Pitanja i nedoumice

  • 80 Odgovora
  • 47210 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 25, 2013, 07:52:23 posle podne »
U mom iskustvu, one se popravljaju godinama, odnosno, realizuju ono sto simbolizuju nesto kasnije u zivotu. Ipak, u 1. kuci, recimo, vrlo rano ce se pokazati i dozivotno ce ukazivati na probleme i to u vezi sa kucom kojom vladaju, a prema kontekstu 1. kuce. Imam horoskop osobe sa r SA u 1. rodjena je sa zakrzljalim kukom tako da prilicno sepa ceo svoj zivot. Zavisi. Prosto, moram da sagledam celokupni kontekst jer neki uglovi umeju da ubrzaju stvar. Nekada uglovi, mundani sektori, nekada polozaj na epiciklu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 25, 2013, 09:24:05 posle podne »
Bas sada gledam jedan natal.

Zeni je sin poginuo sa 13 godina. Ona ima SA retro u Skorpiji, maltene na samom vrhu 7.

JU joj je na vrhu 5. ali taj JU je debiltiran u Devici, ima separacionih 90SA, a inace, JU je vladar 8. u 5. ( vladar 5.  ME u Raku u aplikaciji 5* sa SO, spaljen ). POF je u Vodoliji u 10., pa je SA njen dispozitor kome aplicira MO u Skorpiji iz VI koji je  vladar svetla rodjenja.

Njoj je sin poginuo kada je ona imala otprilike 36 ( nisam sigurna, ali recimo od 35-36  ) i do tada, brak im je bio u velikoj krizi. Ona tada otisla od kuce, bilo je tu svega, i nevere sa njegove strane, napustila muza, a sin onda krenuo za njom da ih miri i stradao uzput :( ...sada, u ovim vec 50. kao da su se pomirili sa tim svojim zivotom, funksionisu, sta je tu je, brak kao i svaki, opstaje... ( inace joj muz ima SA u 12. 90SO0MO ).
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2013, 10:02:14 posle podne od strane alea »

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 25, 2013, 09:24:29 posle podne »
Da li pod 1. kucom gledas i kada je planeta u 2. znaku? Ovo je posebno izrazeno kada je Asc na samom kraju nekog znaka.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 25, 2013, 09:45:40 posle podne »
Ako je na kraju znaka asc,  da.  Ranije u zivotu,  posle neke znacajne zivotne promene, poput selidbe, polaska u skolu, razvoda roditelja... Kasni stepeni asc kao promena pa onda planeta stupa na snagu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 25, 2013, 09:48:03 posle podne »
Isto bi verovatno vredelo za sve kuce?! S tim sto se verovatno preplice tematika. Manje vise 2. znak ali recimo 8. znak kod 7. kuce. Pretpostavljam da kada neko ima planete u 8. znaku ali 7oj kuci to uplete neke lose okolnosti u brak?

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 25, 2013, 09:58:18 posle podne »
Kao kod mene...SA retro u 8. znaku ali na kraju 7. kuce.
Eto, moja ujna ( to je njena karta ) se nije rastala, mozda jer joj taj isti SA ima 120SO0ME. Njoj je SA bas u 7. znaku ali na kraju 6. kuce, nije usao u 7. ( cak je u 38. rodila jos jedno dete. )
Mozda je to donelo da se sve te nesrece dese do 36. i oni su ostali u braku, dok sam se ja rastala u 36.

Slag na torti, moj bivsi muz ima retro MA u Vodoliji, po Alcabitus sistemu kuca, taj MA mu pada na sam kraj 7 p. Tacno se vidi da smo oboje imali predispozicije za probleme u braku.  :(
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2013, 10:28:52 posle podne od strane alea »

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 26, 2013, 12:05:35 pre podne »
Da, bas iceprkah kartu tvog muza. Pa taj Mars si izgleda ti. Jer je taj Mars u Vodoliji, tebi je vl. Asc u Vodoliji i ima 90* sa Jupiterom tebi je Jupiter vl. Asc.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 26, 2013, 08:05:41 pre podne »
Moguće da jesam jer je to logičnije nego da sam SA u Blizancima, pošto sa tim znakom baš nemam veze. A eto, taj MA se pobunio tek u njegovog 39. Sve se uklapa.A on bi mogao biti meni SO jer je Lav ASC, alí í taj SA, jer mu je vladar SO na poslednjem stepenu Raka. SA je i triplicitetni vladar mog DSC u Blizancima. To bi onda objasnilo i razvod braka u tim godinama. Sadašnji partner mi vise liči na ME, jer je Devica u podznaku a meni je ME vladar 7. To bi onda značilo da sam tog SA ispucala alí i da planeta u znaku  tj.  kući, ima prednost nad vladarom znaka? :)
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 11:13:32 pre podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 26, 2013, 10:19:11 pre podne »
Stvar trenutka. Astrologija vam samo uputstva daje, ne i resenja, samo smer primene pravila, ne i zakljucke. Kod mene zavisi od trenutka kako cu prepoznati ovakve situacije. Eto, moj suprug ima 7. na pocetku poslednje dekade Ge i celog Ca, spaljenog i r ME, vladara 7. i to od stane SO kao vladara 8. pa sam jos uvek ziva, a on je samo jedan brak do sada imao. Jeste, izgleda da ce me solidno nadziveti, ali ko zna, ovde sam subjektivna pa ne mogu nikakav utisak da steknem kao kada tudje karte gledam. Hocu da vam kazem da je astrologija dovoljno misticna i da posle ucenja pravila na svoju interpretaciju morate da se oslonite, ako se ovim bavite. Jeste fulacete po koji put, ali cete biti i brilijantne jer astrologija je takva. U njoj nema egzaktnosti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 26, 2013, 10:37:03 pre podne »
Tacno.
Mozda taj spaljeni r ME od strane SO govori o nekom tvom gubitku nasledja, ili se mozda vise odnosi na tvoje finansije, jer je derivacijom, SO vladar tvog 2 p.?

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #25 poslato: Novembar 20, 2013, 02:36:54 posle podne »
Procitah ovaj tekst koji si lajkovala Natasa http://www.astrozmaj.com/system/izborposla/ezoterija/astrologija/astrotekstovi/kuce/lunarni_solarni.html i bas razmisljam o njemu. Pisala si i ovde negde cini mi se kako prepoznati koji tip samo ne mogu sada da nadjem. U svakom slucaju jako je zanimljivo kada razmislis o tome kakve te osobe okruzuju i onda pogledas sve ove faktore i prepoznas lunarno tj. solarno u njima.

Razmisljala sam i o sebi i definitivno sam neka mesavina ali ne uravnotezena ( Mesec i Sunce mi se ne vide ) vec nekako idem cas na jednu cas na drugu stranu. To je verovatno posledica te totalne odvojenosti planeta uz Sunce i planeta uz Mesec bez ijedne planete kao spone medju njima. Pa sam tako kao jedna klackalica cas tamo cas ovamo i svakako poprilicno nesredjena i u nemogucnosti da uspostavim ravnotezu.

Definitvino ljudi sa dobrim odnosom Meseca i Sunca odisu nekom stabilnoscu i ravnotezom.


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #26 poslato: Novembar 20, 2013, 03:43:03 posle podne »
Lajkovala sam sopstveni tekst tek da podsetim osobu koja ga je objavila da je isti moj  ::) Zajebancija, nista ozbiljno. Sto se te price tice, pa ona je esencijalno hermeticka i ide ovako. Postoje tri uma u svakom coveku, culni ili intelektulani, misticni visi i duhovni najvisi. Intelektualni ili culni je pod dominacijom MO, misticni pod dominacijom SO, a najvisi um ili nus, kako ga neki zovu, ne percipira se sa prvog nivoa horoskopa, vec iz hermetickih tacaka duse, odnosa fortune i duha i tacke baze. Taj najvisi um simbolizuje kapacitet za ostvarenje konacne mudrosti koja se tice shvatanja ovog sveta i razloga postojanja. Vrlo ekskluzivna sposobnost koja pripada retkima. Vecina ljudi svoj vek okoncava na nivou culnog uma pogresno verujuci da su dusevne stvari te koje nas izbavljaju u konacnici. Dusevne stvari su sve stvari ovog sveta, od najbanalnijih do naizgled prefinjenih i tananih poput umetnosti, poezije, fine muzike, intelektualnog stvaralastva. Sve je to iz perspektive najviseg uma prolazni dim koji skrece dusu sa pravog puta integracije sa duhovnim parnjakom. Visi stepen razumevanja ovoga tice se postizanja misticnog uma, a najvisi, prorocki, ovog treceg. Ljudi jos uvek ne shvataju da sudbina nije nista drugo do od duse izabran obrazac njene manifestacije kroz karakteristike licnosti ili sopstva. Ne vredi nam gundjati zbog sudbine, izabrali smo je u skladu sa preepohalnim iskustvom. Taj tekst, nije nista do skracena verzija onoga o cemu sam govorila u gnozisu i pistisu, start za procenu kapaciteta integracije dusevnog i duhovnog izvan nivoa licnosti pojedinca, a preko njega. Ovi lunarni nemaju nikakvu sansu za obozenjem u ovom zivotu. Svi ti koji ljubuju, pate, podlezu velikim strastima, stvaraju kreativno samo zarad slave svoje patnje, kao i oni koji intektualno racionalizuju sve svoje i svetske razloge, potpadaju pod nizi, culni, lunarni um. Iz perspektive dostignutog duhovnog uma, nema razlike izmedju antropologa racionaliste i Bodlera. Obojica su zarobljeni u predstavi sopstva o sustini njegovog identiteta. Covek je daleko vise od zudnji i zelja koje oblikuju njegov personalni identitet. U ovom grmu lezi hermeticki (alhemijski) zec. Osloboditi se predstave o sebi preko oslobadjanja od svojih zelja. Vecu inicijalnu sansu za ovo imaju solarni tipovi licnosti.
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2013, 03:46:01 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #27 poslato: Novembar 20, 2013, 05:08:43 posle podne »
Tekst vredan paznje u svakom slucaju, a i ovo pojasnjenje. Hvala :).

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #28 poslato: Novembar 26, 2013, 07:30:18 posle podne »
Imam pitanje u vezi Asc i vladara istog .

Na jednom forumu su mi rekli da ja treba da zanemarim svog vladara Asc (Sa Sco ) zasto sto je pod suncevim zracima i samim tim nema moc delovanja , i da za istog posmatram Ma u Li (sada nisam shvatila da li Ma gledam zbog toga sto je almuten stepena na kome je Asc 2*02 Cap ili zato sto je Ma vladar Sco ).

Pa me interesuje vase misljenje , kada posmatrate vladara Asc sta sve gledate i kako se isti ispoljava ako je pod suncevim zracima ?

Hvala

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #29 poslato: Novembar 26, 2013, 08:04:48 posle podne »
Vidim setaju te price o nemanifestovanosti spaljene planete. Jos jednom. Sve sto postoji, manifestuje se kroz 7 principa prvobitnog jedinstva. Dakle, i spaljena planeta ce se manifestovati. Istina, ponegde se moze naci u TA literaturi izraz "ne manifestuje", ali se, jednako tako, moze naici i na izraz "uticaj" iako se ne misli na bukvalni uticaj. Problem je u nerazumevanju sireg konteksta TA doktrine. Nema nemanifestovanog, ima samo lose i dobro manifestovanog. Dakle, spaljeni vladar asc ce se manifestovati na los nacin ili nacin koji u natalu simbolizuje SO. Mnogi su nivoi interpretacije jednog aspekta. Prema prirodnoj signifikaciji, prema mundanom vladarstvu, prema triplicitetnom sledu...Zoler jasno u svojim lekcijama navodi da pored vladara asc mozemo gledati i vladara egzaltacije, tripliciteta, termina asc, cak i dekanata, ali i sve to mozemo svesti na almutena, s tim sto se vladar domicila i vladar egzaltacije zaista mogu i samostalno posmatrati. Dakle, gledas domicilnog vladara sve takvog kakav jeste. To sto je spaljen ne znaci da ga nema, to je nebuloza jer on postoji, ali je ostecen solarnim orbisom i sa sobom ce izneti signifikaciju u skladu sa tim. Nista na ovom svetu nije integrisano sa SO, prema hermetizmu to nije moguce. Da ovo nije istina u teoriji tradicije ne bi postojale interpretacije o spaljenoj planeti, tacnije planeti u konjunkciji sa SO, a takve interpretacije postoje i nigde ne stoji da SA0SO znaci da SA nema znacenje, da nije manifestovan. Pored ovog domicilnog gledaj i egzaltacionog vladara. Nema ovo nikakve veze sa tim sto ti je prvi vladar spaljen, svako treba da gleda sve vladare stepena asc, stvar je u tome da neki drugi dispozitor moze, u interventnom smislu, da izvuce stvar. Ako ne ide sa vladarem asc, ici ce sa vladarem egzaltacije znaka asc ili vladarem termina ili almutenom stepena asc. Dakle, ovo je tacno jedino na nivou eventualnih intervencija, a ne na manifestnom nivou. Uputstvo da "zanemaris vladara svog asc" je nebuloza. Kako da zanemaris? Postoji nacin, ali on sigurno nije sveden na verbalno uputstvo vec ozbiljne remedijalne intervencije. Tvoj spaljeni vladar asc itekako se izarazava na nivou tvoje licnosti i nekih objektivnih okolnosti tvog zivota, nivou koji se tice tvojih muskih predaka, tvom odnosu prema pravilima hijerarhije i autoritetstva...Da ga zanemaris nije moguce tek pukim pozivom na to.

Kopiracu deo sa fb-a koji sam pre neki dan napisala na temu SA na kraju helijackog ciklusa, u aplikacionoj konjunkciji sa SO. Vetije na temu veze SA i SO preko znaka ili aspekta: "Sunce i Saturn (u vezi) su u raskoraku. Sticanje i gubitak imovine i prijateljstva...Rodjeni pod ovakvim spojem trpe tajna neprijateljstva i pretnje uglednih/mocnih ljudi i protiv njih se kuju zavere i omrazeni su do kraja. U dobroj poziciji nadzivljavaju svoje neprijatelje, nisu bez imovine, ali trpe uznemirenja i dugovremenu patnju. Imaju dobru samokontrolu u periodima iznenadnih zivotnih obrta"

Lili za SA kao prvog signifikatora licnosti kada je los: " Zavidljiv, ljubomoran i nepoverljiv, plasljiv, prljav, prikriva prave emocije, sumnjicav, osudjuje zene...zao, gundjalo..." Kada je dobar onda je : "u delima ostar, u recima rezervisan, u radu strpljiv, u svadji i raspravi ozbiljan..." U datom primeru SA je delimicno los prema kvalifikaciji zalaska.

Sidonski za konjunkciju, tacnije poziciju SO i SA u jednom znaku: "Njegov ce otac lose zavrsiti i on ce izgubiti ocevo nasledstvo. Ako je rodjenje nocno, jos gore (radi se o dnevnim planetama) za oca, bracu i njega samog, a za dnevna rodjenja ako SO aplicira SA. Tada ce on trpeti bolesti...i ostati slep. Moguce je da ce steci bogatstvo preko gradjevinarstva ili zemlje, no i tada ce biti mizeran. Ako je konjunkcija u znaku (dostojanstvu) SO ili SA, otac ce mu biti plemenitog porekla, ali siromasan ili ce osoba biti neprijateljski nastrojena spram svog oca..." Dorotej se nije petljao sa orbisima, Ptolomeju je zalazak vanredno vazan, Lili iz pozne tradicije vec vodi racuna o ovome...I sve ovo korigovati prema mundanom okviru, triplicitetnim dispozicijama.

Iz ovih se aforizama nigde ne vidi da SA ne postoji u manifestaciji, vec da je ista kvalifikovana Suncem. Kod nekih autora konjunkcija sa SO jednako unistava planetu u smislu lose manifestacije i jadnako, u isto vreme, obezbedjuje svetovnu afirmaciju jer SO sa tim direktne veze ima. Karakter postaje slozen, cesto i vrlo snazan i vrlo rezistentan, ali i vrlo nefleksibilan, cutljiv, povucen i spreman na mnoge izazove. Sigurno je da spaljeni SA u Sc nece doneti vedrinu duha, ali hoce, sasvim sigurno, nesto, a to nesto nikada nije nista kako se moze zakljuciti iz interpretacija sirom neta. Ako nije nista otkud toliki aforizmi na temu spaljene planete. Jos nesto. Od esencijalnog je znacaja da li je spaljena planeta ili planeta u okviru orbisa, takva na pocetku ili na kraju svog helijackog ciklusa. Dakle, apikacija nece imati isto znacenje kao separacija, tacnije, izlazi li u perspektivi ili zalazi planeta u blizini SO. Ajnstajnov ME u solarnom orbisu je mocni ME jer izlazi na zapadnoj strani, recimo. Vrlo astroloski markantan slucaj pomaka iz solarnog orbisa.

Hajat za pravila o "kraljevanju": " ...Ali ako je SO u sopstvenoj egzaltaciji...ili na mc-u...i ako se vladar asc nalazi u istoj kuci (znaku) sa SO (svetlo vremena)...oznacava rodjenje kraljeva..." Na drugom mestu: "Ona svetla koja apliciraju vladaru asc..."Ako je na mc-u jedna od zvezda prve velicine i ako je tu pridruzena nekom od svetala (dakle i Suncu)..." "...I SO u dnevnim rodjenjima...zato sto ako postoji aplikacija izmedju planete koja ima najvise dostojanstva i vlladara asc, ili konjunkcija...rodjeni ce biti kraljevska osoba..."Jedan od kandidata za konjunkciju sa vladarem je i samo SO u dnevnim rodjenjima. Primer kraljevanja i nesrecnog kraja sa spaljenim, na kraju helijackog ciklusa, vladarem asc http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJxtT8EKwjAU-xpBIYO-uiqz9ODJkzIQ8fy2VVt03VinY39v9ewlhJCQZPIPb6S-t4ZJh8YcBq4tysGH2sa4kKK7JTh2gesON5AEEaiQBYTarQlOTbhzhEDp_JMb--ydZ5T7lFpezits1UQC6yKoLV6gXG6QyVwJAaG5qQK31vyvS-S35mtreLSGZJJO3du2lR0S_c7Q1Tj36UA7OsPjpF2cTUZ6iIauhw-3IELa Itekako se vladar asc manifestovao.  Ili, Franko, eksplicitan primer kraljevanja sa r i egzilnim vladarem asc na startu solarnog orbisa http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJw9TkEOgyAQfE1v2wSQg5bsrdUH9NDzIkRJAQ1ijL8veGj2MJOd2Zk93NehUFNA4ioa7BPFcYEL3FZYAAlcAG87AYw9GgahPbiEaffA4OVvgvU2pcXDeyUX4RJlE0UHezGUUWR0pGDxH1pvrp4qGcoWZVk97WiDtqnQ2qZ0PtfyWsgzUj7UvJ145yptyD_DDzX2ONs
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2013, 09:05:33 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com