Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)

  • 271 Odgovora
  • 130372 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #30 poslato: Novembar 30, 2012, 06:41:01 posle podne »
Ona je inace skolski primjer Sag na AC i JU na par stepeni od ose horizonta u 1. u svom domicilu.A ima i aplikativni JU trigon sa MA u Ar, u okviru 3. stepena.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #31 poslato: Novembar 30, 2012, 06:52:12 posle podne »
Vazno da je kod njega rastuci. Ne bi valjalo da nije ;) :)

 :D nego, "zalila" se malo da je sa 75 kg teza od njega  ??? a uopste nije debela, vec samo krupna i oblinama obdarena   :)
Jesi je dobro izvagao, hahahaaa
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #32 poslato: Novembar 30, 2012, 06:58:25 posle podne »
Ona je inace skolski primjer Sag na AC i JU na par stepeni od ose horizonta u 1. u svom domicilu.A ima i aplikativni JU trigon sa MA u Ar, u okviru 3. stepena.

Znaci da ima i tih sa vl. Asc u domicilu koji se udaju/zene  :D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #33 poslato: Novembar 30, 2012, 07:04:19 posle podne »
Evo, moja muska polovina ima JU u Sa, Sa na asc, ali JU u 12. Ipak, u istom znaku sa asc. Ima ih izgleda. Zovijalci mogu, cini se, samodovoljnost da prevazidju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #34 poslato: Novembar 30, 2012, 07:12:35 posle podne »
Eto nade za sve nas sa tom pozicijom. Inace ovo za faze moze biti faktor lepog slaganja ali definitivno nije nesto sto sam zapazila da se po difoltu javlja kod parova. Ima cak i onih sa konjukcijom Meseca i Sunca koji imaju bas los brak i razvode se.

Mozda je mali off ali pokusavala sam da nadjem negde si pisala Natasa kroz koje sve planete moze biti predstavljen partner. Kroz vladare tripliciteta vrha 7. kuce ili znaka u kome se nalazi vl. 7. Tako nesto cini mi se.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #35 poslato: Novembar 30, 2012, 07:19:50 posle podne »
Jesam negde na astro-artu, ali ko ce to sada naci. Poenta je u dodeljivanju razlicitih dispozotora znaka na dsc, razlicitim partnerima. Dispozitori su:vladar domicila, tri triplicitetna, moze i egzaltacioni pa i planeta u 7. ako je tamo ima. Takodje, mogu se u obzir uzeti i planete u vezi sa muskim planetama u zenskom, odnosno, zenskim u muskom natalu, ali detaljnije o tome stoji link na temi o braku. Nisam zelela da kopiram tekst ovde, vecina ga je procitala. Ni to nije sve na temu, isprobavajte, ima materijala. Ovo je definitivno najsire obradjena materija u tradiciji astrologije. U koji god izvor da pogledam, velika pisanija. Izgleda da je coveku ova tema hronicno najbitnija.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #36 poslato: Novembar 30, 2012, 07:23:52 posle podne »
pa izgleda, meni svakako jeste, valjda dok se ne skrasim makar  ;D

a sto se tice bas sinastrije, da li vam iskustvo i to sto ste imali prilike da citate ukazuje da se bolje slazemo sa ljudima koji su nam slicni ili pak sa onima koji su suprotni nama pa nas dopunjuju? jer ako gledamo asc i desc su u suprotnim znacima a sa druge strane jer recimo pozitivno kada su dva vl. asc u konjukciji ili dobrom odnosu itd.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #37 poslato: Novembar 30, 2012, 07:36:10 posle podne »
Evo, moja muska polovina ima JU u Sa, Sa na asc, ali JU u 12. Ipak, u istom znaku sa asc. Ima ih izgleda. Zovijalci mogu, cini se, samodovoljnost da prevazidju.
Priznaj kojom si ga manđijom kindapovala ;)
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #38 poslato: Novembar 30, 2012, 07:38:46 posle podne »
Evo, moja muska polovina ima JU u Sa, Sa na asc, ali JU u 12. Ipak, u istom znaku sa asc. Ima ih izgleda. Zovijalci mogu, cini se, samodovoljnost da prevazidju.

Ova ima skladan MO/SU aspekt, a vladar 7. ME je u Pi(pa vidi svoj domicil) i aplicira JU uz snaznu recepciju, dok je MA kao vladar sata u 5. znaku/4. mundanom zajedno sa VE. Tacka braka je u Ta, MO kao egzaltirani vladar je blisko aspektira iz Co.

Da je karta siromasnija indikatorima potrebe za partnerstvom i pozitivne mogucnosti ispunjenja te potrebe...ko zna.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2012, 07:47:03 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #39 poslato: Novembar 30, 2012, 07:43:12 posle podne »
Aha, znaci mislis da ljudi sa vl. Asc u domicilu i 1. kuci/znaku nemaju toliku potrebu za partnertvom pa otuda tesko ulaze u brak.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #40 poslato: Novembar 30, 2012, 07:44:31 posle podne »
Ne možeš tako generalizovati Lady, mora da ima još par pokazatelja
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #41 poslato: Novembar 30, 2012, 07:46:13 posle podne »
Ma da naravno, nego negde postoji neko opste misljenje da se ljudi sa takvom pozicijom teze zene/udaju.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #42 poslato: Novembar 30, 2012, 07:56:16 posle podne »
pa izgleda, meni svakako jeste, valjda dok se ne skrasim makar  ;D

a sto se tice bas sinastrije, da li vam iskustvo i to sto ste imali prilike da citate ukazuje da se bolje slazemo sa ljudima koji su nam slicni ili pak sa onima koji su suprotni nama pa nas dopunjuju? jer ako gledamo asc i desc su u suprotnim znacima a sa druge strane jer recimo pozitivno kada su dva vl. asc u konjukciji ili dobrom odnosu itd.

Odlicno pitanje. Sustinsko i zelela sam da ga aktiviram posle Mikijeve opaske u vezi sa lunarnim fazama. Ukratko, slicnosti se drze duze i cvrsce, suprotnosti su nekako kardinalne i vrlo, vrlo retke u mom zivotnom iskustvu. Dzon je bio u pravu kada je rekao da teorija i praksa ovde nisu u skladu. Prema nekim teorijama suprotni elementi (temepramenti) se povezuju, ali u praksi to ne ispada tako. Ispada da mi preko druge osobe popunjavamo sopstvene rupe (poput lunarne iluminacije gde delove dva meseca spajamo u jedan, pun mesec) i da nikako ne volimo ono sto nasem intimnom iskustvu nije blisko. Ovo, zaista, ima veze sa Ptolomejevom pricom o VE i MA, ali ne VE i MA iz njihovih sedista, jer sedista su povezana preko opozicije, vec sa VE i MA preko domicilnog i egzaltacionog nivoa koji povezuje znake istog elementa (VE je egzaltirana u Pi koja je 120 od Sc, MA je egzaltiran u Co koji je 120 od Ta). U ovome je sva njegova mudrost povezivanja po principu "slican se slicnom raduje" jer VE i MA povezuju istu elementalnu sferu, znake istog elementa, znaci, ono sto je skladno i familijarno. Isti princip postoji i kod njegovog uputa u vezi sa SA vezom prema VE i MA i ovde on kombinuje domicile i egzaltacije. SA domicil 120 prema VE domicilu, MA egzaltacija 0 SA domicil, VE domicil 0 SA egzaltaciji...Isti planetarni par moze biti i nosilac destruktivne i nefunkcionalne veze, tamo gde su MA i SA lose povezani zbog opozicije izmedju SA egzaltacije i MA domicila i VE-MA domicila. Dakle, Ptolomej naglasava da su slicnosti te koje traju, a ne suprotnosti. Moje iskustvo ovo potvrdjuje. Mi se ne mozemo uceliti tako sto cemo gledati u suprotnu obalu, vec tako sto cemo pokusati da na nju predjemo. Taj simbolicki prelazak postoji kroz integraciju druge licnosti u sopstveno, intimno iskustvo i taj proces je daleko laksi za ispuniti se ako postoji mostic (zajednicki kvalitet) kojim ce se preci. Suprotno od ovoga su samo ontoloske ideje perfektne polnosti koja je postojala jedino u Raju. Padom, kazu, mi smo se izmesali i otuda problem sa potpunim suprotnostima. Eva je bila perfektna (cista) zena, Adam perfektni muskarac. Na Zemlji sada, njihovi potomci, to vise nisu. Ovde, zapravo, imamo neku vrstu grube gradacije od Jednog ka cisto dualnom do upojedinacenog kroz mesavinu pada. Poenta je mesavinu fino uskladiti sa drugom mesavinom kako bi se krenulo obrnutom, uzlaznom putanjom. Tu sada neki teolozi dalje komplikuju stvar pricom o tome da mi jedino bozansko (solarno) mozemo voleti u svakom coveku. Kod hermetista to bas i nije tako jer kod njih sve je u savrsenom skladu i redu pa se povezuje prema preciznoj meri. Ljubav je, tako, neka vrsta procesa mesanja mesavina u savrsenu celinu.

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2012, 07:59:43 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #43 poslato: Novembar 30, 2012, 08:06:42 posle podne »
U ovo bi se mozda uklopilo jos jedno moje razmisljanje a to je da bi vl. desc isto trebali da se slazu odnosno da dve slicne price (poimanje braka uospte ) koje se ogleda kroz 7. kucu moze lako povezati ljude u smislu da ako trazimo iste stvari kod tog nekog drugog a uglavnom ih trazimo u skladu sa tim kakvi smo mi sami najlakse se mozemo uklopiti sa nekim ko trazi isto. pa tako kada pricamo sa tim nekim a on kaze ja bas volim kada je partner odgovoran, veseo, druzeljubiv a ovaj drugi isto to trazi oni se nekako automatski zblize. u tom smislu mislim da moze jako dobro biti kada dvoje imaju konjukcije vl. asc i isto tako konjukciju vl.desc mada sam cesto za jedan takav primer dobijala odgovor kako smo previse slicni pa to kao ne valja.
ako nam je necija mana slicna mislim da je pre mozemo razumeti nego neko ko nije imao dodir sa tim. odnosno to razmisljanje o slaganju slicnih mi itekako pije vodu.
secam se da si cak negde pisala da dva vl. asc daju veliku fizicku privlacnost.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2012, 08:09:57 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astrologija odnosa (sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja)
« Odgovor #44 poslato: Novembar 30, 2012, 08:20:07 posle podne »
Moze biti, to nisam posebno proveravala.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com