Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640421 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #675 poslato: Februar 24, 2013, 06:06:56 posle podne »
joj muskarci...ccc...cuj 'pravila igre'....sto mi to poznato...da ti nije elektricar rod mozda? :D :D :D

ma ti musko/zenski odnosi su muka jer vecina ima problem kako god ga okrenes...a sve zahvaljujuci raspolucivanju prvobitnog Adama i Eve... :mad:

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #676 poslato: Februar 24, 2013, 06:15:08 posle podne »
A i Cherry nije imuna te muskarce Heliosove/Aresove prirode, jer joj je domicilni vladar sedmog zodijackog znaka, upravo Ares koji se nalazi u Lav. Tu joj se nalazi i Afrodita kao vladar horoskopa. Pored ovo, i Helios ima veliko dostojanstvo u taj sedmi zodijacki znak gde je egzaltiran.


Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #677 poslato: Februar 24, 2013, 06:27:43 posle podne »
Mislis na tipove koji je proganjaju i po svaku cenu zele da ostvare svoju volju? Ili na ove manipulatore ?

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #678 poslato: Februar 24, 2013, 06:34:34 posle podne »
Mislis na tipove koji je proganjaju i po svaku cenu zele da ostvare svoju volju? Ili na ove manipulatore ?

Pa meni manipulacija je vise povezana sa Kronosovom simbolikom, uz dozu Hermesa, osobeno.
Ares je vise napadno determinsticne prirode, ljudi koji su svojevoljni, iako i Kronos moze biti svojevoljan i uporan takodje.
Ares i Helios, ta mesavina mi daje ljudi koji su sa velikom egom, snazno akcentirano ego i ljudi koji su, fali mi rec, spski prevod za engl. Assertive.

Google translate mi prevodi sa samopouzdan, ali nije to ono sto ova rec sustinski oznacava, vise bih rekao deklarativno samopouzdan koji deluje neposredno i snazno.

Da ti odgovorim na pitanje, rekao bi ovi prvi.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 06:38:52 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #679 poslato: Februar 24, 2013, 06:38:41 posle podne »
Samouveren.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #680 poslato: Februar 24, 2013, 06:39:46 posle podne »
Samouveren.

Da, ali samouveren u akciji:
Inclined to bold or confident assertion; aggressively self-assured.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #681 poslato: Februar 24, 2013, 06:41:28 posle podne »
Pa kako drugacije. Tesko mi je taj pridev da dovedem u vezu sa pasivnoscu bilo koje vrste.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #682 poslato: Februar 24, 2013, 06:47:17 posle podne »
Da kao Merkur razmislja a Saturn ono dodaje dubiozu i predumisljaj pa tako planski preko manipulacije postize cilj. A ovaj Mars-Sunce onako vise silinom ega i direktnoscu ide u napad. Saturn uvek daje blokadu neke vrste bez obzira sto mozda tacno zna na koji nacin da ostvari nesto ja imam utisak da vecina ljudi sa upletenim Saturnom u vezi asc, vl. asc negde se u sebi stalno koci, stalno premislja i razmislja.

A sada verovatno ugaonost navedenih faktora stavlja te sposobnosti u upotrebu. Jer ako imas ovo navedeno a nije ugaono onda ga i ne koristis bas cesto, pretpostavljam, odnosno ne dolazi toliko do izrazaja kod osobe.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #683 poslato: Februar 24, 2013, 06:48:54 posle podne »
Pa kako drugacije. Tesko mi je taj pridev da dovedem u vezu sa pasivnoscu bilo koje vrste.

Samouveren mi je nekako nekonkretna rec, t.j. generalna, kad se kaze da je neko samouveren. Kad amerikanci/englezi, koriste ovu rec, koliko sam je ja susretao, oni je koriste kad opisuju akciju puna samopouzdanja. Pokusavao sam i na Makedonskom al mi ne ide. Bugari imaju dobru rec:
утвърждаващи: utvrđujuči, onaj koji se samopotvrđuje kroz akciju.
изтъкващ: onaj koji se ističe.
отстояващ.

Znači radi se o konkretnoj samouverenosti na delu.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #684 poslato: Februar 24, 2013, 06:50:21 posle podne »
Da kao Merkur razmislja a Saturn ono dodaje dubiozu i predumisljaj pa tako planski preko manipulacije postize cilj. A ovaj Mars-Sunce onako vise silinom ega i direktnoscu ide u napad. Saturn uvek daje blokadu neke vrste bez obzira sto mozda tacno zna na koji nacin da ostvari nesto ja imam utisak da vecina ljudi sa upletenim Saturnom u vezi asc, vl. asc negde se u sebi stalno koci, stalno premislja i razmislja.

A sada verovatno ugaonost navedenih faktora stavlja te sposobnosti u upotrebu. Jer ako imas ovo navedeno a nije ugaono onda ga i ne koristis bas cesto, pretpostavljam, odnosno ne dolazi toliko do izrazaja kod osobe.

Aha, to je to.  :thumbsup:

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #685 poslato: Februar 24, 2013, 06:52:21 posle podne »
Imamo mi Ile i narodskije reci za to sto, moguce, zelis da kazes. Drcan i kurcevit ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #686 poslato: Februar 24, 2013, 06:54:24 posle podne »
Imamo mi Ile i narodskije reci za to sto, moguce, zelis da kazes. Drcan i kurcevit ;)

hahaha 'drcan' susrecem po prvi put, a 'kurcevit' imamo i mi u Makedoniju ali u smislu "Што се курчиш“? Posle koje pitanje se ili taj drugi povuce ili dolazi do tucu  ;D
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 06:58:24 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #687 poslato: Februar 24, 2013, 07:01:31 posle podne »
Ne, moj deda je to kurcevit koristio za klince koji uvek prvi sve iniciraju, bez obzira na situaciju. Ako se o necemu raspravlja, a ovaj prvi upada da objasni ili ispravi, taj mu je bio kurcevit. Nesto poput nesputano samouveren, bez zadrske.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #688 poslato: Februar 24, 2013, 07:03:54 posle podne »
Ne, moj deda je to kurcevit koristio za klince koji uvek prvi sve iniciraju, bez obzira na situaciju. Ako se o necemu raspravlja, a ovaj prvi upada da objasni ili ispravi, taj mu je bio kurcevit. Nesto poput nesputano samouveren, bez zadrske.

Auuu sto me ovaj kurcevit podseca na mene i moju ekstra kardinalnu prirodu  :D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #689 poslato: Februar 24, 2013, 07:05:08 posle podne »
Dobro da znam. ;D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com