Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635666 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #300 poslato: Februar 13, 2013, 07:20:41 posle podne »
Meni je Mars duadom na MC-u u Lavu, ima neke logike, izdrzljivost na poslu, borbena na istom, Mars mi inace egzaltiran...

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #301 poslato: Februar 13, 2013, 07:23:43 posle podne »
Meni je Mars duadom na MC-u u Lavu, ima neke logike, izdrzljivost na poslu, borbena na istom, Mars mi inace egzaltiran...

Sto bi inace objasnilo mnogo toga nevezano striktno samo za posao jer on je rusitelj i nosilac promjena  :)
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 07:30:52 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #302 poslato: Februar 13, 2013, 07:26:50 posle podne »
Ma promenicu mu znacenje u ljubitelj / zaljubitelj :) zadrzatelj/odrzatelj :)

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #303 poslato: Februar 13, 2013, 07:27:30 posle podne »
Angularnost je kljucna. Zato ja nigde da doguram, nema je  :D ako ne racunam ovo Sunce.

Elem, jel pratio neko koliko duade na uglovima imaju znacaj odnosno da li ta cinjenica ojaca samu planetu?

Paulus čini mi se da to pominje. Osobeno je dobro ako su duade benefika na uglovima.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #304 poslato: Februar 13, 2013, 07:28:46 posle podne »
Pa i duada Ve mi na IC-u...i eto vecne mladosti u kuci :P

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #305 poslato: Februar 13, 2013, 07:30:01 posle podne »
Mina, dobar ti potpis, samo mislim da ide ovako:
"Gospode, pomiluj mene grešnoga". Ti ovako, previše kolektivna, ako idemo udole nek svi idemo haha  ;D

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #306 poslato: Februar 13, 2013, 07:32:06 posle podne »
Ma Ile ja siroka dusa Ju/Mo, 'od kojih sam prva ja' u smislu gresnika, a u smislu da nas Gospod pomiluje razmisljam dijaloski - Neka blagodat Bozija sidje na vas...znaci kolektivno...

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #307 poslato: Februar 13, 2013, 07:44:22 posle podne »
Zato ja privlacim Marsovce izgleda  :D

Elem, od Saturna ( egzalt. ) jos nikakve vajde videla nisam, u Veneru  ( sediste ) se nekako uzdam da tu kadentnost moze da prevazidje postavkom duade na Asc. A i poznata sam po njoj svakako, obelezava me u nekom smislu.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #308 poslato: Februar 13, 2013, 07:51:55 posle podne »
Zato ja privlacim Marsovce izgleda  :D

Elem, od Saturna ( egzalt. ) jos nikakve vajde videla nisam, u Veneru  ( sediste ) se nekako uzdam da tu kadentnost moze da prevazidje postavkom duade na Asc. A i poznata sam po njoj svakako, obelezava me u nekom smislu.
Malo ces teze i imati neke vajde od SA, jer je retro. i okcidentalan, a sukcedentan sto su sve pokazatelji manifestacije kasnije u zivotu.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #309 poslato: Februar 13, 2013, 07:53:14 posle podne »
Mina znam, šalim se :)

Lady, sa tobom samo da se nadamo da ta nezgodna postavka Venere u akrematistikos 12 kuča, i opozicija sa Mesecom (negativna postavka za brak po mnogim autorima) ne bude otišla u krajnost. Da ne pričam o averziju Jupitera ka 7. i ostale signifikacije koje smo več nekoliko puta pričali drugde.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 07:54:52 posle podne od strane Ile »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #310 poslato: Februar 13, 2013, 07:56:12 posle podne »
Zato ja privlacim Marsovce izgleda  :D

Elem, od Saturna ( egzalt. ) jos nikakve vajde videla nisam, u Veneru  ( sediste ) se nekako uzdam da tu kadentnost moze da prevazidje postavkom duade na Asc. A i poznata sam po njoj svakako, obelezava me u nekom smislu.
Malo ces teze i imati neke vajde od SA, jer je retro. i okcidentalan, a sukcedentan sto su sve pokazatelji manifestacije kasnije u zivotu.

Kad kasnije, zar nije sada to kasnije  ;D

Mina znam, šalim se :)

Lady, sa tobom samo da se nadajmo da ta nezgodna postavka Venere u akrematistikos 12 kuča, i opozicija sa Mesecom (negativna postavka za brak po mnogim autorima) ne bude otišla u krajnost. Da ne pričam o averziju Jupitera ka 7. i ostale signifikacije koje smo več nekoliko puta pričali drugde.

Ma i to je moguce, mozda i ne bude braka ko zna.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #311 poslato: Februar 13, 2013, 07:57:36 posle podne »
Citat
Ma i to je moguce, mozda i ne bude braka ko zna.

Možda i biče ali sudeči po averziju Meseca i Sunca, možda i neče biti tipični brak sa bračnim ugovorom, več neki tip življenja zajedno. I to sam dosta često video sa tom neharmoničnom postavkom Meseca i Sunca.

Sa Merkurom i Suncem u 1. i ne bih rekao da nemožeš progurati sama. Znaš ti biti dovoljna sama sebi  ;)
I opet, to ne znači da češ biti ceo život sama, moram ovako da potenciram svoje mišlenje da ne budem pogrešno shvačen  ;D
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 08:01:45 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #312 poslato: Februar 13, 2013, 08:07:45 posle podne »
Citat
Kad kasnije, zar nije sada to kasnije  ;D

Mislim da nije  ;)

To znaci npr. period 2022. - 2032. kad SA preuzme vladavinu firdarom.
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 08:09:23 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #313 poslato: Februar 13, 2013, 08:38:09 posle podne »
Što se tiče sedišta i egzaltacija planeta, dve karte koje imam koje imaju najviše planeta u dostojanstvima, pripadaju dvema devojkama koje su živi primeri najpasivnijih osoba koje znam, po nekim realnim okvirima pasivnosti..to su periodi od po 5 godina da se ne pomere sa mesta, u pogledu posla, odnosno fakulteta, isti princip u pogledu veza, ostaju u lošoj vezi po svaku cenu..to tako i po 10 godina..

Prva ima vladara asc Mars u Škorpiji, vladara VII- Ve u Ribama, Sunce na 19 ovna u V, i Mesec u Raku u VIII

Druga vladar Asc u raku, ima Merkur u Devici, i Mars u Škorpiji

Pri tome okolnosti oko njih takođe im ne idu na ruku, porodice nisu u mogućnosti da im puno pruže, porodični problemi, bolesti..neko bi iz takve situacije baš osetio snagu da se pokrene, jer okolnosti ne dozvoljavaju pasivu, a one eto ništa..

Potražiću za debilitirane planete kao vladara Asc kasnije..sad ovako na prvu loptu pade mi na pamet jedan moj bivši, podznak Jarac, Saturn u VII u Lavu..bio je strašno, možda nije prava reč društven, koliko zavisnik od interakcije sa ljudima, tako se uvek isticao ma u kom okruženju da se našao, i od tog svog ponašanja imao uvek koristi.(ne znam da li će možda kasnije imati neku štetu od možda bračnog partnera).

Videh sad skoro kartu jednog dečka, Merkur u Ribama u VI, kao vladar Asc, a retro Mars u Vagi vladar VIII u I, pri tome je i almuten..a osoba radi posao u kome je sasvim moguć kontakt sa oružjem ili opasnim situacijama..baš teška karta u tom smislu..


*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #314 poslato: Februar 13, 2013, 08:59:22 posle podne »
Ako su planete samo egzaltirane ili samo u sedištu a kuće su sukcedentne i kadentne, nema mnogo vajde od tih pozicija. Vrijeme je rešeto čuda svakojega reče Vladika Rade, i tu je bio u pravu jer natusi rođeni tako da angularne kuće "promaše" dobro postavljene planete su ispodprosečni, a u jednom danu rodiće se sa istim pozicijama Sunca i planeta i oni kojima će pasti u angularne i oni kojima ide u ostale. Dakle vreme je ključ i mera.
Btw meni ASC duadom pada MC, a duada MC-a na POF
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa