Hajz

  • 77 Odgovora
  • 42327 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2012, 11:26:35 pre podne »
SA, iako ga ponekad u vezi sa orjentalnoscu vezuju za vodeni temperament, ipak mora biti muski jer je prva ideja njega dovela u vezu sa arhitektom univerzuma, iliti, sa Luciferom prema monoteistima. Njegovo lice moze biti pretvorno i uzeti mnoge oblike (poput zmije u Edenu), ali, koliko je meni poznato, radi se o entitetu muskog principa u svim izvorima. Istina, nama nedostaje ravnoteza muskog i zenskog principa u direktnoj podeli planetarnih sfera, ali i ovo se uklapa u neke ideje koji muskom principu daju prednost u manifestaciji, u smislu starosti i inicijacije. Uostalom, svaka planeta moze promeniti privremeno svoj pol u zavisnosti od helijacke faze pa je, tako, i orjentalna VE cesto muska u osnovnom svom znacenju, bas tamo gde se ista dovodi u vezu sa palim andjelom muskog principa. Negde sam cak procitala (hermeticka razglabanja) da SO nema polnost jer simbolizuje Vrhovni princip, sve u svemu, sublimaciju upojedinacenih manfestacija, tralalala...
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 11:29:33 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Hajz
« Odgovor #16 poslato: Decembar 01, 2012, 11:48:29 pre podne »
To je malo teze iz prve. Evo, ponovo Blerov natal. Znam ga napamet pa mi je sa njim najlakse.

6.5.1953. 6.10. am, Edinburg

Kod njega je MA na asc, u muskom znaku, zanimljiv. Kako biste ovo opravdali. Inace, hajz, u mom iskustvu, nema mnogo veze sa svetovnom afirmacijom. Ima jednako primera za i protiv. Postoje jasna uputstva za procenu ove vrste. Vise od hajza znacaj imaju Ptolomejeva 'lica" i "tronovi", te doriforije. Naravno, ni ovo ne radi uvek i uvek, u vezi sa svakim pravilom, naci cemo jednako primera za i protiv.

Taj MA je veoma vazan i po tome sto je vladar SAN i ta ugaona postavka je jedan od mogucih indikatora slave/uticaja natusa.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 11:55:26 pre podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Hajz
« Odgovor #17 poslato: Decembar 01, 2012, 12:48:41 posle podne »
Pa ima ih vise komada. 
U bre ti si sva hajznuta, da nećeš kakvu javnu karijeru da praviš?

Nikad se ne zna, mozda se i to desi. Pomesano je to u meni i bih i ne bih volela ( Sunce vuce napred/javno , Mesec vuce nazad/privatno ) a i sam vl. Asc mi je kadentan. Ima jos vremena, videcemo.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #18 poslato: Decembar 01, 2012, 01:30:03 posle podne »
Jedva pronađoh, evo ga jedan izuzetno interesantan primer
rw 1/4/1958 5:20 Ča
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #19 poslato: Decembar 01, 2012, 03:29:26 posle podne »
Rekao si da ces ga obrazloziti i to u vezi sa hajzom konkretno. Ja sam tako razumela. Ovako, nemamo kontekst pa ne znam sta da gledam.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #20 poslato: Decembar 01, 2012, 03:32:43 posle podne »
Jesi li na MA mislio zbog pozitivnog znaka, ispravne hemisfere i aspekta sa SO i orjentalnosti ili si mislio na negativnog SA i JU prema hemisferi?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #21 poslato: Decembar 01, 2012, 04:05:13 posle podne »
Na sve sam mislio jer je primer extreman, radi se o osobi koja je sa 22  god života izgubila bubrege (greškom), ali paralelno sa tim uspela poprilično u životu, napravila svoju firmu, radi sama sebi dijalizu...
 
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 10:25:38 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Hajz
« Odgovor #22 poslato: Decembar 01, 2012, 07:41:39 posle podne »
Zar karta nije dnevna? MA kao vladar Asc-a i sata onda nije u sekti...
To bi moglo da "opravda" zdrastveni hendikep.

Sa druge strane, SO na Asc-u u dobroj zodijačkoj poziciji, u svom svetlu i aspektu sa MA što mislim da je donekle doprinelo tom uspehu na drugim poljima. Pored toga, SO je vladar tripliciteta vremena.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 07:44:36 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #23 poslato: Decembar 01, 2012, 07:46:58 posle podne »
Jeste, ali kod mene asc u Pi ispao jer sam ostavila letnje vreme u programu koji mi samo za horarce sluzi. Dakle, koristila sam pogresnu kartu gde je SO bilo ispod horizonta.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Hajz
« Odgovor #24 poslato: Decembar 01, 2012, 08:03:41 posle podne »
Uh, meni se redovno dešava da omanem u otvaranjima karti  :D :D :D

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #25 poslato: Decembar 01, 2012, 09:32:13 posle podne »
Zar karta nije dnevna? MA kao vladar Asc-a i sata onda nije u sekti...
To bi moglo da "opravda" zdrastveni hendikep.
Iskreno to sam i ja kao post festum zaključivao, uz to je vladar dana i sata, mada mi je ME kao vl.6. nekako govorio o problematici zdravlja ali nisam očeivao tako drastičnu, sve trigoni i sekstili, JU i SA u hayzu, VE jeste van sekte, ali istrigonisana i sekstilirana, i opet se vraćam na MA.
Ili sam ja nešto još prevideo
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Hajz
« Odgovor #26 poslato: Decembar 01, 2012, 09:48:27 posle podne »
Meni je upecatljivo sto SA duadom pada u 7. u opoziciju sa SU, dok duada SU u Le prima udar od MA iz Aq.

MO se odvaja od JU, vladara 12. a aplicira ka ME, vladaru 6. Ovo ne valja uopste, jos posebno ako se uzme u obzir da obojica duadama padaju u 6. i 12. polje, sto im samo akcentuira ionako lose slucajne signifikacije.

JU u Li retrogradan kao vladar 12. bi simbolizovao oboljenje bubrega, SA duada ga dodatno ostecuje.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 10:42:06 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #27 poslato: Decembar 01, 2012, 09:55:27 posle podne »
Sve to stoji Goxi, ali koliko si video natala sa gomilom kvadrata i loših postavki i teških konjunkcija vladara istih polja pa im ništa ne fali?
Vrlo je klizav ovaj horoskop, prebroj samo sekstile i trigone spram jedne opozicije. Iskreno nisam očekivao tako drastičan problem kad sam dobio podatke
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #28 poslato: Decembar 01, 2012, 10:19:10 posle podne »
Vladar 6. u 1. po Plasidusu, uz MO u 6. i fortunu u 6. Jedino su ovo direktni pokazatelji hronicne veze sa simbolikom 6. kuce. Sreca u nesreci je zdravo i snazno SO.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Hajz
« Odgovor #29 poslato: Decembar 01, 2012, 10:24:51 posle podne »
A ni taj ME nije neka cvećka. I on je van sekte, pa trigon sa MO nije povoljna stvar kao što bi bila da su obe planete bolje postavljene. Takođe, MO je napadnut i VE (opet van sekte) koja vlada VII, a i ta kuća se vrlo često provlači kao negativana, direktno neprijateljska kada govorimo o zdravlju.

Al' što reče Nataša, ima sreće u nesreći, jer postoje mnogi bubrežni bolesnici koji žive na rubu egzistencije. Ovog čoveka bolest nije zaustavila da ostvari sebi neke povoljnosti u životu.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović