Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635675 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #405 poslato: Februar 14, 2013, 02:20:32 posle podne »
Citat
Koji digitron?  ;D
Onaj Kalendar? Daj kaž caku :blank:
Izaberes opciju "date calculation" kad kliknes na "view"  :)

Fantastično! Čoveče u koji svet živimo, Abu Mašar bi sad kalkulirao po listovima dok mi imamo DATE CALCULATOR  ;D
Thanks!

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #406 poslato: Februar 14, 2013, 02:22:23 posle podne »
Na kraju bi udarao glavom o stokove da je radio sa ovolikim gledalistem i auditorijumom.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #407 poslato: Februar 14, 2013, 02:25:04 posle podne »
gledam ove profekcije pa nesto mozgam  8)
elem posto je meni Ve na 1*42 Aq, a podznak na 3 Sg, ispada da pred kraj godine, svaki put kad su Ptolojemevi aspekti u pitanju imam aktivaciju Ve...a to nije tacno...npr. sad mi je profekcija u Sco, Ok neposredno pred rodjendan se jeste pojavio onaj :)...ali prosle godine je profekcija bila u Vagi pa se nije nista na temu trigona desavalo pred kraj godine sa Ve...itd...nebitno ovo ja mozgam...

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #408 poslato: Februar 14, 2013, 02:31:37 posle podne »
gledam ove profekcije pa nesto mozgam  8)
elem posto je meni Ve na 1*42 Aq, a podznak na 3 Sg, ispada da pred kraj godine, svaki put kad su Ptolojemevi aspekti u pitanju imam aktivaciju Ve...a to nije tacno...npr. sad mi je profekcija u Sco, Ok neposredno pred rodjendan se jeste pojavio onaj :)...ali prosle godine je profekcija bila u Vagi pa se nije nista na temu trigona desavalo pred kraj godine sa Ve...itd...nebitno ovo ja mozgam...
Tacno je itekako da imas aktivaciju VE kad god nju progresirani stepen aspektira, druga je stvar sto solar za doticnu godinu umnogome diktira sta ce se od nje i kako manifestovati, pri cemu je i u natalu dosta ulupana pa normalno da uglavnom ne ispuni ocekivanja koju za nju primarno vezujes.

Uostalom, to je jedan od faktora postoje druge tehnike koje se trebaju upotrijebiti ne bi li se nasla potvrda ili negacija naznacenog potencijala.

Pitam se samo dokle cemo se vrtiti oko bazicnih stvari/principa 100 puta prozvakanih i spomenutih  :blank:  :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #409 poslato: Februar 14, 2013, 02:39:39 posle podne »
Citat
Pitam se samo dokle cemo se vrtiti oko bazicnih stvari/principa 100 puta prozvakanih i spomenutih  :blank:  :)

hahahaha
Ja ču za svaki slučaj da sačuvam uvodni post o progresivnim profekcijama, da bi ga samo kopirao i postirao pri sledeču potražnju objašnjenja u tom smeru.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #410 poslato: Februar 14, 2013, 02:41:31 posle podne »
ma znam to Cor, nego ispada da je kraj solarne godine bitan to je negde bila moja poenta, a Ve mi se aktivira lupam i sredinom godine :-\

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #411 poslato: Februar 14, 2013, 02:45:08 posle podne »
Citat
Pitam se samo dokle cemo se vrtiti oko bazicnih stvari/principa 100 puta prozvakanih i spomenutih  :blank:  :)

hahahaha
Ja ču za svaki slučaj da sačuvam uvodni post o progresivnim profekcijama, da bi ga samo kopirao i postirao pri sledeču potražnju objašnjenja u tom smeru.

Dobra ideja, moglo bi nam opet zatrebati za par mjeseci  :D

Salu na stranu, da se cita sporije i uzastopno sa namjerom da se informacija stvarno usvoji, ne bi bilo ovoliko nedoumica i lutanja. Trcanje kroz tekstove donosi frku.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #412 poslato: Februar 14, 2013, 02:48:58 posle podne »
ma znam to Cor, nego ispada da je kraj solarne godine bitan to je negde bila moja poenta, a Ve mi se aktivira lupam i sredinom godine :-\

Da, aktivira se ona na vise nacina ali tamo gdje se njeno "budjenje" kroz nekoliko tehnika vremenski podudara, sanse su vece  da se manifestuje to sto ona simbolizuje. Znaci, treba traziti ponavljanje.

« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 02:55:07 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #413 poslato: Februar 14, 2013, 02:55:14 posle podne »
Pritom Venera a ni ostale planete nisu vezane samo za jednu temu. Odnosno nece Venera uvek biti vezana za partnerske odnose, ona oznacava i sve proslave i veselja itd. Recimo kod mene je vezana za 11. kucu pa sam ja u njenom firdarskom potperiodu bila kuma na vencanju moje drugarice i isla na svadbu itd. I inace ta godina je bila bas u znaku nekih raznih proslava. Mada jeste bilo i nekih ljubavnih desavanja ali sve u okviru njenih mogucnosti/nemogucnosti koje nosi sa sobom natalno.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 02:57:48 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #414 poslato: Februar 14, 2013, 03:03:22 posle podne »
opet moj mozak  :P

Dakle, ako gledas bilo ciji natal, imas aktivaciju necega u datom vremenskom okviru, i sad ta cuvena Ve mi nije aktivna lupam u novembru svake godine kad je Ptol.aspekt u pitanju ...(izuzmi sada solare, firdare itd...i natalnu poziciju) vec jednostavno povezivanje sta bi ona mogla svakog novembra da donese kad je aktivirana...po istom principu i sve ostale planete npr. natalni Mars kao vrlo jak kod mene ako progresiram prof. Asc od 3 do 19 imam 16 stepeni sto je nesto jace od pola godine od rodjendana, pa nek bude okvirno tamo neki kraj juna/juli svake godine...pa opet ne mogu svaki  put da povezem da je tada najaktivniji Mars ma sta on natalno ne samo simbolizovao vec generalno...

iako sam nezavisno od ovoga pokusavala da povezujem bas ljubavna desavanja sa odredjenim mesecima u godini...prednjaci avgust mesec bilo lose bilo dobro, znaci ili upoznavanje ili raskid ili i ona cuvena udaja...
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 03:04:54 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #415 poslato: Februar 14, 2013, 03:10:22 posle podne »
Mina, Lady, secam se da oba dve imate L1 Rx tako? Ne secam se kakav je vladar Cherry imala? Opet Retro ili?

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #416 poslato: Februar 14, 2013, 03:11:34 posle podne »
mislis retro, majka ponavljanja 8)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #417 poslato: Februar 14, 2013, 03:13:20 posle podne »
Mina, Lady, secam se da oba dve imate L1 Rx tako? Ne secam se kakav je vladar Cherry imala? Opet Retro ili?
Da, pri cemu je minim pred drugom stanicom  :D

@mina,
ne mozes izuzeti ni solar ni natalnu poziciju, to je osnova od koje se krece u prosudjivanju efekata planeta.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #418 poslato: Februar 14, 2013, 03:14:46 posle podne »
mislis retro, majka ponavljanja 8)

Ne, nego pratim jedna zanimljiva karakteristika takvih natala. Osobe se uvek i uvek i uvek vračaju na jedno te isto, što se, osobeno, razumevanju neke tematike tiče. Vrti se okolo, okolo, i taman misliš da se nešto shvatilo, onda nešto drugo izađe i sve tako u krug.
Možda grešim ali mi je Sv. Kardan back up (mislim, njegovo iskustvo). Cor koji to aforizam beše?

Citat
Da, pri cemu je minim pred drugom stanicom

Aha, znači kao čovek koji se oporavlja od bolesti  ;D
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 03:19:54 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #419 poslato: Februar 14, 2013, 03:19:38 posle podne »
Dozivotni oporavak ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com