Embolizmicke lunacije

  • 22 Odgovora
  • 17286 Pregleda
Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #15 poslato: Februar 22, 2013, 02:08:04 posle podne »
Da da, jasno.

Nego nesto ne umem da se snadjem da izracunam ovo kako valja. Krenula sam recimo za 2013 da racunam i onda mi nije jasno gde koristim velicinu luka Fortune. Meni iznosi 140*55' . Oduzela sam lepo 1982 od 2013 i dobila 31 znaci 31 . lunacija mi treba , sada delim sa 12 i dobijam 2 cela. Oduzimam 24 od 31 i dobijam 7. Sada dodam na datum rodjenja 2 ( ona dva cela ) i dobijem datum. Sada mi nije najjasnije da li trebam 2 mnoziti sa 11 ili se sada tu nesto menja u zavsnosti od velicine luka?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #16 poslato: Februar 22, 2013, 02:10:13 posle podne »
Daj mi tvoje podatke. Izracunacu ti lunaciju za ovu godinu, a dalje ces sama morati.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #17 poslato: Februar 22, 2013, 02:26:53 posle podne »
Ma hocu ja sama da skontam kako. Jel mozes da mi napises proceduru, da bih znala za druge neke godine da izracunam za bilo koga. Negde u postupku gresim samo ne kontam gde :)

3.6.1982 4:21 Nis

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #18 poslato: Februar 22, 2013, 02:59:20 posle podne »
Ajmo korak po korak.

1. Odrediti broj lunacije. Kod tebe je to 31. ali ista vazi od rodjendana ove godine, znaci od juna meseca.

2. 31 lunacija/12 ima dva cela i razliku od 7
3. 2 cela dodajemo na datum rodjenja pa ispada 3.6.1984.
4. Od ovoga oduzimamo 22 dana jer dva cela iz stavke 2 kada pomnozimo sa 11 (jedina konstanta za ovaj metod), dobijamo 22. Kada 22 dana oduzmemo od 3.6.1984. dobijamo 12.5.1984.
5. Na ovaj datum dodajemo 7 meseci jer je 7 ostatak iz racunice pod brojem 2. Tako dolazimo do 12.12.1984. za Nis. Kada pogledamo fazu MO za taj dan, vidimo da je daleko preko natalnog luka od 140.55 i dalje stelujemo. Ile ti je dole objasnio kako mozes Morinus da koristis za ovaj drugi deo metoda. Ja sam dosla do 5.12.1984. u 1.17. am u Nisu. Postavi kartu sa ovim podacima i tumaci.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #19 poslato: Februar 22, 2013, 03:13:07 posle podne »
Ah ok. Dobro sam ja izracunala bila i dobila 12. 12 ali sam se zbunila sto je velicina luka presla moj , mislila sam da treba da bude blize. Tu mi je nastala zabuna :). Hvala ti, sada znam da moram da stelujem i vise dana i da to nije bila greska :)

Znaci 31 ce tek krenuti, sada mi je 30.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #20 poslato: Februar 22, 2013, 03:16:26 posle podne »
Jeste. Ovaj period je pod vladavinom 30. lunacije pa po istom principu i nju mozes da izracunas.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #21 poslato: Februar 22, 2013, 03:24:30 posle podne »
Da, izracunala sam, hvala jos jednom ;)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Embolizmicke lunacije
« Odgovor #22 poslato: Februar 23, 2013, 03:29:52 pre podne »
Da li mogu ako sam izračunala za 29 da posle ne računam ponovo nego procenim da će biti za mesec dana i onda štelujem, pošto se dodaje 5, pa 6 meseci, itd. dok se ne dođe do 36 godine..

Evo moje lunacije za 29. Iako ima još do kraja godine, nekako je vidim kao pripremu za sledeću godinu. Odavno nisam bila ovoliko bolesna kao ove godine, ništa ozbiljno ali malo malo pa se razbolim. Takođe nikad nisam ovoliko vremena provodila kući. Sve mi se svodi na učenje i povremene izlaske.
Asc lunacije pada na 29Blizanaca, u moju natalnu IX kuću. Vladar Asc Merkur u mojoj natalnoj VII a na Dc -u e.l. Verovatno ukazuje na važnost tog pitanja (ugao) i povezanost sa učenjem (III). Takođe je u trigonu sa natalnom Ve, vladarem I kuće.
Natalna Ve je u III kući lunacije, a Ve lunacije je u lunaciji u VII kući, spaljena od Sunca, koje je blizu natalnog ugla- Ic. Tako da to verovatno ukazuje na to da sam dosta vremena provela u kući.

Mars lunacije je na vrhu II natalne, pa imam nekih prihoda, ali i veliki izdatak za fakultet, blizu je južni čvor, a Sa lunacije stoji blizu natalne opozicije Mo/Ju, koja je u vezi sa II kućom. Takođe Sa je u VI kući em.l. pa to objašnjava zašto sam tako stalno bila bolesna. Još  je u ezgaktnoj opoziciji sa natalnim Mesecom.

Peta kuća je takođe istaknuta, Ju em.l. je na vrhu V natalne a Mesec em.l je u V kući, a veoma blizu natalnog Asc.
Cele godine nešto sam opsednuta promenama izgleda, nadam se da ništa konkretno neću uraditi, ali često mi tako dođe. Nadam se da ta istaknutost pete može da se odrazi na te izlaske, jer ostalo ne planiram. Možda i kroz nagradne igre, imam osećaj da je sada ili nikada :D

Kako je Mesec vladar X, ovako istaknut na asc možda donese da se zaposlim, a Mars je u kvadratu sa natalnim Ma koji je vladar II pa se to pitanje finansija i posla možda može pokrenuti.

Eto pogledala sam samo ovu i za sledeću godinu. Ovoliko za sada mogu da povežem, ništa specijalno me ne oduševljava..možda da sam uzela neku drugu godinu ali sada me mrzi..



Jao, a sledeće neke lunacije su mi tako loše da se pitam kako ću da preživim :) bolje da ih ne gledam sebi..
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 12:52:36 pre podne od strane Cherry »