Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom

  • 50 Odgovora
  • 42096 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #30 poslato: Decembar 28, 2012, 07:56:09 posle podne »
Otkad Sunce ima bilo kakve veze sa andjelima i krilima???

I da, tvoje misljenje nije mjerilo, zna se kakvi su andjeli.

Ako Isus rece da ide svome Ocu verovatno je mislio na Sunce, kraljevstvo nase treba mu se verovati.A tamo verovatno postaji neki svet van svih mogucih imaginacija.Ovo je nase carstvo prirode tj,Mati zemlje koje se treba odreci ili osloboditi ali ne na silu nego mic po mic.

"Vjerovato" je mislio na Sunce a ovamo kazes treba mu se vjerovati kao da znas na sta je Isus tacno mislio???
Ti ne da lupetas, nego je to strasno.
Licno mislim da se drogiras, jer nacin tvog razmisljanja i argumentovanja je prosto krajnje cudan, blago receno. Nemoguce da je plod svjesnog i cistog uma.

Ionako skrenusmo  sa teme.
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2012, 08:01:51 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #31 poslato: Decembar 28, 2012, 07:59:40 posle podne »
Pa sami andjeli su prikazani u ljudskom obliku sa krilima...Tako da pretpostavljam da je u pitanju visi rod,koji je sacinjen od oslobodjenih ljudi koji eto imaju krila slobode...a posto zive kod boga Oca i okruzuju ga onda pretpostavljam da se radi o suncu.

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #32 poslato: Decembar 28, 2012, 08:01:13 posle podne »
A kad ih bog posalje sa misiom na zemlju onda su prirode SO/ME posto uglavnom imaju nesto da izjave...

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #33 poslato: Decembar 28, 2012, 08:07:49 posle podne »
Otkad Sunce ima bilo kakve veze sa andjelima i krilima???

I da, tvoje misljenje nije mjerilo, zna se kakvi su andjeli.

Ako Isus rece da ide svome Ocu verovatno je mislio na Sunce, kraljevstvo nase treba mu se verovati.A tamo verovatno postaji neki svet van svih mogucih imaginacija.Ovo je nase carstvo prirode tj,Mati zemlje koje se treba odreci ili osloboditi ali ne na silu nego mic po mic.

"Vjerovato" je mislio na Sunce a ovamo kazes treba mu se vjerovati kao da znas na sta je Isus tacno mislio???


Ti ne da lupetas, nego je to strasno.
Licno mislim da se drogiras, jer nacin tvog razmisljanja i argumentovanja je prosto krajnje cudan, blago receno. Nemoguce da je plod svjesnog i cistog uma.

Ionako skrenusmo  sa teme.

Pa sto da ne dali si citao bibliju...Idi i potseti se malo...Procitaj onaj pasus gde se kaze da je "Bog Gutajuca Vatra"...Sa tobom kada se metafizike tice kao da pricam sa obicnim vernikom...haha

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #34 poslato: Decembar 28, 2012, 08:13:18 posle podne »

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #35 poslato: Decembar 28, 2012, 08:18:16 posle podne »
Inace samo da dodam za one koje to interesuje cela Sanathana dharma je zasnovana na MOKSHA (i) ili oslobodjneje, sto je cilj svake religije u principu.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #36 poslato: Decembar 28, 2012, 08:28:38 posle podne »
Ne znam po kojoj to eshatologiji ljudi mogu da postanu andjeli, ali, ajde, da ne ispadne da znam sve ;)
Ako se "urade" nečim jakim mogu svašta da postanu; mislim na šašave ljude.....
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #37 poslato: Decembar 28, 2012, 08:31:22 posle podne »
Inace sasvim je moguce da je feniks i andjeo jedno te isto u simbolici.

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #38 poslato: Decembar 28, 2012, 08:37:07 posle podne »
Posto je Feniks poslednja i krajnja faza alhemiske trazmutacije i slobodnog bogo coveka.

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #39 poslato: Decembar 28, 2012, 09:46:07 posle podne »
Goki za tebe...Life is Lowe (by guru Ravi Shankar) smesno!obrati paznju na "kada zemlja prestane da te voli"

http://www.youtube.com/watch?v=9t-iaQF-ipg

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #40 poslato: Januar 09, 2013, 02:41:27 posle podne »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #41 poslato: Februar 14, 2013, 10:56:08 pre podne »
Dakle ovako, koliko sam ja upoznata kao prvo monasi kada se rukopolazu primaju na sebe angelski cin, angelski obraz, zaklinjuci se, sam cin rukopolozenja je itekako strasan, imala sam prilike da procitam tekst, (nazalost ne mogu da ga pronadjem sada) ali parafraziram - nije samo odricanje od telesnog itd...vec bukvalno ukoliko uradim to, neka mi bude to, a "to" je uglavnom vrlo strasno i mucno po njih same (zato imamo primere retke doduse kada su se rascinjavali da su odredjeni ljudi imali vizije da im na ledjima bukvalno stoji krst kao znak da su trebali biti monasi itd...)

Sto se krila tice, tu je podeljeno misljenje, jedno je da zaista imaju dakle bukvalno krila sami andjeli, a drugo je da je nas um ne bi izdrzao vidjenje andjela kao same svetlosti koja bi nas sprzila te da zato imaju personifikovani oblik uz dodatak tih krila...

Covek svakako kad umre ide u krilo Avraamovo, odnosno ide tamo odakle je i dosao, kod Boga...i predaje svoju dusu Bogu, uz posredstvo andjela cuvara koji se kasnije opet vraca na zemlju da nekom drugom bude andjeo cuvar...

Pri stvaranju sveta znamo da andjeli nemaju dar pokajanja, za razliku od coveka i da je zato covek nazvan 'krunom stvaranja' zbog tog istog dara...a da su pali andjeli nemocni da se ponovo uzvinu i priblize Tvorcu....

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #42 poslato: Februar 14, 2013, 06:31:11 posle podne »
Dakle ovako, koliko sam ja upoznata kao prvo monasi kada se rukopolazu primaju na sebe angelski cin, angelski obraz, zaklinjuci se, sam cin rukopolozenja je itekako strasan, imala sam prilike da procitam tekst, (nazalost ne mogu da ga pronadjem sada) ali parafraziram - nije samo odricanje od telesnog itd...vec bukvalno ukoliko uradim to, neka mi bude to, a "to" je uglavnom vrlo strasno i mucno po njih same (zato imamo primere retke doduse kada su se rascinjavali da su odredjeni ljudi imali vizije da im na ledjima bukvalno stoji krst kao znak da su trebali biti monasi itd...)
Jel i Pahomije polagao ovakvu zakletvu?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #43 poslato: Februar 14, 2013, 08:54:09 posle podne »
Jeste...ali mu proradili niski nagoni sa kojima je ocito natalno rodjen...i cuveno 'uzeo preveliki podvig na sebe' pa ne mogase podneti i izdrzati...

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Rodjen pod (ne)srecnom zvezdom
« Odgovor #44 poslato: Februar 15, 2013, 08:15:50 pre podne »
I da jeste i da nije, ajde malo skrati monaške teme, ovo je forum tradicionalne astrologije. A ko hoće o monasima eno mu manastira na biranje......
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa