Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 219792 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #360 poslato: Oktobar 20, 2013, 01:29:01 posle podne »
Ako se javi, saljem je tebi. Obecavam.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #361 poslato: Oktobar 20, 2013, 01:32:32 posle podne »
Ala bi srećna izašla, hahahahahaaa
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #362 poslato: Oktobar 20, 2013, 01:38:45 posle podne »
Vec sam je ja unesrecila, ti je dokrajci.  :scared:
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #363 poslato: Oktobar 22, 2013, 02:25:49 posle podne »
Ajd' jedno pitanje za koje za sad još uvek nemam feedback, ali ću ga svakako imati (što će biti objavljeno, naravno).

Situacija je sledeća. Dva mladića (mlađi punoletnici), inače jako dobri drugari, jedno veče izađu, malo više popiju, krene neka čarka i u celoj priči jedan se naprosto nabode na manji nožić (onaj u obliku priveska) koji je imao drugi. U pitanju je lakša telesna povreda, ali je ranjeni svakako odveden u bolnicu.
Zabrinuti roditelji su već međusobno kontaktirali i deluje da će situacija biti iglađena. Ipak, mladić koji je praktično naneo povredu, je zabrinut prvenstveno za zdravlje druga, a potom naravno i zbog potencijalne mogućnosti pokretanja krivičnog spora pa i ishoda istog.

Šta vi mislite kako će proći povređeni i da li će tu biti nekog suđenja i kazne?

15.10.2013. 12:50 20e41 43n43 (KV) Asc 3°Co
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #364 poslato: Oktobar 22, 2013, 04:15:27 posle podne »
Ko je tacno pitao? Ti, taj mladic, povredjeni, njegovi roditelji...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #365 poslato: Oktobar 22, 2013, 04:38:19 posle podne »
Ja sam se nesto uplela sa signifikatorima u svakom slucaju mesec se odvaja od Marsa, povreda i aplicira Veneri u 12oj. To mi dodje kao neko bolnicko lecenje gde Venera daje repeciju mesecu. MIslim da ce biti sve ok. Ako uzmem da je pitao decak i da je on Asc kao Saturn u Sco bih rekla da je zabrinut i uplasen a ovaj Merkur koji mu se uskoro vraca u zagrljaj moze biti neka kazna. Ali pre mi deluje kao nesto na papiru, mozda i novcano nego da ce zaglaviti u zatvoru ili nesto tome slicno. Deluje mi da ce decko koji je uboden biti ok a da ce ovaj prici sa blazom kaznom.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #366 poslato: Oktobar 22, 2013, 06:19:24 posle podne »
Ko je tacno pitao? Ti, taj mladic, povredjeni, njegovi roditelji...

Sa mnom je konkretno razgovarala majka mladića (preko telefona), ali je i on bio prisutan pored nje, i to iz razloga što je njemu bilo pomalo glupo da pita. U toku samog razgovora majka je često ponavljala "mi..", "nas..." itd., dakle u množini. Ja sam bez nekog razmišljanja tom mladiću dodelila Asc.

Lady, nisam ni ja videla neku težu kaznu i takođe tipujem da će biti samo novčanih troškova što je na neki način već "najavljeno" dogovorom roditelja da se oštećenom mladiću plate bolnički troškovi, jer su ga ostavili na ispitivanju za svaki slučaj (iako je do sad mislim već izašao).

Međutim, zbog SO u znaku MC, koji je u separaciji sa JU u VII, a u antisciji sa MO, pa i zbog ove VE koja se našla na putu trigona MO-SA deluje mi da će tu ipak biti pokretanja nekog postupka, ako ništa drugo, a ono samo saslušanja po službenoj dužnosti, jer koliko sam razumela sve se to desilo na javnom mestu, a i povređen mladić je morao da objasni lekarima kako je do povrede došlo.

SA je u XI znaku što je jedna od olakšavajućih okolnosti, nešto poput oslobođenja od veće odgovornosti. Cela zbrka je nastala bezveze, nije tu bilo neke teške "zle krvi" među mladićima, ali popili su malo više, potegao se taj nožić i u gurkanju nastao belaj.

JU u VII mi je bio pokazatelj da će povređeni mladić dosta brzo da se oporavi što je jednako važno pitaču.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 06:31:04 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #367 poslato: Oktobar 22, 2013, 06:32:26 posle podne »
Ispitivanja mora da bude i bez horarne. Tesko da potezanje hladnog oruzja sa povredom kao posledicom moze da prodje bez sluzbene beleske, ako nista. SA je uz severni cvor, u dobroj kuci, simbolizujuci srecu u nesreci i dobro na kraju puta, ali cinjenica da MO aplicira ka VE u cijem egzilu SA stoji, svedoci da medju njima ima zle krvi, da nesto u tom odnosu nije u redu. Ako bi MO predstavljao suprotnu, ostecenu stranu, tek onda vidimo da trigon dolazi preko lunarnog detrimenta. VE stiti momka iz 7. u svakom slucaju, ali sta god da ona predstavlja nije dobro po SA. U 2. kuci, eto troska, ali to si vec objasnila (mada mi nije jasno o kakvim se troskovima radi, valjda ima zdravstveno osiguranje). Na kraju, ipak dobro jer SA stoji u MA domicilu koji vlada 4. ME ide ka SA i odmah potom do MA preko uzajamne recepcije. OK je ovo, ali odnosi medju njima nisu najbolji. Ima tu besa jer je MO poslednji asepekt bio sa MA, dispozitorom SA. Nije naivan ovaj sto ga je ranio nimalo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #368 poslato: Oktobar 22, 2013, 07:30:38 posle podne »
Što reko Prasac, mala srpska svađa među prijateljima. No, što se MO i MA tiče, možda taj bes još nije artikulisan i nesvesan je, te i događaj zaista može biti nehat, za sada.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #369 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:02:32 posle podne »
Moze, jer se sve odigrava u pasivnim, zenskim znacima, a moze biti izazvan recima jer je MA u ME znaku, a ME usporava uz SA, odnosi se se na SA...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #370 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:34:42 posle podne »
Kako biste tumačili to što SA otprilike nakon pet dana od postavljanja pitanja ulazi pod sunčeve zrake? Isto tako se 19 dana od postavljanja pitanja na mestu SA odigrava i prstenasta/totalna eklipsa, da li bi i to govorilo o nečemu?

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #371 poslato: Oktobar 22, 2013, 08:59:24 posle podne »
mada mi nije jasno o kakvim se troskovima radi, valjda ima zdravstveno osiguranje

Nema, to mi je baš rečeno. Pretpostavljam da nije zaposlen (bar ne zvanično), a kako je punoletan verovatno nema osnova da se zdrastveno vodi na nekog od roditelja.

Međutim, evo dobila sam informaciju da su roditelji povređenog odustali od traženja naknade bolničkih troškova, već da su sami to namirili. Ranije su tvrdili da nemaju nameru da pokreću bilo kakav privatni postupak, mada su se u međuvremenu odnosi malo zategli, tako da to za sad ostaje donekle otvoreno pitanje, posebno jer smo svi videli nekakvo pucanje po džepu pitačeve porodice.
Povređeni mladić se dobro oseća, nema nikakvih ozbiljnih posledica ranjavanja, već izlazi u grad, luduje :).
Saslušanje se, takođe, već desilo. To vremenski od prilike odgovara ovom ulasku SA pod sunčeve zrake. Izjave oba učesnika i svedoka se poklapaju u smislu da je do ranjavanja došlo praktično nehotično, ali i dalje se čeka da li će ostati samo u domenu prekršajnog postupka ili će biti slučaj poslat na krivično pošto je, ipak, "u igri" bilo hladno oružje i javno mesto. Moguće je da će to biti rešeno za tih nekih 19 dana što pominje Abyss ili 22 koliko dobijamo prebrojavanjem stepeni koji su potrebni da SO stigne SA u partilnu konjunkciju.

Ja poznajem tog mladića (pitača) i njegovu majku. To je jedna normalna neproblematična porodica u kojoj postoji vidno međusobno poštovanje (što je danas skoro pa retkost). Mladić do sad nikada nije zapadao u neprilike, a s obzirom da je ovo bilo sa drugom koga zna godinama sve je to situaciji dalo emotivnu težinu.
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2013, 09:46:13 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #372 poslato: Oktobar 28, 2013, 09:36:12 posle podne »
"Hoce li ga moji roditelji ikada prihvatiti. Da li ce on zavrsiti fakultet i raditi nesto u zivotu?" Tako je nekako glasilo pitanje devojke u vezi sa aktuelnim deckom.

24.10.2013. 00.13. Beograd, asc 12. Le.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #373 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:13:47 pre podne »
Neće ga prihvatiti, bar ne u nekom dužem vremenskom periodu, a on će napraviti posao, mada mi je tu sumnjiv tip posla
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #374 poslato: Oktobar 30, 2013, 01:53:54 posle podne »
"Sta me ocekuje u ljubavi, hoce li biti nekih desavanja? Nedavno sam prosao kroz raskid jedne veze...?" 18.10.2013. 14.17. Beograd

Pitanje je postavio muskarac homoseksualne orjentacije. Dakle, musko na musko, raspodela signifikacija.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com