Februar 13, 2013, 01:58:51 posle podne »
VE, JU...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #265 poslato: Februar 13, 2013, 02:05:27 posle podne »
SA u 4.p, MO u 8.p ME u Ribama.....
učesnik jedne od većih afera pre 5 godina, uz medisku dreku hapšenje i tako to, ajde malo dajte mišljenje o natusu
Što se Kenedija tiče MAu Biku na vrh 8, prilična debilitacija i bez Algola
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 02:11:37 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #266 poslato: Februar 13, 2013, 02:21:05 posle podne »
Citat
učesnik jedne od većih afera pre 5 godina, uz medisku dreku hapšenje i tako to, ajde malo dajte mišljenje o natusu

Ovaj je sav muljav. Osobeno sa Maleficima koji mu vladaju uglovima, kao i sve te debilitete, normalno, do uspeha na svaki moguči način legalno ili ilegalno. Mars je poprilično zanimljiv kao vladar MC-a u debilitet, osobeno je problematičan što se nalazi u 11 od Fortune, u mesto akvizicije i ukazuje na način na koji se dolazi do ostvarivanja iste. Prilično dobra slika zarem ne?

Mesec kao vladar Fortune koja pada u 7. i ukazuje na uspeh ili pridobivke kroz drugih ljudi, pada u 8 divizija sto je novac drugih ljudi.
Venera je opet, u averziju ka Mesto Akvizicije i u debilitet, opet ukazuje na skrivenost na prevara, na postiči nešto bez razlike koji su cena i račun.

To što mu MC u malefičnom znaku pada u 11 znak, ukazuje opet na velike ambicioznosti u smislu ostvarivanja jer je 11 znak koji je povezan sa Nadama i Očekivanjima, a pošto je Mars debilitovan, ako se oni sruše i neispune, mogu se preduzeti raznovrsne mere da bi se to postiglo.

Čovek bogami ima i dosta neprijatelja koji su nimalo fini (Jupiter debilitovan). Jupiter kao vladar 12 u prvi znak, ukazuje na neprijatelje koje su Jupiterovog tipa - bogati i močni, ali pošto je u debilitet, vrlo nezgodni i lažovi.

Marsova mu duada, opet, pada u 10 znak u debilitetu. Opet povezuje taj Mars sa karijerom a koja se želi ostvariti na svaki moguči način.
Sve nekako skriveno u ovoj karti, Mislim, Saturn je najangularniji (mislim, najbliže do ugla) a ipak u 6 znak, i to nam govori nešto, postoji nekakva moč ali skriveno iza kulisa, iza scene. Kako i da je, Mars u 11 od akvizicije u debilitet, kad - tad donosi neuspeh i ruševine svega postignutog.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 02:38:27 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #267 poslato: Februar 13, 2013, 02:27:02 posle podne »
Osim toga je Mars vladar intelekta
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #268 poslato: Februar 13, 2013, 02:35:21 posle podne »
Nemoj tako Miki ;) Ima formula i formula. Majkumu i meni MA ima veze sa intelektom. Vlada 9. znakom, signifikator je duse/ponasanja (dispozituje MO i ME), u 9. je znaku od fortune i vlada mc-om. Almuten je SAN-a.Da se na vreme zabrinem? Utoliko vise jer je ovaj moj nakrivljen u Algolovom orbisu. Inace se tripujem da MA najlakse u najgoroj manifestaciji kod sebe i oko sebe (u okolnostima) vidim. Nikada ga nisam dobro nosila. SA je mala maca za njega u mom iskustvu jer je zdrav (triplicitet, pol znaka, sekta, kuca). Koz na koje ce afere mene da isprate ;D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #269 poslato: Februar 13, 2013, 02:37:29 posle podne »
  Majkumu i meni MA ima veze sa intelektom. 
Nema šanse tebi je So almuten intelekta
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa