Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635662 Pregleda
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #390 poslato: Februar 14, 2013, 12:27:34 posle podne »
Hahah, genije ja misila i Mesec je u Vagi hahah pa gledam sto ne uzimas u obzir ovu planetu u Vodolii haha. Kad ono sada vidim da je ta planeta taj Mesec koji si pomenuo ccc. Bas sam povrsna :) Hvala ti.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #391 poslato: Februar 14, 2013, 12:27:55 posle podne »
Citat
Onda idete na internet gde imati fino lepo Date to Date Calculator i računate kad taj dan pada tačno. Pošto znam da čete me pitati gde je taj date to date calculator

Dobar je sajt, redovno sam koristio njegove usluge za ovu rabotu sve dok nisam skontao da i moj kalkulator na kompu obavlja sve te radnje  ;D

Koji digitron?  ;D
Onaj Kalendar? Daj kaž caku :blank:

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #392 poslato: Februar 14, 2013, 12:37:24 posle podne »

Pošto nemamo nijedna planeta u taj stepen 27Devica, niti aspekt neke planete u isti taj stepen, onda je prvi participator terminski vladar, t.j. Mars.
Znači imamo Vladara Godine Merkur, i participator Mars. Mars če biti participator sve dok progresivni ascendant ne dodirne telom, ili aspektom, neki planet unutar taj segment od 30°. Prvi aspekt, kako vidimo, je telesna konjukcija sa Jupiterom u 1°Vaga.
Od 27Devica56 do 01Vaga40 imamo 3°44' pa to množimo sa 12.1667 da bi dobili dane koliko če Mars participirati i kad počinje participacija Jupitera. To nam dolazi oko 41 dan posle rođendana. Onda idete na internet gde imate fino lepo Date to Date Calculator i računate kad taj dan pada tačno. Pošto znam da čete me pitati gde je taj date to date calculator, i da če se ova diskusija umesto danas završiti posle 30 dana, evo da skratim:
http://www.timeanddate.com/date/dateadd.html

Kako se koristi, saznačete manjim trudom oko čitanja uputstva unutar stranice.
Znači Jupiter počinje participatorstvo posle 41 dan od rođendana. To znači da če njegovo stanje u Solaru osobeno aktivira i posmatra, u kojoj je kuči, aspekte koje čini, u kom je znaku itd itd. Znači on treba surađivati sa Merkurom koji je Vladar Godine. Da li če to činiti je druga tematika.

Sledeči aspekt je opet telesna konjukcija sa Saturnom u 4°Vaga i opet množimo razdaljinu od Jupitera do Saturna sa faktorom 12,1667 i dobijamo potrebne dane. Saturn če vladati skoro čitavu godinu, zato što sledeči aspekt progresivnog ascendanta je sa Mesecom u 26Vodolija, a to je negde pre završetak godine, pošto kad ascendant stigne do 27Vaga, to je več iduča godina.

Uglavnom to je to, nema neke nadri filozofije.

Ja sam ovo bila pogrešno razumela ranije. Naime, shvatila sam da se razlikuje od ovog principa sa primarnim, i mislila kako je na svakom stepenu prof. ascedenta koji nema ezgaktan aspekt sa natalnom planetom- vladar termina participator.
A sada vidim da se to gleda samo od početka znaka, a kasnije po principu da jedna planeta vlada sve dok druga ne dođe u aspekt sa asc.

Eto zašto je dobro postaviti neki primer ponovo.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #393 poslato: Februar 14, 2013, 12:43:29 posle podne »
Citat
27Devica, niti aspekt neke planete u isti taj stepen, onda je prvi participator terminski vladar, t.j. Mars.

a jel moze jedno pitanje, a da me ne streljate :)
shvatam princip itekako, nego se pitam, posto je Mars bukvalno terminski do 28 i posle toga je Sa, da li progresivni profekcioni Asc stupanjem u termin Sa ista menja/radi/...itd...bez obzira na kasniji dodir sa Ju pa sa Sa?

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #394 poslato: Februar 14, 2013, 12:47:17 posle podne »
Citat
A sada vidim da se to gleda samo od početka znaka, a kasnije po principu da jedna planeta vlada sve dok druga ne dođe u aspekt sa asc.

Razumela si princip ali moras paziti i na terminologiju :)
Ne Vlada ta planeta, vec Participira Vladara Godine. Tu mogu mnogo zabune da nastane.
Vladar Godine je GLAVAN, on je BIČE natusa, on je STANJE. Participator če raditi ili u korist Vladara Godine ili protiv njega.


Citat
shvatam princip itekako, nego se pitam, posto je Mars bukvalno terminski do 28 i posle toga je Sa, da li progresivni profekcioni Asc stupanjem u termin Sa ista menja/radi/...itd...bez obzira na kasniji dodir sa Ju pa sa Sa?

Dobro pitanje. Koliko znam, mislim da Participator ipak ostaje Mars, sve dok se ne postigne aspekt sa nekom planetom, koja ondak preuzima participatorstvo.

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #395 poslato: Februar 14, 2013, 12:53:53 posle podne »
Znaci posmatra se participator kako odnos ima sa profekcionim vladarem odnosno LOY u solarnoj karti ?

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #396 poslato: Februar 14, 2013, 12:55:44 posle podne »
Znaci posmatra se participator kako odnos ima sa profekcionim vladarem odnosno LOY u solarnoj karti ?

Tako je, kao i njihov odnos u natalnoj karti.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #397 poslato: Februar 14, 2013, 01:02:32 posle podne »
Lakse je profekcije posmatrati preko znakova, ne stepeni. U mom iskustvu jednako precizno rade. Hronicno pitanje prva verzija vs evoluirana metoda, simbolika znaka ili preciznost stepena.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #398 poslato: Februar 14, 2013, 01:05:46 posle podne »
Lakse je profekcije posmatrati preko znakova, ne stepeni. U mom iskustvu jednako precizno rade. Hronicno pitanje prva verzija vs evoluirana metoda, simbolika znaka ili preciznost stepena.

Svakako. Ali znak ostaje znak, i sve Helenističke aka Valens profekcije se posmatraju na isti način, samo se dodaje jedna dimenzija i komikstura unutrašnjih faktora koju su Arapi unjeli, naime Abu Mašar i Umar. Koliko znam, mada možda ima i nešto ranije od ova dvojica.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #399 poslato: Februar 14, 2013, 01:16:45 posle podne »
Sve moze jer se sve sadrzi u svemu, manje u vecem, posebno u opstem, manji ciklus u vecem, cak i veci se odrazava u drugom ciklusu jednake kategorije (velicine). To su osnovni hermeticki postulati. Ja ne progresiram profekcioni asc jer ga ne vezujem za stepen i, samim tim, ni za termine, ali koristim mesecne profekcije koje su se pokazale deskriptivnije i od godisnjih. Moze, zaista, sve i sve jeste legitimno, ali kako starim sve se vise vracam pocecima astrologije i osnovama koje se cesto prenebregavaju u sumi detalja. Shvatila sam i da je blejanje u nebo nekada korisnije od racunica. Mada, nama je danas lako da se igramo, imamo softvere. Kako je nasim davnim prethodnicima bilo. Iako cesto pogresne kalkulacija (narocito u prva tri veka helenske ere), iste su dovodile do tacnih predikcija jer su merni simbolizmi relativni iz etericne perspektive. Zanimljivo mi je da razmisljam o toj strastvenoj jednostavnosti prvih astrologija.

Arapi tog doba su zaista Vi u svojoj prirodi, kao i centralni deo te civilizacije.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 01:38:40 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #400 poslato: Februar 14, 2013, 01:43:21 posle podne »
Citat
Arapi tog doba su zaista Vi u svojoj prirodi, kao i centralni deo te civilizacije.

Bogami imaju dosta Vi, istina  ;D
Osobeno mi Abu Mašar deluje baš Vi onako. A čini se i da je imao Vi na ascendant, kao i Valens, i jedan kup drugih astrologa  ;D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #401 poslato: Februar 14, 2013, 01:52:07 posle podne »
Pa dobro i delovi Grcke su pod Vi signifikacijom u kombinaciji sa Le (evropski vatreni trigon). Kako sve volim da dovodim u vezu jer, kao astrolog, moram biti i simbolicki um na prvom mestu, volim da poredim tehnike i ideje. Tehnikama je prirodno svojsten ME, a ideji SO. Kako svako od nas preferira odredjene stvari u tradiciji, zanimljivo je porediti to sa nasim natalima. Ja, istina, imam fortunu u Vi i dvanaestinu ME u Vi i ME je kod mene nekako vise fokusiran na astronomiju, to sam primetila dok kod tehnika sam vise solarni tip, tragam za idejom iza svake sitnice, vrebam Lucifera bukvalno, a SO mi je vladar asc na vrhu Regiomontanus 9. Kako je SO esencija zapadnog hermetizma i astrologije samim tim, ja se uvek njemu vratim. Zodijak je SO u svojoj sustini, opis dnevne iluminacije u razlicitim periodima godine i sve je, prakticno, iz ovoga proizaslo u astrlogiji. ME je verni pratilac SO i zato mora biti simbol astrologije.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #402 poslato: Februar 14, 2013, 01:58:33 posle podne »
Ne vidim u ovom arapskom metodu progresiranja stepena godisnje profekcije nista posebno Vi cjepidlacno,posebno ako se imaju u vidu silne helenisticke tehnike pronalazenja hronokratora koje su Arapima prethodile.

Ovo je samo jos jedna varijacija na temu, svojevrstan logican zakljucak i produzetak koji daje informacije na godisnjem nivou.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 02:15:13 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #403 poslato: Februar 14, 2013, 02:04:48 posle podne »
ME je svaka varijacija na bazicnu ideju koja pripada SO.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #404 poslato: Februar 14, 2013, 02:18:44 posle podne »
Citat
Koji digitron?  ;D
Onaj Kalendar? Daj kaž caku :blank:
Izaberes opciju "date calculation" kad kliknes na "view" u digitronu   :)

« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 02:20:49 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom